Opiniami warto się dzielić!

TUI opinie

Ocena na podstawie 998 opinii

2.14 / 5

  • Oferta
    2.46
  • Obsługa klienta
    1.85
  • Cena/Jakość
    2.14

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 50
  • / 2026-06-21 20:12
    Ocena: 3.67 / 5
    Dziś 21.06 wyszukiwarka nie działa.
    W niedzielę kiedy można pomyśleć nie działa. Nie raz pisałem ,że warto zatrudnić kompetentnych ludzi.
    Jednak opinii chyba nikt nie czyta.
    Poza tym co najważniejsze to opisy pokoi w ofercie, enigmatycznie typu AK7 BD1 itp.
    Czy płacąc 10000 czy 20000 kupicie kota w worku. Po prostu wstyd i dziwię się ,że opinie o Biurze są dość łagodne bo mnie się jedynie inwestycyjne cisną na usta
    ZaletyMiła i profesjonalna obsługa w biurze Riwiera w Gdyni
    WadyPatrz w opinii a poza tym wiele niecenzuralne słów
  • / 2026-06-21 08:46
    Ocena: 1.33 / 5
    Niestety to biuro podruży nastawione na szkopów. Niemcy są traktowani lepiej
    Lepsze pokoje. Lepiej sprzątane pokoje. A polak traktowany jest tak aby zapłacil i się o nic nie prosił. Nawet hotele traktują damych niemców lepiej bo zostaeiaja większe pieniądze w barach. Niedługo niemcy przestaną być niemcami i zobaczymy czy hotele nadal będą tylko patrzeć na te dziadowskie ryje
    WadyNiemieckość
  • / 2026-06-19 10:34
    Ocena: 5.00 / 5
    do Cinek... zamień N na P...idealnie pasuje do twojej opinii.
    Skoro tak źle było po co leciałeś z TUI..jak chcesz miec swoje miejsce to trzeba zapłacić. Loty i przewoźników zmieniają do 48 h przed wylotem tak jest w regulaminie każdego biura wystarczy co? PRZECZYTAC REGULAMIN. Latam z tui od 10 lat i razem miałem tyko problem z autokarem a tak to żadnych problemów
    Zaletybrak
    Wadybrak
  • / 2026-06-18 10:57
    Ocena: 4.33 / 5
    My byliśmy bardzo zadowoleni z Tui. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Super wakacje. Na pewno jeszcze skorzystamy Polecam
  • / 2026-06-18 10:33
    Ocena: 4.50 / 5
    Bardzo i to jeszcze raz bardzo chcemy podziękować P.Anecie z Krety przewodnik wycieczki za bardzo miłą atmosferę podczas wycieczki autokarowej na Elefonisi bardzo fajnie opowiadała o historii danego regionu, bardzo pomocna spokojna i opanowana bardzo dziękuję P.Anecie była super ???? pozdrawiamy serdecznie Asia Damian.
  • / 2026-06-12 16:19
    Ocena: 1.67 / 5
    Nigdy więcej kupiliśmy 4* hotel na Malcie pokój dostaliśmy zawilgocony z grzybem w przedpokoju . Usytuowany jak w suterenie balkon rowno ze schodami. Czuliśmy się jak druga kategoria. Ten sam hotel dla innych obywateli spełniał kryteria 4* dla nas nie. Zdjęcia pokazywały coś zupełnie innego.
    ZaletyBrak
    WadySłaba jakość
  • / 2026-06-07 18:04
    Ocena: 5.00 / 5
    Do Małgorzata czy obawiasz o to biuro TUI ze siedzieliście osobno? śmieszna przecież miejsca są przydzielane na lotnisku i biuro nic do tego nie ma no chyba ze wykupisz konkretne miejsca to je dostaniesz szkoda CI BYLO 100 zł ja wykupienie miejsc tak się dzieje
    Zaletyszybko
    Wadybrak rezydenta
  • / 2026-06-07 10:53
    Ocena: 2.67 / 5
    To biuro powinno zmienić pierwszą literę w swojej nazwie na "H" bo to właśnie kładzie na swoich klientów. Pierwszy i ostatni raz skorzystałem z tego biura. Zmieniają przewoźnika, godziny lotu, rezerwację miejsc w samolocie, jednym słowem porażka. Mniej znane biura podróży potrafiły stanąć na wysokości zadania i dopiąć wszystko na ostatni guzik niż renomowane TUI. Najlepsze że na reklamowaną usługę reakcja jest taka że to wszystko nie ich wina. Przestrzegam przed tym biurem, nie warto tracić nerwów.
    Zaletybrak
    Wadyklient się nie liczy
  • / 2026-06-03 01:54
    Ocena: 1.00 / 5
    Masakra żeby bilet zakupiony razem a dziecko siedziało osobno to jest jakaś pomyłka osoby chyba nie na odpowiednim miejscu pracy
  • / 2026-05-23 02:55
    Ocena: 1.67 / 5
    Turcja 3 noce , na koniec odebrano nas z hotelu o 00:30 , na lotnisku 4,5g czekania. Odpowiedź Agenta na pytanie dlaczego tak wcześniej bo jest święto (którego oczywiście nie ma). Ostatni raz z nimi gdzieś poleciałam.
    ZaletyHotel nawet ok
    WadySkracanie długości wycieczki przez zmianę godziny odbioru z 12 w południe na 00:30
  • / 2026-05-19 17:56
    Ocena: 1.00 / 5
    TUI, najgorsze biuro z jakim mieliśmy do czynienia. W zeszłym roku w lipcu wykupiliśmy dwutygodniowe wczasy na Zanzibar. Wycieczka miała się rozpocząć 19 sierpnia. 19 maja dostaliśmy informację, że nasze wczasy zostały anulowane ponieważ nie została osiągnięta liczba uczestników na samolot z Katowic. W tym samym czasie jest również lot z Warszawy, ale na tą chwilę jest o 6 tysięcy droższy niż ten, który my kupiliśmy. Biuro proponuje nam wykupienie innej wycieczki z 3% rabatem. Żenada. Kiedyś byliśmy w podobnej sytuacji ale z innym biurem i wtedy zaproponowano nam wylot z innego lotniska, i nawet obniżyli nam cenę o 200 zł i dodali darmowy parking. Wykupując wycieczkę z rocznym wyprzedzeniem ceny są dużo niższe. Jak byśmy rok temu wybrali inne biuro podróży to na pewno nie postąpili by z nami tak, jak TUI. Zero poszanowania i dbania o klienta.
  • / 2026-05-11 14:35
    Ocena: 1.00 / 5
    W mojej opinii ta firma balansuje na granicy prawa. Wybrałem wycieczkę z Wrocławia na Kretę ze względu na godziny wylotu i powrotu. Wylot z Wrocławia miał nastąpić o 10.00 a wylot z Krety o 11.00. zapłaciłem 1700 zł zaliczki po czym dosłownie w ciągu kilku dni dostałem informację że mój wylot z Wrocławia został przeniesiony na godzinę 2 w nocy a wylot z Krety na 1 w nocy. Czyli przylatuje na miejsce i czekam 6h na hotel a przy powrocie czekam 8h na wylot po wymeldowaniu. W dodatku Tui na miesiąc przed wycieczką podniosło cenę wycieczki o 10%. Gdy postanowiłem zrezygnować z rezerwacji, pani mnie poinformowała że 90% mojej zaliczki czyli 1600 zł przepada. Dla mnie to jest jakiś szok i ociera się wręcz o wyłudzenie, bo przecież można z tego zrobić celowy mechanizm. Oferujesz atrakcyjne godziny wylotu, po czym je zmieniasz i podnosisz cenę wycieczki tym samym stawiając ludzi pod ścianą. albo tracą zaliczkę albo płacą dodatkową kasę. nigdy więcej!!!!!!
  • / 2026-05-05 15:26
    Ocena: 1.00 / 5
    Niestety moje doświadczenie z TUI jest bardzo rozczarowujące.

    W lutym zarezerwowaliśmy wyjazd dla 8 osób (6 + 2, ponieważ system nie pozwalał na jedną wspólną rezerwację). Od początku była to jedna grupa i zależało nam na wspólnym wylocie z Rzeszowa.

    Mimo to TUI bez większych wyjaśnień rozdzieliło naszą grupę i przeniosło 2 osoby na wylot z Krakowa. Próby rozwiązania sytuacji i umożliwienia nam wspólnego lotu spotkały się z brakiem realnej pomocy — otrzymujemy jedynie odpowiedzi, że „nic nie da się zrobić”.

    Najbardziej niezrozumiałe jest to, że inne grupy nie są rozdzielane, natomiast nasza – mimo że rezerwacje były robione razem i dotyczyły jednego wyjazdu – została potraktowana bez elastyczności i indywidualnego podejścia.

    Czujemy się zignorowani jako klienci. Przy większych grupach naprawdę warto zastanowić się dwa razy przed wyborem tego biura, jeśli zależy Wam na wspólnej podróży.

    Na ten moment nie polecam.
    ZaletyBrak
    WadyObsługa
  • / 2026-04-25 12:46
    Ocena: 1.00 / 5
    Chciałem wyrazić swoja dezaprobatę , a wręcz niesmak obsługą w Biurze TUI, przyszedłem do Biura w Galerii Mokotów 25.04.2026 r. o godzinie 10 min 20 gdzie była kolejka, zająłem ja , a, że nie ma tam warunków do długiego przesiadywania poprosiłem tamtejszą kierowniczkę Panią Monikę żeby przedzwoniła gdy tylko obsłuży klientów którzy tam byli, Pani ta potwierdziła że oddzwoni, oczywiście po 45 min nie otrzymałem żadnej wiadomości, udałem się wiec tam i zastałem innych klientów oczekujących i obsługiwanych, na moje uwagi Pani ta w sposób opryskliwy, i buńczuczny odpowiedziała, że o 12 przyjdzie koleżanka i ona nas obsłuży, wyszedłem więc na parę minut, po czym wróciłem łaskawie pani kierowniczka podeszła do nas gdzie w ciągu 3 minut załatwiliśmy sprawę. Uważam że jest osobą niekompetentną i nie mającą pojęcia o dobrej obsłudze klientów. Z czymś takim spotkałem się po raz pierwszy w waszym Biurze w Galerii Mokotów. Nadmienię również że wiele razy korzystałem z Waszego Biura Podróży, teraz jestem zdegustowany zachowaniem tej Pani i rozważam zmianę Waszego biura na innego Tur operatora.
  • / 2026-04-21 09:14
    Ocena: 1.00 / 5
    Moje stanowisko i ocena do wpisu Marcina z dnia 2026-04-18 14:39.
    Po pierwsze nie można przed wyjazdem jednoznacznie oceniać ceny w stosunku do jakości bo nie wiemy jak będzie w rzeczywistości. Jeśli obsługa była opryskliwa w trakcie rozmowy to oczywiście należy im się ocena 1/5. Sama oferta może być dobra ale one w większości takie są na początku bo kupujemy też oczami.
    Co do reszty, wiele ofert biur podróży corocznie zachęca turystę do kupowania wakacji stosując bardzo dogodne godziny wylotu i powrotu ale już od kwietnia danego roku aż do samego wylotu godziny te ulegają drastycznym zmianom i to naszą niekorzyść. Biura podróży korzystają wtedy z zapisu w "Warunkach Imprez Turystycznych" pkt.7.2 -"...Pierwszy i ostatni dzień imprezy turystycznej przeznaczony jest na transport.". I to właśnie ta pani z TUI Ci powiedziała. Skoro tak, to Ty możesz w późniejszej reklamacji także skorzystać z tego punktu. należy zapoznać się z definicjami pojęć: "dzień", "doba", "doba hotelowa" a są to różne pojęcia. Po pierwsze dzień mamy od wschodu do zachodu słońca, pozostały czas to noc. To tylko dla celów uproszczenia przyjmuje się, że dzień to czas od północy do północy (24 godziny). Zgodnie z tym zapisem biuro podróży (nie linia lotnicza) powinno turystę dowieźć do hotelu wraz z transferem do północy pierwszego dnia imprezy. Czas ponad tą godziną jest niezgodny z umową zawartą z biurem podróż a nie z linią lotniczą. To problem biura podróży. Ponadto jeśli lecimy na wakacje wcześnie rano to za tydzień lub dwa gdy będziemy wracać to zazwyczaj tym samym samolotem, czyli także wcześnie rano. Co za tym idzie biuro podróży nie spełnia kolejnego punktu "Umowy o udział w imprezie turystycznej" a dotyczy czasu trwania imprezy turystycznej. Dla tygodnia wakacji jest to 7 noclegów (zgodnie z zapisem w umowie). Gdzie jest te siedem noclegów skoro z hotelu biuro odbiera cię o godzinie 24.00, 01.00, 02.00 itd. aby zdążyć na samolot powrotny. Już w związku z tym wakacje nasze odbyły się niezgodnie z umową i możemy pisać reklamację. Wcześniej jej nie napiszemy bo nie wiemy co nas może spotkać w ich trakcie.
    Reklamację należy zawsze składać pisemną (list, internet) a rozmowy z biurem podróży nagrywać (jest to zgodne z prawem). Dla ewentualnego postępowania sądowego należ zachować wszelkie dokumenty, włącznie z kartami pokładowymi i zdjęciami rozkładów lotów z lotnisk.
    Pamiętaj, że Ty zawarłeś umowę z biurem podróży a to ono zawiera umowę z hotelem, firmą transferową i liniami lotniczymi. I teraz niech się ta pani z biura podróży produkuje bo to jej problem a warunki i umowy trzeba czytać.
    Zaletybrak
    Wadybrak
  • / 2026-04-18 14:39
    Ocena: 3.00 / 5
    Problemy id samego początku. Zmiany godzin lotu i to bardzo radykalne - różnica w wylocie 16 godzin, praktycznie stracony dzień. Jak już udało skontaktować się z obsługą to Pani naburczała, że to dzień transferowy, taki jest regulamin i trzeba było czytać. Ok, może, ale podejście tragiczne. I rozczarowanie pozostaje na cały wyjazd. Ja więcej nie skorzystam i będę odradzał innym.
  • / 2026-04-15 14:14
    Ocena: 5.00 / 5
    Super pomocną osoba Paulina Gilka,jedyna z Tu a czerpaliśmy z pomocy e-mail , czat bezskutecznie, tylko Pauliną pomogła anioł nie człowiek
    ZaletyPomocna
  • / 2026-04-15 14:12
    Ocena: 5.00 / 5
    Miałam ogromny problem z rezerwacją. Pisałam i dzwoniłam wielokrotnie, dopiero Pani Paulina Giłka obsłużyła nas profesjonalnie. Pomogła z całą życzliwością i empatia.Pracownik idealny. Polecam tego pracownika!
  • / 2026-03-23 14:37
    Ocena: 1.00 / 5
    Mieliśmy rezerwacje do Marsa Alam, wylot z Katowic 25.04.2026r. Przyszedł mail o zmianie godzin lotu: Poprzednie godziny przelotu:

    2026-04-25 03:50:00 z Katowice do Marsa Alam 2026-04-25 09:35:00, Enter Air ENT7823, Aktualne godziny przelotu:

    2026-04-25 18:35:00 z Katowice do Marsa Alam 2026-04-26 00:25:00, Enter Air ENT7823. Zmiana dotyczy skrócenia pobytu o prawie 15 godzin, bez zmiany ceny wakacyji. Poczuliśmy się poprostu oszukani. Za wyjasnieniami zwróciliśmy się do Pani z TUI, przecież wycieczka zaczyna się nawet nie 25.04.2026r., jak jest wskazano w rezerwacji, i ta miła Pani, postarała się, o zmianie lotniska na "wyłączność dla nas". Teraz możemy lecieć z Wrocławia o 11.05. Oczywiście, że jest "ale". Powrót szybciej o 9 godzin, oprócz tego mieliśmy wykupione szerokie miejsca w samolocie, te pieniądze zwrotu nie podlegają. W sumie, zrezygnowaliśmy z TUI, straciliśmy sporą kwote, ale za pozostałą kwote do wpłaty, zarezerwowaliśmy w innym biurze wycieczkę bez nerwów i oszustwa.
  • / 2026-03-21 14:37
    Ocena: 1.00 / 5
    jak coś huczy że lepiej na dworze nie przebywać to wiadomo ze finair , turkish airlines , egyptar , lot , emirates się panoszy swoimi złomami
    Wadymożna ogłuchnąć , nie przespane noce
strona 1 z 50