Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

ITAKA opinie

Ocena na podstawie 1021 opinii

2.47 / 5

 • Oferta
  2.78
 • Obsługa klienta
  2.23
 • Cena/Jakość
  2.46

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 52
 • ~Katarzyna / 2024-06-19 10:35
  Ocena: 2.00 / 5
  Biuro podróży Itaka nie traktuje powaznie swoich klientów, podczas podróży do Turcji w naszej rodzinie zachorowały 3 osoby, doszło do poważnego zatrucia i odwodnienia. Jedzenie w hotelu nie było świeże, pracownicy nie używali rękawiczek podczas kontaktu z jedzeniem. Biuro podróży ITAKA nie widzi w tym problemu, na reklamacji odpisali tylko, że im przykro z powodu zaistniałej sytuacji.
 • ~Julia / 2024-06-13 17:08
  Ocena: 2.67 / 5
  Nie polecam wycieczkę z Itaki z Kos do Bodrum. Kosztuje 58 euro , na miejscu w Bodrum ok 4 h, droga tam i z powrotem po ok 30 min…… i 3 h stania na słońcu w MEGA kolejce! Nikt nie uprzedził że tak to wygląda. Brak oraganizji ze strony Itaki , było extra dużo ludzi, czekaliśmy na grupę po 1,5 godziny pod autokarem, męcząca wycieczka. A na dodatek przy powrocie nie dotarła na statek Pani z naszej grupy…. Co zrobił rezydent? Sprawdził czy jest na statku , powiedział no niema i popłynęliśmy ????
 • ~Adam / 2024-06-03 14:25
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam biura podróży Itaka. Zaczęło się niewinnie, że musiałem się prosić o kod qr żeby wjechać na parking. Dalej było już tylko gorzej gdy po przylocie do Egiptu okazało się, że nie ma nas na liście . Udało nam się przekonać kierowcę i dojechaliśmy do hotelu. Zamiast zaraz pójść spać z dzieckiem( godzina 3 w nocy) znowu wyjaśnialiśmy sytuację, ponieważ nic o nas nie wiedzieli. W końcu otrzymaliśmy chyba najgorszy pokój w hotelu. Następny dzień zamiast cieszyć się wypoczynkiem była walka o inny pokój. A wszystko to przez Itakę ponieważ nie dopełniła formalności.
 • ~Iwona / 2024-05-13 12:21
  Ocena: 2.33 / 5
  Jedno wielkie nieporozumienie. Na objazdową wycieczkę po Turcji dali nam polskiego przewodnika, który pierwszy raz był w Turcji!!! (bez komentarza). Na pytania odpowiadał nie wiem, chyba, nie jestem pewny. Sam przekaz informacji straszny, błędy gramatyczne, czytanie informacji z kartki, po paru minutach wszyscy w autokarze spali. Zero wiedzy i przygotowania ciągłe powtarzanie "Proszę państwa" i "aczkolwiek" "zaraz po jego śmierci uznali go za zmarłego", żenada roku. Młody przewodnik nie radził sobie z grupą, traktował nas jak dzieci na obozie zakazując, strasząc i krzycząc na nas. Brak wi-fi w autokarze, chociaż miało być, nie dostaliśmy zestawów słuchawkowych też miały być zapewnione, słuchawki zostały rozdane tylko w Stambule w pałacu ale niestety nie działały. Tam gdzie chciała zatrzymać się wycieczka, to nie było czasu ale w sklepie z biżuterią i skórami czas był nieograniczony, straciliśmy tam po 1,5 godziny i przewodnik nikogo nie pospieszał. Hotele dobrane na obrzeżach, żeby nie było gdzie wyjść wieczorem, a jak już coś było to w takiej dzielnicy, że strach było wyjść. Do tego Itaka zarabia na biletach np. wstęp do skalnego miasta kosztował 3 euro a przewodnik zbierał od osoby po 20 euro!!!- rozbój w biały dzień. Wszystkich namawiał na tą wycieczkę "the must to see", jak ludzie zobaczyli różnicę w cenie chcieli zrezygnować, ale już nie mogli.
  ZaletySuper kierowca
 • ~Zawiedziony klient / 2024-05-08 22:04
  Ocena: 2.33 / 5
  Kolejne wczasy z ITAKA i ponownie rozczarowanie. Podczas powrotu do domu okazało się że nie ma jednej z osób na liście pasażerów. Zgroza. NIGDY WIĘCEJ ITAKI
 • ~piotr2p / 2024-04-22 16:17
  Ocena: 3.00 / 5
  Od zawsze jeździłem z Itaką, ale w ostatnich latach widzę, że najgorsze pokoje w hotelu to dla klientów Itaki. Ostatnio zauważyłem, że wspomnienie tego biura podróży w recepcji hotelu wywołuje ironiczny uśmieszek obsługi. Tylko cena wycieczki niezmiennie na wysokim poziomie.
  ZaletyPiękna strona dla zakupów online, ale to chyba nie zaleta.
  WadyNajgorsze miejsca w hotelu i nieprzyjazne godziny przylotów/odlotów
 • ~Uczestnik / 2024-04-20 14:18
  Ocena: 1.67 / 5
  Wycieczka Dubaj-Emiraty Arabskie Przewodnik Marcin beznadziejny,totalna porażka. Nie opowiadał o zwiedzanych miejscach. Wyznaczał tylko miejsce spotkania i nie oprowadzał nas.Gdy starsza Pani rozbiła sobie nos to nie miał apteczki i nie umiał udzielić pomocy.To inni uczestniczy wycieczki udzielili jej pomocy.
  Nie polecam tego przewodnika, wszystko robił jakby za karę.
  WadyPrzewodnik
 • ~Uczestnik / 2024-04-20 14:18
  Ocena: 1.67 / 5
  Wycieczka Dubaj-Emiraty Arabskie Przewodnik Marcin beznadziejny,totalna porażka. Nie opowiadał o zwiedzanych miejscach. Wyznaczał tylko miejsce spotkania i nie oprowadzał nas.Gdy starsza Pani rozbiła sobie nos to nie miał apteczki i nie umiał udzielić pomocy.To inni uczestniczy wycieczki udzielili jej pomocy.
  Nie polecam tego przewodnika, wszystko robił jakby za karę.
  WadyPrzewodnik
 • ~ALICJA / 2024-04-12 21:17
  Ocena: 1.67 / 5
  Fatalna obsługa, paździeżowa, nastawiona na hurtowy zarobek biura. Turysta jest "walutą", już wydaną. Nie dbają o wizerunek, zapłacone-niech mnie w 4 litery pocałują. ODRADZAM!!!!
  ZaletyBRAK
  WadyOBSŁUGA KLIENTA, OKŁAMYWANIE KLIENTA, GOŚĆ TRZECIEJ KATEGORII
 • ~Malka / 2024-04-06 02:16
  Ocena: 1.00 / 5
  Nigdy więcej z ITaką!!! mieliśmy zarezerwowane wakacje na 10 dni po czym ze względu na zmianę urlopu zmieniliśmy nasze wakacje o parę dni później gdzie oferta była ,że można za dopłatą na 11 dni i tu wykorzystanie klienta bo wychodzi praktycznie 10 dni pobytu przylot wieczorem 21-30
  /30 czerwca a wylot 10 rano 11 lipca. Podsumowując
  ,praktycznie zaczynając od rana 1 lipca do 11 lipca faktycznie 11 dni ale wylot powinien być w późnych godzinach nocnych żeby klient mógł skorzystać w pełni 11 dyniowym wypoczynkiem i uczciwie zapłaconym a w tym wypadku to jest oszukanie klienta. Za rok lecimy z innym biurem wcześnie już sprawdzonym
 • ~KRYSTYNA / 2024-03-12 13:24
  Ocena: 5.00 / 5
  Bardzo dziękujemy za propozycje i zorganizowanie nam cudownego pobytu w Kenii. Pracownicy ITAKI w Jeleniej Górze w Galerii Sudeckiej wykazali się profesjonalizmem i wyrozumiałością.Hotel AHG Lion Beach Watamu ,który został nam polecony przez pana Łukasza spełni wszystkie nasze oczekiwania .W hotelu czysto ,bardzo dużo owoców morza. W barze przy basenie zawsze zimne piwo i smaczne drinki.Pracownicy pozytywnie nastawieni do turystów.Biuro podróży godne polecenia. DZIĘKUJEMY.
  ZaletyCZYSTO , MAŁO LUDZI ,SMACZNE OWOCE MORZA , MIŁA OBSŁUGA
  WadyOdległość z Mombasy do Watamu -108 km . autokar jedzie 2 godz 40 min.
 • ~Jaho / 2024-02-29 20:08
  Ocena: 2.00 / 5
  Itaka zapewni Ci rodzinne wakacje, ale już nie zapewni rodzinnego siedzenia w samolocie. Brak jakiejkolwiek informacji w trakcie rezerwacji, że miejsca w samolocie nie mogą być obok siebie. Więc jedziesz z malutkim dzieckiem a mąż na drugim końcu samolotu. Ale przecież napisali Ci maila 2 tygodnie przed wyjazdem że jak chcesz się dziec razem to musisz dopłacić ok 400 zł. Naprawdę nie można tego załatwić po ludzku, nie jest dla Państwa z itaka jasne, że jak się leci na wspólne wakacje razem to się chce siedzieć razem? Jestem pod wrażeniem że udało się rodzinę wcisnąć w jeden samolot. 3 krotnie rozmawiałam przez infolinię i nikt o tym nie wspomniał, ale przecież napisali mi to drobnym drukiem na dole kilkustronicowego maila
  ZaletyBrak
  WadyObsługa klienta, zepsuty humor jeszcze przed wylotem
 • ~Atusia / 2024-02-28 23:06
  Ocena: 1.67 / 5
  Rodos 2023 - pożary a oni dalej sprzedają wycieczki - wszyscy rezydenci mieli nas głęboko w d….gdyby nie miejscowi nie mielibyśmy nic do jedzenia a gdyby nie skorpion który ugryzł dziecko pewnie do końca urlopu siedzielibyśmy w szkole do której nas ewakuowali- rezydenci kłamią że drogi zamknięte - tymczasem my w hotelu zabieramy rzeczy - wypieli się na bagaże ludzi którzy już odlecieli do Polski - brak słów koszmar nie urlop - głupawe tłumaczenie na naszą reklamację
  ZaletyZero
  WadyWszystko - miejscowi lepsi ludzie niż rezydenci kłamczuchy Bartek Elwira Joanna ????‍♀️
 • ~bartuss / 2024-02-22 11:35
  Ocena: 4.67 / 5
  Nieźle! Kupiłem wyjazd a okazało się że atrakcje dla dorosłych mam w cenie :) Fajnie że współpracujecie z lnstagram: znieprawiona - kobieta idealna!!
  Zaletyinsta: znieprawiona
 • ~MIRA / 2024-02-06 15:33
  Ocena: 4.00 / 5
  Udana wycieczka do Maroka.BARDZO PROFESJONALNA PANI PILOT MAGDALENA.Impreza miała tytuł RABAT DLA BERBERA i odbyła się między 26.01 a 02.02.2024.Bez zastrzeżeń do wyżywienia,zakwaterowania i komfortu jazdy.
 • ~Graga / 2024-01-27 11:44
  Ocena: 1.00 / 5
  ITAKA to najgorsze i oszukańcze biuro podrozy wraz paniami w salonach kombinatorki wyszkolone w celu wykorzystania i zabrania pieniędzy zadatków namawiania do nierezygnacji a klijent zgłasza a one nie reagują i nabierają metoda na wnuczka i okłamują że zwrot po wycieczce będzie zwrócony. Oklamuja w rozmowach ukrywają drukują kilka krotnie druki żeby utwierdzić kłamliwie i zabrać część kasy..to książkę można napisac w jak.cwaniacki sposób one pracują kombinujac.Na dodatek w wycieczce do Maroko pierwszy i ostatni dzień nie wykorzystany bo ostatnio dzień cały przesiefzielismy w hotelu.
  ZaletyMasakryczna wycieczka do Maroko
  WadyOpóźnienia i I mało do zwiedzania przez nieznajomość pilotki w terenach itd....
 • ~Maria / 2024-01-22 19:32
  Ocena: 2.67 / 5
  W grudniu 2023r.uczestniczyłam w wycieczce objazdowej w Tajlandii " Podróż do krainy uśmiechu ". Tak słabo przygotowanej imprezy jeszcze nie spotkała.Okazała się ,iż przewodnikiem była Tajka władająca jedynie językiem angielskim, a pilotem Roxi Ukrainka z polskimi korzeniami, która oświadczyła ,że jej obowiązkiem jest nas dowieść na miejsce.Kilku godzinne przejazdy po pięknej Tajlandii a tu nic,zero komentarza ,informacji o miejscach które zwiedzaliśmy .Myślę ,iż biuro nie ma przewodników na Tajlandię ale to nie usprawiedliwia organizacji takich imprez .Roxi zaczęła czynić postępy i trochę zaznaczam trochę informacji przekazała.Ostrzegam przed Tajlandią jeżeli to możliwe proszę sprawdzać przed zakupem czy wyjazd ma przewodnika znającego miejsce zwiedzania i mówiącego językiem polskim Bardzo negatywie oceniam ten wyjazd,a szkoda bo miała być to moja podróż życia.
  Wadybrak pilota mówiącego po polsku
 • ~Małgorzata / 2024-01-02 11:47
  Ocena: 2.33 / 5
  To miała być podróż życia Madagaskar objazdówka a okazało się wielką porażką.W busach którymi podróżowaliśmy nie było mikrofonów więc od pierwszego dnia pani pilotka powiedziała cytuję, że nie będzie sobie ździerała gardła i tak też było. Powiedziała nam że jak chcemy dowiedzieć się coś o Madagaskarze to mamy sobie kupić książkę J. Kreta "Mój Madagaskar".Po interwencji całej grupy nagrała się w telefonie, ale próba odtworzenia w jadącym i hałaśliwym busie też okazała się porażką.
  ZaletyPiękna przyroda mili ludzie ciepła woda
  WadyJak wyżej na takie podróże biuro Itaka powinno brać sprawdzonych pilotów a przede wszystkim wyposažać ich w mikrofony.Oprócz tego opózniony lot powrotny o 15 godz. Po 6 godz dostaliśmy 1małą butelkę wody i to wszystko a były też rodziny z małymi dziećmi. Po 9 godz dopiero zaczęli nas rozwodzić do hoteli na kolacje.
 • ~Marcoka / 2023-12-20 20:04
  Ocena: 2.33 / 5
  Wakacje w tym roku na Rodos w okresie i rejonie gdzie panował pożar. Itaka ogłosiła że można bezkosztowo zrezygnować lub przebukować. Niestety 0 szans na dodzwonienie się ani żeden inny kontakt z biurem w efekcie zmuszeni byliśmy wylecieć na te wczasy z duszą na ramieniu. Na miejscu w hotelu oczywiście oprócz zadymienia polscy turyści zażenowani pomocą rezydentów ITAKI. Jedyną pomoc przy ewakuacji otrzymali od miejscowych władz na Rodos. Rezydenci jedynie sprzedalwali wycieczki, kompletnie żadnej pomocy lub nawet informacji nie można bylo od nich wydobyć. Po stresującym podbycie postanowiliśmy napisać reklamację. Która niestety nic nie dała. Miła odpowiedź z Itaki iż można napisać odwołanie od reklamacji z zaznaczeniem że na odwołanie nie mają wogóle terminu na odpowiedź. I tak oczywiście już 3 miesiac się dzieje. Zero reakcji.!!! Pomimo iż co roku zostawiamy w Itacie ponad 20 000 zł nikt się nami nie przejął. Gorąco odradzam bo w razie jakiejkolwoek reklanmacji lub pomocy ze strony Itaki nawet na miejscu na wakacjach nie ma nawet co liczyć. Nigdy wiecej z Itaką !!!!
  Zaletyrelatywnie tanie oferty
  Wadyzero pomocy i zero możliwości reklamacji. Totalne olewanie klienta
 • ~bluekris / 2023-12-18 18:07
  Ocena: 1.00 / 5
  Witam . Nigdy więcej z Itaką , podczas zamawiania wycieczki powiedzą Ci to co chcesz usłyszeć a później niestety rozczarowania .Płaciliśmy za pokoje w budynku głównym a wylądowaliśmy w domkach bungalow . Po powrocie złożona reklamacja nic nie wniosła mam wrażenie , że mamy się cieszyć z tego , że mieszkaliśmy w domkach a nie pod gołym niebem !!! Brak kontaktu z Itaką trzeba iść do sądu inaczej nic nie wskórasz . Jednym słowem nie polecam !!!
  Zaletybrak
strona 1 z 52
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

ITAKA
Ocena: 2.47, ilość opinii: 1021
TUI
Ocena: 2.15, ilość opinii: 905
Rainbow Tours
Ocena: 2.24, ilość opinii: 515
Eximtours
Ocena: 2.24, ilość opinii: 181
Funclub
Ocena: 2.80, ilość opinii: 155
Grecos
Ocena: 2.72, ilość opinii: 47
VECTRA
Ocena: 1.61, ilość opinii: 4314
Play
Ocena: 1.39, ilość opinii: 4220
Orange
Ocena: 1.39, ilość opinii: 3789
UPC Internet
Ocena: 1.81, ilość opinii: 3469
Netia Szybki Internet
Ocena: 2.02, ilość opinii: 3190
Plus
Ocena: 1.43, ilość opinii: 2831