Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

PZU opinie

Ocena na podstawie 363 opinii

1.62 / 5

 • Oferta
  1.68
 • Obsługa klienta
  1.63
 • Cena/Jakość
  1.54

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 19
 • ~Krzysztof / 2020-01-04 18:48
  Ocena: 1.67 / 5
  Szkoda blacharska w samochodzie -ponieważ jestem sprawcą i właścicielem uszkodzonego pojazdu, zdecydowałem o naprawie w oparciu o własne AC. Szkoda zgłoszona do PZU, poinformowałem że ponieważ zależy mi na zachowaniu gwarancji na samochód, naprawy dokona autoryzowany serwis Skody(ten w którym nabyłem auto). Ponieważ uszkodzenie było niewielkie i nie stanowiło problemu w dalszym korzystaniu- postanowiłem naprawę dokonać w terminie gdy samochód będzie mi mniej potrzebny. Po wizycie w salonie Skody, dowiedziałem się że przestał on być autoryzowanym przedstawicielem Skody, a przyszłe losy firmy są jej pracownikom nieznane(POLMOT) Odesłano mnie do nowego autoryzowanego przedstawiciela(dealer innej marki, który przejął autoryzację na obsługę SKODY) . Tam zgłosiłem się i ustaliłem naprawę szkody, podając jej numer nadany przez PZU. Samochód został naprawiony, ale pomimo wysłania faktury do PZU, wykonawca nie otrzymał (pomimo wielokrotnych interwencji) zapłaty do tej chwili . Powód jaki przedstawia PZU to fakt, że osoba odpowiedzialna za obsługę szkody przelała pieniądze(bez faktury!) na konto firmy, którą podałem w chwili zgłoszenia jako planowanego wykonawcę naprawy. Z punktu widzenia PZU szkoda została rozliczona. Żadne tłumaczenia: że podana przeze mnie firma przestała być wpierw autoryzowanym salonem, a następnie prawdopodobnie upadła całkowicie, że naprawy dokonałem w serwisie autoryzowanym zgodnie z moja deklaracją tylko innym ponieważ niezależnie ode mnie nastąpiła jego zmiana; że nie rozumiem jak to jest możliwe, że przelano pieniądze bez faktury, na konto firmy która przestała istnieć, a odmawia się zapłaty firmie która rzeczywiście dokonała naprawy-nie trafiają do PZU. Obecnie wykonawca naprawy zażądał ode mnie pokrycia jej kosztów, na co się nie zgodzę. Sprawa trafi niewątpliwie do sądu. Morał- jeżeli chcecie mieć problemy-korzystajcie z usług PZU
  Zaletynie ma
  Wadyżenujący poziom obsługi szkód, unikanie rozliczenia likwidacji szkody, brak przyznania się do własnej pomyłki i obciążanie kosztami klienta
 • ~Agga1234 / 2020-01-04 16:28
  Ocena: 1.00 / 5
  Najgorsza firma z jaką miałam do czynienia. Nie życzę najgorszymi wrogowi.
 • ~Dominik / 2019-12-30 12:33
  Ocena: 1.00 / 5
  Obsługa klienta PZU to jedna WIELKA ŻENADA !!! Przez bałagan w systemach i nieogarniętych pracowników przez ponad rok byłem wzywany do opłacenia polisy, którą z góry zapłaciłem w salonie podczas zakupu auta. Pracownik PZU nie potrafił załatwić prostej sprawy rozliczenia szkody i przelał za dużo kasy do warsztatu, za co później PZU sądowo mnie ścigało, że niby opłaciłem składki, bo w systemach im się coś nie zgadzało ! Szkodę rozliczyli, a twierdzili że polisa jest nieopłacona !!! Jedna wielka kpina i kompromitacja. Nikt nawet nie potrafił przyznać się do błędu, przeprosić, skontaktować, a na kilkanaście maili nikt nawet nie odpowiadał !!! Do wciskania polis są pierwsi, a jeśli przychodzi co do czego, żeby wyjaśnić swój błąd i bałagan w systemach to wszyscy umywają ręce !!!
 • ~Vic TS / 2019-12-22 11:23
  Ocena: 1.50 / 5
  Są po prostu debile. Nic więcej do powiedzenia. Okropna usługa. Dopuszczane przekręty ubezpieczeniowe. Dostali od kogoś umowę z moimi danymi oraz obliczyli mi ponownie składkę na mój samochód jaki niby mając go we własności od kogoś kupiłem. Teraz windykują mnie nawet nie zapoznając z dokumentami oraz nie wyjaśniając nic.
 • ~Makiaweli / 2019-12-20 08:30
  Ocena: 1.00 / 5
  Ojciec za 3 zawału, kardiowerter i inne zabiegi nie dostał nawet złotówki. Wcześniej prze 25 lat płacił składki. Powiedzieli że to nie był zawał. Nic nie uznali. Odwołanie okazało się skuteczne na 36 tyś.potem dopłata jeszcze 20 tyś za operację i pobyty w szpitalach. Po ciężkiej walce udało się wywalczyć 56 tys zł A początkowo uznali że nie należy się nic.
  WadyNie chcą nic wypłacać. Trzeba wszystko walczyć!
 • ~Kamil / 2019-12-17 15:46
  Ocena: 1.00 / 5
  Firma unika wypłaty. Poniżej jedna historia z wielu pomagam.pl/iyxevymh
  ZaletyBrak
  WadyOdszkodowanie nie pokrywa nawet 1% szkody
 • ~Marian / 2019-12-07 11:38
  Ocena: 1.00 / 5
  Byłem ubezpieczony w PZU na wypadek specjalistycznego leczenia. Gdy zachorowałem na raka PZU odmówilo mi wypłaty odszkodowania ponieważ w ogólnych warunkach ubezpieczenia PZU stwierdziło sprzecznie z polskim prawem , że aby wypłacić odszkodowanie należy lek przeciwnowotworowy pobierać wyłącznie dożylnie. Ponieważ ja lek przeciwnowotworowy pobierałem doustnie , stwierdzili , że odszkodowanie w takim przypadku się nie należy. Pomimo kilkukrotnej interwencj Rzecznika Finansowego , który stwierdził bezprawne działanie PZU w tej sprawie , PZU nie zmieniło swojego stanowiska. W tej sytuacji należy stwierdzić , że PZU to taki ubezpieczyciel , który rażąco narusza polskie prawo aby nie wypłać należnego odszkodowania nawet wobec osób najbardziej pokrzywdzonych przez chorobę.
  Zaletyżadne
  WadyPZU narusza polskie prawo aby tylko nie wypłacić należnego odszodowania
 • ~Rimek / 2019-11-28 07:59
  Ocena: 1.00 / 5
  telewizyjnych o empatii oraz współczuciu, ratowaniu życia itd. Rzeczywistość wyglada tak ze jako klient z wieloletnim stażem płacący regularnie niemałe składki za siebie i członków rodziny w momencie przerwania umowy na miesiac nie z mojej winy zostalismy potraktowani przez pzu jak smieci, jak nowi klienci bez rzadnych praw. Zero rozmowy, tlumaczenia, próśb. Wszystkie pisma oczywiście odrzucone przez pzu. Pech chcial ze w tym czasie trafiłem do szpitala. Druga sprawa wyplaty po przebytym zawale serca ktorego pzu nie uznawalo i dopiero po reakcji RPU i kilkudziezieciu pismach raczyli wyplacic pieniadze..... jednym słowem najgorsza firma ubezpieczeniwa z jaka mialem styczność. Zdecydowanie nikomu nie polecam!!!!!
  ZaletyBrak
  WadyDrogie skladki, niewyplacalnosc, zero empatii, dlugie karencje,
 • ~Artur / 2019-11-25 19:21
  Ocena: 1.67 / 5
  Witam Zgłoszona awaria instalacja wodna w mieszkaniu (ślady zamakania sufitu u sąsiada)- zgłosiłem awarię kranu pod prysznicem - mocno przeciekał. Wizyta hydraulika po kilku dniach.Zrzucił winę hydraulik na przegniły brodzik ( pod brodzikiem nieprzepuszczalne dla wody lastriko). Owszem były ślady rdzy na brodziku. Kranu nie naprawił ani nie wymienił (nie miałem nowego w domu ale mogłem mieć dość szybko). Efekt - na własny koszt wymieniłem kran . Z PZU dostałem fakturę za wezwanie hydraulika bez powodu 200 zł. Złożyłem reklamację - odrzucono . Powołałem się na wyniki oględzin dokonanych podczas remontu czyli woda pod brodzikiem była jak się okazało z przeciekającej rury odpływowej z pralki (sugerowałem to hydraulikowi z PZU) i dodatkowo ściana pod brodzikiem była mokra pod tym lejącym się kranem (woda przedostała się przez silikon). Lepiej na własny koszt wezwać hydraulika - za wymianę baterii zapłaciłem 50 zł.
  Zaletymiła obsługa na infolini
  Wadydługi czas oczekiwania na fachowca ,brak usunięcia awarii
 • ~Cypis / 2019-10-27 14:54
  Ocena: 1.00 / 5
  To już drugie przykre doświadczenia z tą instytucją. To firma która krzywdzi i oszukuje ludzi. W moje ogrodzenie wpadł samochód, efekt to wyrwana i pogięta brama przesuwna, połamany napęd bramy i rozbite dwa przęsła ogrodzenia. Magiczna suma wypłacona przez tą mafię z OC tego kierowcy to około 1400zł, jakieś 30% jakie mi się należało. Druga sprawa to zniszczony słupek ogrodzenia przez kierowcę, który na moje nieszczęście też ubezpieczał się u tych oszustów. Otrzymałem niespełna połowę kwoty. Twierdzą, że nie ma możliwości naprawy bezgotówkowej co byłoby przecież sprawiedliwe dla obydwu stron. Ale to logiczne bo jaka firma chciała by naprawiać ogrodzenie jeśli miało by jej płacić a właściwie nie płacić PZU. Ku przestrodze, możemy ubezpieczyć się u uczciwego ubezpieczyciela ale niestety nie mamy wpływu jeśli trafimy na sprawę który zawarł umowę u oszusta. Tak tak, zostałem oszukany przez PZU dwa razy.
  ZaletyBrak
  WadyZnaczne zaniżanie wypłat
  Traktowanie człowieka jak śmiecia.
 • ~Beata / 2019-10-22 01:04
  Ocena: 2.67 / 5
  Plus-agent, który mnie ubezpiecza.Taki prawdziwy, porozmawia, przedstawi ofertę, podpowie.
  Minus-mam wykupioną polisę na dom+ruchomości od wszystkich ryzyk. Właśnie jestem na tzw. ścieżce wojennej bo wg. PZU moja szkoda jest mała a ja niestety mam pół domu zdemolowanego.
  Nie poddam się. Jak to mówią - jak masz polisę w PZU, to śpisz spokojnie póki się coś nie stanie.
  ZaletyDostępność i super agent p. Darek Z.
  WadyZanizanie odszkodowania, rozciagniete terminy, katastrofalna komunikacja meilowa i telefoniczna.
 • ~Magdalena Zet / 2019-10-16 09:46
  Ocena: 5.00 / 5
  Witam,
  Polecam Pzu a zwlaszcza obsluge klienta w postaci Pani Moniki Sędek. Prawdziwa profesjonalistka. Doradzi, pomoze.
 • ~Mariusz / 2019-10-15 16:18
  Ocena: 1.00 / 5
  Tyle biur i agentów i zero pomocy... PZU to firma, która w ogóle nie rozpatruje reklamacji. Przy przepisaniu polisy AC z poprzedniego właściciela zrobiono re kalkulacje gdzie wykazano, że mam dopłacić 6,6 tyś zł za okres niecałego roku ( 8 miesięcy ) przeliczając to na rok wychodzi około 10tyś zł ( za auto warte 60tyś) kwota magiczna. W innych firmach średnio przy moim braku zniżek polisa kosztowała od 3,5 do 4,5 tyś zł za pełny rok. Żeby mieć dowód i potwierdzenie, że ta re kalkulacja jest dla mnie nie do zrozumienia, poszedłem do oddziału PZU gdzie pracownik PZU zrobił mi kalkulacje ubezpieczenia na kwotę 4,8 tyś zł (na cały rok). Podałem ten przykład w reklamacji prosząc aby uwzględnili tą kalkulację i chociaż wypośrodkowali te sumy do dopłaty. Lecz moje prośby na nic się zdały, PZU twierdzi, że w moim przypadku nie bierze pod uwagę niby żadnych promocji. Jakich promocji jeśli inne firmy też ściągały moją historię z UFG i wyliczały polisę o podobnych kwotach czyli max 5 tyś zł . Opłacę tą składkę i nie będę się już prosił o żadne rozpatrywanie sprawy ponowne ale będę uprzedzał ludzi i znajomych o złodziejskich praktykach tej firmy.... Jeszcze raz przestrzegam wszystkich przed przepisywaniem w tej firmie ubezpieczenia bo czasami kwoty do dopłaty nie wychodzą w setkach a TYSIĄCACH ZŁOTYCH!!!
 • ~monikak123 / 2019-10-15 14:05
  Ocena: 1.00 / 5
  Skandal jak traktują Klienta...
  Ostatni raz w życiu zawarłam polisę w tym "towarzystwie"
 • ~Były klient PZU / 2019-10-15 12:24
  Ocena: 1.00 / 5
  Łatwo, szybko i fajnie to jest tylko na reklamach PZU i jak trzeba zawrzeć polisę. Niestety potem jak przyjdzie do faktycznego zdarzenia to robią wszystko aby odszkodowania nie wypłacić. Wymyślają idiotyczne powody i przepisy. Na mejla odpowiadają tak mętnie, żeby przypadkiem niczego konkretnego nie napisać. Zaniżają wartość czego tylko się da. Już trzy razy miałem niezłe przejścia z PZU i gdyby nie to, że się uparłem, nie odpuściłem i poszedłem do sądu i wygrałem to nie dostałbym należnego mi ubezpieczania. Ale za stracone nerwy i czas nikt mi już nie odda. Dlatego przestrzegam wszystkich! PZU to zdziercy i kombinatorzy, którzy robią wszystko aby nie wypłacić lub maksymalnie zaniżyć odszkodowanie.
  Zaletybrak
  Wadyunikanie odpowiedzialności, zaniżanie odszkodowań, niezrozumiały język korespondencji, podejście do klienta rodem z PRL, wysokie ceny
 • ~Maria / 2019-10-09 18:57
  Ocena: 1.00 / 5
  Złodzieje po wypadku i zgłoszeniu przedstawiając wszystkie dokumenty odpowiedź negatywna. Więc szkoda nerwów i pieniędzy na walkę z mafia, niech się udlawia. Złożyłam rezygnację z ubezpieczenia grupowego wolę te pieniądze odkładać a złodziejem nie dam
  ZaletyZadne
  WadyOkradaja ludzi
 • ~Marjan / 2019-09-26 23:16
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie napiszę ani 1 dobrego słowa na tych oszustów.Nie wypłacili mi ani grosza za ubezpieczenie grupowe z tytułu trwałego uszczerbku wynikiem nieszczęśliwego wypadku... 4 miesiące na zwolnieniu,10 tys na rehabilitację wydane nie mogę się schylić ale dla nich jest wszystko ok
  ZaletyBrak
  WadyTylko brać potrafią
 • ~Damina / 2019-09-19 14:04
  Ocena: 1.00 / 5
  Jakaś paranoja, PZU wysłało mi pismo że mam zapłacić pieniądze za budynek który kupiłem 7 miesięcy wcześniej, pisząc w piśmie że jest to obowiązkowe ubezpieczenie. przez dwa tygodnie nikt ie odpowiedział na maila, więc dzwonie Obsługa gra wariata pięć razy pytając "w czym mogę pomóc" i nie odpowiadając na pytania, dowiedziałem się tyle że tydzień wcześniej wysłali pismo że sprawa nie aktualna choć pismo do mnie nie doszło, na pytanie skąd wzięło się pierwsze pismo pan odpowiada "w czym mogę pomóc". gdybam zapłacił i nie wnikał to na pewno PZU z przeprosinami odesłało by pieniądze...
  Wadyobsługa fatalna
 • ~Aśka / 2019-09-19 09:57
  Ocena: 1.67 / 5
  Moj półroczny samochód zastal wgnieciony na masce stojąc na parkingu, ponieważ ubezpieczyciel osoby która zawiniła był rosyjski sprawa ciągnęła się w nieskończoność i zmuszeni byliśmy naprawić samochód z wlasnego ubezpieczenia ponieważ wyjazd z kraju zmusil nas do jego szybkiego sprzedania. Umowa z pzu przewidywala wymiane czesci na nowe, po odstawieniu samochodu do warsztatu okazało się, że pzu postanowiło „wyklepać” bo było to dla nich o połowe tańsze co obnizylo wartosc samochodu. Oczywiscie nie bylo zadnej dyskusji z nimi. Szkoda płacić 5k za ubezpieczenie, które Tak w praktyce wygląda.
 • ~Mario / 2019-09-18 12:59
  Ocena: 1.00 / 5
  Totalni oszuści. Krótko opisując. Przejąłem auto w leasingu. Poprzedni właściciel pozwolił przepisać na mnie polisę AC. Opłacił za nią 4,1 tys zł. Zapłaciłem mu odstępne 2 tys za nią, ponieważ była ważna prawie cały rok.


  I co teraz. Dostałem od nich odpowiedź po ponad 2 miesiącach ( mieli odp do max 30dni ), że po rekalkukacji wyszło, że mam dopłacić 4,6 tys zł.

  Czyli łącznie wychodzi 8,6 tys zł za ubezpieczenie ( które wcześniej było już wykupione za kwotę 4 tys zł )


  Nie wiem co robić bo problem jest teraz z nimi zerwać umowę.


strona 1 z 19
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

Hestia
Ocena: 1.88, ilość opinii: 397
PZU
Ocena: 1.62, ilość opinii: 363
Link4
Ocena: 1.57, ilość opinii: 328
Generali
Ocena: 1.75, ilość opinii: 182
AXA
Ocena: 1.51, ilość opinii: 134
MTU
Ocena: 1.63, ilość opinii: 132
Flixbus
Ocena: 2.30, ilość opinii: 807
mBank
Ocena: 1.93, ilość opinii: 647
ITAKA
Ocena: 2.76, ilość opinii: 340
Netflix
Ocena: 2.65, ilość opinii: 199
nju mobile
Ocena: 3.13, ilość opinii: 144
Virgin Mobile
Ocena: 2.53, ilość opinii: 114