Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

Uniqua opinie

Ocena na podstawie 80 opinii

1.86 / 5

 • Oferta
  1.97
 • Obsługa klienta
  1.78
 • Cena/Jakość
  1.85

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 4
 • ~Vitali / 2019-04-25 15:39
  Ocena: 1.00 / 5
  ja białorusin.25.02.19 wypadek w Białej podlaskiej,byłem stroną poszkodowaną. 04.03.19 był oględziny samochodu,powiedzieli trzeba czekać na wypłatę,już czekam na 60 dni,nikt za te 60 dni nie dzwonił,nie pisał na e-maile,dzwonię im tam,mówią, że skontaktuj się ze mną likwidator. firma ubezpieczeniowa straszna nie polecam nikomu, będę decydować o 100% pytanie przez sąd. będę dzwonić w białoruska ambasada i prosić o pomoc. myślałem, że taka postawa tylko do cudzoziemców,ale czytałem opinie, i okazuje się taki sam stosunek do swoich obywateli.jedni bandyci działają
 • ~Niezadowolony / 2019-03-20 17:09
  Ocena: 1.00 / 5
  ubezpieczenie niby od "wszystkiego" - tak było przy zawarciu ubezpieczenia mieszkania. Nie z mojej winy, szkoda wywołana remontem drogi na zewnątrz budynku - odpadły płytki na ścianach od wibracji ciężkiego sprzętu. Jestem w plecy o remont całej łazienki
  Oczywiście mimo, pism i reklamacji nie wypłacono ani złotówki - znaleźli jakiś paragraf...ale było od WSZYSTKIEGO.
  Teraz mam kolejny problem zgłoszony...od miesiąca cisza.
  Obsługa i kontakt, terminy oczekiwania za informacją, decyzją itp...FATALNE Miałem tam ubezpieczone auta i mieszkania - zostało jeszcze tylko jedno na szczęście. Nie polecam - z resztą widzę że jest tu nas więcej ;)
  Zaletyżadnych
  Wadybrak informacji,
  lekceważenie klienta,
  generalnie same wady
 • ~MZ / 2019-03-20 15:40
  Ocena: 1.00 / 5
  szkoda- drzewo upadło na zaparkowany prawidłowo samochód) została zgłoszona we wrzesniu 2018
  W lutym 2019 po kilkunastu moich interwencjach Uniqa odmówiła wypłaty odszkodowania. Podjecie takiej decyzji zajęło firmie ponad 4 miesiące. Brak było jakiejkolwiek reakcji na moje kolejne pisma... Stan drzewa określono jako dobry na podstawie zdjęć (????) i zdarzenie potraktowano jako losowe..NIE POLECAM
 • ~Daniel / 2018-12-28 17:04
  Ocena: 1.00 / 5
  Jak sama nazwa mówi uniqa - unikaj. Likwidacja szkody trfa już z miesiąc i nic się nie dzieje. Został zniszczony nowy fotelik za 2 koła i olewa ja ten fakt. Pokaże im gdzie ich miejsce, banda debili
  ZaletyBrak
  WadySame wady
 • ~Ja / 2018-12-21 10:10
  Ocena: 1.00 / 5
  Rozpatrywanie szkody ponad 30dni, kontakt beznadziejny.
  NIe polecam.

  Godni polecenia PZU i WARTA.

  Uniqa i Alianz beznadzieja - odradzam.
  Zaletyżadnych
  Wadywszystko skopane
 • ~Joanna / 2018-10-22 15:25
  Ocena: 1.00 / 5
  Firma Uniqa - unika wypłaty należnego odszkodowania z tytułu utraconych przychodów "postojowe ". Odmowa nie poparta żadną podstawą prawną! Pani likwidator stwierdziła, że nie wypłaca bo miałam auto zastępcze (jest to obligatoryjne dla poszkodowanych ) i że wyklucza to wypłatę właśnie postojowego. Absurd goni absurd! Auto zastępcze to nie taxi i nie można nim wykonywać działalności. Poza tym nie istnieje jak już wspomniałam takie prawo. Kazano mi napisać reklamacje, a teraz czekać 30 dni. Oszuści! !!!
  ZaletyBrak
  WadyJedna wielka wada
 • ~ed / 2018-07-27 11:56
  Ocena: 1.00 / 5
  Kompletna kpina. Mimo dostarczenia wszelkiej dokumentacji i tak odmawiają wypłaty odszkodowania. Po ponad 1,5 miesięcznej batalii przestali w ogóle się kontaktować. Sprawy nie odpuszczam, jak będzie trzeba to wyląduje w sądzie i u rzecznika. Porażka!
  Wadyciągle istnieje
 • ~kowal / 2018-06-12 12:27
  Ocena: 1.00 / 5
  Stłuczka likwidowana przez UNIQA - dramat, zero kontaktu, nie odpisują na maile, pieniądze wypłacili innej firmie niż na fakturze, sam musiałem wydobywać środki i przekazywać firmie likwidującej szkodę, trwało to tyle że faktury już w koszty nie mogę wrzucić a vat zapłacony ...
  Zaletyzero
  Wadywszystko
 • ~tragedia / 2018-06-07 08:09
  Ocena: 2.50 / 5
  Kontakt niezwykle utrudniony. Agent się nie ujawnia, jak w innych towarzystwach. Nie ma potwierdzenia odbioru wysłanych mailem dokumentów. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle wpłynęły. Żadnej reakcji. Zaczyna się od stwierdzenia "na odległość będzie szybciej i wygodniej". W przypadku reklamacji robią wszystko, by przedłużyć proces. Czekają do ostatniego dnia na odpowiedź, którą wysyłają pocztą! Piszcie, by zawsze odpowiadali mailem!!!
  Zaletybrak
  Wadylekceważenie klienta
 • ~Tomasz / 2018-05-06 20:53
  Ocena: 1.00 / 5
  Kończyło mi się OC, które wykupiłem w UNIQA, poprosiłem o kontakt 16 Kwietnia poprzez formularz kontaktowy na stronie (https://www.uniqa.pl/obsluga-i-kontakt/kontakt/formularz-kontaktowy) w odpowiedzi otrzymałem maila zwrotnego od Boota o treści:

  "zanowny Kliencie,
  dziękujemy za wysłanie formularza.
  Nasz konsultant skontaktuje się z Panem/Panią w ciągu 24 godzin.

  Poniżej treść Twojej wiadomości:
  "(treść mojej wiadomości"
  W przypadku dodatkowych pytań:
  Zadzwoń do nas*
  +48 801 597 597
  +48 42 66 66 500
  lub wyślij pustego SMS-a na numer 4597*
  Napisz do nas: centrala@uniqa.pl
  Godziny pracy: pn-pt 8.00-19.00, sob 8.00-16.00
  *koszt połączenia zgodny z taryfą operatora
  Pozdrawiamy,
  zespół UNIQA Contact Center"

  Oczywiście do dnia dzisiejszego (06 Maj 2018) NIKT z firmy UNIQA się nie skontaktował ze Mną! W dniu 24 kwietnia 2018 wysłałem wymówienie umowy. Zawarłem w międzyczasie dodatkową umowę OC w innym towarzystwie i teraz w strachu (po przeczytaniu opinii w internecie o firmie UNIQA) odliczam dni do końca OC u nich. NIE POLECAM! KONTAKT ZEROWY!
  ZaletyBrak!
  WadyZero kontaktu z Ubezpieczycielem!
 • ~Marek.O / 2018-04-25 21:47
  Ocena: 1.00 / 5
  Odszkodowanie za zalanie kuchni: ściana i sufit + do wymiany tzw.ekran maskujący rury, skrobanie odtworzenie gładzi na ścianach malowane na kolor, wycena i wypłacone odszkodowanie na podstawie rozmowy telefonicznej to kwota 220zł, gdzie rozebranie ekranu z płyty gips/karton i zrobienie nowego na stelażu z malowaniem prawie pokryje sumę odszkodowania a gdzie zakup farby dwa kolory demontaż szafek ze ścian, zabezpieczenie powierzchni i wszystkie prace porządkowe? za taką kwotę firmy nie znajdę w Warszawie.
  NIE PODAWAJCIE NR KONTA WCZEŚNIEJ BO NIE DOWIECIE SIĘ NA JAKA SUMĘ WYLICZYLI SZKODĘ, nauczka na przyszłość najpierw proszę podać wycenę i kosztorys a później nr konta.
  dokładnie najgorsza kalkulacja jaka może być cena w Łodzi i Gdańsku za roboczo godzinę może i jest 13zł ale nie w Warszawie
  Zaletyżadnych
  Wadyoczekiwanie na telefon ponad 2 tygodnie niska wycena
 • ~krzys / 2018-04-23 13:20
  Ocena: 1.00 / 5
  szkoda mieszkaniowa złożona w lutym, do wczoraj żadnego odzewu. wczoraj do nich sam zadzwoniłem i okazało się ze decyzja jest odmowna. sami zdecydowali o odmowie wypłaty odszkodowania, nikt do mnie nie przyjechał zobaczyć szkody, nie poprosili nawet o wysłanie zdjęć... sami zdecydowali na podstawie ..... właśnie nie wiem jakiej. nie wysłali mi ani pocztą ani e-mailem decyzji. takze jakbym sam nie zadzwonił, to nic bym nie wiedział i czekałbym dalej jak głupek. Stanowczo odradzam korzystania z usług firmy UNIQA. oszuści i tyle. Uniqa- unika wypłacania odszkodowań. Oszuści!!!!!!!!!!!!!!
  Zaletynie ma zalet
  Wadytylko wady
 • ~Sylwia / 2018-03-29 15:03
  Ocena: 2.00 / 5
  Odradzam korzystanie z usług firmy Uniqa, bardzo słaby kontakt z infolinią, nikt nie jest tam w stanie udzielić rzeczowych informacji na temat szkody. Odszkodowanie wypłacone dopiero po kilku pisemnych interwencjach, po prawie dwóch miesiącach od zdarzenia.
  Szkoda zgłoszona z regresem, nie została zgłoszona do ubezpieczyciela sprawy, choć upłynęły już 3 miesiące, przez co muszę zapłacić wyższą kwotę za ubezpieczenie mieszkania.
  Wadybardzo słaby kontakt z infolinią, działa ona na zasadzie spychologii. Nie można uzyskać tam żadnej konkretnej informacji. Sprawy realizowane są miesiącami.
 • ~Karol / 2018-02-01 16:13
  Ocena: 1.00 / 5
  Odradzam tą firmę KAŻDEMU,
  oczywiście jak chcę się kupić to zachowują się cudownie i milutko. Obiecują nie wiadomo co, jak to rzetelnie liczą, kalkulują wypłacają.

  Ja musiałem się odwoływać 3 razy!
  Stawkę robocizny jaką przyjęli to 13 PLN BRUTTO! Skandal. Nie wiem czy znajdę Mietka z pod monopolowego albo obcokrajowca (specjalnie nie piszę z jakiego kraju) który podejmie się pracy za taką kwotę. Nie mówiać już o firmie, która wystawia fakturę. Oczywiście za naprawę musiałem dopłacać ze swojej kieszeni...a jakże

  Z decyzją zwlekają do ostatnich 30 dni. Mi przesłali list na 11 listopad (Święto Niepodległośc) [sic!].

  Na infolinie 50 min czekania to standard i jeszcze kretyński automat każe do minute potwierdzać klawiszem.

  Jeśli traficie na "likwidatorkę" Katarzyna S, to żądajcie zmiany na osobę która jest etyczna, rzetelna i nie wyśmieje Was w twarz. Ja się dowiedziałem, że policzą mi 13 PLN za robociznę (poniżej pensji minimalnej!) i nie da mi więcej hahahaha. Nie wiem czy całe TU jest tyle warte, podobno dużo zależy od tego na kogo się trafi, tą panią ODRADZAM

  Mieszkanie było wykonane jako wysokojaściowa usługa. Po zalaniu musiałem je doprowadzić do super stanu ze względu na chorobę mojej narzeczonej nie mogę dopuścić żeby oddychała grzybem. Pani Kasia miała to oczywiście w D.U.P.I.E. wyśmiała mnie, że nie dostane lepszej kwoty od nich, oni sobie przyjmują średnią i tyle (taa ku**a średnia 13 brutto). Zaprzecza sama sobie podczas rozmowy i jest niespójna.

  Pierwsze kwoty, które dostałem były NETTO, JAK DO CHOLERY jako Kowalski mam płacić w netto? Poronione wyliczenia i pomysły. Banda niekompetentnych osób. Żal, który mam jak mnie potraktowano i czas który straciłem to jakaś totalna porażka.

  Do dziś nie dostałem odpowiedzi o dostarczenie listy firm z mojego województwa, które podejmą się naprawy za koszty które mi wyliczyli. Nie widzę problemu, żeby oddać kasę i żeby zrobiła mi to profesionalna firma. W końcu ubezpieczenie ma pokryć straty a nie że się na tym zarabia...ALE NIE MA TAKIEJ OPCJI, NIE WYJDZIESZ Z NIMI "NA ZERO", dołożysz. Gwarantuje Ci.

  Jeśli ktoś chciałby wzory odwłowań to chętnie mu je prześlę. Z tysiąca złotych zrobiłem 2,5 (choć straty na minimum 3 koła, co oczywiście wykazałem w kosztorysie, którego nie łaska wziąć pod uwagę. Gdzieś mają, że malujesz pożądną farbą albo masz nie najtańsze panele z marketu)

  Sprawa moim zdaniem nadaję się do sądu...może są jacyś chętni na pozew zbiorowy ?
  Zaletynie doszukałem się
  Wadyzdecydowanie za mało miejsca
 • ~janek / 2018-01-26 17:07
  Ocena: 1.00 / 5
  wyłudzają pieniądze chcą kontynuować ubezpieczenia o c mimo jego wypowiedzenia
  Zaletybrak
  Wadynaciągają na podwójne oc
 • ~tomasz / 2018-01-05 20:12
  Ocena: 1.00 / 5
  Złodzieje i oszuści klient który korzustał z mojej polisy nie dosć że nie uzyskał odszkodowania to jeszcze został obciążony 8 tysiącami złotych za koszty sądowe .Ostrzegam prze tymi cwaniakami
  Zaletybrak
  Wadyoszustwo i wyłudzenie
 • ~insider69 / 2018-01-03 07:37
  Ocena: 1.67 / 5
  Szkoda komunikacyjna z OC gminy ze względu na fatalny stan drogi. Uszkodzeniu uległa opona i felga. Likwidator pracuje od 7 do 15 i później już dojechać nie mógł, więc musiałem z pracy się zwalniać. Wycena po tygodniu, czyli minęły 3 tygodnie, od tego czasu minęły już 2 miesiące i "decyzji" brak tak samo jak wypłaty. Więc bez skrupułów oddaje na naprawę bezgotówkową do serwisu BMW, gdzie koszt naprawy jest ponad 4x wyższy od wyceny. Tak dziadowskiej firmy długo nie widziałem. Zdecydowanie nie polecam
  Zaletynie znalazłem
  Wadynie starczyło by znaków
 • ~Dorota / 2017-12-04 18:45
  Ocena: 1.00 / 5
  Oszuści, nie można się dodzwonić, udają że nic nie wiedzą. Nasyłają firmę windykacyjną nie sprawdzając, czy jest się ich klientem
 • ~Alex / 2017-09-17 22:33
  Ocena: 1.00 / 5
  firma dno. nie odpowiadaja na maile nie wyplacają odszkodować. uszukują
 • ~Adam / 2017-07-25 14:19
  Ocena: 1.00 / 5
  Sąsiad zalał mi sufit w łazience. Byłem ubezpieczony w Uniqa. Uniqa zaproponowała odszkodowanie w kwocie 152 zł.
  Od powyższej decyzji przysługuje prawo dochodzenia roszczeń na drodze postępowania sądowego w terminach
  określonych przepisami kodeksu cywilnego.
  Więcej nie skorzystam z oferty Uniqa i nie polecam !
strona 1 z 4
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

PZU
Ocena: 1.65, ilość opinii: 309
Hestia
Ocena: 1.50, ilość opinii: 282
Link4
Ocena: 1.62, ilość opinii: 270
Generali
Ocena: 1.83, ilość opinii: 160
MTU
Ocena: 1.67, ilość opinii: 125
AXA
Ocena: 1.51, ilość opinii: 109
mBank
Ocena: 2.11, ilość opinii: 457
Flixbus
Ocena: 2.16, ilość opinii: 423
ITAKA
Ocena: 2.79, ilość opinii: 202
Netflix
Ocena: 2.89, ilość opinii: 120
nju mobile
Ocena: 3.20, ilość opinii: 117
Virgin Mobile
Ocena: 2.55, ilość opinii: 78