Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

PKP Intercity opinie

Ocena na podstawie 2974 opinii

1.77 / 5

 • Wygoda
  1.68
 • Jakość obsługi
  1.69
 • Oferta
  1.78
 • Poziom cen
  1.91

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 149
 • ~badholl / 2022-08-12 12:55
  Ocena: 2.50 / 5
  Od dziecka trasa Szczecin- Przemyśl.
  Zawsze sypialniany bo kawałek jest. Teraz tłukę się niby 1 klasą bo zarezerwować kuszete graniczy z cudem. Walizy między nogami, korytarz zapchany... jakieś kocury ujadają w torbach. Jak już mamy tych przybyszów z Ukrainy to chociaż niech wagonów będzie więcej i bilety łączyć z Polakami a nie 11 godzin muszę podróżować we własnym kraju z Ukraincami. Mam wrażenie że to już nie Polska.
  ZaletyCena biletu. Widoki za oknem.
  WadyZ Przemyśla planowo 11:02 wyjazd. Opóźnienie 45minut!!! Na całej Polsce do przejechania to chyba sporo. W reklamach było inaczej.
 • ~Piotr / 2022-08-12 11:59
  Ocena: 1.25 / 5
  W obecnym czasie pkp cargo które transportuje węgiel ma lepsze standardy niż intercity, takiego szamba dawno nie doświadczyłem począwszy od zakupu biletu z kasie, podróż a raczej mękę 12 h ponad 2 h opóźnienia a kończywszy na reklamacji. SYF, SMRUD, UBÓSTWO.... tak w skrócie, na każdym etapie. Pociąg rusza z 1h opóźnieniem. Pociąg przeładowany do tego stopnia że ludzie nie mają jak skorzystać z ubikacji, nie wspomnę o warsie. Kłótnie, zerwane plomby na hamulcach... i kompletnie nikogo z obsługi kto mógłby zapanować nad sytuacją. Życzę wszystkiego co najgorsze spółce intercity... Niech ten syf upadnie i powstanie nowa spółka która będzie traktować ludzi po ludzku a poziom usług będzie odpowiedni do obecnych czasów.
  Zaletybrak!!!!!!!!!!
  Wadysmród, brud, brak obsługi, przeładowane wagony, nie działająca klimatyzacja, brak WC,
  DNO
 • ~JKS / 2022-08-12 11:26
  Ocena: 2.25 / 5
  W dniu 28 lipca 2022 wraz z mężem i synem podróżowaliśmy pociągiem relacji Leszno-Koszalin. Mieliśmy kupione bilety z rezerwacją miejsc siedzących, bilety na bagaż i na 3 rowery. Pociąg by spóźniony 50 minut. Po przyjeździe okazało się, że nie mamy gdzie wpiąć jednego z 3 rowerów, bo miejsce jest zajęte. Jak się później okazało przez młodego człowieka, który nie zapłacił za przewóz roweru i nic z tym nie zrobiono. Mój mąż musiał całą drogę stać i trzymać rower w wąskim przejściu. Wraz z synem musieliśmy wyprosić z naszego miejsca pewną parę, (nie było nigdzie indziej wolnego miejsca). Miejsca na nasz bagaż również nie było i musiały zostać w łączniku, pod okiem stojącego z rowerem męża. Jak się później okazało pasażerowie byli bardzo rozrywkowi, spożywali alkohol, głośno puszczali muzykę z wulgaryzmami. Dwie osoby próbowały zwrócić uwagę, zostały agresywnie potraktowane, w tym jedna uderzona (niestety też była pod wpływem alkoholu). Była krew, zatrzymano pociąg, było pogotowie. Ostateczne poszkodowanego, który niby się przewrócił, wygoniono do łącznika między wagonami. Kontrolerzy widzieli to, nawet nie zaglądali do przedziału, poza jednorazowym sprawdzeniem biletów. Jeden z pijanych pasażerów podczas sprawdzania biletów poprosił o sok, bo" skończyła im się popitka". Otrzymał zgrzewkę wody. Ostatecznie pociąg dotarł na miejsce spóźniony o 90 minut. Podróż była koszmarna.
  Zaletybrak
  WadyZła organizacja, chaos, wagony nie dostosowane do przewozu rowerów, dodatkowego bagażu, pomimo dodatkowych opłat, słaba kontrola, przyzwolenie na spożywanie alkoholu w pociągu.
 • ~Gabi / 2022-08-12 11:19
  Ocena: 2.67 / 5
  Nie polecam - szczerze, lepiej jechać autem lub autobusem . Opóźnienie 1,5h w drugą str 30 min. O ile z nad morza pociąg, wagony były w miarę czyste i zadbane o tyle nad morze jechał stary, śmierdzący pociąg. Brak komunikatów jaką mija się miejscowość. Glosnik zepsuty. Kasa we Wrocławiu to jakaś porażka- obsługują młodzi ludzie którzy nic nie wiedzą i nie potrafią doradzić. Cała podróż to skandal . Na bilety"0" dla dzieci Pani konduktor w pociągu mówi, że to nie jest miejsce wykupione i że może na miejsce dziecka dac kogoś z korytarza kto miejsca kupionego nie miał... mało tego część rodzin którą miała miejsce wykupione nie mogła zajac swoich miejsc bo się okazało że system "sprzedał " ich miejsca innym ludziom! Nikt nie zaproponował matkom z dziećmi (małymi) miejsca siedzącego lub chociaż bezpieczniejszego miejsca. Pan który miał kupiony bilet w kasie ( który potem konduktor uznał za nieważny- niewiadomo dlaczego ) musiał dokupić bilet z przebitką 100 zł. SKANDAL nie polecam
  ZaletyBrak
  WadyWszystko , obsługa w kasie przez młodych ludzi - nie doinformowanych i nic nie wiedzacych. Ponad godzinne opóźnienie, śmierdzący brudny pociąg. Nawet konduktorzy Mówią że teraz podróż intercity do koszmar i współczują pasażerom
 • ~Barbara / 2022-08-12 10:15
  Ocena: 2.50 / 5
  Po wielu latach dzisiaj chciałam skorzystać z usługi PKP, okazało się, że pociąg nie przyjechał na czas. Jak były opóźnienia, tak nic się do dziś nie zmieniło. Smutna polska rzeczywistość.
 • ~Marzena / 2022-08-12 08:19
  Ocena: 4.75 / 5
  W dniu 1 sierpnia 2022 roku o godz 18.20 miałam możliwość skorzystać z usług IC. Obsługa tego konkretnego kursu wykazała się dużą empatią. Byłam po kolejnym kursie chemioterapii. Niestety chemia się przedłużyła i nie zdążyłam na wcześniejszy pociąg. Obsługa pociągu a zwłaszcza pracownik legitymujący się nr. 34094 pomógł mi w tej sytuacji. Życzę firmie jak najwięcej takich pracowników. Dzieki nim pasażerowie waszych pociągow będą podróżowac komfortowo. Pasażerka z Częstochowy
 • ~Monika / 2022-08-12 00:15
  Ocena: 1.50 / 5
  Pociąg relacji Przemyśl-Hel w Katowicach o 10:34. Kupiłam bilet pierwszej klasy i w sumie nie wiadomo po co przepłaciłam. Kupując I klasę człowiek chce w normalnych warunkach przejechać swoją drogę. To była podróż MASAKRYCZNA. Zastanawiam się od kiedy to w I klasie sprzedawane sa bilwty na miejsca stojace skoro cały pociąg jest objęty rezerwacją. Po co ta rezerwacja!!!! Na korytarzu taki tłok że wyjść z przedziału nie można. Żeby wysiaść w Lesznie musuałam już za Rawiczem przedzierać się do wyjścia i jeszcze wysłuchiwać gdzie się pcham z ta walizą!!!! No cos tu chyba jest nie halo!!!! I to zdrowo!!!! A konduktor idzie i nic....na pytanie jednej z pasazerek I klasy co ci ludzie robią tu na korytarzu wzdryga ramionami i odchodzi....po jakiego czorta te składy z I klasa....
  ZaletyJedynie klimatyzacja była ok
  WadyCała podróż masakryczna
 • ~Szymon / 2022-08-11 20:12
  Ocena: 1.25 / 5
  Rezerwacja miejsca w pociągach PKP Intercity nie ma dzisiaj kompletnie żadnego znaczenia, pociąg IC Jeziorak z Wrocławia Głównego do Olsztyna Głównego, wsiadam w Gnieźnie, opóźnienie 28 minutowe, pełno osób, moje ZAREZERWOWANE miejsce zajęte, czy za przeproszeniem pracownicy tej spółki interesują się w ogóle komfortem podróżnych? Niestety po dzisiejszym dniu tego nie widzę w żadnym stopniu..

  Przepraszam ale nie będę wypraszać ludzi z miejsca które jest dla mojej osoby zarezerwowane, ponieważ to nie jest moje zadanie tylko obsługi pociągu jeżeli już.

  Proszę drodzy pracownicy PKP Intercity zmieńcie swoje podejście do tego typu „szczegółów”, ponieważ to naprawdę wpływa na negatywny komfort jazdy i podróży.
  ZaletyNiestety żadnych w tym wypadku.
  WadyOpóźnienie ponad 20 minutowe przez jakiegoś jegomościa ze stacji Poznań Główny, tłum ludzi, nikogo nie interesująca rezerwacja miejsc (o czym pisałem już powyżej), konieczność stania w miejscu
 • ~Mirek / 2022-08-11 18:53
  Ocena: 1.00 / 5
  Gówno gówno i jeszcze raz gówno , podróż z Wrocławia do Warszawy 11sierpnia pogoda we Wrocławiu 29°C w pociągu 18stopni żenada , ten szczęśliwy kto ma bluzę i długie spodnie to nie marznie no ale takich osób nie wiele bo to środek lata , obsługa ma gdzieś co się dzieje dodam że to pierwsza klasa , przesiadłem się z kolei dolnośląskich z drugiej klasy po wygodnej podróży do tego czegoś i nigdy więcej inter city !!!
  ZaletyJak ktoś lubi zmarznąć podczas podróży to polecam
 • ~gwiazda / 2022-08-11 18:13
  Ocena: 2.25 / 5
  konduktor nie potrafi odnosić się z szacunkiem do pasażerów. Podróż minęła mi bardzo stresująco ponadto zostałam wywalona ze swojego miejsca. Konduktor nie zwracał uwagi na bardzo wczesna godzinę i możliwe zmęczenie pasażerów tylko ciagle robił awantury. Ponadto gdy poprosiliśmy go o otwarcie drzwi nazywał nas „jełopami”. Serdecznie nie Polecam tego transportu.
  Zaletybrak
  Wadyza dużo żeby wymieniać ale najwieksza wada był konduktor
 • ~Zana29 / 2022-08-11 17:36
  Ocena: 1.00 / 5
  Dno dno i jeszcze raz dno wieczne opóźnienia pociągów!!!!!
  ZaletyBrak
  Wady Niezliczone
 • ~Haker2115 / 2022-08-11 12:51
  Ocena: 1.25 / 5
  Masakra z tymi pociągami, pan Piotr taki laluś wysoki napewno wszyscy wiedzą o kogo chodzi jest chamski, wulgarny i można pisać jeszcze dużo rzeczy na niego ogólnie gość jest po****ny i niedorozwinięty CH*j mu w dupę i krzyż na plecy :)
  ZaletyNie ma zalet
  WadyWszystkie
 • ~Mati / 2022-08-10 21:54
  Ocena: 1.00 / 5
  W całym pociągu ukraincy rozsiedzeni jak u siebie czlowiek stoi w kolejce 0rzy kasie na stacji I czeka 2 godziny na kupno biletu bo jeaaaaba ukraina się zastanawia gdzie kupic bilet i gdzie jechac I nie mówię tu o ludziach pokrzywdzonyh wojna tylko lafiryndach w paznokciach rzeskach i wystrojonych w Gucci. O co tu kuuu.... chodzi że oni mają lepiej od nas w kraju niż my teraz gdy nie kupimy bilety na stacji płacimy kaucję a jak mamy kupić bilet chodząc do pracy od 8 do 17 o 19:19 wyjazd pociągu a ja przychodzę o 18 i czekam jak debil do 20 bo pociąg opóźniony i słyszę że biletu już nie mogę kupić a w pociągu słyszę że muszę dopłacić kalcje za bilet bo nie kupiłem go na stacji.
 • ~Kuba / 2022-08-10 20:12
  Ocena: 1.50 / 5
  BEZNADZIEJA. Jeżdżę pociągami dość często. Tyle ile razy pojechałem pociągiem intercity tyle było opóźnień. Dosłownie każdy pociąga którym jechałem był opóźniony. Niedawno zacząłem jeździć TLK BORY TUCHOLSKIE. Jak się okazało pocoag ma prawie codziennie opóźnienie. Lokomotywa psuła się cały czas. Nie wiem czy była ciągle ta sama lokomotywa ale bez przerwy była zepsuta. Raz 160min opóźnienia, potem 138min, potem 40min a ostatnio nawet odwołali pociąg. Miejsc też brak. Praktycznie kupując bilet na pkp intercity. Kupujemy sobie miejsce siedzące oraz opóźnienie. Konduktorzy też nic nie robią. Tylko chodzą i bilety sprawdzają
  ZaletyBrak
  WadyWszystko
 • ~Ewela / 2022-08-10 19:10
  Ocena: 1.50 / 5
  Znajduję się obecnie w pociągu na trasie Katowice-Olsztyn Główny (wyjazd 13:42 planowany przyjazd 20:26) w wagonie nr 8 i jest dramat. Chłopak mający na oko 19-20 lat razem ze swoim kolegą palili elektryki w przedziale, zgłosiłam to pani konduktor bo niestety moje słowa zostały zignorowane. Pani konduktor na moją skargę odpowiedziała, że będzie miała to na uwadze po czym nawet nie zwróciła chłopakom uwagi i najzwyczajniej sobie poszła. Teraz, chłopaki oprócz palenia są pijani bo pili na legalu piwa i konduktor nadal nic (dodam że zostało to zgłoszone po raz drugi).Chłopaki drą się na korytarzu, śmierdzi od nich alkoholem, palą elektryki, klą niesamowicie, zaczepiają ludzi... nadal zero reakcji. Tak wygląda podróż pociągiem InterCity (nie pierwszy raz zresztą). Ooo, właśnie stała się rzecz niezwykła, konduktor przeszedł obok pijanych i palących chłopaków i poszedł dalej, cóż za troska o pozostałych podróżujących.
  ZaletyBrak zalet.
  WadyMogłabym wymieniać i wymieniać.
 • ~Maciej / 2022-08-10 15:57
  Ocena: 1.00 / 5
  PKP nie zdaje sobie sprawy z tego ile marnuje ludziom życia. Jeżdżę rwgularnie. Regularnie opóźnienia. Za każdym razem. Nie pamiętam DOSŁOWNIE dnia kiedy pociąg nie był opóźniony co najmmiej pół godziny. Rozumiem raz, dwa, bo coś się wydarzy. Ale nie za każdym razem. A ceny z kosmosu. Wstyd. Żenada. Hańba.
  ZaletyBrak jakichkolwiek zalet przy notorycznych godzinnych opóźnieniach.
  WadyOpóźnienia na każdej trasie każdego dnia
 • ~Zuzia / 2022-08-10 15:45
  Ocena: 5.00 / 5
  Przemiły pan konduktor o numerze pracowniczym 32010 bez problemu sprzedał mi bilet i odpowiedział na wszystkie pytania
 • ~Pasażerka / 2022-08-10 13:41
  Ocena: 1.00 / 5
  PKP to głęboko PRL. Pomimo sprzedaży online na pociąg Malczewski sprzedaje się trzy razy to samo miejsce w pierwszej klasie. Ostatecznie siedzi ten, kto kupił tuż przed odjazdem w kasie. Konduktor rozkłada ręce i bzdurzy coś o możliwości reklamacji i przesiadki do drugiej klasy. Sprawia wrażenie jakby mu to wszystko było obojętne. To nie jego sprawa .Nic więcej nie ma do zaproponowania. Dorosły człowiek a kłamie jak dziecko.Do tego rozhisteryzowani, „ wypoczęci” ludzie. Od dawna nie jechałam koleją, ale na pewno szybko nie skorzystam z intercity, a już szczególnie na trasie Kraków- Kołobrzeg. Przestrzegam podróżnych. Pierwsza klasa znacząco odbiega od standardu drugiej. W razie podobnej sytuacji proszę nie godzić się na przejście. A można było pomyśleć i podstawić na taka trasę 2 wagony pierwszej klasy.
  ZaletyBrak
  WadyW zasadzie wszystko
 • ~Emilia / 2022-08-10 13:33
  Ocena: 1.00 / 5
  Tragedia, chcą się dorobić na ludziach sprzedając bilety bez miejsc
 • ~Anna / 2022-08-10 11:39
  Ocena: 1.00 / 5
  Jeżdżę srednio 4 razy w tygodniu w różne miejsca .Od czasu covidu widzę ze wykorzystują sytuacje sprzedają dwa razy za dużo biletów w stosunku do miejsc .Dramat .Dwa lata było super byłam żywą reklamą.Teraz jestem rozczarowana oszczędnością kosztem ludzi .Płace za normalny bilet siedząc na korytarzu.Ogarnijcie się bo ludzie już się wkurzają taka sytuacją
strona 1 z 149
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

PKP Intercity
Ocena: 1.77, ilość opinii: 2974
Flixbus
Ocena: 2.21, ilość opinii: 1596
NeoBus
Ocena: 2.63, ilość opinii: 539
Sindbad
Ocena: 2.24, ilość opinii: 247
Szwagropol
Ocena: 1.99, ilość opinii: 234
PKS Polonus
Ocena: 2.07, ilość opinii: 190
VECTRA
Ocena: 1.66, ilość opinii: 3089
Netia Szybki Internet
Ocena: 2.07, ilość opinii: 2872
UPC Internet
Ocena: 1.88, ilość opinii: 2645
Play
Ocena: 1.40, ilość opinii: 2490
Cyfrowy Polsat Internet
Ocena: 1.52, ilość opinii: 2461
Orange
Ocena: 1.40, ilość opinii: 2373