Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

PKP Intercity opinie

Ocena na podstawie 1317 opinii

1.83 / 5

 • Wygoda
  1.74
 • Jakość obsługi
  1.76
 • Oferta
  1.85
 • Poziom cen
  1.98

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
 • ~Ian / 2019-12-25 17:09
  Ocena: 1.00 / 5
  Pociąg Matejko pkp tlk 43100 Kraków Tarnów 25.12.2019 opóźnienie 45 minut. Czas by zwolnić tych niekąpetętnych pracowników, kierowników którzy odpowiadają za ciągłe opróżniania.
  ZaletyNieprawdziwe czasy przejazdu
  WadyCiągłe i stałe opóźnienia
 • ~Sebastian Gdańsk / 2019-12-23 12:17
  Ocena: 1.00 / 5
  Jechałem 5 h z Gdańska do Ełku stojąc na korytarzu. Korytarz zapchany ludźmi i walizki do maksimum. Konduktorce to przeszkadzało, bo nie miała jak przejść biedactwo. Żal po prostu słów. Spytałem stojącego Pana obok do którego obozu na wioza. Dokładnie wiedzą ile osób może zmieścić się w przedziały i ile biletów sprzedają. To pytanie dlaczego nie dostawia wagonu? Kasa się musi zgadzać, a ludzi traktują jak bydło. To jest pogwalcenie praw człowieka. Wstyd i hańba, żeby w 21 wieku takludzi traktować. Sebastian.
  ZaletyTo chyba jakiś żart. Zaletą jest to, że nie muszę często jeździć ta linia, bo bym chyba psychicznie nie wytrzymał.
  WadyWstyd i hańba . Brak słów. Oby właściciele tej Lini odbyli taka cudowna podróż tego im życzę.
 • ~Lechu / 2019-12-22 11:09
  Ocena: 1.00 / 5
  Cena 139 zł za miejsce w wagonie bez przedziałów. Ponad 100 osób i brak klimatyzacji. Przy moim fotelu brak wieszaka więc kurtkę trzymam na kolanach przez ponad dwie godziny !
  Odradzam. Ja jadę PKP zdecydowanie ostatni raz w życiu !!!
  ZaletyBrak
  WadyWarunki
 • ~Katarzyna / 2019-12-21 16:42
  Ocena: 5.00 / 5
  Chciałabym pochwalić i podziękować dwóm przesympatycznym profesjonalnym Panom Jakubowi i Szymonowi na dworcu Gdynia Główna za pomoc w asystowaniu osobie niewidomej. Gdyby taka pomoc była na każdym dworcu w Polsce o ile łatwiejsze byłoby podróżowanie osobom niepełnosprawnym. Z poważaniem Katarzyna i Jacek
 • ~Krzysztof / 2019-12-20 15:30
  Ocena: 1.00 / 5
  Pociąg Ic 48106 Szkuner relacji Katowice - Słupsk 20.12.19 cztery wagony bez Warsu miejsce korytarz koło WC bo tyle ludzi w pociągu. Mamy XXI work a przypominają się lata 80/90 czyżby PKP nie miało wagonów na składzie że takie krótkie składy wysyła a bilety sprzedają na maca. Żenada jak nie wiem.
  ZaletyBrak
  WadyTłok, brak Warsu
 • ~Yt / 2019-12-17 09:33
  Ocena: 1.25 / 5
  Korzystam z usług incydentalnie a i tak zazwyczaj jest opóźnienie. Żenada.
 • ~Grzegorz Brzęczyszczykiewicz / 2019-12-12 19:24
  Ocena: 3.00 / 5
  Makabra z tą stroną www. ciągle coś nie działa coś blokuje. Nie można sprawdzić cen biletów. Właściwie zero informacji na tej stronie...
  Zaletybrak
  Wadystrona www
 • ~Marek / 2019-12-11 08:18
  Ocena: 1.75 / 5
  Nowsze składy dosyć wygodne i czyste. Jeśli nie ma dużo ludzi całkiem dobrze się jedzie. I to chyba tyle jeśli chodzi o zalety, bo często widzi się jednak bardzo stare wagony sprzed lat. Ciągłe spóźnienia i awaryjne przesiadki na trasie Gliwice - Opole totalnie uniemożliwiają dotarcie na czas bez stresu. Jeśli na co dzień potrzebujesz dojazdu do pracy, na studia, to poszukaj lepiej innego środka transportu, na którym można bardziej polegać...
  Zalety- nowe pociągi
  Wady- niekompetencja
  - niepunktualność
  - awarie
  - nieplanowane przesiadki
  - bardzo niski stosunek jakość/cena
 • ~Romano Italiano / 2019-12-05 18:01
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie wiem jak w innych biurach Centrali spółki , ale w biurze zakupów próbuje zarzadzać istne nieporozumienie. Totalne zero zeby nie powiedzieć dno pod wzgledem merytorycznym, połączone z obłudą. Ogolnie nie polecam, szkoda czasu. W tym roku uciekło z biura zakupow ponad 10 osób, uciekali nawet ci przyprowadzeni do pracy przez panią czarną ktorej sie wydaje ze cos wie. Nie potrafi kobiecina budować zespołu. Chodzi, węszy jak pies i udaje ze cos robi. I ten nadęty kałdun, oblany litrem śmierdzących tureckich zapachów, ze jak sie na to patrzy to odechciewa sie wszystkiego. Pani slynie rowniez z opowiadania bajek, a to o rzekomych podwyzkach wynagrodzenia, a to o awansach. Ogolnie mowi prawde jak sie pomyli. Zero szacunku dla pracowników, dlatego tez jak nie musicie to poprostu nie aplikujcie do pkp ic, a przynajmniej do biura zakupów.
 • ~Klient pkp / 2019-12-01 19:02
  Ocena: 1.25 / 5
  Właśnie siedzę na podłodze w korytarzu w pociągu na trasie Rzeszów-Poznań. Jak zwykle nie ma miejsc. Pociąg jest przepełniony i tak za każdym razem na tej trasie. To samo na trasie do Krakowa, do Wrocławia, do Przemyśla. Trasy od dawna oblegane, w duzej części przez Ukraińców. Jakby nie można było dwóch wagonów dołączyć skoro tak jest od dłuższego czasu, a bedzie tylko gorzej. Pociągi są przestarzałe, brudno, o toaletach szkoda mówić, często mozna trafić na pociągi gdzie toaleta to otwór na tory, jak w jakimś kraju trzeciego świata. A cena za taki przejazd jest kosmiczna biorąc pod uwagę że się jedzie np 9 godzin na podłodze w korytarzu lub koło toalet które śmierdzą. Pendolino to już lepszy standard ale cena to też przesada, żeby za przejazd pociągiem z Warszawy do Krakowa płacić 150-200 zł. Warsy to też ciekawa historia. Jedzenie jest smaczne owszem, obsługa 9/10 przypadków bardzo miła, ale ludzie siedzą w warsie zamawiają wodę i tak jadą całą trasę a ty człowieku nie masz gdzie zjeść. Aha jeszcze to śmieszne wi-fi w pendolino, które w ogóle zasięgu nie łapie.
  ZaletyDobre jedzenie w warsie.
  WadyCena, brud, toalety, ciągły brak miejsc, siedzenia które coraz częściej są popsute.
 • ~wwwojtek94.pl / 2019-11-29 15:22
  Ocena: 1.00 / 5
  Jechałem pociągiem EIP 5308 relacji Gdynia Główna - Rzeszów Główny. Wsiadałem w Warszawie Zachodniej do wagonu nr. 6 i jechałem do Dębicy. Na stacji Dębica, ja i pięć innych osób chcieliśmy wysiąść z pociągu, ale w wyniku awarii sąsiednich drzwi w wagonach nr 6 i 7, nie mogliśmy tego uczynić. Mimo naciskania zielonego przycisku do otwarcia drzwi, w obu wagonach te drzwi nie zareagowały i pociąg ruszył do Rzeszowa. Po zgłoszeniu kierownikowi pociągu, ten z lekką drwiną odparł że albo nie nacisnęliśmy przycisku, albo źle go nacisnęliśmy. Konduktor z kolei dodał że będzie sprawdzana przyczyna tej sytuacji i że mogliśmy pociągnąć za hamulec bezpieczeństwa. Po użyciu hamulca założę się ze na pewno została by udowodniona nasza wina i ten który by użył hamulca dostałby grzywnę za bezpodstawne zatrzymanie pociągu. Mieliśmy wysiąść z pociągu o 21:22 w Dębicy, ale musieliśmy jeszcze jechać do Rzeszowa przez kolejne 25 minut i później niecałą godzinę wracać pociągiem Regio specjalnie zatrzymanym przez kierownika pociągu. Za ten pociąg nie płaciliśmy ale straciliśmy dodatkowo około 1,5 godziny czasu. Wolałbym jednak zapłacić za ten bilet a nie tracić tych 1,5 godziny nie mówiąc o nerwach.
  Pociąg ten po opuszczeniu Warszawy zatrzymuje się dopiero w Krakowie. Proszę sobie teraz wyobrazić taką sytuacje dla osoby jadącej z Gdyni do Warszawy. Zostaje już tylko albo hamulec bezpieczeństwa najlepiej nie w szczerym polu i grzywna albo dodatkowo stracone w najlepszym wypadku kilka godzin na powrót plus koszty powrotu.
  Proszę o rozpatrzenie sprawy i żądam zadośćuczynienie za stracony czas i uszczerbek psychiczny.
  Zaletynie ma
  WadyDRZWI
 • ~Edi / 2019-11-21 18:01
  Ocena: 1.75 / 5
  Trasa Ełk Wrocław w przedziale 1 klasy :zimno, od Olsztyna zaczyna grzać w Poznaniu jest już ciepło. Warsu nie ma, w Olsztynie zapowiedziano, że będą wózki z ciepłymi napojami, spytałam konduktora od jakiej stacji będą wózki z napojami, poszedł do pani kierownik zapytać i już nie wrócił.Oczywiscie wózków z napojami nie było Głośnik w przedziale ryczy, wyciszyć nie można. Pociąg jedzie z
  Białegostoku do Wrocławia 11 godzin nic dodać nic ująć.....
  ZaletyWagon dowy i w miarę czysto
  WadyZimno, brak możliwość kupienia ciepłego napoju lub posiłku w czasie 11 trasy, podejście personelu
 • ~Trr / 2019-11-18 19:59
  Ocena: 1.50 / 5
  Właśnie siedzę w pociągu z Wrocławia do Warszawy pociąg stoki bo czeka na podróżnych z innego opoznionego pociągu.caly pociąg czeka niewiadomo ile więc będzie dużo opóźniony.masakra.ostatnio miałam koszmarna przyjemność jechania pociągiem ic i nie dość że zawsze był opóźniony to jeszcze 2 razy przyjechał pociąg o dużo niższym standarcie niż był kupiony bilet.odradzam!!! Spieszy mi się bardzo i przez to dziadostwo nie zdążę bo stoimy.
  ZaletyNie ma
  WadySame
 • ~Darek / 2019-11-15 17:59
  Ocena: 1.25 / 5
  Żenujaca obsługa, pociagi na starcie mają po 30-40min opóźnienia.
  WadyPunktualność
 • ~Podróżnik / 2019-11-15 12:46
  Ocena: 1.00 / 5
  Właśnie korzystam z usług ICC 15.09.2019.
  Kierunek Szczecin. Byłam świadkiem jak konduktor palił papierosa w toalecie gdzie jest to zabronione. W całym wagonie cuchnie a zwracając mu uwagę zamknął mi drzwi od przedziału przed nosem. Czy "mundurowych" nie obowiązują zakazy i kary.
  ZaletyBrak
  WadyBrud, smród i nie miła obsługa.
 • ~Anna / 2019-11-15 09:44
  Ocena: 1.75 / 5
  Witam . Jestem w trakcie podróży do Wrocławia z dzieckiem. Okazało się w trakcie ze w pociągu nie ma warsu i nawet wody nie ma gdzie kupić . Dziwi mnie fakt ze nikt o tym pasażera nie informuje przed zakupem biletu !!!! Jest to nie do pomyślenia przy tak długodystansowych przejazdach !!!!
  ZaletyBrak
  WadyBrak warsu, Gorąco w przedziałach , opóźnienie
 • ~Podróżnik / 2019-11-12 20:13
  Ocena: 2.00 / 5
  Jechałem pociągiem Heweliusz do Wrocławia 13.11.19 po godz 14.Po poproszeniu Pani konduktor o nagrzanie w przedziale bo jest zimno pani odpowiedziała że jej jest ciepło i sobie poszla. 3 godziny zimnej podróży następnie pociąg opóźniony jest o 15min czeka mnie przesiadka na kolejny pociąg ICC we Wrocławiu obecnie nim jadę Szyndzielnia. Ku mojemu zaskoczeniu wsiadając do pociągu ogarnęło mnie błogie ciepło ale niestety na krótko ledwo ruszył pociąg i zaczęło zimno lecieć. Oczywiście poprosiłem Panią konduktor bo i w tym była rowniez. Aby podkręciła ogrzewanie gdyż zmarzłem w poprzednim pociągu ICC pani konduktor zapewniła mnie że podkręci temperaturę lecz tak nie jest jeszcze około godziny pomarzne
  ZaletyGniazdko do ladowarki
  WadyZIMNO ZIMNO ZIMNO ZIMNO ZIMNO ZIMNO ZIMNO
 • ~andrzej / 2019-11-05 09:58
  Ocena: 1.00 / 5
  wagony bez przedzialowe wtych pociagach tragedia pozatym bilety kupujesz z osoba towarzyszaca dostajesz odzielnie poprostu te koleje to katrastofa inaczej pomylka jak mozna rozdzielac osoby razem podrozujace
  Zaletyzadnych
  Wadyrozdzielanie razem podrozujacych
 • ~SZCZĘŚLIWA PODROŻNICZKA / 2019-11-05 01:14
  Ocena: 5.00 / 5
  SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA PANA KIEROWNIKA POCIĄGU TLK RELACJI WROCŁAW-KOŁOBRZEG W DNIU 03.11.2019 ROKU. PODROŻ Z LĘBORKA DO KOOBRZEGU O GODZINIE 15:59.PAN KIEROWNIK POCIĄGU DOJRZAŁ MNIE W TŁUMIE PORUSZAJĄCĄ SIĘ O KULACH OZNAJMIŁ IŻ MA DLA MNIE MIEJSCE W PRZEDZIALE .NIGDY NIE PRZESTAŁAM WIERZYĆ ,ŻE WŚRÓD NAS SĄ OSOBY O WIELKIEJ WRAZLIWOŚCI I EMPATII DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA.

  ,,CZY MOŻNA ZNALEŻĆ MĄDROŚĆ WIĘKSZĄ OD ŻYCZLIWOŚCI"

  DZIĘKUJĘ-PASAŻERKA Z LĘBORKA

  ZaletyEMPATIA-ŻYCZLIWOŚĆ, ZROZUMIENIE
  WadyBEZ UWAG
 • ~Sylwia / 2019-11-04 21:15
  Ocena: 1.00 / 5
  Za ceny biletów w pociągu lekka przesada
  Dużo ludzi na trasie Gorzów Wlkp, jeden wagon
  Jest dużo ludzi do toalety ciężko się dostać

  ZaletyBrak
  WadyBrak
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

PKP Intercity
Ocena: 1.83, ilość opinii: 1317
Flixbus
Ocena: 2.26, ilość opinii: 918
NeoBus
Ocena: 2.69, ilość opinii: 386
Szwagropol
Ocena: 2.00, ilość opinii: 152
PKS Polonus
Ocena: 2.06, ilość opinii: 141
Voyager Transport
Ocena: 2.18, ilość opinii: 133
Netia Szybki Internet
Ocena: 2.13, ilość opinii: 2493
Cyfrowy Polsat Internet
Ocena: 1.54, ilość opinii: 2199
VECTRA
Ocena: 1.72, ilość opinii: 2062
UPC Internet
Ocena: 1.95, ilość opinii: 1846
Orange Neostrada
Ocena: 1.98, ilość opinii: 1038
Play
Ocena: 1.50, ilość opinii: 801