Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

TUW TUZ opinie

Ocena na podstawie 121 opinii

1.44 / 5

 • Cena/Jakość
  1.40
 • Obsługa klienta
  1.33
 • Oferta
  1.58

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
 • ~Pomylony133 / 2021-05-25 22:15
  Ocena: 1.00 / 5
  Tragedia dostać od nich odszkodowanie. Odwołania itd nie wiem tylko czy sprzedać szkode czy wynająć dobrego prawnika
  WadyCzas
 • ~staszek / 2021-05-14 20:26
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie rzetelna firma wyliczyli szkodę, a później przeciągają maksymalnie terminy na odpowiedź/podjęcie decyzji. W końcu po około 60 dniach podjęli decyzję o odmówię wypłaty odszkodowania. Rzecznik finansowy też nie widziałem żadnych nie jasności po mojej stronie, wskazał tylko że Tuz cały czas lakonicznie odpowiada, odmawia i podtrzymują swoją decyzję. Odwołują się od decyzji sądu sprawa dalej w toku.
  Zaletybrak
  Wadywydawanie decyzji/odwołania w ostatnie dni ustawowe, ciągłe przeciąganie sprawy
 • ~Agata / 2021-04-28 19:57
  Ocena: 1.00 / 5
  Ubezpieczalnia pod żadnym względem nie powinna w ogóle funkcjonować, oszukują ludzi. Najgorsza ubezpieczalnia z jakiej korzystałam. Już nigdy więcej. Proszę uważać
  Zaletybrak zalet
  Wadyoszuści wyłudzają pieniądze
 • ~Zbyszek / 2021-04-28 16:09
  Ocena: 1.67 / 5
  Podstępnie wystawiono mi dwie polisy na ten sam samochód i na ten sam termin , o czym mnie nie poinformowano. Przekonany , że jest jedna polisa zrezygnowałem z nie zanim nabrała mocy , bo znalazłem korzystniejsza. Po miesiącu dostałem wezwanie do zapłaty za tą ,o której nie wiedziałem i nie zrezygnowałem z niej. Zadzwoniłem na reklamację, obiecali sprawdzić. Po następnym miesiacu przyszło ponowne wezwanie do zapłaty pomimo mojej reklamacji. Reklamowałem 3 razy. Nic to nie dało. Po 3 miesiącach wściekły wysłałem pisemną rezygnację z polisy. Nie uznali bo po pół roku znowu przysłali mi przedsądowe wezwanie do zapłaty. To oszuści i wyzyskiwacze. Ostrzegam wszystkich przed problemami z tym Towarzystwem. Jak dorwą klienta to nie popuszczą. Pamiętajcie NIE dla TUZ TUW. To wyzyskiwacze.
  Zaletybrak
  Wadynaciągacze
 • ~Zofia / 2021-04-15 16:38
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam Firmy. Po wielu latach płacenia składek, Ok, aż nagle sąsiadka zgłosiła szkodę. Ankieta, wypełniona, o sposobie rekompensaty ani słowa. Ten sam rok, ta sama sąsiadka, kolejna szkoda, znów ankieta, znów ani słowa od ubezpieczyciela o moim udziale, choćby finansowym. Nadszedł rok covidowy 2020, pismo od windykatora o kwocie 860zł "partycypacji" w szkodzie. Kontakt z TUZ, żaden, pozostaje więc windykator, który o dziwo posiada wszelkie dane o wysokości wypłaconego odszkodowania i oczywiście ma 'papier" na mnie. Po chwilowym buncie wpłacamy, ale już nigdy ubezpieczenia w waszej firmie.
  Gdyby był jakikolwiek kontakt z waszej strony, o wysokości wypłaconej kwoty, a choćby wizycie osoby orzekającej o faktycznej wysokości wypłaconego odszkodowania, później można byłoby rozmawiać. Niestety jesteście jakąś dziwną grupą, która istnieje tylko w momencie pobierania składki. Nigdy nie została wypłacona jakakolwiek kwota na moją korzyść.
 • ~Ja / 2021-04-13 09:34
  Ocena: 1.67 / 5
  Niestety nie polecam tej firmy. Nic więcej bym u nich nie ubezpieczyła. Miałam wyrejestrowany samochód co za tym idzie zrezygnowałam z OC niestety mimo kompletnych dokumentów nic z tym nie zrobili i raty jak i odsetki były dalej nieliczne. 2 razy do nich pisałam i nic. Nie polecam.
 • ~stan / 2021-03-10 16:07
  Ocena: 2.33 / 5
  Podstawowa informacja dotycząca zakresu odpowiedzialności za kradzież z włamaniem nie podana w momencie podpisywania plisy. (Ograniczenie odpowiedzialności do 50 % wysokości szkody).
  Nie polecam.
 • ~Mateusz / 2021-02-24 13:24
  Ocena: 1.00 / 5
  Odmawiają wypłaty odszkodowania na warunkach, które sami przedstawili, zasłaniając się totalnym bełkotem typu "kopiuj-wklej", bez zapoznania się ze sprawą. Totalna impertynencja i absurd ze strony obsługi. Jeżeli chcesz wypożyczyć auto z OC sprawcy to możesz zapomnieć o aucie zbliżonym klasowo do Twojego, a i ze zastępczymi struclami jest problem, bo żadna sensowna wypożyczalnia nie chce z nimi współpracować. Sami przedstawiają kwotę do jakiej możesz wypożyczyć auto na własną rękę, a później jak przychodzi do zwrotu to się z tego wycofują. Wypożyczalnie na na hasło "TUZ Ubezpieczenia" twierdzą, że nie wynajmują im aut z OC sprawcy, ponieważ nie opłacają ich faktur. Widać jaka to wiarygodna i kompetentna firma. Sprawa bez problemu do wygrania w sądzie, tylko za nerwy i pisanie pozwu nikt pieniędzy mi nie zwróci. Mam nadzieję, że KNF się do nich w końcu dobierze, bo czegoś takiego nie powinno być na rynku.

  Sam proces likwidacji szkody przeciągał się w nieskończoność. Kombinowali jak tylko mogli, ciągłe tłumaczenia pt. a to kosztorysu nie dostaliśmy, a to mail nie przeszedł, a to widzę tylko połowę zdjęcia. Kto miał z nimi do czynienia, ten w cyrku się nie śmieje.
  WadyFirma krzak, która na siłę przeciąga proces likwidacji szkody jak tylko można.
 • ~Przedłużany / 2021-02-02 08:23
  Ocena: 1.00 / 5
  Szkoda z OC sprawcy ubezpieczony w Tuz likwidacja od 2 MSC ponieważ chcą szkodowość pojazdu wysyłam dokumenty z poprzedniej szkody to olewka totalna likwidator nie odpowiada na e-maile a jeśli odpowiada to raz na 10 wiadomość ,,trwają czynności wyjaśniające " oświadczenie i wszystkie dokumenty przesłane bez zwłoki oględziny zrobione ale decyzji brak. Przeciągają maksymalnie jak moga. Zero odpowiedzi jeśli pytam na jakim etapie jest wyjaśnianie tych okoliczności. Sprawe trzeba zgłosić do rzecznika bo tak być nie może. Omijajcie tą firmę szerokim łukiem bo to oszuści. Nieprofesjonalna obsługa pokrzywdzonego. Jeszcze w dodatku przesłane zdjęcia obu aut z miejsca zdarzenia. Nie można nic się dowiedzieć od firmy krzak. Nie polecam i odradzam
  ZaletyBrak
  WadyCaloksztalt
 • ~Szymon / 2021-01-19 20:29
  Ocena: 1.00 / 5
  unikajcie TUW jak ognia!
  robią klientów ch*** jak sie tylko da
  Zaletydno
  Wadywodorosty
 • ~BS / 2020-09-23 20:23
  Ocena: 1.67 / 5
  Uwaga, trzymać się z daleka. Zapytalam się o wycenę a oni zaraz wysyłają upomnienie o wpłacie kwoty na ich konto. Nie wyrażałam zgody, nie mają mojego potwierdzenia ani podpisu.
  Nękają swoimi upomnieniami i straszą sądami. To jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe które chce wyciągnąć od ludzi pieniądze nielegalnie i podstępnie.
 • ~Krystyna / 2020-09-22 17:17
  Ocena: 1.00 / 5
  Ostrzegam przed ubezpieczaniem domu oraz mieszkanie w TUZ TUW ponieważ jest to firma z tych, które ledwo zaczęła,a już chce się szybko wzbogacić kosztem poszkodowanych. Wypłacone odszkodowanie jest całkowicie sprzeczne i niezgodne z paragrafami,na które się powołują.Zalany pokòj ma 24m2 i 3 m wysokości, a wypłacone przez TUZ odszkodowanie wynosi 380 zł.
 • ~Marta / 2020-08-20 13:03
  Ocena: 5.00 / 5
  Jestem zadowolona zarówno z ceny i przebiegu kupienia polisy, jak i z likwidacji szkody, która niestety miała miejsce kilka dni po kupnie polisy.
  Zaletycena, formalności, wypłata odszkodowania
  Wadybrak
 • ~Grzesiek / 2020-08-05 16:45
  Ocena: 1.00 / 5
  Tragedia, nie polecam, wręcz odradzam wszystkim. Mimo opłaconej polisy przelewem - źle została opłata przez tuz zaksięgowana i tym sposobem obrywa mi się ciągle pismami od tuz typu - ostatnie ponaglenie wezwania do zapłaty przed sądowe. - rozmawiałem już 4-ro krotnie z pracownikami na infolini i wręcz jedna osoba się naśmiewała wprost z mojego problemu bo mam się nie przejmować. - no super podejście do klienta naprawdę... A reszta pań z za telefonu twierdzi że ciągle ktoś nie zrobił przeksięgowania wpłaty... No Jezu czy tam pracuje ktos kompetentny żeby mi pomóc? Byłem miły za każdym razem dzwoniąc mimo tego że ciągle dostaje listy grożące mi sądem przez tuz mimo zapłaconej całej kwoty na samym początku zawarcia umowy. To jest jakiś istny sajgon ten TUZ. Trwa to już prawie 5 miesięcy. I nawet ani razu nie usłyszałem z żoną zwykłego słowa - "przepraszam" .
  ZaletyŻadnych zalet!!!!
  WadyMnóstwo wad ! Od samej polisy do rozmów z pracownikami aż po opłatę która wykonałem od razu w trakcie zawierania umowy i do tej pory przychodzą mi listy że nie opłaciłem OC i grozi mi proces sądowy
 • ~Emilia / 2020-07-17 12:02
  Ocena: 5.00 / 5
  Mieliśmy w domu rozległe straty po przecięciu spowodowanym wyładowaniem atmosferycznym. Ubezpieczenie w TUZ. Wszystkie szkody na które otrzymaliśmy ekspertyzę lub fakturę ubezpieczyciel pokrył bez najmniejszego problemu. Pieniądze wypłacane w maks 24h po wydanej decyzji. Nie mamy powodu do niezadowolenia z obsługi szkody czy ubezpieczenia.
 • ~zjj_wwa / 2020-06-03 13:02
  Ocena: 4.67 / 5
  TUZ Ubezpieczenia.
  W świetle nowych okoliczności, mój wcześniejszy wpis staje się nieuprawniony, krzywdzący, przedwczesny i bezzasadny. Proszę o potraktowanie jako niebyły. W pierwotnym brzmieniu, był to z mojej strony dość emocjonalny wpis dotyczący jakości usług i sposobu / trybu obsługi pewnej szkody, związanej z uszkodzonym telewizorem plazmowym moich rodziców, którzy są w podeszłym wieku i nie do końca radzili sobie z zawiłościami procedury związanej z załatwieniem tej sprawy.

  Szczęśliwie, sprawa doczekała się pozytywnego załatwienia sprawy, za co rzeczonemu ubezpieczycielowi pragnę (mimo wszystko) serdecznie podziękować, a w szczególności działowi likwidacji szkód.

  Moja początkowa furia była związana z długim okresem załatwiania tej sprawy. Ale muszę przyznać, że faktycznie, nastąpił tutaj splot niekorzystnych okoliczności:

  a). Pandemia korona wirusa, która niejedną działalność okaleczyła, spowolniła czy czasem wręcz wykoleiła

  b). Dość stary model tego plazmowego telewizora, co sprawiło, że zdobycie do niego części, a konkretnie spalonej całej płyty głównej, było wyjątkowo trudne, a potem wręcz się okazało, w świetle ograniczeń logistyczno-wirusowych, wręcz niemożliwe.

  c). Drobne błędy (również po naszej stronie) związane z prawidłowym zrozumieniem różnicy pomiędzy "assistance" a "szkodą" jako taką.

  Jednym słowem - byłem niegrzeczny i być może trochę przereagowałem, za co przepraszam.
  Nowe okoliczności są bowiem takie, że faktycznie, udało się doprowadzić tą nasza sprawę do pozytywnego zakończenia. Mama została bardzo pozytywnie obsłużona przez miłą Panią z Centrum Obsługi Szkód. Szczegółów nie znam, ale wiem, że Mama jest zadowolona. Przyznano kwotę odszkodowania (tytułem całkowitej likwidacji, czy "złomowania" tej starej plazmy). Kwota ta została uczciwie skalkulowana i pozwala na 'odtworzenie' tegoż uszkodzonego telewizora, drogą zakupu, czy to na rynku pierwotnym nowego, czy też na wtórnym, innego telewizora o podobnej przekątnej i o parametrach nie gorszych, jak ten co go szlag trafił od uderzenia tamtego feralnego dnia, co była burza z piorunami i walnęło dosłownie gdzieś obok, że pół ulicy sprzęty popalone wtedy miało.
  Uszkodzony telewizor, pomomo że de facto złom, zostaje zwrócony, po nieudanej próbie jego rewitalizacji we współpracującym serwisie. Próbowali, ale no niestety - poziom rozpierduchy tam w środku w tych obwodach, po tym piorunie, był tak terminalny, że nie dało rady.

  Wiem, wiem. Nerwus Jestem. Być może zbyt wysoki poziom cukru, czy coś.

  To co wcześniej ostro na TUZ Ubezpieczenia naszczekałem, niniejszym odszczekuję:
  Haw !
  Haw !
  Haw !
  Pozdrawiam,
  Ziggy.

  ------

  Ostrzegam przed TUZ Ubezpieczenia.
  To są oszuści, którzy żerują na starszych, schorowanych ludziach. Latami wyłudzają pieniądze od takich łatwowiernych osób, a jak przychodzi co do czego, do szkody, oraz próby zgłoszenia takowej celem uzyskania naprawienia sprzętu i/lub kompensaty tytułem poniesionej straty, to wtedy pokazują swoje drugie oblicze. Zaczyna się zabawa w kotka i myszkę, przełączanie telefonów od Annasza do Kajfasza, systemowe i celowe działania mające na celu uniknięcie wypłaty odszkodowania.
  Najpierw całymi miesiącami trzymają uszkodzony sprzęt w swoim serwisie, rzekomo go naprawiając.
  Po kilku miesiącach - okazuje się, że w ogóle go nie naprawiali, bo czekali na decyzję, czy klient zapłaci za części.
  A ino klient - zupełnie o tym nie wiedział, nie został poinformowany o tym, że jakiekolwiek dalsze pieniądze ma tym złodziejom płacić - i to uwaga - PODCZAS LIKWIDACJI SZKODY !!!!
  Uprzejmi byli powiadomić, że nie będą dalej naprawiać uszkodzonego sprzętu.
  Potem, podczas następnej rozmowy - informują, że go w ogóle nie oddzadzą, no bo przecież "mówiliśmy, że jest nienaprawialny".
  No dobra - no to w takim razie "szkoda zupełna - co proponujecie"
  Ano nic nie proponują, bo przecież "nie było szkody" tylko "próba naprawienia" sprzętu.
  A zresztą, już w międzyczasie polisa wygasła.
  Zepstutego telewizora - też zresztą złodzieje nie oddali.
  Zaletyżadne.
  WadyWadą jest to, że to są oszuści i złodzieje.


  ZaletyUczciwa wycena uszkodzonego mienia, możliwość faktycznego odtworzenia tegoż mienia.
  Zachowanie zdolności operacyjnej pomimo niesprzyjających okoliczności związanych z pandemią koronawirusa.
  Możliwość załatwienia całości procedury szkodowej praktycznie bez wychodzenia z domu.
 • ~Poszkodowany / 2020-01-21 15:14
  Ocena: 1.67 / 5
  AC w TUZ to jedna wielka ściema. Odwołują naprawę w warsztacie bez powodu i nikt nie potrafi udzielić żadnej informacji - infolinia odsyła cały czas do kogoś innego. Auto zastępcze? Mogę o tym pomarzyć, mimo tego że mam zawarte to w ubezpieczeniu Pani z infolini wręcz podnosi głos "kto Pani powiedział że się Pani należy auto zastepcze". Ostatecznie pada termin 30 dni (!) na rozpatrzenie mojej szkody! Nie polecam ubezpieczenia, ponieważ w razie pomocy trzeba mieć nerwy ze stali a i tak nikt nie udzieli żadnej informacji!
  ZaletyBrak
 • ~Aa. / 2020-01-16 10:18
  Ocena: 1.00 / 5
  Jedynym słowem TRAGEDIA. Nie polecam nikomu... Auto zastępcze na cały okres naprawy to wielka ściema.. firma nie zaczęła jeszcze naprawiać mojego auta, ponieważ nie dostali akceptacji kosztorysu ze strony TUZ, ale auto zastępcze odbierają już. KPINA.
  Nie mówiąc już o tym, że w ofercie nie posiadają nawet lawety.
  WadyUtrudniony kontakt
  Niemiła obsługa
  Brak lawety
  BRAK AUTA ZASTĘPCZEGO NA CAŁY OKRES NAPRAWY
  wydłużony czas oczekiwania
 • ~Bartosz / 2019-12-11 14:14
  Ocena: 3.00 / 5
  Pomożemy Tobie uzyskać należne odszkodowanie od Ubezpieczalni.
  Zajmujemy się wszystkiego rodzaju sprawami.
  Wypadki, kolizje, odwołania i wiele wiele więcej!
  Zadzwoń i zapytaj: 502-345-706
  Lub napisz i zadaj pytanie b.rudnicki@kancelariaae.pl
 • ~Krzysztof / 2019-10-27 22:11
  Ocena: 1.00 / 5
  Firma po 7 latach próbowała dochodzić nie opłaconej ( rzeczywiście OPŁACONEJ ) składki, mimo to że bezczelnie wielokrotnie przedłużała umowę, straszyła mnie firmą windykacyjną, karą powiększoną o okres zwłoki i sądem. Uff jak dobrze że porządek mam w dokumentach, bo tak to można każdego zeszmacić, mimo winy po ich stronie firmie TUZ TUW zabrakło zakończyć sprawę elementarnym PRZEPRASZAM - nie polecam TUZ TUW.
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

Hestia
Ocena: 1.84, ilość opinii: 785
PZU
Ocena: 1.45, ilość opinii: 681
Link4
Ocena: 1.50, ilość opinii: 595
Uniqua
Ocena: 2.15, ilość opinii: 423
Warta
Ocena: 1.36, ilość opinii: 389
Generali
Ocena: 1.61, ilość opinii: 272
VECTRA
Ocena: 1.63, ilość opinii: 3824
Play
Ocena: 1.38, ilość opinii: 3454
Orange
Ocena: 1.38, ilość opinii: 3405
UPC Internet
Ocena: 1.83, ilość opinii: 3233
Netia Szybki Internet
Ocena: 2.02, ilość opinii: 3126
Cyfrowy Polsat Internet
Ocena: 1.51, ilość opinii: 2515