Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

Allianz opinie

Ocena na podstawie 268 opinii

1.39 / 5

 • Oferta
  1.49
 • Obsługa klienta
  1.32
 • Cena/Jakość
  1.37

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 14
 • ~Adam / 2024-06-21 09:43
  Ocena: 1.00 / 5
  Ubiezpieczenie z OC sprawcy. Zaniżenie wartości samochodu po wypadku - szkoda całkowita. Wytykanie wszystkich rysek na lakierze / większość aut w Polsce ma takie zarysowania / , ujemne korekty daty pierwszej rejestracji choć ich rzeczoznawca na początku zrobił korektę dodatnią, nie uwzględnianie wartości rynkowej pojazdu / aby odkupić auto z tego rocznika w podobnym stanie / - nie potrafią podać aukcji internetowej o wartości auta którą sami wycenili. Na miejscu kolizji trzeba samemu sobie załatwiać lawetę bo oni tego nie robią !! Ta firma powinna zniknąć z Polski !!
  WadyZaniżanie wartości auta po wypadku
 • ~marasf / 2024-04-05 12:40
  Ocena: 2.33 / 5
  Allianz w dziedzinie ubezpieczeń zdrowotnych jest niekonsekwentny i nieprofesjonalny. Albo zatrudniają ludzi nikompetentnych lub nie umiejących czytać. W każdym razie komuś zabrakło zdrowego rozsądku (co takiej firmie nie przystoi). Wykonałem jakiś czas temu badanie TK szczęki na które kierował mnie stomatolog. W pakiecie ubezpieczeniowym co prawda nie mam usług stomatologicznych, ale badanie TK szczęki mam (więc nie powinno mieć znaczenia kto je wystawił - mieli zapłacić za badanie, nie wizytę u stomatologa). Wystąpiłem o zwrot kosztów i tu się zaczęło. Na fakturze zostało wpisane, że to TK zębów a nie szczęki (ponieważ system nie pozwala im inaczej) i dlatego nie oddali mi pieniędzy. Pojechałem do placówki gdzie na fakturze dodali adnotację (zgodnie z sugestią samego Allianz), że badanie to wykonano w ramach TK szczęki. Nic to nie dało bo uczepili się tego dentysty... Masakra. Po jakimś czasie moja żona dostała od tego samego dentysty, takie samo skierowanie, na to samo badanie (ma dokładnie ten sam pakiet medyczny co ja). Zadzwoniła tym razem do Allianz i poprosiła o umówienie jej na badanie. Otrzymała wiadomość z datą, godziną i placówką w której badanie zostanie wykonane. Oczywiście badanie to się odbyło na koszt Allianz i jakoś w tym przypadku nie przeszkadzał im fakt, że takie samo skierowanie to wystawił im dentysta. Masakra. Dla mnie to jest nie pojęte... I niech mi ktoś powie, to nie jest mega słabe z ich strony. Dla mnie to kompletny brak profesjonalizmu i tak jak napisałem wcześniej - zdrowego rozsądku. Allianz - nie polecam.
  ZaletyW miarę szybkie wizyty u specjalistów
  WadyBrak profesjonalizmu i kompetentnych ludzi
 • ~Andrzej / 2024-04-04 21:08
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam tej firmy, odkładałem.przez kilka lat środki na funduszach, mimo to byłem stratny, lepiej zbierać "pod poduszkę" niż płacić im prowizje. Przy wypłacie czekałem ponad 2 tygodnie na realizację, obsługa na poziomie poczty polskiej...
  ZaletySą mili przy podpisywaniu umowy, potem tylko płacenie prowizji i brak kontaktu, nie polecam
  WadyPobierają prowizje a nie potrafią zadbać o zgromadzone środki - stanowczo odradzam, strata kasy.
 • ~AllianzDno / 2024-03-29 20:14
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie kupujcie polisy w Allianz!!!
  Nie jestem zadowolony z Allianz, uważam, że robią wszystko aby nie wypłacić odszkodowania. Uszkodzona pleksi na zadaszeniu i mimo tego, że wyraźnie było napisane, że składka obejmuje:

  Składka łączna za ubezpieczenie mienia od pożaru i innych zdarzeń losowych oraz szyb i przedmiotów szklanych od stłuczenia.
  - to i tak nie wypłacili odszkodowania.

  A tu argumentacja odmowy wypłacenia za powstałą szkodę:
  ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe wskutek pożaru, uderzenia pioruna, eksplozji,
  implozji, upadku lub uderzenia statku powietrznego, wiatru, gradu.
  Uderzenia statku powietrznego ???? szkoda, że nie uderzenie statkiem obcych z kosmosu ????????????
  Co z tego wynika, że jak ktoś wam wybije szybę to nie dostaniecie odszkodowania bo nie wleciał w nią samolot????
  Ale to nie koniec historii, bo z tego to się mogę śmiać, ale po fuzji z Avivą niestety stałem się ich klientem mimo woli również na polisie na życie za, którą płacę 311zł miesięcznie, ale na szczęście w nieszczę
  ściu decyzja o natychmiastowej zmianie ubezpieczyciela będzie mnie kosztować jedynie wymianę pleksi na zadaszeniu.
  Dodam, że z Avivą nigdy nie było problemu, a byłem ich klientem od 15 lat.

  Nie kupujcie polisy w Allianz ta korporacja to ponury żart nie liczcie na nich w razie nieszczęścia.
 • ~Just / 2024-03-07 09:50
  Ocena: 4.67 / 5
  Realizacja szkód z ubezp komunikacyjnych- kilkukrotne korzystanie z AC zawsze sprawnie i bezproblemowo.
 • ~Gregor / 2024-03-06 22:16
  Ocena: 1.00 / 5
  Dla mnie to złodzieje i oszuści Obsługa klienta do DUPY !!!!!!!!!!!!!!!!
  OMIJAĆ szerokim łukiem!!!!!!!!!!!
  ZaletyBrak jakich kolwiek omijać szerokim łukiem
  WadySame wady te pretensjonalne dziw.... nadają się tylko do krów chociaż krów szkoda
 • ~Gregory / 2024-02-28 17:47
  Ocena: 1.00 / 5
  Jesteście do dupy po prostu jesteście złodzieje i oszuści
  WadyObsługa do krów nie na pokoje
 • ~Kamil / 2024-01-25 12:03
  Ocena: 1.33 / 5
  Uważajcie na tą firmę , w ofercie "moja podróż " celowo wprowadzają ludzi w błąd. W pakiecie max piszą na głównej stronie że koszty leczenia i rehabilitacji to 5000zl , a w rzeczywistości w OWU jest napisane że konsultacja u specjalisty 500 zł. Przy zaznaczeniu uprawiania sportów wysokiego ryzyka , nie przysługuje ci nawet usg rtg i żadne badanie diagnostyczne potrzebne do postawienia diagnozy po wypadku . Stosują nieuczciwy marketing . Przeztrzegam i z całą pewnością nie polecam.
  ZaletyBrak zalet
  WadyNieuczciwy marketing
 • ~Edward / 2023-12-10 11:25
  Ocena: 4.00 / 5
  Ja sie tak zastanawiam jacy pechowcy wypisuja tu swoje wypociny.
  Zalano mi chate ... sasiad mial ubezpieczenie w allianz i nie mialem zadnych problemow z uzyskaniem kasy na remont. Wycenili calkiem rozsadnie (moze nieco ponizej moich oczekiwan) i w ciagu tygodnia wyplacili pieniadze. Dzialac dziala ...
  Zaletyszybka obsluga i wyplata
  Wadyszacunki troche zanizone ale nie tak tragicznie
 • ~ubezpieczony / 2023-11-20 11:41
  Ocena: 1.00 / 5
  Przestrzegam przed wykupowaniem takiego ubezpieczenia (Ubezpieczenie biletu). Nie zwracają kosztów biletu jeżeli hospitalizacja nie była przynajmniej 24h. Jest zapis w OWU czym dla Ubezpieczyciela jest hospitalizajca- min. 24h pobyt w szpitalu. Małżonka ma zaświadczenie ze szpitala, że nie mogła uczestniczyć w wydarzeniu, ale nie była hospitalizowana 24h. Ubezpieczyciel odrzucił roszczenie. Niby wszystko jest w OWU i można było zapoznać się, ale pewien niesmak pozostał.
  Zaletybrak
  Wadyżenada
 • ~Mariusz / 2023-11-18 21:30
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam ubezpieczenia turystycznego, odmawiają wypłaty odszkodowania z NNW, skręcenie kolana (leczenie szpitalne - zabieg operacyjny) oceniają 0% uszczerbku na zdrowiu.
  Omijać szerokim łukiem!
  ZaletyBrak
  WadyFirma nie rzetelna
 • ~Andrzej Volvo 940 / 2023-11-09 13:38
  Ocena: 1.00 / 5
  Fatalnie!!! 5h oczekiwania na lawetę! 6razy dzwoniłem do firmy i pracownicy obiecali oddzwonić! Nikt nie oddzwonił! Zero szacunku! Odradzam każdemu kto chce sprawnej pomocy assistance!
  ZaletyProfesjonalna ściema klienta
  WadyNiesłowni, nieprofesjonalni!
 • ~Moni / 2023-11-08 09:19
  Ocena: 1.00 / 5
  Bardzo lekceważące decyzję za wszytsko odmawiają a kasę biorą
  ZaletyZadnych
  WadyWieczna odmowa
 • ~Kamila Gronowska / 2023-11-02 13:23
  Ocena: 1.00 / 5
  Ubezpieczenie jest absolutnie absurdalne, ubezpieczony NIE JEST pod żadną ochroną. Zgłosiłam kolejno dwie sytuacje: szyba w drzwiach wewnętrznych (przeciąg), próba włamania (zniszczenie drzwi wejściowych). W pierwszym przypadku otrzymałam odmowę - zignorowałam tę sytuację bowiem sprawa niewarta zachodu. Druga sytuacja: ponownie odmowa! W tym przypadku odwołałam się od decyzji w obu przypadkach i... Otrzymałam ponownie odmowy! To jest niedopuszczalne! Próba włamania i sforsowane pierwsze drzwi wejściowe, co umożliwiło ich otwarcie na oścież, to stres ogromny. W takiej sytuacji jedyną otuchą jest posiadane ubezpieczenie. Czyżby? Wymówiłam ubezpieczenie w trybie natychmiastowym i zdecydowanie NIE POLECAM!
  ZaletyBrak.
  WadyUbezpieczenie jest bezsensowne - jeśli nie działa w przypadku zniszczenia drzwi wejściowych do tego stopnia, że zostały otwarte na oścież! Wyjaśnienia 'towarzystwa ubezpieczeniowego' są absurdalne. Szkoda zdrowia, czasu i pieniędzy...
 • ~Nick / 2023-10-09 14:34
  Ocena: 1.00 / 5
  Firma antyubezpieczeniowa, tragedia - nie polecam, wręcz przestrzegam, koszmar jakiś! Nie będę się rozpisywać ale napsuli mi krwi jak mało kto, problemów szukają i tyle.
  ZaletyZero
  WadySame wady
 • ~Kasia / 2023-10-04 20:46
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam. Oszuści i naciągacze. Roszczenia uznają chyba drogą losowania. Dwa takie same zgłoszenia jedno rozpatrzone pozytywnie a drugie negatywnie na tych samych ogólnych warunkach. Współpraca na poziomie zerowym. Firma dno.
  ZaletyBrak
  WadyWszystko
 • ~Tomek / 2023-10-02 18:16
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam, oszustwa od momentu podpisania polisy grupowej. Kłamstwa odnośnie karencji. Odmowa wypłaty odszkodowania pomimo iż w PZU identyczne szkody były wypłacone współtowarzyszom ze szpitala od razu. Niekompetencja obsługi i tak dalej.
  ZaletyBrak
  WadyCałokształt
 • ~Mart89 / 2023-09-25 13:13
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam. Najgorsza firma. Zero pomocy, odmowa szkody. Wszystko małym drukiem. Nie da się rozwiązać z nimi umowy.
  ZaletyBrak
  WadyWszystko
 • ~Kuba / 2023-09-11 21:21
  Ocena: 2.00 / 5
  Agent namówił mnie na polisę inwestycyjną, która jemu się bardzo opłacała, mi już nie koniecznie. ż każdej mojej składki duża część szła do jego kieszeni a ja po 7 latach wyszedłem na zero. Najgorzej zainwestowane pieniądze w moim życiu. Mogłem wrzucić sobie na lokatę i lepiej bym na tym wyszedł. Odradzam!
 • ~spray74 / 2023-08-29 14:59
  Ocena: 1.67 / 5
  Ubezpieczyłem się w Alianz Assistance wyjeżdżając w podróż motocyklem. Na powrocie , na granicy Serbia-Węgry miałem usterkę motocykla. Próba dodzwonienia się do konsultanta trzy krotnie odrzucona. Grała muzyczka i tyle. Nie polecam. Reklamacja oczywiście odrzucona. Po co mi ubezpieczenie skoro i tak nie odbierają. Pomoc przyszła od obcych ludzi.
  ZaletyBRAK!!!!!!!
  WadySame wady. Nie polecam!!!!!!!!
strona 1 z 14
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

Hestia
Ocena: 1.82, ilość opinii: 822
PZU
Ocena: 1.45, ilość opinii: 718
Link4
Ocena: 1.49, ilość opinii: 608
Warta
Ocena: 1.36, ilość opinii: 416
Generali
Ocena: 1.61, ilość opinii: 283
Allianz
Ocena: 1.39, ilość opinii: 268
VECTRA
Ocena: 1.61, ilość opinii: 4333
Play
Ocena: 1.39, ilość opinii: 4262
Orange
Ocena: 1.39, ilość opinii: 3802
UPC Internet
Ocena: 1.81, ilość opinii: 3475
Netia Szybki Internet
Ocena: 2.02, ilość opinii: 3190
Plus
Ocena: 1.43, ilość opinii: 2845