Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

Toya (internet) opinie

Ocena na podstawie 184 opinii

2.08 / 5

 • Parametry
  2.25
 • Cena
  2.18
 • Obsługa klienta
  1.88
 • Niezawodność
  2.07

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 10
 • ~Nrosu / 2021-01-14 08:46
  Ocena: 2.50 / 5
  Nie polecam firma toya mimo ze wyraźnie powiedziałem panu który zakładał internet ze z końcem roku kończymy swoją współpracę i maja nie dzwonić ani nic nie przedłużać nagle dowiaduje się ze musiałem złożyc rezygnacje bo umowa sama z siebie się przedłużyła ? Co to ma być ! Na dodatek dostałem za miesiąc w którym przedłużyła się umowa dostałem do zapłaty dwokrotnosc płaconej kwoty NIE POLECAM KŁAMSTWO NA KAŻDYM KROKU
  ZaletyJakiekolwiek przestoje z dostępnością internetu to rzadkość
  MiejscowośćMysłowice
 • ~Betti / 2021-01-14 07:32
  Ocena: 2.75 / 5
  Ogólnie jakość internetu nie najgorsza. Zdarzają się krótkie wyłączenia. Problemem jest jak dla mnie obsługa i regulaminy. Przy przedłużeniu umowy żądają bezzasadnych opłat aktywacyjnych za uruchomienie nowego pakietu (mają taką politykę, że co dwa lata zmieniają ofertę, więc pakiety są przy każdym przedłużeniu nowe). Oferta dla nowych klientów korzystniejsza niż dla przedłużających. Przykład: opłata dla nowego klienta za pakiet 59.90 i aktywacja 19.90. Dla obecnego opłata za pakiet 80 zł i aktywacja 99zl. To chyba coś nie tak. W miejscowościach pod miastem, gdzie dostęp do wielu dostawców jest ograniczony jest drożej niż w mieście. No i pewnie często klienci mimo tych chorych opłat przedłużają umowy.
  ZaletyJakosc internetu i obsługa nowych klientow
  WadyObsługa stałych klientów
  MiejscowośćKsawerów
 • ~schisu / 2021-01-12 14:53
  Ocena: 2.25 / 5
  Kruczki w umowach, ścinający net, obsługa straszna. Jak tylko skończę umowę wymawiam!
  ZaletyJeżeli chcesz w ich sprawie kontaktować się z rzecznikiem praw konsumenta to nie będziesz sam.
  MiejscowośćŁódź
 • ~Własysław / 2021-01-09 20:36
  Ocena: 1.75 / 5
  Podczas grania na tym internecie scina ci niemiłosiernie nawet jak masz dobry internet i ruter kupiony. Firma to kpina
  ZaletyJedynie obsługa
  WadyWszystko oprócz serwisu
  MiejscowośćKrakow
 • ~L'Owca / 2021-01-03 01:40
  Ocena: 2.25 / 5
  Posiadałem ich internet przez parę lat, następnie zmieniłem dostawcę. w tym celu odstałem pół dnia w kolejce (!!!) i przy zamykaniu umowy panienka mi mówi że mam złotówkę do dopłacenia. nie wiem z czego wynikała ta złotówka bo dzień wcześniej otrzymałem fakturę z wyrównaniem, którą spłaciłem przed ustawieniem się w kolejce do zamknięcia umowy. Kolejnego dnia (po sprawdzeniu wszelkich kwót i uwzględnieniu wg mnie nienależnej kwoty (niewielka wiec po co się kłócić) zamknąłem umowę (tym razem panienka nie miała uwag więc nie było już żadnych zaległości... jakież było zdziwienie gdy po 5 latach przyszedł mail od WINDYKATORA! TOYA sprzedała moje nie istniejące długi trzeciej firmie - bez wcześniejszego maila, listu, telefonu w celu wyjaśnienia ewentualnych braków (a przecież 2x zamykałem umowę bo raz babka doliczyła się złotówki nie zapłaconej).
  Windykator zażądał odsetek, i opłaty manipulacyjnej więc za 0 zł zaległości (a ok 1 zł zaległości wg informacji windykatora) miałem do spłaty ok 300 zł.
  Na całe szczęście windykator wysłał list po czasie przedawnienia więc mógł sobie palcem w d... pogrzebać ale odradzam TOYĘ każdemu! Mają burdel w papierach że gdyby im kontrolę zrobić to by się zwinęli z rynku tego samego dnia, do tego kombinują jak wyciągnąć od klienta niezasłużone pieniądze (po co? czy nie lepiej mieć zadowolonego klienta który będzie płacić kolejne 2 lata "zaobrączkowania".) Ja już do Toyi nie wróciłem, choć Internet stacjonarny przydałby mi się znowu, i wolę korzystać z limitowanego internetu operatorów mobilnych niż zapłacić tym złodziejom znowu.
  UWAŻAĆ na podpisywane umowy, na wszystko zbierać "haki" i dowody bo to firma oszustów i złodziei. tzw monopolista który lewymi sposobami wygryzał dawniej innych operatorów z osiedli a teraz korzysta ze swojej pozycji na rynku
  Zaletyw miarę stabilny internet (dawniej)
  Wadyburdel w papierach za który płacić ma klient
  sprzedawanie nieistniejących długów innym firmom
  wykorzystywanie pozycji monopolisty
  naciąganie klientów
  MiejscowośćŁódź
 • ~Arek / 2021-01-01 22:24
  Ocena: 4.75 / 5
  Korzystam z Internetu dostarczanego przez Toyę od wielu lat. Nigdy nie miałem problemu z działaniem usługi, nie pamiętam żadnych awarii czy przerw w dostępie. Mieszkam w samym centrum dużego miasta więc może ma to wpływ na stabilność i niezawodność usługi. Nie mogę wypowiedzieć sie na temat jakości rozwiązywania problemów przez biuro obsługi bo od 10 lat takowych nie miałem. Jedyny kontakt z BOK to zmiana taryfy/parametrów usługi lub zapytanie o płatności. Zawsze miło szybko i mega profesjonalnie.
  ZaletyStabilność, bezawaryjność, prosta konfiguracja, bezpieczeństwo.
  Wadybrak
  MiejscowośćŁódź
 • ~Jan / 2020-12-26 09:23
  Ocena: 1.75 / 5
  Przez dwa lata predkos nie przekracza 3mb/sek przy zamówionych 100mb/sek. Standarta odpowiedź że gwarantujemy tą prędkość tilko na kablu no i na kablu tego nie ma. A druga rzecz - kto teraz korzysta z kabla?
  WadyZbyt niestabilna prędkość
  MiejscowośćŁódź
 • ~jack / 2020-12-24 00:23
  Ocena: 2.25 / 5
  Internet zbyt drogi 100 zł na miesiąc za standardową prędkość, której komputer i tak bezpośrednio połaczony nie osiaga. Nawet jej połowy - jedyny i bezpośreni komp po kablu.... Częściej mają awarię niż faktycznie działa. W momencie pisania tego wpisu nie działa już 7 godzinę...
  Zaletyprędkość downloadu, uploadu jest zbyt mała jak na upload
  Wadyjak wyżej - prędkość uploadu która nie nadaje się nawet do przeglądania FB, czy prowadzenia rozmowy (!)
  Miejscowośćkutno
 • ~Maria / 2020-12-22 21:46
  Ocena: 1.00 / 5
  Często przerywa, brak poprawy jakości. Nie polecam
  ZaletyBrak
  MiejscowośćŁódź
 • ~Laura / 2020-12-11 16:16
  Ocena: 2.75 / 5
  Jestem klientem od wielu lat i do tej pory było ok, ale od mniej więcej miesiąca są notorycznie awarie i brak internetu. Pracuje zdalnie i nie mogę sobie pozwolić na przerwy w dostępie do sieci bo w końcu mój szef mnie wywali z roboty. Awarie zgłaszane i naprawiane na dzień czy dwa i znowu jest to samo, prowadzę np ważna telerozmowe i nagle pach, nie ma netu. Jak mi kontrahent się wkurzy i nie podpisze umowy na usługi które sprzedaje to ciekawe kto będzie za to odpowiadał. Już szef się wnerwia na mnie a Toya olewa sprawę.
  MiejscowośćŁódź
 • ~Sebastian / 2020-12-10 18:39
  Ocena: 5.00 / 5
  Polecam. Do czasu przeprowadzki z Krakowa do Warszawy korzystałem z Toya. Nie miałem żadnych problemów, tak na prawdę przez 2 lata nie miałem żadnego powodu aby się kontaktować, bo wszystko działało (TV i net 150). Ogólnie plus duży za to, że to Polska firma. W Warszawie wziąłem Orange Światłowód i bardzo żałuję
  Zaletywszystko działało
  Wadywypowiedzenie na koniec kolejnego miesiąca, a nie z końcem obecnego
  MiejscowośćKraków
 • ~Anna / 2020-12-10 16:49
  Ocena: 2.25 / 5
  Firma TOYA stosuje kruczki w umowach na dostęp do internetu, które zawsze odbijają się negatywnie na ich kliencie, gdy umowa dobiega końca i nie zostanie wypowiedziana z końcem okresu promocyjnego. Po okresie obowiązywania promocji wchodzi się na standardowe ceny cennikowe, które są bardzo zawyżone i nierynkowe. W ostatni miesiąc obowiązywania mojej 2-letniej umowy chciałam podnieść sobie przepustowość łącza (i cenę) i podpisać umowę na kolejny czas określony. Niestety firma zaproponowała podpisanie aneksu z opłatą powyżej 90 zł za zmianę warunków na rynkowe. Rozwiązanie umowy w ostatnim miesiącu obowiązywania usługi, to również koszt powyżej 90zł, bo umowa przedłuża się o kolejny miesiąc na standardowych warunkach. Bardzo nieprofesjonalne podejście do klienta. Tak czy siak ściągną z Ciebie dodatkową opłatę za nic. Nie polecam!
  ZaletyStałe łącze internetowe 150/25 Mb/s oferowało wykupioną przepustowość, to jedyna zaleta (Próba zmiany na wyższą przepustowość zakończyła się jednak niepowodzeniem ze względu na próbę doliczenia nieuzasadnionych opłat (za nic) z tego tytułu.
  WadyBardzo nieprofesjonalna obsługa klienta, lakoniczne informacje zwrotne. Próba naciągnięcia klientów na dodatkowe opłaty na każdym kroku.
  MiejscowośćKraków
 • ~Konrad J. Ksawerów / 2020-12-09 11:33
  Ocena: 1.75 / 5
  opinia może byc tylko zła. Kiedyś korzystałem z usług tej firmy przez naście lat bo byłem do tego zmuszony brak innych dostawców rozsądnych porzuciłem firme toya w 2015r i korzystałem z innego operatora z którego byłem zadowolony. pod wpływem sąsiada ponownie podpisałem w 2019r umowę na internet i zaczął się koszmar. częste przerwy w dostawie internetu awarie a płacić trzeba. W dniu 26.11.2020r złożyłem wypowiedzenie prosząc o kontakt z działem utrzymania klienta. oczywiście odezwał się ktoś i proponował mi przedłużenie umowy bez ponoszenia kosztów aktywacji i miałem się zgodzić z uwagi na brak czasu szukania nowego operatora ale poprosiłem o parę dni na zastanowienie i ponowy kontakt telefoniczny. Po paru dniach zadzwoniła do mnie kobieta twierdząc że jeżeli chcę aneksować umowę muszę ponieść dodatkowy koszt aktywacji. Dziwne i dziwna firma. To tyle. BOK brak jakichkolwiek kompetencji. Konrad J. Ksawerów
  Miejscowośćksawerów
 • ~Ania / 2020-12-03 09:19
  Ocena: 1.75 / 5
  Zdecydowanie nie polecam. Jak na oferowana jakość usług internet jest bardzo drogi. Awarie zdarzają się przynajmniej raz w tygodniu.
  Wadyciągle awarie
  cena
  szybkość internetu
  Miejscowośćlodz
 • ~Mateusz Kliza / 2020-11-23 21:12
  Ocena: 2.50 / 5
  Nie polecam. Nie odpowiadają na maile, nie rozwiązują problemów, zupełnie jestem olewany mimo zgłoszenia przez formularz kontaktowy i maile.
  Zaletypolska firma
  WadyOlewają zgłoszenia klientów + pojawiają się wyskakujące reklamy podczas oglądania telewizji
  MiejscowośćKraków
 • ~Jarek / 2020-11-23 13:43
  Ocena: 1.00 / 5
  Okropny zasięg, w pokoju oddalonym około 3 metry od routera cały czas problemy z połączeniem i maksymalnie 1 kreska Internetu. Dodatkowo ciągle jakieś "remonty" przez które nie ma Internetu, zamiast przeprowadzać prace naprawcze w godzinach wieczornych, kiedy osoby pracujące zdalnie kończą już pracę a uczniowie lekcje, prace te są prowadzone jeszcze przed południem, przez co nie można normalnie pracować. Przez nieprzemyślane działania dostawcy i tragiczny wręcz zasięg routera córka nie może normalnie uczestniczyć w lekcjach zdalnych. Odradzam wszystkim kupno Internetu od tego dostawcy.
  Zaletybrak
  Wady- koszmarny zasięg
  - przerwy w dostawie Internetu w godzinach pracy
  MiejscowośćŁódź
 • ~Loggan / 2020-11-15 18:43
  Ocena: 5.00 / 5
  Dwa miesiące temu kończyła mi się umowa u poprzedniego operatora i po dobrych opiniach od znajomych oraz przeczytaniu paru artykułów zdecydowałem się na nich. Cenowo git, nie zrywa połączenia.
  Zaletycena, połączenie
 • ~M_M / 2020-10-10 20:33
  Ocena: 1.25 / 5
  Szczerze mówiąc to nie będę ukrywać że jest to najgorszy internet z jakiego korzystałem, ciągle zrywa połączenie a w dodatku czasem potrafi niedziałać przez np 30 min.
  WadyWszystko :D
 • ~DupoRozrywacz / 2020-10-09 23:22
  Ocena: 1.25 / 5
  Ten internet... Szczerze to ciężko to nazwać internetem, no ale ogólnie jest okropny. Najgorszy internet jaki miałem. Nawet nie będę pisał co jest z internetem nie tak bo tych rzeczy jest masa
 • ~Patryk / 2020-10-05 12:45
  Ocena: 1.00 / 5
  Grajdoł ze słabym Internetem!!!
  Internet przerywa i częste wahania transferów.
  W dodatku umowy jakie dają do podpisani sa skonstruowane typowo pod nich aby wyzyskiwać klienta. Automatyczne przedłużenie umowy z którego możesz zrezygnować tylko i wyłącznie w wyznaczonym terminie. W innym przypadku należy uiści horrendalnie wysokie kary w stosunku do wartości całej umowy.
  NIE POLECAM nikomu !!! Każdy dostawca jest lepszy od tego!!!
  ZaletyHA HA HA
  Wady- rozłącza Internet
  _ skoki wydajności download/upload
  MiejscowośćŁódź
strona 1 z 10
Dodaj własną opinię »

Podobne wyszukiwania

Zobacz również

Netia Szybki Internet
Ocena: 2.13, ilość opinii: 2529
Cyfrowy Polsat Internet
Ocena: 1.53, ilość opinii: 2269
VECTRA
Ocena: 1.71, ilość opinii: 2145
UPC Internet
Ocena: 1.95, ilość opinii: 1937
Plus GSM iPlus
Ocena: 1.69, ilość opinii: 1691
Play Online
Ocena: 1.87, ilość opinii: 1508
Orange Neostrada
Ocena: 1.97, ilość opinii: 1059
Play
Ocena: 1.48, ilość opinii: 1005
Orange
Ocena: 1.46, ilość opinii: 937
mBank
Ocena: 1.90, ilość opinii: 853
T-Mobile
Ocena: 1.56, ilość opinii: 743
Plus
Ocena: 1.55, ilość opinii: 703