Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

Toya Łódź opinie

 • ~Andrzej / 2016-10-22 09:37:08
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 3.25 / 5
  Co do zasady wszystkie usługi działają naprawdę ok. Kwestia ceny faktycznie pozostawia wiele do życzenia, ale w Łodzi jest dużo miejsc gdzie toya jest jedyną alternatywą, dla nadal kiepskich łącz byłego TPSA i strasznie wolnej rozbudowy sieci światłowodowej dlatego dyktują warunki. To co w firmie dla mnie przynajmniej jest nie do przyjęcia to obsługa klienta na poziomie zerowym. Dotyczy to zarówno BOK stacjonarnego jak i Infolinii. Obie przerzucają się wzajemnie odpowiedzialnością za wprowadzanie w błąd klienta. W Stacjonarnym BOK kolejki jak za komuny. Na komentarz o niedoszacowaniu liczby pracowników usłyszałem kiedyś "Nasi klienci lubią nasze kolejki". Umowy skonstruowane w sposób dziwny. Jeżeli nie przedłużasz umowy na warunkach zaproponowanych przez toya przechodzisz na warunki "niepromocyjne", jeżeli natomiast chcesz skorzystać z innej promocji (bo np. oferta operatora na przedłużenie jest droższa i mniej korzystna niż Twoja dotychczasowa umowa czy to okresem zobowiązania czy to ceną) musisz PRZESTAĆ BYĆ KLIENTEM FIRMY na 2 PEŁNE MIESIĄCE. Serwisowanie udostępnionego sprzętu również problematyczne, u mnie doszło do skutku po 6 miesiącach, dwóch reklamacjach i groźbie wypowiedzenia umowy z winy operatora. Teraz ponownie czekam na podłączenie usług toya (modląc się by w czasie trwania umowy pojawiła się alternatywa dla usług tego operatora - światłowód). Jak łatwo zgadnąć w BOK powiedzieli jedno, monter nie pojawił się w terminie, a po interwencji na infolinii jak zwykle stara śpiewka "został Pan wprowadzony w błąd, zgodnie z regulaminem mamy 14 dni na podpięcie usługi". 14-dni w dzisiejszych czasach to bardzo długo, a biorąc pod uwagę fakt, że instalację toya w domu już mam i trzeba tylko puścić sygnał i przełączyć coś w skrzynce na korytarzu to w ogóle niezrozumiałe. Komunikacja wewnątrz firmy leży i kwiczy. Podsumowując. Jeżeli już masz usługi to generalnie działają bez większych problemów, ale jeśli ten już się pojawi to czeka Cię mnóstwo nerwów.
  ZaletyDobre parametry usługi
  WadyStosunkowo wysoka cena
  Obsługa klienta na zatrważająco niskim poziomie
  problemy z terminowym serwisowaniem sprzętu
  Z usług toya korzystałem przez 4 lata przedłużając umowę. Teraz po 2 miesiącach oczekiwania "w kącie" podpisałem umowę studencką i czekam na podłączenie usług, które miało być przedwczoraj.
 • ~Radder / 2016-11-24 13:24:27
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 3.00 / 5
  Zgadzam się z jednym z przedmówców, jeżeli masz już aktywowaną usługę w toya (Łódź) to jest zazwyczaj ok, bardzo rzadko zdarzają się przerwy, awarie. Problem zaczyna się wtedy kiedy kończy Ci się umowa. Podczas rozmowy o przedłużeniu umowy traktują klienta jak zło konieczne dają gorsze warunki niż te które są aktualnie dla nowych klientów dlatego nie przedłożyłem umowy z toya na internet i raczej tej usługi od nich już mieć nie będę, nowy operator jest ok...ale na internet mam alternatywę ale na telewizję niestety nie do tego dochodzi brak jakiejkolwiek informacji o tym że umowa zbliżasz się do końca ani tym bardziej info o ofercie. teraz już wiem czemu nie dzwonią bo nie mają żadnej oferty dla obecnych klientów. Generalnie umowa przechodzi na czas nieokreślony i cena wzrasta o kilkadziesiąt procent. Jeżeli chcesz korzystać z promocyjnej oferty to musisz wybrać pakiet wyższy (patrz droższy) ja mam pakiet wygodny w ramach umowy na dwa kolejne 2 lata pan kierownik BOK zaproponował mi za ten pakiet 49 pln dla porównania aktualnie w promocji jest za 34,90. i tu pozostaje pytanie jak bardzo toya żeruje na swoich dotychczasowych klientach, Niestety na moim osiedlu nie mam innej alternatywy ale poczucie że jestem traktowany jak frajer sprawia że przeboleje bez telewizji te dwa miesiące, albo przejdę na tv naziemną. Generalnie jak jesteś obecnym klientem z wizją kończącej się umowy i braku chęci na wydawanie kasy na droższe pakiety to serdecznie współczuję.
  Zaletyniezbyt częsty kontakt z BOA
  Wadybrak sensownej oferty dla obecnych klientów,
 • ~Biś / 2020-03-11 01:20:09
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 1.00 / 5
  W styczniu rozwiązałam umowę na Internet i HBO GO. Niby spoko, pan miły i zostałam zapewniona, że na koniec lutego sygnał wyłączą i będzie tylko jedną faktura, więc ok. W tym miesiącu niemiłe zaskoczenie, pojawiła się faktura za HBO GO. Zadzwoniłam na infolinię, przedstawiam sprawę i słyszę, że tak rezygnacja jest i wszystko ok., ale się faktura wystawiła i pada pytanie czy ja mam jakiś problem z tym, żeby zapłacić. No oczywiście, że mam, bo jakim prawem jeszcze mi naliczyli opłatę za coś z czego zrezygnowałam i czego nie mam. Paniusia powiedziała, że zgłosi sprawę do działu windykacji, żeby anulować fakturę i otrzymałam wiadomość, że mimo wszystko faktura będzie sobie wisieć. W takiej sytuacji poprosiłam o pisemne potwierdzenie anulowania i dowiedziałam się, że toya takiego czegoś nie wystawia i nie wysyła, bo nie, a jak coś to mam nagrywaną rozmowę. To jest kpina!!! I co za pół roku dostanę zawiadomienie, że jednak mam zapłacić? To nie jest pierwsza taka sytuacja. Kiedy skończyła mi się promocja i weszły ceny standardowe zadzwoniłam na infolinię, zapytalam o rachunek i ku mojemu zaskoczeniu pani powiedziała mi, że do mnie dzwonili, nawet podała mi numer telefonu, pod który dzwonili, szkoda tylko, że to nie mój numer. Pani mi powiedziała, że odebrał jakiś Pan i żebym sobie zadzwoniła i zapytała dlaczego nie podał mi informacji, że dzwonili.
  ZaletyBrak
  WadyNiemiła obsługa klienta
  MiejscowośćŁódź
 • ~edek / 2017-08-02 14:41:48
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 2.25 / 5
  Pan przedstawiciel mimo wielokrotnych pytań wprowadził klienta w błąd że umowa na internet studencki (po zaznaczeniu opcji by się nie odnawiała) sama wygaśnie po 9 miesiącach. Wygasła ale promocyjna cena a umowa przeszła w nieterminową z ceną + 100%. Pani z infolinii jak jeszcze było ponad miesiąc do końca (i można było złożyć wypowiedzenie) zwodziła że nie ma ofert na przedłużenie bo za wcześnie. Jak się pojawiłem w biurze obsługi klienta ostatniego dnia umowy to niemiła baba z satysfakcją dziką stwierdziła, że albo se wezmę wyższą ofertę promocyjną(za wyższą opłatę )albo będę płacił dwa razy więcej. I to jest stała polityka tej firmy jak najwięcej kasy wyciągnąć od klienta. I co wziąłem? Rozwiązałem umowę - zapłacę za jeden miesiąc dwa razy więcej ale nie jestem frajerem i doić się nie dam. STUDENCI!!!!! zastanówcie się dwa razy czy wam się to opłaci- konkurencji nie brakuje mimo, że niby jest drożej. Liczy się końcowy rachunek....
  Zaletyklimatyzacja w biurze obsługi
  WadyChamska obsługa - wypacykowana gruba blondyna w BOA Łódź-Centrum
  ul.Podrzeczna - niegrzecznie odnosząca się do klientów
  nigdy więcej toy toya. Myślałem, że czasy umów konstruowanych tak by klient nie wiedział o co chodzi minęły.... OMIJAĆ z DALEKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • ~Anna / 2017-11-24 16:32:34
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 2.00 / 5
  Zdecydowanie nie polecam internetu ani telewizji. Generalnie dużo oferują, ale w praktyce wychodzi tragedia głównie za sprzętów które oferują. Mam w domu dwa dekodery i jeden router wifi i z każdym (!) z tych sprzętów miałam problemy.
  Przez rok kontaktowałam się z infolinią techniczną około 10 razy. Ich technik przyjeżdżał już kilka razy (co jest dla nas bardzo uyciążliwe, zwłaszcza, że to on dyktuje warunki spotkania) i za każdym razem zamiast wymienić sprzęt, to go naprawia. Skutkiem czego za jakiś czas znowu nie mamy internetu/telewizji.
  Masakra!

  Na infolinii nie informują, jaka jest opłata za wcześniejszą rezygnację z usłu i tzreba udać się do biura, gdzie zawsze są mega kolejki.

  Naprawdę przeklinam dzień, w którym podpisałam z nimi umowę.
  Zaletybrak
  Wadyinternet muli
  stare, psujące się dekodery
  zawodne rutery
  niemiła obsługa
  pomoc jedynie prowizoryczna
  MiejscowośćŁódź
 • ~Matz / 2018-10-04 12:15:07
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 3.50 / 5
  Zacznę od fatalnej obsługi w Biurze na Przybyszewskiego. Niekończące się kolejki. Przemądrzała, niesympatyczna cwaniara po drugiej stronie biurka.
  Kolejny raz przedłużenie umowy skutkuje tym, że muszę ponieść dodatkowe koszty. A dlaczego? Bo oferta, którą posiadałem była "bonifikowana" z tryliarda złotych na te trzydzieści kilka.

  Nikt z firmy nie zainteresował się przedłużeniem świadczenia usług ponieważ nie jest to w ich interesie. Klient frajer zapłaci więcej i luz. To jest patologia.
  Tak więc mimo zapewnień, że oddzwonią z ofertą nikt ze mną się nie skontaktował. W telekomach jest nie do pomyślenia.
  ZaletyByło miło
  Wadyale się skończyło.
  MiejscowośćŁódź
 • ~aleksaszka75 / 2018-03-26 19:13:36
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 3.50 / 5
  Korzystam z usług toya od niedawna. Do tej pory przez 13 lat bezproblemowo w Orange. Jednak postanowiłam postawić i przetestować produkt z własnego ogródka. Oczywiście deklarowana prędkość w moim przypadku 150/20 mb/s obowiązuje wyłącznie na !!!KABLU!!!. I w tym przypadku toya z umowy się wywiązuje. WIFI to już zupełnie inna bajka. Jeśli nie mamy kabelka to proponuję poszperać w ofertach także innych operatorów, bo jest ich naprawdę wielu do wyboru na rynku ;-)
  ZaletyDeklarowana prędkość na kablu. Tu do wyboru nawet 600 mb/s i światłowód
  WadyWIFI raczej mocno przeciętne za tą cenę, bardzo dłigi czas oczekiwania na instalację. 3-mce.
  MiejscowośćŁódź
 • ~Dżordż / 2018-04-17 11:24:12
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 1.00 / 5
  Tragedia...
  Interet działa "z wiatrem", zrywa połączenie zarówno Wi-Fi jak i po kablu
  Wsparcie techniczne ? Brak mi słów.
  pan (celowo z "małej"), z którym udało mi się połączyć niewychowany prostak.
  Zostałem "opieprzony", że zadzwoniłem z pytaniem co się dzieje ? w chamski, niekulturalny sposób.
  A zakończył ten prostak zdaniem, że jak mi się nie podoba to mogę sobie zmienić.
  38 dni do końca umowy - NAPEWNO zmienię - jedyna dobra rada.
  NIE POLECAM i radzę omijać toya szerokim łukiem.
  ZaletyBrak
  WadyChamska, niewychowana obsługa telefoniczna - wsparcie techniczne na żenującym, prostackim poziomie !
  MiejscowośćŁódź
 • ~Domino / 2018-10-08 15:32:15
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 1.25 / 5
  To jest dziadowska firma i póki co maja monopol w Łodzi, a wszystko rozchodzi o to że nie mają na Łódzkim rynku zdrowej konkurencji w kablówce.
  toya założona jest przez cwaniaków którzy wywłaszczyli sie na PRL i zawładnęli rynkiem multimedialnym w Łodzi.
  Obsługa jest krytyczna, i w ogóle na sali obsługuje pare kobitek bardzo długo i nie sympatyczne. Z najmniejszą sprawą trzeba do nich czekać GODZINAMI - nie inwestują i są bardzo drodzy. Olewka totalna klienta. Czerpią z tego, że są tymi monopolistami ale tylko w sieci kablowej.
  Zaletybrak
  Wadyusługa, cena, obsługa, kontakt - przypomina firmy z czasów PRL
  MiejscowośćŁódź
 • ~Elka / 2018-05-14 17:46:21
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam firmy Toya. Byłam jej klientem przez kilkanaście lat. Niestety nie dbają o stałych klientów, zarówno jeśli chodzi o jakość obsługi, jak przede wszystkim w zakresie ofert i promocji. Wszystkie zapytania o lepsze oferty były odrzucane. Dlatego dzień, w którym wypowiedziałam umowę był najlepszym od czasów jej podpisania. A jeszcze piękniejszy, kiedy po otrzymaniu wypowiedzenia, jednak znalazła się nowa oferta (o połowę niższa!), a ja odmówiłam :)
  Zaletyszybkość internetu
  WadyBARDZO wysokie opłaty
  MiejscowośćŁódź
 • ~Drajge / 2018-10-27 16:18:16
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 1.00 / 5
  Ta usługa to jakiś żart, nikomu nie polecam do grania, chyba że chcecie codziennie spadać w rankingach przez ping na poziomie 700. Dodatkowe koszta za rozwiązanie umowy, z której dostawca się nie wywiązuje to największa kpina jaką widziałem. Oczywiście w punkcie klienta wszystko ładnie działa, szkoda, że wg. dostawcy moim problemem z internetem są "gry multiplayer", ciekawe do czego innego mam go używać. Do oglądania youtube z bufforem co 5s?
  ZaletyŻadne
  WadySkoki pingu na wi-fi
  MiejscowośćŁódź
 • ~Lil peep / 2018-01-08 21:59:49
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 1.00 / 5
  Jakość łącza bardzo słaba. Kompletnie nie radzi sobie w centrum Łodzi w bloku. Obsługa klienta na dramatycznie żenującym poziomie. Dla nowych klientów oferta na tą samą prędkość o wiele korzystniejsza niż dla starych. Praktycznie żadnej wartości dodanej w zamian za chęć przedłużenia umowy. Miałem internet przez rok czasu w toya i nigdy więcej. Nie polecam.
  Zaletybrak
  Wadyłącze działa jak ma chęć
  obsługa klienta na bardzo niskim poziomie
  MiejscowośćŁódź
 • ~ckm / 2018-03-11 14:33:48
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 2.25 / 5
  Niestety z przykrością stwierdzam pogorszenie jakości łącza. Zmieniłem niedawno pakiet na wyższy i mimo tego prędkość internetu nie zwiększyła się. Moja cierpliwość skończyła się gdy przez telefon usłyszałem, że nie potrafię korzystać z internetu. Zgłaszanie usterki i oczekiwanie na serwis trwa kilka dni. Zmieniłem operatora internetu na Orange i skończył się problem
  ZaletyBRAK
  WadyPrędkość połączenia, serwis, obsługa klienta
  MiejscowośćŁódź
 • ~Tralala / 2018-08-07 20:21:08
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam! Nawet toya Kraków nie oddzwoniła, w celu umówienia spotkania dot aktywacji! Po tygodniu od rozmowy z konsultantką w Łodzi, podawając jej DANE, musiałam ponownie dzwonić na infolinię, gdzie Pan poinformował mnie że ANULOWALIŚMY umowę osobiście w biurze! Żadna taka sytuacja nie miała miejsca! Ba! Czekaliśmy na jak najszybszy kontakt. Oczywiście Pan z biura obsługi klienta przekonany o swojej racji był nie uprzejmy i nie wykazał chęci ponownego zaproponowania Waszych usług. Jestem rozczarowana, że tak traktujecie osoby, które chciałyby podpisać umowę.
  MiejscowośćKraków
 • ~S / 2019-02-18 15:09:53
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 2.00 / 5
  Uwaga na zapis w umowie. Niestety podpisując umowe w toya na 12/24 m-c jeśli nie złożysz wypowiedzenia przechodzi na czas określony i kolejne 12 mc musisz czekać z wypowiedzeniem lub zapłacisz kare. Niestety takie zapisy w mojej ocenie są bardzo nie korzystne dla konsumenta i oczywiście zamierzam walczyć o zaniechanie takich praktyk. Niestety nie polecam
  ZaletyDosyć stabilny internet
  WadyKrzywdzące i rażące zapisy w umowie
  MiejscowośćŁódź
 • ~waldi / 2019-12-04 12:09:26
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 4.75 / 5
  Dostępne realne prędkości , bardzo szybki i kompetentny serwis, dobra niezawodność (ale mogła by być lepsza. niestety brak oferty dla emerytów na 'socjalny internet" czyli pakiet za powiedzmy 10 zł brutto miesięcznie. Śmieszne bo takie pakiety mają sieci komórkowe (50 zł za 100GB na 155 dni)
  Zaletydobra szybka w miarę niezawodna usługa. Szybki serwis
  Wadybrak tanich pakietów
  MiejscowośćŁódź
 • ~G-space / 2018-03-11 15:27:00
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 1.50 / 5
  Muszę przyznać że do niedawna było ok, ale od około miesiąca łącze jest masakryczne, transfer skacze jak szalony, raz szybciej raz wolniej, aby w pewnym momencie zerwać się. Generalnie ściąganie czegokolwiek co ma powyżej 2 GB graniczy z cudem. Jak tylko skończy się umowa poszukam innego dostawcy.
  ZaletyJeszcze niedawno było ok.
  WadyTransfer skacze
  Łącze się zrywa
  MiejscowośćŁódź
 • ~Jarek / 2017-11-28 02:05:26
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 1.00 / 5
  Często zrywa się w godzinach wieczornych. Usterka jest usuwana dopiero od godz.10.00
  ZaletyNiestety, jak na dzisiaj jest dużo więcej lepszych i rzetelniejszych dostawców
  Wady- niestabilna szybkość łącza
  - częsty zanik internetu
  - brak doświadczonego serwisu
  MiejscowośćŁódź
 • ~marcin g / 2018-10-09 15:45:42
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 2.50 / 5
  po 10 latach dostałem ceny za internet wyższe niż w cenniku na stronie i podwyżkę o 100 zł.
  nie da się z nimi wziąć małego pakietu, wszystko musi być premium
  nie polecam, aczkolwiek jakość usługi jest ok
  Zaletyjakość ok
  Wadyignorancja stałego klienta
  MiejscowośćŁódź
 • ~Sebastian / 2018-07-27 12:21:20
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 1.25 / 5
  Płaci się regularnie rachunki co miesiac. Ale toya tego nie docenia i potrafi wyłaczyć internet nawet choćby na chwile.
  Ogólnie czekam na koniec umowy i kończę z tym internetem, który jest na prawdę BEZNADZIEJNY!>
  Zaletybrak
  Wadydużo by wymieniać
  MiejscowośćŁódź
 • ~Beata / 2018-05-12 23:55:11
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 2.50 / 5
  To już przesada,wiecznie jakaś awaria I to w sobote gdzie sie najwięcej ogląda telewizję czy korzysta z internetu,czekam do konca umowy I żegnam,mam dość takich niespodzianek
  ZaletyGdy działa ok
  WadyBrak telewizji I internetu na weekendy
  MiejscowośćŁódź
 • ~Arek / 2018-01-22 00:23:38
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 4.25 / 5
  Wykupione 150/20, idzie powyzej 2-3 Mbit srednio. Dziala jak ta lala! Polecam
  ZaletySzybkosc, stabilnosc, brak czestych awarii i planowanych wylaczen
  WadyObsluga klienta
  MiejscowośćŁódź
 • ~Karol / 2016-11-21 13:08:19
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 4.25 / 5
  Jeśli chodzi o internet i telewizję w Łodzi to toya jest moim faworytem od kilku lat. Warto czytać aktualności i stronę promocji ( https://toya.net.pl/promocje ) bo o wielu rzeczach inaczej się nie wie, a często za jakieś bonusowe kanały, podniesienie transferu itp bez dopłat :)
 • ~baranek / 2017-11-29 17:03:26
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 1.75 / 5
  Totalna porazka, co jakis czas moj internet z 250 mb/s spada do 10, oraz pakiety skacza do 30... Obsługa nie widzi w tym zadnego problemu. 2/10
  MiejscowośćŁódź
 • ~Kow000 / 2018-01-27 19:11:40
  Dostawcy internetu › Toya (internet)
  Ocena: 1.00 / 5
  Najgorzy internet jaki kiedykolwiek miałem, zrywa połączenie, zawiesza się, zwłaszcza wieczorami. OMIJAC SZEROKIM ŁUKIEM!! NIE POLECAM
  MiejscowośćŁódź