Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

PZM TU opinie

Ocena na podstawie 69 opinii

1.92 / 5

 • Oferta
  1.98
 • Obsługa klienta
  1.90
 • Cena/Jakość
  1.88

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
 • 0secMusic / 2011-08-30 10:54
  Ocena: 1.00 / 5
  W kilku zdaniach nie da się dokładnie opisać niezdarności tej firmy. Całkowicie nie poważnie podchodzą do klienta. "Wkręcają" różne historyjki. Unikają odpowiedzialności oraz nie odpowiadają na maile.
  Całkowicie ignorują skargi itd. Ponadto utrudniony kontakt telefoniczny, na zadawane pytania zawsze odpowiadają słowami typu "Ja nic nie wiem, nie mam informacji, mamy tyle i tyle dni...".
  Odradzam całkowicie. Firma niekompetentna. Tylko wyłudza pieniądze... Odradzam całkowicie....
  WadyW kilku zdaniach nie da się dokładnie opisać niezdarności tej firmy. Całkowicie nie poważnie podchodzą do klienta. "Wkręcają" różne historyjki. Unikają odpowiedzialności oraz nie odpowiadają na maile.
  Całkowicie ignorują skargi itd. Ponadto utrudniony kontakt telefoniczny, na zadawane pytania zawsze odpowiadają słowami typu "Ja nic nie wiem, nie mam informacji, mamy tyle i tyle dni...".
  Odradzam całkowicie. Firma niekompetentna. Tylko wyłudza pieniądze... Odradzam całkowicie....
  długo
 • ~jaakam / 2011-08-03 18:17
  Ocena: 4.00 / 5
  W dniu 14.06.2011r. ukradli mi auto. W dniu 01.08.2011r. miałem pełna sumę ubezpieczeniową na koncie. To chyba wszystko mówi za siebie. Szybko i w miarę sprawnie. Oczywiście nie obyło się bez kilku kontaktów telefonicznych ale to chyba wszędzie jest tak samo. Pozdrawiam obsługujących moją sprawę:
  p. Edytę, Marzenę i Dominikę.

  P.S.
  Nie jestem pracownikiem PZM TU.
  ZaletySzybko, sprawnie i grzecznie. Zawsze do dyspozycji.
  WadyTrzeba pilnować sprawy.
  zdążyłem mieć 2 miesiące/ nie drog
 • ~zyggi / 2011-06-22 15:06
  Ocena: 1.00 / 5
  nie polecam.
  najgorszy syf z jakim sie kiedykolwiek spotkałem.
  najchętniej poszkodowanemu to by nic nie wypłacili.
  ślamazarna obsługa
  nikomu nie życzę mieć z nimi do czynienia.
  Zaletynie ma takich
  Wadywszystko złe
 • ~spr_awiedliwy / 2011-05-06 13:28
  Ocena: 1.00 / 5
  Jestem u nich od 4 lat zawsze było około 270zł- 300zł a tu dzisiaj, automatycznie się przedłużyła i 650 złotych każą płacić. Dla wszystkich oszukanych. Ja sprzedaje auto żonie i zrywam umowe koszt rej. 81 podatek 60zł i oc w PZU na cały rok 230zł sumując wszystko to wychodzi jedna rata u złodzieji w pzm.Ajak zadzwoniłem o co chodzi to Pani śmiała się ze mnie. Sprawa trafiła dzisiaj do UOKiK i mam nadzieje że parę baniek przywalą kary naciągaczom. Pozdrawiam. spr_awiedliwy@op.pl
  Zaletynie ma
  Wadycałokształt
 • ~menthol / 2011-04-29 11:47
  Zanim podpiszesz z PZM TU umowę zastanów się trzy razy! Zbywają każdego i traktują jak potencjalnego oszusta i naciągacza.Pracownicy PZM pracują chyba za karę i mają prowizję od pozbycia się klienta.Zdecydowanie odradzam wszystkim tego ubezpieczyciela,zaoszczędzicie sporo czasu i zdrowia!
  ZaletyBrak
  WadyWiele!
 • ~adrzej731215 / 2011-03-15 16:25
  zakupiłem pojazd który był ubezpieczony w TU PZM ,pan od którego kupiłem auto opłacił polise w 2 -uch ratach u pani agent . pani agent pobrała opłate i wystawiła pokwitowanie. sprzedający przekazał tą polise wraz z pokwitowaniem mi tzn. nabywcy. ja zkoleji udałem się do pani agent w moim miejscu zamieszkania w celu sporządzenia ANEKSU do polisy. dokument taki na podstawie polisy oraz pokwitowania zapłaty 2-giej raty otrzymałem. po zakończeniu trwania ubezpieczenia wznowiłem polise w tej firmie. po ok. 2 -uch miesiącach korzystania z polisy wznowionej sprzedałem autko dalej przekazując wszelkie dokumenty które posiadałem. . zgłosiłem sprzedaż auta i w pare dni póżniej ODZIWO przychodzi mi wezwanie do zapłaty drugiej raty za polise na którą sporządzałem aneks.okazało sie ze agentka wystawiająca polise w JELENIEJ GÓRZE nieprzekazała ani pieniędzy ani formalnego rozliczenia. w chwili obecnej ja i były właściciel mamy do zapłaty rozdzieloną ratę, zaznaczam że zbywca pojazdu bniema zniżek a ja mam maxymalne. mimo to policzono mi polise nieuwzględniając zniżek. po drugie który agent wystawi aneks niepobierając opłaty??? HAŃBA ,WYZYSK I ZŁODZIEJSTWO TO MOTTO PRACOWNIKÓW TEJ FIRMY
  Zalety NIEPOLECAM
  WadyBRAK WŁAŚCIWYCH SŁÓW
 • ~dd / 2010-12-01 20:30
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam nikomu ubezpieczenia OC w PZM TU. Z usług tej firmy korzystam od 4 lat.
  Co roku OC przedłużało mi się automatycznie i nigdy nie było znaczących różnic w stawkach
  (płaciłem ok. 1000zł). W tym roku, bez powiadamiania klientów firma ta podnisła stawki
  tak, że musiałem podpisać umowę i zapłacić prawie 3000zł!!! Czyli prawie 300% więcej.
  Zaletybrak
  4 lata
 • ~enzo / 2010-11-25 09:58
  Ocena: 1.00 / 5
  W tym roku miałem poczwórnego pecha (więcej szkód niż przez kilka lat użytkowania pojazdu i umowę z niepoważnym ubezpieczycielem):
  1. Ubezpieczyłem się w PZM TU SA
  2. miałem akt wandalizmu, totalny nieprofesjonalizm w likwidacji szkody ze strony likwidatora pzm.
  3. po gradobiciu jako kwotę bezsporną dostałem 30% realnej wartości takiej naprawy. dodatkowo, pomimo tzw. opcji warsztatowej za którą zapłaciłem, zostałem zmuszony przez likwidatora do użycia metody na wyciąganie, której nie posiada żaden autoryzowany warsztat Renault a najbliższy warsztat gotowy dokonać takiej naprawy znajdował się o ok 300 km od mojego miejsca zamieszkania.
  4. za polakierowanie pokrywy silnika lakierem metalizowanym rzeczoznawca wyznaczył koszt nieco ponad połowy realnej wartości takiej usługi.
  Dzięki tym doświadczeniom jestem przekonany że kupiłem ATRAPĘ!!!
  PS: mało który warsztat chce to rozliczać bezgotówkowo bo są z nimi problemy!
  UMOWA Z PZM TU SA TO SUPER PRODUKT W WYPADKU BRAKU ROSZCZEŃ. STWARZA POZORNE POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA. W WYPADKU ROSZCZEŃ JEST POPROSTU BEZUŻYTECZNA! GORĄCO ODRADZAM!!! ja czekam na koniec umowy i nigdy więcej na oczy nie chcę widzieć tej firmy.
  Zaletychyba nic mi nie przychodzi do głowy
  Wadyjak wyżej
  prawie rok, ok 2000 pln
 • ~Zdzisław / 2010-11-18 15:12
  Ocena: 2.00 / 5
  Byłem poszkodowanym przez ubezpieczonego w PZM, rzeczoznawca przyjechał szybko i już podczas oględzin poinformował mnie, że będę miał problem z tym TU, następnie zaczęła się katorga. Pani Emilia Polewska - likwidator mojej szkody była bardzo niemiła w rozmowie, nie chciała udzielać żadnych informacji, rzucała słuchawką, a już w ogóle największy problem był z dodzwonieniem się do niej. Masakra! Polecam za to TU Link4, likwidowali szkodę znajomego i wszystko przebiegło szybko i sprawnie, a pbsługa była przemiła!
  Zaletyszybki przyjazd rzeczoznawcy i powstanie wyceny
  Wadyniemiła obsługa klienta, problem z dodzwonieniem się, długie oczekiwanie na wypłatę
 • ~basiapisz / 2010-11-15 15:09
  Ocena: 1.00 / 5
  W maju 2010 roku miałam wypadek z mojej winy, a jestem ubezpieczona w tym właśnie towarzystwie. Likwidator przyjechał w miarę szybko no i na tym zakończyło się moje dobre wrażenie. Zero kontaktu telefonicznego, mailowego - w ogóle to pogadałam sobie setki razy z automatem, a gdy dodzwoniłam się do jakiegoś sekretariatu to pani podniesionym głosem poinformowała mnie, że ona NIE prowadzi likwidacji i żebym do niej nie dzwoniła. Natomiast Pani Mętrak, która prowadzi sprawę albo wyszła na chwilę, ąlbo jest chora,ąlbo ma wolne albo.... i przestali odbierać moje telefony - i nie tylko moje jak widać z innych postów. Napisałam do Rzecznika Praw Ubezpieczonych i już miesiąc mija i nic - żadnej odpowiedzi ze strony PZM TU. Kiedyś dzwoniłam co pół godziny przez cały dzień - i nie dodzwoniłam się. Czy ktoś oddawał sprawę do sądu? Może mi coś poradzi - w sprawach sądowych jestem nowicjuszem ale nie daruję im - nie po to zapłaciłam składkę AC w wys. 2010 i nie celowo przydarzyło mi się to co się przydarzyło ( wjechałam w tył samochodu który gwałtownie zahamował przed przejściem a ja nie zachowałam należytej odległości) .
  Zaletyżadnych
  Wadytylko minusy
  28-05-2009
 • ~mk / 2010-10-15 16:23
  Niedoinformowanie przez obsługę, co w moim przypadku skutkowało podwyzszeniem ubezpieczenia AC o 30%. Wypłacono mi nędzne 640zł za szybę a składkę za AC podniesiono w nastepnym roku o 1200zł. Według mnie i nnych towarzystw rozbicie szyby przez kamień różni się trochę od np. wjechania do rowu... itp. ?? Pani sprzedając mi to ubez. nawet nie raczyła zaproponować mi ubezpieczenia szyb i amortyzacji oryginalnych części, ale pomijając już to jak można przy szkodzie szybowej podnieść składkę ubezpieczeniową o 30 % ????????? A najśmieszniejsze jest to że, przed zgłoszeniem szkody rozmawiałem z agentem ubezpieczeniowym, który powiedział, że moge stracić maksymalnie 10 % zniżki...
  Poprostu jedna wielka porażka!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Serdecznie odradzam.
  ZaletyW niektórych przypadkach najtańsze OC na rynku
  WadyBrak profesjonalizmu obsługi, chore zasady podwyzszania składek przy jakiejkolwiek szkodzie itd.
  1 rok ( pierwszy i ostatni ) 4200 PLN
 • ~Hoody / 2010-09-13 14:01
  Tragedia pod każdym względem!!! Po miesiącu dzwonienia i czekania na wycene dalej jestem zbywany hasłami "nie ma akceptacji wyceny", "wycenialiśmy w innym programie i musimy skorygować", "do piątku będzie wycena jak nie to proszę dzwonić" itd. Generalnie podniesony ton głosu mówiący "Spadaj Pan na drzewo". Rozbity samochód stoi w salonie i nie można ropocząć naprawy nie mówiąc o samochodzie zastępczym - bo nie ma orzeczenia szkody. Najgorsze co może spotkać po wypadku to właśnie takie podejście firmy, której powierza się swoje zabezpieczenie w przypadku nieszczęścia. Z całego serca ODRADZAM!!!
 • ~kierowca / 2010-09-10 14:15
  Ocena: 1.00 / 5
  jak w tytule - koszmar, lepiej zapłacić parę groszy więcej za ubezpieczenie niż później wojować miesiącami z bandą ignorantów i kłamców. Ile razy słyszałem w słuchawce miły głos: tak tak wyślę panu decyzje za 15 minut a potem cisza tygodniami,kłamstwa, nieodbieranie telefonów,brak odpowiedzi na maile. ZDECYDOWANIE ODRADZAM !!!!
  Zaletybrak plusów
  Wadysame minusy
 • ~ARTUR / 2010-09-09 13:15
  Ocena: 5.00 / 5
  Witam.Chciałbym wyrazić swoje szczere uznanie dla Pani Justyny Kieliszczyk z biura likwidacji szkód z PZM w Warszawie za profesjonalną obsługę i podejście do mnie jako klienta.Ukradli mi auto pod koniec czerwca.Pomijając procedury (policja, urząd komunik.) wypłacono mi bardzo szybko pieniążki bo w niespełna 2 tyg. i w kwocie która jest zadowalająca!!!! Wszystko dzięki temu że uzyskałem niezbędną pomoc i rzetelne informacje o tym co i kiedy trzeba zrobić by jak najszybciej uzyskać likwidację szkody. Gdy się ubezpieczałem powiedziano mi ze to porządna firma i się nie pomyliłem. Oby wszystkie inne miały takie podejście! A to co niektórzy piszą o PZM to po prostu bzdury!Pani Justyno-jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam!
  ZaletySuper obsługa , dobra cena- polecam!!
  Wadybrak
  Jestem pierwszy raz w PZM. DOBRA CENA !!!!!!!
 • ~sssss / 2010-09-01 00:37
  Ocena: 1.00 / 5
  sdsd
 • ~SurMir56 / 2010-08-31 12:05
  Ocena: 1.00 / 5
  Zdecydowanie odradzam i to nie jako osoba ubezpieczona w tej "firmie" ale jako osoba zmuszona do kontaktów z tą "firmą" poprzez szkodę wyrządzoną przez klienta "firmy". Traktowany byłem z góry, pokrzykiwano na mnie, nie dopuszczano do głosu, a nawet rzucano słuchawką. Najbardziej ulubioną zabawą likwidatorów są wyłączone telefony.
 • mara / 2010-08-23 18:04
  Wolą żerować na nie wiedzy klientów odnośnie ustaw, a nie pracować nad rzetelnością i lojalnością wobec klienta!!
  Dziś trzeba frontem do klienta!!!
  Zaletynie ma plusów
  Wadyto że jeszcze istnieją!!
 • mara / 2010-08-23 17:42
  PZM jest przykładem kiedy to nie liczy się KLIENT TYLKO USTAWA!!! Za przykład podam fakt, kupując auto nabyłam go z ubezpieczeniem OC w PZM, poprzedni właściciel zdał ksero PZM umowy kupna-sprzedaży, tak więc nie byłam osobą anonimową.Ubezpieczyciel w/w, mógł być w porządku informując mnie iż upływa termin ubezpieczenie i że mam prawo odstąpić od umowy w przeciągu 30 dni, lecz to obce posunięcie dla PZM. Nieświadoma przez 5 miesięcy iż PZM bez mojej zgody bo takowej nie musieli mieć bo tak mówi ustawa przedłużyli mi umowę bez żadnej informacji!!! Po 5 miesiącach kiedy to chcąc ubezpieczyć pełen pakiet w W.za 1380, muszę spłacić PZM za 1000zł!! Proszę sobie wyobrazić iż po dzień dzisiejszy nie mam aneksu do umowy ani glejtu w razie wypadku gdzie grozi mi kara pieniężna!!!
  Rozmawiając z siedzibą PZM stwierdzili że NIC NIE MUSZĄ i ze i tak chroni ich ustawa!!!!!
  APEL DO PZM!!!!!!
  ZA TAKIE TRAKTOWANIE KLIENTÓW DZIĘKI KTÓRYM ISTNIEJECIE, TAKĄ USTAWĘ JESZCZE TROCHĘ I BĘDZIECIE MOGLI SOBIE WSADZIĆ W D>>>!!!

  ZaletyŻadnych plusów
  WadySame minusy
 • ~bonio / 2010-08-01 22:44
  4 miesiące i nic lipa
 • ~mar / 2010-07-12 16:21
  Ocena: 1.00 / 5
  Ta firma to banda oszustów (na co posiadam liczne dowody.
  Radzę trzymać się z daleka bo nie mają szacunku ani do prawa ani do klienta. Dno i 2 metry mułu.
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

Hestia
Ocena: 1.82, ilość opinii: 815
PZU
Ocena: 1.45, ilość opinii: 705
Link4
Ocena: 1.50, ilość opinii: 603
Uniqua
Ocena: 2.12, ilość opinii: 435
Warta
Ocena: 1.36, ilość opinii: 406
Generali
Ocena: 1.60, ilość opinii: 279
VECTRA
Ocena: 1.62, ilość opinii: 4166
Play
Ocena: 1.39, ilość opinii: 4009
Orange
Ocena: 1.40, ilość opinii: 3710
UPC Internet
Ocena: 1.81, ilość opinii: 3438
Netia Szybki Internet
Ocena: 2.02, ilość opinii: 3168
Plus
Ocena: 1.43, ilość opinii: 2720