Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

PKS Polonus opinie

Ocena na podstawie 96 opinii

1.93 / 5

 • Poziom cen
  2.34
 • Oferta
  2.21
 • Jakość obsługi
  1.41
 • Wygoda
  1.84

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 5
 • ~Szara1234 / 2019-05-25 10:01
  Ocena: 2.50 / 5
  Nie pozdrawiam tej linii autobusów, ponieważ jadąc można przypłacić życiem lub zdrowiem ;) Szlam w stronę tylu kiedy nagle pod moimi nogami zarwal sie kawałek podłogi, który miał bliski dostęp do ulicy, nawet nie chce myśleć co by sie stało gdybym miała choć mniej refleksu. Uważajcie ;)
 • ~Szwej / 2019-05-25 08:19
  Ocena: 1.75 / 5
  Kierowca wprowadza w błąd pasażerów, nie uznaje zniżek które widnieją na ich stronie. Brak Wi-Fi.
  ZaletyWygodne siedzenia
  WadyBrak Wi-Fi
  Tragiczna obsługa
 • ~Monika / 2019-05-15 07:13
  Ocena: 1.25 / 5
  Polonus w kategorii najgorszego przewoźnika jest bezkonkurencyjny!
  Kupiłam bilety na podróż do Lwowa i powrót do Warszawy.
  Na trasę ponad 400 kilometrową podstawiony był autobus bez toalety. Kierowcy nadąsani i niemili. Z łaską otworzyli luk bagażowy, bez jakiegokolwiek nadzoru i pomocy. We Lwowie osoby na przedostatnim przystanku musiały wysiąść i pilnować swojego bagażu, czy nie został przez kogoś zabrany omyłkowo.
  Gniazdka zasilające nie działały, o internecie nie było mowy. Najlepiej bawili się panowie kierowcy, zajęli pierwsze 4 podwójne siedzenia na swoje paczki po czym jeden tak chrapał, że nie sposób było zmrużyć oko. A no i najważniejsze - zamiast na 3.45 w do Warszawie byliśmy 0 10.00. 6 godzin opóźnienia i nawet jednego słowa przepraszam. Nie polecam nawet wrogom!
  Zaletybrak
  Wady- 6 godzin opóźnienia w stosunku do rozkładu,
  - brak respektowania rezerwacji miejsc
  - niemiła obsługa
  - brak toalety
  - brak internetu
  - brak działających gniazdek
  - chrapanie kierowcy
  - niewygodne siedzenia, mało miejsca na nogi
  - brak kontroli nad bagażem
 • ~:) / 2019-04-26 09:13
  Ocena: 1.50 / 5
  Zdecydowanie nie polecam autobusu Polonus. Autobus przyjechał ze sporym opóźnieniem ponadto miałam kupiony bilet przez internet a pan kierowca oznajmił mi przy wsiadaniu, że nie ma już miejsc siedzących...Kierowca zaproponował siedzenie na schodach autobusu. Odradzam korzystnia z tego przewoźnika.
 • ~Sylwia / 2019-04-25 08:11
  Ocena: 3.50 / 5
  Odjazd autobusu na czas Pan kierowca bardzo miły odpowiada na pytania. Nie ma problemu z biletem przez telefon jak niektórzy tu pisali.. Toalety czynne już na samym początku zapytaliśmy żeby nie było rozczarowań bo podróż będzie trwać niestety 8 godzin. Jedyny minus to brak hasła do internetu ale może jak byśmy zapytali to kierowca by podał akurat mamy swoje. :)
  Zalety1-Mily kierowca
  2-Toaleta, która oczywiście jest czynna,
  3-Zaslonki przeciw słońcu, a akurat jest dużo słoneczka.
  WadyBrak widocznego hasła do internetu mogło by być widoczne dla wszystkich. :)
 • ~Alicja / 2019-04-24 06:58
  Ocena: 1.00 / 5
  Pan kierowca mnie nie zabrał,gdyż nie miałam biletu online. Twierdził,że prawdopodobnie zabraknie im miejsc po trasie. Na stronie internetowej brak informacji o braku miejsc.
  Mimo proszenia zostałam na przystanku. Nie można na nich liczyć, Porażka
  WadyBrak odpowiedzialności
 • ~Wkurzonababa / 2019-04-23 18:56
  Ocena: 1.50 / 5
  Mimo zapewnień brak wifi oraz toalet to totalna porażka przy długiej trasie, dodatkowo 1.5 godzinne opóźnienie, a kierowca pomimo że miły to moim zdaniem nie ma totalnie wyczucia w prowadzeniu autobusu, przyśpiesza po to by po chwili zwolnić, jedyna myśl podczas to podróży to byle nie zwymiotować, autobus przepełniony, niektórzy nie mieli miejsc siedzących.
  WadyBrak wifi
  Nieczynne toalety
  Przepełniony autobus
  Opóźnienie
  Kierowca bez umiejętności jazdy

 • ~Daniel / 2019-02-11 04:14
  Ocena: 2.67 / 5
  Tragedia nie dość że się jedzie 7.5 godziny to toaleta jest zamknięta jak się dowiedziałem właśnie od kierowcy toaleta nie jest otwarta ponieważ niechce żeby mu smierdzialo I robi 4 przystanki po 30 minut to jest kpina I śmiech na sali niektórzy nie mają tak wytrzymałego pęcherza czyli toaleta jest tylko na pokaz pozdrawiam serdecznie kierowcę jedyny plus wszystkiego że jak poprosiłem że potrzebuje za potrzeba to się zatrzymał tyle że miał jakieś swoje uwagi:ja czuje od ciebie , niechce żeby smierdzialo Itp co to ma być kpina I chanba Tagrze nie polecam ps.kierowca jest nie miły
  ZaletyTanie bilety
  WadyBrak toalety mimo że jest
 • ~Kasia / 2019-01-30 07:12
  Ocena: 2.75 / 5
  Kierowca nie zareagował na prośbę o podwyższenie temperatury w autokarze.Po godzinie jazdy,nadal było n tyle zimno,że nie można było zdjąć kurtki.Tłumaczenie,że trzeba czekać cierpliwie,aż autobus się rozgrzeje,jest chyba najzwyczajniej spowodowane brakiem kompetencji i ignorancją.W taki sposób kierowcy pracują na złą sławę dobrej firmy.
 • ~Menia / 2019-01-28 10:46
  Ocena: 3.00 / 5
  Jak moze byc nieczynna toaleta na długiej trasie?To po co ona w ogóle jest w autobusie?Powinni ibfirmowac o tym fakcie przy zakupie biletu a stawiac podróżnych przed faktem dokonanym.Kierowca też niemiły.Nigdy więcej polonusem
 • ~Xxxxx / 2019-01-26 14:45
  Ocena: 1.00 / 5
  Starsznie nie poważna firma.
  Jeżdżą jak chcą. Najczęściej wogóle nie jeżdżą lub są spóźnione o godzinę lub są za wcześnie o jakieś 15 minut przez co nikt nie wie czy autobus był czy będzie.
  Ja osobiście czekałem 20 minut na autobus, a spieszylem się na powrotny z innego miejsca do którego w końcu nie pojechałem. Najlepsze jest to że mimo strasznych usług których w zasadzie nie ma to bilety drożeją, a podczas rozmów z kierowcami dowiaduję się, że raczej usunął część połączeń bo nikt nie jeździ ich autobusami, po którejś z kolei takiej sytuacji jak mi się teraz zdażyła nie dziwię się.
  WadyNie przyjeżdżają na określony czas
  Czasami wogóle nie przyjeżdżają
 • ~Użytkownik googl / 2019-01-20 01:59
  Ocena: 1.00 / 5
  Autobusy Polonus to najgorszy autobus jakim kiedy kolwiek jechałam. Ciasno niema gdzie wyciągnąć nogi. Za 12 godzin jazdy czułam się jak szptot w puszce. Mało miejsca nie można się nie położyć nie wyciągnąć nóg. W życiu więcej nie skorzystam z Polonus. Nie komu nie polecam. FUUUUUUUU!!!!!!
  ZaletyMało miejsca
  WadyCiasno
 • ~Były pasażer / 2018-12-26 19:52
  Ocena: 1.50 / 5
  Nie ufajcie przewoźnikowi Polonus bo nie wrócicie do domu! Od dziś, tj 26.12.18 nigdy nie skorzystam z tego przewoźnika z powodu odwołania mojego kursu z Warszawy do Olsztyna w godzinach popołudniowych. Niestety mialem przesiadke w Olsztynie na pociąg do Gdańska, będę miał noc nie przespaną pomimo jutrzejszej pracy. Moja rodzina i znajomi nigdy nie skorzystają w pierwszej kolejności z Polonusa, złożę również zawiadomienie do odpowiedniej instytucji o zaistniałej sytuacji, nigdy więcej!!!!!
  ZaletyOprócz gniazdek nie ma zalet!
  Wady- punktualność (wieczne opóźnienia)
  - częstotliwość
  - pomimo zapewnień brak WiFi
  - regularne odwoływanie kursów
  - nie ufać przewoźnikowi!
 • ~aion / 2018-12-12 13:27
  Ocena: 2.00 / 5
  Nie polecam! Kupiłam bilet na autokar,a podjechał rozklekotany bus z nieuprzejmym kierowcą, który, mimo kiepskich warunków pogodowych, gnał jak szalony.. Nigdy więcej!
 • ~Sylwia / 2018-12-02 13:50
  Ocena: 1.00 / 5
  Autobus stał ponad pół godziny na postoju pan kierowca przedłużał przerwę specjalnie( ponad pół godziny) , gdyż kierowca innego autobusu palił papierosa widocznie potrzebował kompana, przez co z opóźnieniem dotarłam do domu. Relacja Warszawa- Stawiski. Nigdy więcej nie wsiądę do Polonusa
 • ~Ja / 2018-11-19 09:30
  Ocena: 1.00 / 5
  Nogdy wiecej. Po raz drugi po prostu nie przyjechał na przystanek przy Rzymowskiego pseudo autopus relacji Warszawa Zachodnia - Tarnobrzeg. Bilet kupiony, autobusu brak. Sterczeliśmy od 7.37 do 8.45. Lokaluzator autobusów na ich stronie zepsuty. Nigdy eięcejtym badziewiem nie jadę i przestrzegam innych.
 • ~wiqa66 / 2018-11-12 14:47
  Ocena: 2.25 / 5
  Jak na to, ze jestem studentką i musze płacić prawie 40 złoty, zeby dojechac do domu ,nie mówiąc juz o wracaniu, to bardzo slabo. Najgorsza jest jednak obsluga. Wlasnie zostalam zle potraktowana przez kierowce, ktory zachowywał sie, jakby wszystko robil z ogromną laska. Slabo zorganizowany-w innych liniach komunikacyjnych mają albo czytniki biletow, albo zapisane rezewacje opłacone online. Mimo, ze mialam bilet, nie chcial mnie wpuścić. Potem prosząc mnie o legitymacje prawdopodobnie sie przeslyszal, bo wykrzyczał,, co Jezu?!",mimo ze na jego prosbe, odparłam ,,juz daje".Tak ,czy siak sytuacja nie powinna byla sie zdarzyc, a jesli już sie zdarzyła, to przydałoby sie chocby zwyczajne, ludzkie,, przepraszam",czego nie uslyszalam, a wrecz zostalam poinformowana chamskim tonem o jakichs premiach za sprawdzanie dokumentow. Nie polecam.
  ZaletyCalkiem wygodne siedzenia
  Nowy autobus
  WadyOkropna obsluga
  Slabe wyposażenie kierowców(brak czytnika)
 • ~Kanik / 2018-11-08 12:56
  Ocena: 1.33 / 5
  Głębokie rozczarowanie. Nie myślałem że będę musiał się fatygować i pisać negatywną opinię, innej opcji jednak nie było. Autokar nie przyjechał na miejsce wskazane na bilecie elektronicznym. Dzwoniłem na linię telefoniczną, płatną a jakże, ale ponoć czynną całą dobę. Guzik, nie dodzwoniłem się. Straciłem pieniądze i sporo czasu. Odwołałem się internetowo, nie uznali reklamacji bo jak się okazało, autokar podstawiany przyjechał, ale w zupełnie inne miejsce, na przystanek oddalony 500m. A szukałem przedtem w internecie, upewniałem się gdzie będzie. Guzik. Teraz żeby się odwołać ponownie znowu trzeba dzwonić, na numer płatny, a jakże. Zero szacunku dla klienta. To nie jest uczciwe traktowanie sprawy.
 • ~Piotr / 2018-10-29 13:24
  Ocena: 1.75 / 5
  Makabra. Autobus nie przyjechal w ogole. Zmarznieci czekaliamy ponad poltorej godziny i zrezygnowalismy. Jeden wielki dramat !!! Zero profesionalizmu i dbania o klienta.
  WadyBrak przyjazdu autobusow
 • ~Niusia / 2018-10-14 17:21
  Ocena: 3.33 / 5
  Konsultant na infolinii podał godziny odjazdów z Białobrzeg. Wyjechałam wcześniej mimo to wcale nie przyjechał i nie było takiego kursu.
  ZaletyZaletą jest toaleta i szybki transport, aczkolwiek kierowcy nie są mili.
strona 1 z 5
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

PKP Intercity
Ocena: 1.80, ilość opinii: 842
Flixbus
Ocena: 2.14, ilość opinii: 379
NeoBus
Ocena: 2.69, ilość opinii: 210
PKS Polonus
Ocena: 1.93, ilość opinii: 96
Szwagropol
Ocena: 1.93, ilość opinii: 94
LEO Express
Ocena: 2.70, ilość opinii: 76
mBank
Ocena: 2.11, ilość opinii: 451
Link4
Ocena: 1.62, ilość opinii: 262
ITAKA
Ocena: 2.92, ilość opinii: 183
nju mobile
Ocena: 3.23, ilość opinii: 115
Netflix
Ocena: 2.92, ilość opinii: 113
Virgin Mobile
Ocena: 2.52, ilość opinii: 75