Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

PKP Intercity opinie

Ocena na podstawie 5409 opinii

1.84 / 5

  • Wygoda
    1.75
  • Jakość obsługi
    1.74
  • Oferta
    1.86
  • Poziom cen
    1.98

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
  • ~Ula / 2022-07-30 18:11
    Ocena: 1.00 / 5
    Napiszę tylko tyle dno. Opóźnienia powyżej 100 min - normalka. Brak Warsu w pociągach dalekobieżnych. Brak kontaktów elektrycznych w wagonach. Brak bezpośredniego połączenia południa Polski z północą. Ogólny syf, bezczelna i niekompetentna obsługa pociągu.
    ZaletyBrak
    WadyWszystko
  • ~Ula / 2022-10-12 19:50
    Ocena: 1.00 / 5
    To jest koszmar. Nikt w ogóle za nic nie odpowiada. Dziś na Warszawie Zachodniej w ogóle jest jakaś katastrofa. Nie zdążyłam na swój pociąg, bo godzina odjazdu i numer peronu zostały wyświetlone na tablice chwilę przed samym odjazdem pociągu, a peron znajdował się daleko. Pytałam w kasach, pytałam w biurze obsługi klienta, u wolontariuszy. Nikt mnnie nie dał konkretnej odpowiedzi, dlaczego tak się stało,tylko przekładali winę jeden na drugiego. Końcem tej historii stało to, że musiałam kupić nowy bilet. Pracownicy pkp na dworcu są absolutnie nie kompetentni, chamscy, w ogóle nie pomagają. 0/10 naprawdę.
  • ~Ula / 2022-12-11 21:44
    Ocena: 5.00 / 5
    Jechałam 5.12.22r. pociągiem nr. 4120 wyjeżdżającym z Bielska-Białej o godz.16:47. Tą drogą pragnę serdecznie podziękować Paniom Konduktorkom za wspaniałą obsługę, życzliwość i uprzejmość. Jedna z nich wniosła walizkę do wagonu a gdy wysiadałam wyniosła na peron. Jestem bardzo wdzięczna, jeszcze nigdy nie spotkałam się z taką uprzejmością.
    ZaletySuper
    WadyŻadne
  • ~Ulla / 2024-07-10 17:56
    Ocena: 1.00 / 5
    Pociąg Sobieski z Gdyni do Wiednia, wagon 349 beż klimatyzacji. Nie można oddychać.I nie jest to pierwszy raz,kiedy nie działa klimatyzacja.A ceny za bilety nie małe.
  • ~umrewtejsaunie / 2018-05-09 17:10
    Ocena: 1.75 / 5
    Jadę właśnie pociągiem 3 godzinę. Kilku okien nie da się otworzyć, zero klimatyzacji ZERO. Moja sauna będzie trwać jeszcze 4 godziny, trzymajcie kciuki!
    WadyBrak klimatyzacji A przynajmniej brak włączenia klimatyzacji przy przynajmniej 32 stopniach Celsjusza!
  • ~Uniwersal / 2018-07-31 12:58
    Ocena: 1.50 / 5
    Jeszcze nie jechałem bez opóźnienia a jeżdżę często. Nie da się normalnie, czy nie chce się dać? Zapraszam do choćby Japonii gdzie nie ma takiej opcji że pociąg się spóźnia.
  • ~Upss / 2022-08-06 04:30
    Ocena: 1.00 / 5
    Kolejna podróż podczas tych wakacji i oczywiście kolejne opóźnienie pociągu. Trasa Opole - Łódź, opóźnienie 50 min. W Koluszkach mieliśmy mieć 17 min na przesiadkę, w tej sytuacji logiczne jest, że drugi pociąg nie poczeka na nas. Nie wiadomo jak planować podróż, tym bardziej że kolejne zapowiadane pociągi mają równie duże opóźnienia. Trzeba mieć dobre zdrowie i nerwy ze stali żeby podróżować pkp. :(
    ZaletyNie widzę
    WadyCałe mnóstwo
  • ~Urowkdhdu2847 / 2021-07-23 19:07
    Ocena: 1.00 / 5
    Tragedia, zatłoczony pociąg, brak klimatyzacji, ludzie podczas pandemii siedzą obok siebie.
  • ~Urszula / 2017-12-05 18:21
    Ocena: 1.00 / 5
    Syn zlozyl prośbę o zwrot kosztów niewykorzystanego biletu.Czas oczekiwania na decyzje wynosi miesiąc. Decyzja zostala pozytywnie rozpatrzona 25 października i pieniądze mialy wpłynąć na konto w ciagu trzech dni roboczych.Na tym radość się skonczyla.Dzwoniąc na infolinie dowiedzial się ze sprawa idzie do ponaglenia a czas oczekiwania następny miesiąc. Jest 5 grudzień więc napisał emaila i dostal odpowiedź
    I tu was zaskocze.Czas oczekiwania na odpowiedź następny miesiąc. I tak sprawa ciagnie sie trzeci miesiąc a winnych nie ma.Wstyd
  • ~Urszula / 2023-05-21 10:11
    Ocena: 3.75 / 5
    Ogromne podziękowania dla Pani Aleksandry Gruszczyńskiej z pociagu EPI 3800 na trasie krakow-koszalin pracownicy Warsu za pełen profesjonalizm, twożenie rodzinnej atmosfery, zaangażowania w potrzeby pasażerów, szybką reakcję w trudnych momentach i częsta kontrolę samopoczucia. Gratulacje za takie zaangażowanie w pracę dziękuję
  • ~Urszula / 2025-01-09 19:51
    Ocena: 2.00 / 5
    Na linii Kraków Wrocław trzeba być desperatem żeby jeździć. Właśnie jadę kolejny - ale tym razem na pewno już ostatni raz. Poza notorycznymi opóźnieniami to jakaś patologia, że stoisz na peronie z którego masz odjechać i nawet tablice są czarne gdy jest opóźnienie, żebyś cały czas miał wątpliwości czy stoisz na właściwym peronie. Dzisiaj miałam pociąg z Wrocławia o 18:15 (na Kraków). Ciemno, głucho, i ludzie stoją jak barany. Zero informacji. Dwa razy poszłam na dworzec sprawdzić na tablicy. O 18:45 przyjechał Przemyśl z 17:15. Brawo. Miałam tyle rozsądku by wsiąść do niego. Ale warunki w tych pociągach to naprawdę jak komuna. Śmierdzi, grzeją jakby chcieli żeby ludzie pomodlili, bez żadnych pomiarów. Żadnego okna się nie dało otworzyć. Miałam bilet na pierwszą klasę - w przedziale taka temperatura że wejść się nie dało. Z trudem oddychałam na korytarzu. Sprawdziłam 4 toalety - żadne okno nie da się otworzyć. Znalazłam konduktora prosząc o otwarcie okna bo mi słabo. Powiedział że zaraz przyjdzie. Wróciłam do siebie na korytarz ale popłakałam się tak było duszno. Wróciłam po niego - oczywiście siedział - czyli w d… miał. I jeszcze był arogancki gdy wyraziłam „rozczarowanie” jego postawą. Mówi ze „nie pobiegnie” - no tak, siedząc na pewno…. Zaczął próbować od otwarcia okna w moim przedziale, potem jeszcze kilku, i tak doszliśmy do przedziału dla niepełnosprawnych, tu jest chyba jedyne okno w tym pociągu które da się uchylić. Więc teraz siedzę w przedziale dla inwalidów - ciesząc się tym luksusem - odrobiną świeżego powietrza w tym śmierdzącym pociągu. Śmierdzi wszędzie, choć w pierwszej klasie dodają zapaszku sztucznego żeby było Luxury. Przez Wars to ciężko przejść tak duszno i śmierdzi. Podjęłam właśnie decyzję - nigdy więcej, bo zdrowie jest więcej warte niż ten pseudo komfort. Już wolę jeździć autem. Jak ktoś musi tym jeździć to współczuć mu trzeba. Jeżdżę od kilku miesięcy, z każdej niemal podróży wracam chora. Założę się że tu jest zero wentylacji i hodowla wszystkiego co ludzie wniosą. Człowiek myśli że będzie eko jak pojedzie pociągiem i że bezpiecznie i fajnie - poogląda coś po drodze zamiast prowadzić. Ale naprawdę nie warto wsiadać do tego rzęcha.
    ZaletyPozorne zalety
    WadySmród, brak wentylacji, brak kontroli nad temperaturą, złe warunki sanitarne, często nie da się nawet żadnego okna uchylić, wylęgarnia bakterii, obsługa rzadko jest uprzejma.
  • ~user8887739 / 2022-07-14 23:46
    Ocena: 2.75 / 5
    To jakiś skandal , dali rozwalony pociag z Kołobrzeg do Bialogardu (98 min opóźnienia) i zatrzymal sie na jakims zadupiu , mialam miec przesiadke w Bialogardzie o 19.22 i wrócić spokojnie do domu, jednak po drodze jak to w Polsce musi przytrafić się jakaś przygoda ???????? jechalam z trzema przesiadkami po to by wysiąść w Szczecinku i czekac kolejne 2h na nastepny pociąg????smiechu warte + jest jeszcze jedna przesiadka w Krakowie.
    Dodam że maszynista z pociągu Przemyślanin to jakis idiota , gbur , cham , zeby nie zaczekac na czlowieka 8 minut ? Tak, bo to moja wina ze dali zepsuty pociąg i nie chciał jechać.
    Nie pozdrawiam tamtego typa co nie mogl zaczekać tyle minut , karma wraca????.
  • ~user8887739 / 2022-07-15 09:42
    Ocena: 1.00 / 5
    Masakra pociągi pkp niczym klatka dla chomika, korytarze tak wąskie że nie da sie przejść , dodatkowo pociag sie spóźnia, smród , brud nie polecam.
    ZaletyBrak
    WadyWszystko
  • ~Usługobiorca / 2018-04-03 02:03
    Ocena: 1.00 / 5
    1. 05.10.2017 kurs Świnoujście - Katowice / Przemyśl; przez Wrocław.
    - za stacją Leszno, 50 [m] przed stacją Rawicz w środku ,,nie zapowiedzianego" orkanu pociąg zatrzymał się na 13 godzin. Pozamykane wszystkie toalety. Ludzie skakali przez wyważane drzwi i okna w wichurę nocą by móc za 500-800 [PLN] dojechać do Wrocławia zamówionym transportem alternatywnym (prywatni przewoźnicy). Nie dano ludziom wody ani nic do picia. W wagonie restauracyjnym ,,wybuchło piwo" i zamknięto go separując od siebie wagony z przedniej i tylnej części pociągu. Z upływem czasu było coraz zimniej, pod koniec wszyscy byli zmarznięci w kurtkach. Okazało się w końcu iż w pociągu jest Pani, której mąż jest ,,z PiSu" i zadzwoniła po pomoc. Od razu pociąg pojechał te 50 [m] dalej by zatrzymać się na stacji Rawicz. Nie było światła, kazano wszystkim wysiąść, toaleta na dworcu podobno była płatna [3 PLN]. Zjawili się dziennikarze, burmistrz Radomia, 6 radiowozów policyjnych oraz podstawiono 1 autobus ,,PKS" tak by był w tle kamery za burmistrzem, gdy mówił iż ,,PKP Intercity zapewniło transport zastępczy". Do busa wsiadło 56 osób. Reszta musiała samodzielnie (3-4 w nocy) organizować sobie powrót do domu. W Radomiu dalej wszędzie było ciemno, nie było ani jednego źródła światła.
    2.tuż przed Świętami w Grudniu, kurs Świnoujście - Katowice
    - wstałem w pociągu w wagonie przedziałowym by wyjąć prowiant z plecaka i wskutek gwałtownego hamowania upadłem na nogę. Pociąg zatrzymał się awaryjnie bo ,,jechał bez maszynisty". Nikt nie udzielił mi pomocy. Przez całe Święta nie mogłem chodzić. Gdy zgłosiłem się do lekarza, skierował mnie do szpitala, gdzie stwierdzono krwiaka. Teraz wciąż do siebie dochodzę, nie mogę biegać, przez tego krwiaka mogę mieć kiedyś zawał serca.
    3. 04.01.2018 - kurs Katowice - Świnoujście
    - pociąg przez ponad godzinę jeździł za Poznań i do Poznania. Gdy jeden z Panów w przedziale zapytał przechodzącego Kierownika Pociągu co się dzieje ten powiedział ,,mam to w d..ie", a mnie prosił bym się ,,odpier..lił". Gdy dwa tygodnie później jechałem kursem powrotnym spotkałem tego samego Kierownika w pociągu, gdy mnie zobaczył przestraszył się, a gdy spałem zamknął mnie w przedziale i musiałem wzywać ludzi na pomoc.
    4. Kurs Katowice-Świnoujście, listopad 2017r.
    - przesiadka w poznaniu. Drugi pociąg spóźnił się. Wsiadłem. Pani kierownik pociągu zażądała 650 [PLN] mandatu ponieważ ,,mój bilet był nieważny'' co uzasadniła ,,widzi pan, jest 19:15. A pana bilet jest ważny tylko do 19:07". Gdy zwróciłem uwagę na fakt iż planowo mam być w stacji docelowej o 21:45 powiedziała ,,ale to ktoś panu wystawił taki zły bilet a ja mam prawo domniemywać iż pan z umyślnym zamiarem wyłudzenia przejazdu wsiadł do tego pociągu".

    Jak dobrze wiemy w Polskim Prawie obowiązuje zasada ,,domniemania winy".

    Gdybym miał komentować każdą podróż z ,,PKP Intericty" to napisałbym horror, po którego przeczytaniu Stephen King nie mógłby więcej wsiąść do pociągu. Poziom usług świadczony przez dyrekcję ,,PKP Intercity" w Warszawie sięga dwóch metrów poniżej szamba, ich prawnicy lekceważą KPA i ignorują usługobiorców. Wrzeszczą na całą RP jak to potrzebują pieniędzy na remonty, tylko popełnili zamówienie pociągów, w których nawet poprawnie nie działa spłuczka w toalecie, ani nie można w spokoju się przespać (jeden wielki korytarz, gorzej niż w metrze). Gdyby nie to, że PKP nie ma połączenia na tej trasie to nie jeździłbym tą kloaką szynową. Tylko na Święta mają zbiorcze kursy z dużą ilością ludzi, w dni powszednie na 13 wagonów można w pociągu spotkać 7 pasażerów. To są pieniądze wyrzucone w błoto. Lepiej zlikwidować te koleje i zastąpić je lepszą komunikacją zastępczą (już chociażby wybudować lotniska dla prywatnych przewoźników, gdzie małym samolocikiem przeleciałoby 50 osób z miasta do miasta w 2-3 godziny, a nie męczyło się 9-13 godzin w pociągu, który nie wiadomo czy dojedzie do celu podróży). Tylko wtedy ,,PKP Intercity" przestaje istnieć. A teraz mają nawet ,,ustawy", które bronią ich bezprawia i braku profesjonalizmu. Stąd tak chętnie popularyzuje się ,,tragedie lotnicze", a zauważcie Państwo - w TV powiedzieli iż podczas hamowania pociągu do Katowic nikt nie ucierpiał. W związku z tym mam rozumieć iż dla ,,PKP Intercity" jestem ,,nikim" czy też moja noga po prostu zaginęła podczas zagięcia czasoprzestrzeni w pociągu? Bo stopień zakłamania jaki uprawia ,,PKP Intercity" w mediach jest próbą sięgnięcia wyższych wymiarów głupoty, która wykracza poza zdolności zwykłego śmiertelnika.
    I zwyczajowo, siedzi spokojnie człowiek w pociągu to mu wejdzie kontroler, zacznie go szarpać w środku nocy (przy trzeciej kontroli na trasie >.<), traktować jakby był klawiszem w syberyjskim więzieniu o zaostrzonym rygorze. A jak siedzi sobie spokojnie żul, który całą drogę wrzeszczy, przeklina, zaczepia ludzi, Kontrolera łapie za tyłek, klepie po głowie mówiąc ,,e! stary! słuchać?" to mu nic nie zrobią, ani nawet nie wezwą ochrony, zamykają się w tym swoim przedziale na klucz i tylko tam siedzą. Jak za komuny - a to taka ,,nowoczesna" spółka... kapitalizm to oni chyba na filmach widzieli i wiele z tych filmów nie zrozumieli.
    Ja zawiadomiłem Policję i Prokuraturę bo nie miałem już cierpliwości do tych ludzi. Z nimi nie ma sensu rozmawiać bo rozmowa opiera się na szacunku do drugiego człowieka - a ,,PKP Intercity" ma człowieka za nic.
    Zaletyzimne kobiety i ciepłe piwo.
    Wadyopisane powyżej, ale podkreślę: permanentne opóźnienia, nie czuję się bezpiecznie w pociągu, zły stan techniczny wyposażenia, bardzo, ale to bardzo niemiła obsługa, wstrętni ludzie, wulgarni, złośliwi, leniwi szczególnie kontrolerów biletów, okropni pełnomocnicy prawni w Warszawie i coś za dużo tych pijaków w pociągach...
  • ~Uszczerbany parapet / 2023-08-05 00:31
    Ocena: 1.00 / 5
    Pociąg opóźniony, ledwo stanął na stacji i praktycznie odrazu odjeżdża. Drzwi zamknęły się podczas wsiadania przy czym ścisnęły panią. Konduktorzy fatalni, brak kultury
    ZaletyBrak
    WadyOpóźnienia, karygodna obsługa
  • ~Uwielbiam pociągi / 2022-08-31 19:25
    Ocena: 1.00 / 5
    Stare wagony, smród, syf i nędza to i tak nie największe wady. Opóźnienia, opóźnienia i jeszcze raz opóźnienia, takie powinno być motto PKP. Oczywiście z obslugi nikt nic nie wie. Unikać za wszelką cenę!
    ZaletyBrak
    WadyTotalny brak punktualności
    Słaba obsługa
    Starożytne, śmierdzące głeboką komuną wagony
  • ~uwkin / 2022-03-03 15:25
    Ocena: 1.00 / 5
    najgorszy przewoźnik na świecie :), na trasie do wrocławia za każdym razem są opoznienia, co czekam na pociag nigdy nie przyjeżdża na czas
    Zaletybrak zalet
  • ~UznamTlk / 2022-10-03 00:42
    Ocena: 1.00 / 5
    dlaczego sprzedajesz bilety bez gwarantowanych miejsc w tej samej cenie, co z miejscami?
    niszczysz usługę swoją chciwością
    regularne opóźnienia we wszystkich kierunkach
    szkoda, że ​​w kraju jest taki monopol
  • ~Użytkownik / 2022-08-06 05:10
    Ocena: 1.00 / 5
    To jest katorga warunki rodem z pociągów do auschwitz TLK 405 pirat ludzie śpią po kiblach nie polecam nigdy więcej
  • ~Użytkownik / 2023-06-23 10:18
    Ocena: 2.50 / 5
    Po zapłacie mnie otrzymałem biletu!!! Dodatkowo obsługa klienta nie pomaga
    ZaletyDa się jechać
    WadyWszystko
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

PKP Intercity
Ocena: 1.84, ilość opinii: 5409
Flixbus
Ocena: 2.16, ilość opinii: 3310
Sindbad
Ocena: 2.43, ilość opinii: 912
NeoBus
Ocena: 2.66, ilość opinii: 735
Koleje Dolnośląskie
Ocena: 2.03, ilość opinii: 370
Szwagropol
Ocena: 2.00, ilość opinii: 359
Play
Ocena: 1.39, ilość opinii: 4769
VECTRA
Ocena: 1.60, ilość opinii: 4552
Orange
Ocena: 1.40, ilość opinii: 3996
UPC Internet
Ocena: 1.81, ilość opinii: 3509
Netia Szybki Internet
Ocena: 2.02, ilość opinii: 3210
Plus
Ocena: 1.46, ilość opinii: 3088