Ludzie powiedzcie gdzie jest tak, że dopłacicie do 1 klasy żeby mieć komfort i wygodę, a w zamian dostajecie przeładowany wagon ludźmi ponieważ z braku miejsc obsługa pozwala ludziom stać w przejściu wagonu klasy pierwszej. To przecież jakaś masakra !!!
ZaletyBrak
WadyPolska pierwsza klasa :)
~Malgorzata / 2018-11-04 22:05
Ocena: 2.00 / 5
Kaszana system rezerwacji miejsc to lipa. Pociagi dalekobiezne na trasie slupsk katowice do samego poznania przepełnione . Mimo wolnych miejsc ludzie przeganiaja sie bo ja turaj mam miejsce. Tragedia.... i
Do tego straszne opiznienia. A sklady jak na icc to tragedia.
~VAN Horn / 2018-11-04 20:02
Ocena: 2.00 / 5
Kto wykonał stronę internetową do zakupu biletów! Trrrragedia! I nikt nigdy mnie nie zmusi do założenia tam konta. Może ktoś z "Tfórców" tej strony spróbuje posadzić seniora i prześledzi tok zamawiania biletu przez niego . NIEWYKONALNE! Ja to dziś obserwowałem. Nie dodam, że nie można zakupić od razu biletu tam i z powrotem by wiedzieć czy są bilety powrotne. Strona żle skomponowana i nie przyjazna klientowi. Mam nadzieję że nie będę musiał korzystać z waszych usług .
~Alicja / 2018-11-04 19:56
Ocena: 2.50 / 5
Najgorsze jest to, że pociągi się spóźniają niejednokrotnie 2 godziny, nie można liczyć na ich punktualność. Pociągi są brudne i stare, przepełnione, pokazują reklamy żenada jak można podróżować, tragedia!!!!!
Zaletymożna wybrać miejsce jak się kupi bilety 3 tygodnie wcześniej
WadyNiepunktualność
~Agnieszka / 2018-11-04 18:52
Ocena: 2.75 / 5
04.11 jechałam 53000 Pendolino z Sopotu do Warszawy w 1 klasie.
Posiłek podawany poniżej krytyki.
Stary nieświeży poluch oraz kacza bez smaku.
W pierwszej klasie jechałam już niejednokrotnie ale jednoznacznie stwierdzam że jakość i ilość posiłków z każdym miesiącem jest coraz gorsza!
Cena biletu ponad 200 zł jest zdecydowanie za bardzo wygórowana.
Lepiej jechać 2 klasa za 150 zł.
~Niezadowolony pasażer / 2018-11-04 15:23
Ocena: 1.25 / 5
Pomysłodawca niektórych połączeń przeszedł chyba kreatywnością samego siebie. Chociażby trasa Konin-Opole, która wynosi 180km, dzięki połączeniu ICC trwa ponad 300 km a przejechanie jej w czasie krótszym niż 6 godzin graniczy z cudem. I oczywiście postawienie pociągu, który nigdy nie zapewnia wszystkim, albo chociaż większości pasażerom miejsc siedzących. Gdyby sytuacja taka wydarzyła się 3-5 razy, w okresach świątecznych - rozumiem. Ale ona zdarza się notorycznie (podróżuje ta trasa od 2lat) nawet w dni robocze, rzekomo pozbawione większego ruchu. I nikt oczywiscie nie wpadnie na genialny pomysł podłączenia dodatkowego wagonu. Wieczorne połączenia- wagonów tyle, że każdy pasażer ma własny wagon, w ciągu dnia pociągi przyjeżdżają krótsze, niż nocne bez podróżujących - skandal. Racjonalne myślenie zawodzi osoby pracujące w zespole ICC?
WadyPołączenia, ceny biletów, notoryczne opóźnienia, trasy zwiększające odległość rzeczywista, brak szacunku i kultury osobistej konduktorów, brudne pociągi
~Olaf / 2018-11-04 15:17
Ocena: 1.75 / 5
Jeżdżę regularnie PKP Intercity od paru lat, na początku byłem miłe zaskoczony brakiem opoznien , jednak od początku 2016 roku każda moja podroz to nerwy ile będzie opoznienia , pociągi nie dojeżdżają na czas , psują się , a poprawy nie widać .
ZaletyWygodne miejsca siedzące
Wady- Duże i częste opóźnienia
- pociągi nie mają działających urządzeń elektronicznych
- zle dzialajaca klimatyzacja
~Zenon / 2018-11-04 08:49
Ocena: 2.75 / 5
W pociągu Intercity nr 5300 jadącym w dniu 4.11.2018 z Gdyni Głównej do Krakowa Głównego w wagonie nr 1 w pierwszej klasie wyjątkowo niemiły, wręcz niegrzeczny i opryskliwy konduktor. Czyżby Intercity nie przeprowadzało kursów miłej i empatycznej obsługi pasażerów wśród kandydatów na konduktorów?
~Joanna / 2018-11-03 16:47
Ocena: 1.00 / 5
W czwartek rano 1.11.2018 jechalam intercity Gdynia Glowna do Berlin Gesundbrunen.Bilet kupiony na pierwszą klasę.Kazdemu podróżnemu radzę wziąć ciepły koc i ubrać sie bardzo ciepło bo w przedziale będzie wiał nawiew minusową temperaturą.Pociag miedzynarodowy! 3.11 wracam tym samym pociagiem z Berlin Hbf do Gdynia Glowna to samo!!! Nawiem z lodowotym powietrzem, tez pierwsza klasa.Razem za dwa bilety zaplacilam okolo 550 zl.Za co ja pytam, za co?
ZaletyW Warsie dobre jedzenie, miła obsługa
WadyZimno, zimno, zimno
~Kubaga / 2018-11-03 14:54
Ocena: 1.25 / 5
Stare wagony i spóźnienia do tego nie miła obsługa
ZaletyBrak
~Janki / 2018-11-01 08:23
Ocena: 1.00 / 5
Dość często podróżuje pociągiem i to dość duże odległości - najczęściej jest to trasa Kraków-Krzyż-Kraków czyli około 10 godzin podróży. Zdarzało się, że pociąg spóźniał się 10 minut, 15, 30... To jest nawet normalne i do przyjęcia pomimo tego, że czasem to uniemożliwiało dalsze przesiadki (na pociąg regio). Ale dziś po prostu PKP pobiło rekordy. 225 minut opóźnienia! Nie wyjechaliśmy z Krakowa nawet 50 km i lokomotywa odmówiła posłuszeństwa... To jest jakaś kpina. Utknęliśmy na prawie 4 godziny w ciemnym polu i jedyne co zaproponowali, po jakichś 3 godzinach, to powrót do Krakowa. Szkoda, że próbują nas przekupić darmowym jedzeniem czy napojami. Ja duuużo bardziej wolę być jak najszybciej w domu, aniżeli objadać się darmowymi kanapkami. PKP - straciłam wiarę w to, że może być kiedyś lepiej...
WadyCiągłe opóźnienia
Zbyt jasne światło w nocy
Brak informacji od konduktorów odnośnie ile potrwa opóźnienie i czy coś się zmieni
Brak reakcji konduktorów na prośby dotyczące skontaktowania się z pociągiem regio, by zaczekał kilka minut na pasażerów jadących w opóźnionym pociągu
~Podróżny / 2018-10-31 13:25
Ocena: 1.00 / 5
Od dłuższego czasu że wzmożoną częstotliwością podróżuje PKP. Ani razu nie zdażyło się żeby pociąg przyjechał bądź dojechał na czas. Dziś pkp przeszło najśmielsze oczekiwania - 170 min opóźnienia. Do tego dochodzi brak jakichkolwiek informacji ze strony pracowników pkp czy podstawienia komunikacji zastępczej. Podróżni pozostawieni sami sobie, bez gwarancji czy pociąg w ogóle przyjdzie. Sprawę jak zawsze załatwić ma monotonny głos pani z głośnika, która przeprasza za utrudnienia. To są kpiny! Pkp powinno zwracać nie tylko koszt biletu na pociąg, ale także biletów komunikacji miejskiej oraz rekompensatę za stracony czas i nerwy. Z biegiem czasu jest coraz gorzej - pociągi stają w polach,na dworcach chaos, a ceny biletów maja sie nijak do jakości usług oferowanych przez PKP.
ZaletyBrak
~PKP ssie / 2018-10-31 12:50
Ocena: 1.00 / 5
Jak to jest, że w przeddzień świąt, kiedy ruch jest wzmożony, PKP Intercity sprzedaje bilety bez gwarancji miejsca siedzącego (zamiast dołączyć wagony) w dodatku po tej samej cenie i to na pociąg opóźniony o 170 minut?
~Domino D / 2018-10-31 12:23
Ocena: 2.50 / 5
Chyba sobie w kulki lecicie z tymi miejscami stojącymi. Ludzie wracają na święta do domu a wy dajecie 2 wagony. Pluje na takie coś. Nie pozdrawiam
~Kar / 2018-10-31 08:42
Ocena: 5.00 / 5
31.10
Trasa Przemyśl - Warszawa(wsiadam w Gdańsku 7:23)
Chcialabym pochwalić przemiłego konduktora dyżurującego. Naprawdę rzadko można spotkać tak uprzejme i miłe osoby.
~Ewelina / 2018-10-30 21:55
Ocena: 1.00 / 5
Dnia 30.10.2018 o godz 19.20 na stacj twardogora sycowska doszło do drastycznego incydentu po zatrzymaniu pociągu konduktor w błyskawicznym tempie dał znac sygnałem maszyniście ze może odjeżdżać , zamykając tym samym elektryczne drzwi ponieważ jego zdaniem wszyscy wysiedli , widząc ze wychodzi matka z dzieckiem w wózku . Pociąg automatycznie odjeżdżał z dzieckiem w wozku na wpół zamkniętych drzwiach co groziło zagrożeniem życia 9 miesięcznego dziecka .Matka pytając konduktora dlaczego rusza ? Ten śmiejąc się bezczczelnie mówi ze sygnał już był i trzeba wyskakiwać ? Młody konduktor w przedziale do 40 lat dobrze zbudowany łysy który jechał z Wrocławia na Warszawę Wschodnia o numerze intercity 6110 który jeszcze się opóźnił o 10 minut .Pytam czy ten człowiek powinien pracować na tym stanowisku jak również jego koleżanka schowała się podobnie.
ZaletyBrak
WadyNigdy więcej nie skorzystam z pociągu intercity
~Michał / 2018-10-30 15:19
Ocena: 1.00 / 5
Nie polecam, spóźnia się albo nie przyjeżdża.
ZaletyBrak
WadyWszystko
~Przemysław / 2018-10-30 07:54
Ocena: 1.00 / 5
Zadzwoniłem na infolinię, aby uzyskać informacje których nie było na stronie internetowej. Infolinia płatna 1.29 co już jest niepoważne, ale mistrzostwem świata było to, że połączenie trwało nieco ponad minutę, a zapłaciłem 5.16 zł. Brawo pkp - nie ma to jak sobie reperować budżet "małymi" oszustwami.
Sam pociąg wołał o pomstę do nieba. Bród, smród i dziadostwo.
Zaletybrak
Wadyliczne
~Ad049 / 2018-10-29 20:48
Ocena: 1.50 / 5
Spóźnienia po 30-60 minut, przepełnione wagony (nie zawsze da się dostać do pociągu), nie zawsze działa ogrzewanie, często w wagonie panuje brzydki zapach
WadySpóźnienia po 30-60 minut, przepełnione wagony (nie zawsze da się dostać do pociągu), nie zawsze działa ogrzewanie, często w wagonie panuje brzydki zapach
~Lucyna / 2018-10-29 10:39
Ocena: 1.25 / 5
Wieczne opóźnienia, brak zwrotów z powodu opóźnienia przez dziwne tłumaczenia się PKP , w momencie opóźnień i nie zdazenia na przesiadkę pozostawienie pasażerów bez pomocy , w momencie kiedy ostatni pociąg już odjechał .