Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

Speak Up opinie

Ocena na podstawie 219 opinii

2.75 / 5

 • Poziom cen
  2.69
 • Obsługa klienta
  2.77
 • Oferta
  2.80

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 11
 • ~Jagoda9 / 2024-02-12 12:07
  Ocena: 5.00 / 5
  Nie wiem skąd pojawiają się negatywne opinie o tym kursie Sensations English. Jasne, można pisać co się chce.
  Jestem uczennicą od lipca 2023 i zdecydowałam się po wielu namysłach i na prawdę nie było to łatwe, bo miałam złe doswiadczenia z mojej wieloletniej nauki. Kilkanaście lat nauki za mną i nikt mnie tak nie nauczył mówić jak Speak Up.
  Jasne, samo się nie zrobi, trzeba korzystać z zajęć i to najlepiej regularnie.
  Przed kursem w Speak Up korzystałam z tutlo, a to ze względu, że mam pracę zmianową.
  Bałam się faktycznie tego, że powtórzy się sytuacja z tutlo. Tam wogóle nie mogłam znależć zajeć wieczornych, mimo że jak zapisywałam się na kurs, w próbnym portalu było ich kika, potem graniczyło to z cudem. Przez dwa lata takiego uczestniczenia w kursie by nic mi nie przepadało efekty pracy były bliskie zeru.
  Bałam się tego równiez i tu, ale cóż, musiałam coś wybrać, a platforma Sensations English wydała mi się czymś co może być fajne i interesujące.
  I tak, pan, który opiekuje się moim kursem jest bardzo pomocny, przemiły i jak do niego zadzwonię, to czuję, że zależy mu bym korzystała z kursu i się dobrze bawiła. To jest akurat ekstra bo zawsze mam pomoc w każdej sprawie od razu. Rezerwowanie zajęć jest banalne. Nowe terminy wchodzą każdego dnia nowe. Nawet z dziś na dziś wieczorem mogłam sobie zarezerwować zajęcia. Ja jednak wolałam rezerwować z wyprzedzeniem, bo przed pracą mogłam zaplanować sobie grafik. Wiadomo, że jak chciałam umówić się do danego lektora, to zajecia planowałam za tydzień. Zawsze można spytać na zajęciach kiedy jest dany lektor w grafiku na moim poziomie. Ja chciałam mieć z 1 lub 2 lektorami, ale pan ze Speak Up przekonał mnie, że każdy jest fajny i coś nowego wnosi. Faktycznie, moje założenie nauki z 2 lektorami legło w gruzach, bo w sumie prawie każdy lekotr był super. Trafiłam na jednego, który chyba był nowy i ta lekcja nie była taka jak u poprzednich, ale potem lektor ten pojawił się tego samego dnia wieczorem i przypadkowo zarezerwowałam termin, a nie mogłam odwołać, byłam źle nastawiona. Okazało się, że mamy wspólne zainteresowania i zajęcia były jednymi z lepszych. Szkoda, że pracuje tylko w 2 dni w tygodniu. Ale pokazuje to tylko, że nie warto mieć uprzedzeń.
  Zajęcia z gramatyki są prowadzone konwersacyjnie, co wielu osobom może się podobać. Zupenie nie przypomina to nauki w szkole, a spotkanie ze znajomym. Po takim czasie, 7 miesiącach, moje mówienie jest takie fajne i naturalne, a jeszcze w lipcu gęby nie otwierałam. Mój opiekun do mnie w zadzwonił, żeby skusić na zmianę poziomu na B2, a startowałam na A2. Cieszy mnie to, że kupiłam 1 kurs na rok i nauczyłam się mówić po angielsku, a jeszcze mam 27 zajęć do wykorzystania. Kurs został mi polecony przez moją szefową, teraz mogę polecić go innym, którym zależy na mówieniu, rozmawianiu, poznawaniu różnych historii z życia.Szkoda, że w naszym kraju ludzie robią hejt na wszystko, ale kto przeczyta złe opinie, to straci szansę na fajny kurs.
  Mam nadzieję, że Ty przeczytałaaś moją opinie i napiszesz tutaj swoją jak już nauczysz się ang.by pomóc innym.
  ZaletySensations Eng. jest super ciekawym narzędziem nie tylko do ćwiczeń ale rozwoju swojej wiedzy, bo tam jest masa rzeczy, o których nie miałam pojęcia, a w trybie mojego życia, nie mam czasu nawet na oglądanie TV.
  Super, że są zajecia w godzinach 7-23, codziennie.
  Materiały do zajęć które sobie rezerwuję są dla mnie dostępne i moge się przygotować ze słówek i odpowiedzi na pytania od lektora.
  Nie ma testów i prac domowych
  Lektorzy nastawieni do ucznia jak do przyjaciela
  Wadytrzeba nauczyć się planować zajęcia, ale po czasie to bardzo łatwe
 • ~AKK / 2024-02-06 12:17
  Ocena: 1.00 / 5
  Zapłaciłam z góry za 100 lekcji na 1 rok czasu. Wykorzystałam tylko 28/100 lekcji, ponieważ ciągle powtarzały się te same tematy, a nowych prawie nie było. Teraz mam jeszcze czas do końca tygodnia do wykorzystania i co? Na cały tydzień jest tylko jeden temat, bezwartościowy zupełnie, ale na następny tydzień, gdzie ja już nie mam dostępu to się jakimś cudem pojawiły 2 nowe tematy, to jest ewidentnie szkoła naciągaczy. Nie wiadomo skąd wzięli mój numer telefonu, no i niestety dałam się naciągnąć na 3800zł. Pani niedawno do mnie dzwoniła z propozycją, żebym wykupiła sobie te nie wykorzystane lekcje, te za które już zapłaciłam!!!! Do tego lekcja 30 min. to jest za mało, nie miałam ani jednej, żeby przerobić ją w całości z lektorem, każda została przerwana w trakcie.
  Pierwszy raz w życiu zostałam wykorzystana finansowo, ale kiedyś musi być ten pierwszy raz. Te 28 lekcji nic właściwie nie wniosło do mojej nauki, jestem na tym samym poziomie jak rok temu gdy dałam się przez tę miłą Panią zmanipulować.
  Szczerze odradzam tę szkołę.
  ZaletyMożliwość wybrania sobie dowolnego czasu na lekcję.
  WadyLekcja tylko 30 minut.
  Brak nowych ciekawych tematów.
  Mało pomocni lektorzy.
  Szkoła niemotywująca do nauki, raczej zniechęcająca.
  Brak podręczników
 • ~Klaudia / 2024-01-23 12:21
  Ocena: 4.33 / 5
  Jak najbardziej polecam, bardzo pomocni i wyrozumiali lektorzy, artykuły i zadanka dla każdego.
  Ten rok speak up wiele mnie nauczył. Zdecydowanie lepiej potrafię się porozumiewać i mam większą pewność siebie. Dziękuję i na pewno jeszcze wrócę
 • ~Stanisław / 2024-01-22 11:52
  Ocena: 5.00 / 5
  Jestem niezmiernie zadowolony/a z mojego doświadczenia w szkole językowej SpeakUp. Osobiście korzystałem z kursu online i uważam, że platforma jest niezwykle intuicyjna i łatwa w użyciu.

  Co najważniejsze, nauczyciele są kompetentni i pasjonujący. Materiały dydaktyczne są starannie opracowane, a lekcje są zorganizowane w sposób logiczny, co ułatwia przyswajanie wiedzy. Ponadto, możliwość dostępu do nagranych lekcji umożliwia mi powtarzanie materiału w dogodnym dla mnie czasie.

  Mocną stroną szkoły online jest elastyczność, jaką ta szkoła oferuje. Dzięki możliwości dostosowania harmonogramu zajęć do mojego życia codziennego, uczę się zgodnie z własnym tempem i nie muszę rezygnować z innych zobowiązań.

  Rekomenduję szkołę językową SpeakUp i polecem kurs online wszystkim, którzy poszukują efektywnej, wygodnej i nowoczesnej formy nauki języka.
  ZaletyElastyczny harmonogram
 • ~Izabela / 2024-01-19 01:48
  Ocena: 3.00 / 5
  Skorzystałam z podstawowej oferty Speak Up, wzięłam 2 razy po półrocznym kursie online. Lekcje multimedialne nie są najgorsze, ale jednak za krótkie, po przejściu na kolejny poziom traci się dostęp do lekcji z poprzedniego, co jest dużym mankamentem, ale da się przeżyć. Lektorzy są całkiem sensowni, chociaż nie ze wszystkimi miałam do czynienia. Grupy są niewielkie. Jednak jeśli chce się robić kurs w trybie intensywnym, to zdecydowanie odradzam. Za mało zajęć, do tego żeby je porezerwować trzeba czekać do 1 w nocy, bo wtedy odświeża się grafik, natomiast do rana zwykle już znikają z listy. Przy intensywnej nauce i możliwości czatowania o 1 w nocy na nowy grafik kurs mimo wszystko się opłaca, jeśli nie jest się na zbyt wysokim poziomie. Dla mnie problemy zaczęły się od poziomu zaawansowanego - odpowiednika C1 (realnie to jest jednak raczej B1/B2 w moim przypadku - na pewno nie operuję językiem na poziomie C1). Na tym poziomie praktycznie wcale nie ma zajęć godzinowych, jedynie piętnastominutówki, do tego raptem 3 tematy tygodniowo. Żeby wykonać składający się z 20 jednostek lekcyjnych poziom trzeba by poświęcić 7 tygodni przy takim dostępie do zajęć na żywo. Ja po prostu z braku laku rezerwuję tematy, w których już brałam udział, jednak i to nie jest łatwe i udaje się tylko czasem. Generalnie jeśli chodzi o dostęp do lekcji na żywo, to przy podpisywaniu pierwszej umowy zapewniano mnie, że dostęp jest bezproblemowy, w razie W można poprosić o dołożenie lekcji bądź dopisanie do tych, na które nie udała się rezerwacja - nie wierzcie w to, bo nic z tego nie funkcjonuje. Czasem ktoś odpowie na wiadomość, jednak nie skutkuje to możliwością częstszego brania udziału w zajęciach. Jeśli coś się pojawia, to jest to już zrealizowany temat. A, jak pisałam, po dotarciu do poziomu zaawansowanego są prawie wyłącznie trzy piętnastominutowe lekcje na tydzień. To zdecydowanie za mało, żeby przerobić materiał i nie jest zgodne z tym, o czym zapewniano. O ile przy pierwszej umowie myślałam, że jest tanio i można znieść niedogodności, o tyle po zawarciu drugiej i dotarciu do poziomu zaawansowanego czuję się po prostu oszukana i na pewno nie skorzystam więcej z nauki z tą szkołą. Myślę, że lepiej ostatecznie zapłacić więcej i znaleźć jakąś sensowniejszą ofertę, jeżeli faktycznie chce się opanować język, w szczególności mówiony
  Zaletycena, opcja online
  Wadyjak w opinii
 • ~piti / 2024-01-17 19:52
  Ocena: 3.33 / 5
  dobre jaja zobaczcie se na lnstagramie: znieprawiona co tam sie wyprawia!
  Zaletylnstagram: @znieprawiona
 • ~Xxx / 2024-01-14 21:33
  Ocena: 2.00 / 5
  Od pół roku uczęszczam na kurs on-line Sensation English. Mam porównanie bo przez ostatni rok uczyłam się angielskiego on-line w innej szkole. Zdecydowałam się na speak up gdyż kiedyś uczyłam się w tej szkole stacjonarnie.
  Jestem na poziomie B1/B2, lekcje są indywidualne trwają pół godziny. Szkoła zachwala że można samemu wybrać czas i miejsce zajęć Natomiast godz popołudniowe praktycznie nie ma, znikają jak tylko zostaną wrzucone do systemu.
  Lekcje trwają pół godz- Jak policzyć po 5-10 min na rozgrzewkę, jakiś short talk i lekcja się urywa Nigdy nie udało mi się zrealizować całości tematu lekcji. Jeśli człowiek się 10mon spóźni to już w sumie nie opłaca się na lekcje wchodzić.
  Nie ma żadnej książki, materiały są do przejrzenia on-line -ale jeśli chcesz się podłączyć z komórki na lekcje to korzystanie z materiałów on-line jest niepraktyczne.
  Powiadomienie o lekcji przychodzi on-line, czasami człowiek zapomni że miał lekcje skoro za każdym razie są o innej godz. Czasami mam wrażenie że właśnie na to liczą że zarezerwujesz potem się nie podłączysz a lekcja mian
  Bardzo żałuję że zdecydowałam się na ten kurs
  WadyZa krótkie lekcje, pół godz niewiele udaje się zrobić a o gramatyce lepiej zapomnieć
  Lekcja się kończy a ty po prostu jesteś wyrzucany Czasami nawet nie zdążysz się pożegnać z lektorem
  Brak oceny lektorów
  Mała ilość godz popołudniu do wyboru
  Zajęcia reklamują się jako z native speaker natomiast bardzo dużo jest polaków

 • ~Mirosław / 2024-01-03 12:33
  Ocena: 1.67 / 5
  Po długich namowach zdecydowałem sie wykupić dostęp do kursu SPEAKKING. Opłaciłem, otrzymałem "dostępy" do czegoś zupełnie bez wartości. Od trzech tygodni wysyłam maila z informacją o ODSTĄPIENIU OD UMOWY. Bez rezultatu
  ZaletyŻADNYCH
  WadySAME WADY
 • ~Kamil / 2023-12-29 09:12
  Ocena: 4.67 / 5
  Szkoła jest ok. Możliwość wyboru godziny, tematu i nauczyciela jest super.
  ZaletyMożliwość wyboru tematu, nauczyciela i godziny nauczania.
  WadyLekcje trzeba rezerwować bardzo rano, jeżeli chce się trafić na wybranego nauczyciela.
 • ~Em / 2023-12-24 20:45
  Ocena: 5.00 / 5
  Opiniuje indywidualny kurs języka angielskiego online. Lekcje 30 minutowe z wykorzystaniem platformy Sensation English, która wg mnie jest super - krótkie artykuły lub reportaże na różne interesujące nas tematy. Można posłuchać materiału na różnych poziomach - treść jest inna na każdym z poziomów. Do tego do każdego takiego tematu jest garść ćwiczeń, wg mnie są średnie ale przydatne żeby powtórzyć np słownictwo. Na lekcjach w głównej mierze wykorzystywane są materiały z tej właśnie platformy plus są też lekcje typu open, gdzie to my możemy wybrać temat. Przed lekcją ściągamy materiał, aby przygotować się do lekcji - trzeba go odsłuchać, przejść przez pytania. Wg mnie to super sprawa, na pewno lepiej idzie lekcja jak znam temat i mogę się przygotować, ułożyć sobie w głowie wypowiedź, przemyśleć słownictwo. Co do braku terminów to nie do końca jest tak jak piszecie. Terminy pojawiają się na tydzień przed, wczesnym rankiem, jak chcesz mieć wybór to wystarczy robić rezerwację rano. I wtedy naprawdę mamy wybór od 7-22, różni lektorzy. Jest mega elastycznie!! Mozna zrobić kilka lekcji w 1 dzień jak mamy wene :) Lekcje są w każdy dzień tygodnia, w święta również. Co do lektorów, to są różni (I z różnych stron swiata, co uważam za mega atut), ja na razie testuje i robię swój ranking, do tych słabych więcej się nie zapiszę po prostu. Niektórzy to jakby robili to za karę. Słyszałam, że słabo im placicie.. to prawda? Wolałabym zapłacić więcej za kurs, ale mieć naprawdę zaangażowanego lektora z powołania. Część się na zajęcia spóźnia.. Na szczęście rekompensują to uśmiechnięci nauczyciele, którzy dbają o atmosferę na zajęciach, zawsze zaczynaja od small talku i są bardzo otwarci. Co mnie irytuje to fakt, że lekcja automatycznie zamyka sie po 30 minutach nie wiadomo kiedy. Wystarczyłby jakiś minutnik na ekranie odliczający czas do końca lekcji co do sekundy. A tak czasem po prostu urywa w połowie zdania, porażka. Druga sprawa to niektóre ćwiczenia, które wg mnie niewiele uczą, są jakby na siłę. Wolałabym żeby było ich mniej, ale żeby były lepszej jakości. Ostatnia sprawa to błędy w materiałach- rozumiem, że mogą się pojawić ale na boga korygujcie to! Wystarczyłby jakiś prosty formularz, aby można było móc to zgłaszać. Również chciałabym aby istniała jakaś aknieta do oceny lektora i poprowadzonej przez niego lekcji (np. Ocena poprzez jakieś kryteria np. Organizacja i przygotowanie do zajęć, zaangażowanie w lekcje, czy tlumaczy, czy poprawia ucznia jak robi bledy itp). Może również taka, w której to lektor ocenia ucznia aby móc dostać feedback.
  Z platformy sensation English korzystam również poza lekcjami, szukam tego co mnie interesuje, słucham a na końcu robię ćwiczenia. Dzięki temu znacznie więcej czasu poświęcam nauce aniżeli wtedy gdy uczyłam się sama.

  Podsumowując: stosunek ceny do jakosci uważam za bardzo dobry. Konkurencja oferuje podobne rzeczy w większych pieniądzach. Ja płaciłam z góry, z dala trzymam sie od kredytów. Uważam, że cały system nauczania fajnie motywuje do nauki, sami wybieramy sobie temat lekcji i jej termin, sami nadajemy sobie tempo nauczania. Możemy je dostosować do życia, nie tracąc lekcji będąc np na urlopie czy będąc chorym - mamy możliwość madrobienia lekcji nic nie tracąc. Ponadto garść materiałów do samodzielnej nauki. Czas lekcji 30 minut jest idealny. Jestem zadowolona.


  ZaletyElastyczny grafik, lektorzy z różnych stron swiata, ciekawa tematyka zajęć
  WadyBrak systemu ocen lektora przez ucznia (ci słabi powinni znikać ze szkoły)
  Lekcja zamyka sie automatycznie po 30 minutach, zwykły sekundnik odliczający czas rozwiązałby problem
  Błędy w materiałach
 • ~Moniq25 / 2023-12-19 22:03
  Ocena: 5.00 / 5
  Elastyczny grafik, zajęcia dopasowane do możliwości czasowych, możliwość wyboru tematu zajęć i lektorów jest świetną opcją, którą oferuje kurs SPOTLIGHT. Dużym plusem jest to, że lekcje prowadzą lektorzy z całego świata. Polecam!
 • ~Tom / 2023-12-17 16:39
  Ocena: 1.00 / 5
  To są naciągacze. Pozyskują nielegalnie numer i potem maltretują powołując się na święta.
  ZaletyBrak
  WadyDzwonią bez zgody. Numer pozyskują nielegalnie!!!!
 • ~Karol / 2023-12-13 13:46
  Ocena: 4.67 / 5
  Szkoła jest znana i z tego względu za poleceniem znajomych z pracy się zapisałem. Wcześniej nie było mi dane do żadnej innej szkoły uczęszczać stąd nie miałem porównania i nie do końca wiedziałem czego oczekiwać, ale jestem zadowolony z nauki. Na plus na pewno elastyczny grafik, który można dopasować do swojego trybu życia i możliwości czasowych, większość lektorów, którzy są zaangażowani w nauczanie i w interesujący sposób przekazują wiedzę :). Obsługa Klienta też na duży plus, nie mam póki co żadnych zastrzeżeń.
 • ~Eli Maj / 2023-12-06 19:03
  Ocena: 2.00 / 5
  Po podpisaniu umowy brak możliwości zerwania jej.brak zajęć w godzinach od 17-19:00 z lektorami którzy akurat mi pasują,
  Płacę to chciałbym się uczyć z kimś z kim mi "dobrze rezonuje".

  Przed podpisaniem umowy jest pięknie, ślicznie ,a potem martw się sam jak ci coś nie odpowiada.A kasę trzeba płacić.
  Następnego razu nie będzie NO WAY!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ZaletyMoże wcześniej jakieś były ale to na samym początku kursu
  WadyBrak lektorów w godz. popołudniowych tych z którymi dobrze mi się pracuje
  A inni nie wiem którego wybrać, żeby nie czuć się skrępowana.Nie ma opinii na ich temat jak uczą.
 • ~KasiaK / 2023-12-06 15:47
  Ocena: 4.33 / 5
  Dobra szkoła, nie są najtańszą alternatywą nauki, ale podsumowując całą moją naukę to warto u nich się zapisać. Ja z początku miałam problem z rezerwacją zajęć, bo nie było dostępnych terminów, ale jak się okazało to jedyne co to musiałam z rana sobie wchodzić do grafiku, tak zaczęłam robić i od tej pory z dostępnością problemu nie było ani razu. Skończyłam kurs 100 lekcji konwersacyjnych w 10,5 miesiąca, ciekawe tematy zajęć i większość lektorów naprawdę ok, mój poziom komunikacji podniósł się zadowalająco. Ogólna ocena 4/5
 • ~Agu123 / 2023-12-05 18:36
  Ocena: 4.67 / 5
  Polecam szkołę Speak Up każdemu.
  Szkoła oferuje zajęcia o dowolnej porze dzięki czemu każdy znajdzie czas aby w ciągu dnia poświecić chwile na naukę :) różnorodność tematów znajdujących się w ofercie pozwala na pogłębienie wiedzy w każdym obszarze zarówno słownictwa jak i gramtaktyki.
  ZaletyMozliwosc nauki o dowolnej porze
 • ~Anna / 2023-12-05 15:51
  Ocena: 5.00 / 5
  Korzystam z 100 lekcji Spotlight i jestem zachwycona! Możliwość wyboru lekcji o dowolnej porze, nawet późnym wieczorem, sprawia, że nauka jest naprawdę dostosowana do mojego harmonogramu. Różnorodność nauczycieli z różnych regionów świata dodaje uroku, a tematyka zajęć jest fascynująca. To prawdziwie inspirująca podróż językowa!
 • ~Klaudia / 2023-12-04 12:25
  Ocena: 5.00 / 5
  na tle wszystkich szkół Speak Up okazał się najlepszym wyborem, przede wszystkim ze względu na profesjonalizm obsługi Klienta (jasne i przejrzyste warunki współpracy przedstawione na 1 konsultacji), pomoc na każdym kroku oraz naprawdę elastyczny grafik :). Póki co nie mam do niczego zastrzeżeń, także polecam każdemu spróbować!
 • ~Karolina / 2023-11-22 10:44
  Ocena: 4.67 / 5
  Jestem absolwentką Speak Up i poproszono mnie o podzielenie się odczuciami i opinią na temat Szkoły, także ode mnie na pewno duży plus za naprawdę elastyczny grafik, jak rezerwowałam zajęcia 5-7 dni wcześniej to naprawdę było w czym wybierać zarówno jeśli chodzi o lektorów jak i o tematy lekcji. Pierwotnie korzystałam z kursu indywidualnego, później z grupowego i jak dla mnie grupowy lepiej się sprawdził ze względu na więcej zajęć poświęconych pisowni i gramatyce, zaś jeśli ktoś jest nastawiony na konwersacje to stanowczo polecam indywidualny :). Oba kursy miałam finansowane przez pracodawcę, ale z tego co wiem to bardzo często mają jakieś akcje promocyjne i opłaca się zapisać, w kursie grupowym można rezerwować nieograniczoną liczbę lekcji, a w indywidualnym kupuje się pakiet i można go zrealizować dowolnie. Na "minus" są niektórzy lektorzy, którzy w mojej opinii nie zawsze do końca byli zaangażowani w lekcje tak jakbym tego oczekiwała, ale większość naprawdę super i godni polecenia. Ogólnie oceniam szkołę 4/5, moja Pani opiekunka też naprawdę w porządku także kontakt ze Szkołą na plus.
  ZaletyJak wyżej
  WadyJak wyżej
 • ~Grzegorz. / 2023-11-21 16:15
  Ocena: 1.00 / 5
  Co inne mówi się przed podpisaniem umowy a co inne po. Martw się sam. Czuję się bardzo zniesmaczony i zawiedziony zakupem. Błędy w wymowie i na maile nie odpisują jak dzwonisz to włącza się wróżka Sylwia. Nie polecam.
  Zaletyżadne
  Wadyopisane j.w.
strona 1 z 11
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

Speak Up
Ocena: 2.75, ilość opinii: 219
Speakking
Ocena: 1.16, ilość opinii: 19
Helen Doron
Ocena: 4.84, ilość opinii: 18
Empik School
Ocena: 3.49, ilość opinii: 12
VECTRA
Ocena: 1.62, ilość opinii: 4166
Play
Ocena: 1.39, ilość opinii: 4012
Orange
Ocena: 1.40, ilość opinii: 3711
UPC Internet
Ocena: 1.81, ilość opinii: 3439
Netia Szybki Internet
Ocena: 2.02, ilość opinii: 3168
Plus
Ocena: 1.43, ilość opinii: 2721