Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

Speak Up opinie

Ocena na podstawie 114 opinii

2.51 / 5

 • Poziom cen
  2.48
 • Obsługa klienta
  2.50
 • Oferta
  2.57

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 6
 • ~Grzegorz / 2021-01-16 18:19
  Ocena: 1.33 / 5
  Omijajcie wielkim łukiem takie firmy. Oszuści. Czytajcie umowę i pamiętajcie, że macie 14 dni na odstąpienie.
  ZaletyBrak
  WadySzkoda słów
 • ~Oszukana / 2021-01-03 11:17
  Ocena: 1.00 / 5
  Od czego by tu zacząć.. Rok temu chciałam wykorzystać swój wolny czas i postanowiłam zapisać się na kurs językowy. Podstawowy błąd, jaki popełniłam już na początku to nie sprawdziłam opinii innych osób... A więc wybrałam się do palcówki, przy rondzie Wiatraczna w Warszawie na rozmowę wstępną, by dowiedzieć się szczegółów. Spotkanie miałam z Panią, niestety imienia już nie pamiętam. Na początku należy wykonać "test" na jakim poziomie językowym aktualnie się znajdujemy,. Osobiście uważam, że jest to zaprogramowane tak, by nasz poziom był jak najniższy, byśmy musieli zapłacić więcej za każdy dodatkowy poziom. Oczywiście ta Pani była bardzo dobrze wyszkolona w naciąganiu. Gadka szmatka, zniżki obniżki i wcisnęła mi umowę z kredytem... Wtedy miałam 19 lat, dopiero zaczęłam pracę, a już ciążył na mnie kredyt.. Po miesiącu zauważyłam że ta szkoła ma w nosie uczniów, zajęcia są bardzo zlewcze, czułam się jak w przedszkolu. Chciałam zrezygnować, nie widziałam sensu dalszego ładownia kasy w tą pseudoszkołę.. Ale ale - kredyt.. Żeby zrezygnować musiałam płacić rabaty, które ma początku rzekomo zostały mi udzielone.. By uwolnić się z tego bagna musiałam zapłacić blisko 4 tys złotych!!! Świat mi, młodej osobie, się zawalił.. Dwie pensje musiałam władować w tych oszustów! BARDZO SERDECZNIE NIE POLECAM!!!
  ZaletyBRAK6
  WadyOszuści, naciągacze
 • ~XD / 2020-12-11 10:04
  Ocena: 3.33 / 5
  Bałagan i czekanie na odpowiedź.
  Najpierw zostałem wprowadzony w błąd, iż faktura firmowa za zajęcia zostanie wystawiona już po zwykłym zamówieniu kursu przez stronę internetową. Później okazało się, że JEDNAK NIE, bo system nie mógł wystawić faktury... Szkoła nie ma obsługi zmiany karty. Przeniosłem się do innego banku - okazało się, że nie da się zmienić danych karty do cyklicznej comiesięcznej opłaty... Dowiedziałem się, że da się przejść na przelewy manualne zamiast płatności kartą.
  Przeszedłem na przelewy i co z tego? Cykliczna płatność kartą nadal pobrała z mojego konta pieniądze... SKANDAL.
 • ~Małgorzata / 2020-12-09 21:03
  Ocena: 4.00 / 5
  Nie wiem o jakich kredytach piszą moi poprzednicy tutaj. Najwyraźniej mieli inną umowę niż ja. Zgodnie z moją umową wygląda to tak, że płacę co m-c określoną kwotę i mogę w każdym momencie, bez konsekwencji wypowiedzieć umowę, ze skutkiem na koniec miesiąca.
  Odnośnie lekcji, to odbywają się one on-line lub przez telefon, w moim własnym tempie. Zgodnie z ofertą mogę korzystać z nieograniczonej liczby godzin z lektorem - w ramach zajęć grupowych lub indywidualnych. W praktyce wygląda to tak, że mam limit 20 zajęć z lektorem (godzinnych - grupowych lub 15 min - indywidualnych), przy czym ten limit się automatycznie odnawia, ale pod warunkiem, że przystąpię do testu (niezależnie, czy test zdam, czy nie). Cały problem
  w tym, że test jest dostępny dopiero po zrealizowaniu 20 lekcji multimedialnych. Jest to pewnym minusem, ale również plusem, bo skutecznie motywuje aby te lekcje multimedialne na bieżąco robić.

  Uważam, że ta oferta jest całkiem dobra, ale ma też minusy. Podstawowy minus jest taki, że jeśli na zajęciach grupowych zbierze się 7-8 osób (to górny limit) to tak na prawdę nie wiele będziecie w stanie na takich zajęciach pogadać. Ja automatycznie się rozpraszam i niewiele z takich lekcji wyciagam, chociaż mimo wszystko mają one swoją wartość. Dużo zalezy tutaj od lektora, na ile jest w stanie skupić uwagę uczestników.
  Drugi minus, to czas trwania indywidualnych warsztatów on-line: 15 min to trochę krótko, chociaż w przypadku rozmów telefonicznych ten czas jest OK. Takie 15 min rozmowy z native speakerami przez telefon to dla mnie świetna sprawa. Tym bardziej, że możecie zafundować sobie takie pogawędki regularnie dzień po dniu. A regularność jest najważniejsza w nauce języka. Uważam, że lepiej poświęcić na język 15 min dziennie niż 3h raz w tygodniu...
  Dodam jeszcze, że wśród lekcji telefonicznych możemy wybrać pomiędzy luźnymi rozmowami lub rozmowami na zadany z góry temat. Wybierając to drugie, otrzymacie przed lekcją materiały do nauki i przygotowania się, więc jesli skorzystacie z nich, to ta 15 min pogawędka robi się pełnowartościową lekcją.
 • ~Maria / 2020-12-02 08:48
  Ocena: 1.00 / 5
  Chodziłam do speak up w Lublinie, wiem co piszę i od razu ostrzegam, NACIAGANIE NA KASĘ !!, nie naukę, nauka to nie tutaj, tutaj tylko są mili do 14 dni od podpisania umowy, bo wtedy moższe wypowiedzieć, a potem totalna olewka. Zajecia z różnymi ludź - na róznym poziomie - a ta sama grupa bo przyjdą ci co chodzą dłuzej i ci co dopiero rozpoczęli, poziom 0 przez cały czas. najtańsza umowa to 2tys, czasem jeszce kredytowana, długo by na ten temat,... w każdym razie OMIJAC i jeszcze raz omijać!!! a i nie wierzcie w zajecia z lektorem - to to pomyłka, poczytajcie wiwecej na forach, chociaż na niektórych sami pracownicy sobie piszą pozytywne opinie podpisując sie imieniem i nazwiskiem .... !! BRAK SŁOW, Brak normalnosci, pomyłka, wręcz porażka!!
  ZaletyBRAK TOTALNIE BRAK !!
  Wadypraktycznie wszystko nie tak!! nie tak jak było przy rozmowie i umowie
 • ~Malgorzata / 2020-11-16 21:33
  Ocena: 1.00 / 5
  Zdecydowanie odradzam. Pracownicy nakłaniaja na rozdzielenie płatności w ratach co wiąże się z podpisaniem umowy kredytowej z Bankiem. Została mi przekazana informacja, iż nie mogę zrezygnować z kursu gdyż w dalszym ciągu obowiązuje mnie splata kredytu. Oczywiście gdy chciałam dokonać cesji umowy okazało się że nowa osoba będzie zobowiązana do spłaty dodatkowo 230 zł miesięcznie za kurs. Nie polecam.
 • ~Karolina / 2020-11-11 16:52
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie dosyć, że aby uczestniczyć w kursie należy wziąć kredyt, to nastepnie przy odstąpieniu od umowy robią straszne problemy. Bank przyjął oświadczenie, a ze szkołą walcze już ponad miesiąc aby skutecznie odstąpić od umowy i nie płacić im całej kwoty za kurs, z którego nie skorzystałam! Banda złodziei i niekompetentnych ludzi. Szkoda moich nerwów, czasu i pieniedzy. NIE POLECAM!
  ZaletyBRAK
  WadyWSZYSTKO
 • ~Gutti / 2020-11-04 20:17
  Ocena: 5.00 / 5
  Jestem zadowolony z możliwości wyboru godziny i rodzaju zajęć. Ciągle coś udoskonalają i poprawiają. Zawsze mogłem zadzwonić do biura obsługi klienta i otrzymać odpowiedź na żądane pytanie. Choć czasem musiałem czekać, ale było to spowodowane obecną pandemią. Lektorzy bardzo dobrze przygotowani do zajęć choć nie zawsze otrzymałem odpowiedź na zadania domowe.
  Zaletylektorzy, elastyczność zajęć, obsługa klienta
 • ~Sebastian / 2020-11-03 14:55
  Ocena: 1.00 / 5
  Wyzyskiwacze brak szkolenia firma kogucik wzięli pieniądze i niczego nie nauczyli nawet 1lekcji nie było nie radzę tam się uczyć naciągacze i nic więcej jak chcesz stracić kasę to polecam brak materiałów do nauki totalnie nic
  ZaletyŻadnych
  WadyTylko płać i płać
 • ~Ana / 2020-11-02 16:26
  Ocena: 1.00 / 5
  NIE POLECAM! Na początku milo i przyjemnie ale jeśli przychodzi do rezygnacji z kursu jest tragedia. Umowa ratalna jest zawierana z bankiem gdzie przy rezygnacji trzeba zapłacić dwukrotność ceny za odbytą część kursu! Gdzie w moim przypadku było to 1500 zł ekstra! Trzeba czytać dobrze umowy na co się godzicie.. nigdy więcej tu nie przyjdę i nikomu nie polecam... do tego nękają telefonami... porażka..
 • ~k-ce / 2020-10-05 16:48
  Ocena: 1.00 / 5
  Wszystko dobrze jak jesteś tam podpisać umowę, wszyscy mili i w ogóle. Zapłacisz to jakoś leci. Gorzej jak coś od nich chcesz. na formularz z BOK nie odpowiadają, z oddziału dosyłają do strony internetowej bo oni nic mogą nic zrobić. Przez covid trochę pokomplikowało, nie było zajęć stacjonarnych, online to nie jest rozwiązanie, zwłaszcza że poziom kiepki. Zero propozycji żeby wydłużyć kurs żeby go dokończyć, tylko kup nowy to wtedy. Poziom obsługi klienta na żenująco niskim poziomie i to w dodatku szkoła językowa. Totalnie olewanie klienta.
  Zaletyzajęcia stacjonarne
  Wadyżenujący poziom obsługi klienta, kurs online kiepski, opieka nad uczniem nie istnieje (tylko w teorii) nie polecam
 • ~Anna / 2020-09-15 17:45
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam . Problemy z umówieniem się na lekcje popołudniowe . Czasami miałam kolejne zajęcia za 2 tygodnie .Z powodu COVID szkoła była zamknięta , nie posiadałam sprzętu aby robić zajęcia online . Napisałam prośbę o wydłużenie mi kursu o ten czas. Nikt się do mnie nawet nie odezwał . Czas kursu właśnie mi się skończył , kredyt spłaciłam .Udało mi się zrobić tylko starter . Pomyślałam , że w takim razie podjadę do szkoły I odbiorę kolejną książkę , to sama trochę się pouczę . W końcu wydałam na to niemałe pieniądze .Usłyszałam że książka mi się nie należy !Oferowali mi za to kolejny kurs na super warunkach .
  Omijajcie tę szkołę szerokim łukiem , szkoda Waszego czasu i pieniędzy .
  ZaletyBrak
  WadySame wady - nie polecam
 • ~Adam / 2020-09-11 13:49
  Ocena: 4.33 / 5
  Zapisałem się do szkoły w Rzeszowie i jestem zadowolony. Fajna szkoła, fajni lektorzy i obsługa, zawsze doradzą i pomogą. Bardzo lubię zajęcia multimedialne bo są bardzo rozwijające i mogę robić je kiedy mam wolny czas. Przez pandemie cały kurs robiłem online jednak zajęcia z lektorami w szkole bardziej motywują do pracy. Polecam :)
  Zaletylektorzy, obsługa, forma kursu
 • ~Milena / 2020-08-28 17:23
  Ocena: 1.00 / 5
  Zapisałam się na roczny kurs angielskiego. Obiecywali opiekę lektora, który będzie też motywacją. Nic z tych rzeczy. Nie realizowałam kursu i od swojego" opiekuna " dostawalam co kilka miesięcy smsy, że jesli potrzebuję pomocy to prosi o kontakt. Ostatnie pół roku chyba się już wcale nie odzywała. Nie polecam nikomu tej szkoły. Po skończonej umowie zaprosili mnie do siebie i proponowali kolejny kurs, rzekomo dużo taniej niż innym. Naciagacze
  ZaletyBrak
 • ~zyzio / 2020-08-24 21:18
  Ocena: 1.33 / 5
  speak - up uczestniczy procederze w naciągania klientów na kredyt w banku santander którego nie można anulować ani cofnąć w cywilizowany sposób. Szkoła językowa specjalnie stosuje kruczki i "pseudopromocje" w czasie akwizycji pomijając lub przekłamując istotne informacje na wzór sprzedaży odkurzaczy emerytom. Zagadany klient nie może szybko przeczytać i zrozumieć umowy "cyrografu" którego nie można cofnąć a bank to firmuje pilnując realizacji. Lepiej iść do prowidenta... Lepiej przemyślana metoda niż na wnuczka, bo teoretycznie w granicach prawa i na mniejsze kwoty, nic nie udowodnisz.....
  Wadyproceder naciągania klientów na kredyt
 • ~Liza / 2020-08-14 00:52
  Ocena: 1.00 / 5
  Kupiłam kurs online pod koniec marca, bo stwierdziłam że chce wykorzystać czas wolny w epidemii na naukę. Do teraz żałuję i płaczę za każda złotówką którą odłożyłam przez parę miesięcy ciężkiej pracy na ten kurs.

  Po pierwsze, mam dużo pytań do książki, lekcji multimedialnych i z lektorem. Mówię biegle w 3 językach i wiem jak ma wyglądać nauka obcego języka. Ta książka była tak słaba, że kosmos.

  Po drugie, lekcje multimedialne nic nie uczą, a ludzie na nagraniach mówią tak dziwnym angielskim, że kiedy siedziałam w pokoju z moim chłopakiem, który 2 lata studiuje w Anglii, to cały czas tylko się śmiał i przewracał oczami. Ten angielski brzmi tak nienaturalnie i w prawdziwym życiu nikt tak nie mówi. Moje pytanie: to po co się uczyć takiego angielskiego?

  Po trzecie, lekcje z lektorem wyglądały tak że musiałam wcześniej sama się uczyć do nich i szukać wszystkie niezbędne materiały, bo po połączeniu z grupą, lektor od razu wyskakiwał z ćwiczeniami, bez żadnego tłumaczenia tematu. I nie mówię o jednym konkretnym lektoru, bo miałam ich kilka.

  Po czwarte, oczywiście że nie można rezerwować z kursu, tylko trzeba wszystkie raty płacić, nawet jak się nie uczestniczy w zajęciach.

  Podsumowanie jest takie, że jest to kompletna porażka i jest mi tak mega smutno, że straciłam swój czas i pieniądze na tą szkołę językową.
 • ~Lukasz / 2020-07-28 21:34
  Ocena: 1.00 / 5
  Zapisałem się na kurs online
  WNIOSKI
  - SŁABA OPIEKA - BRAK
  - REKLAMACJA - NIE ODPOWIADAJĄ SPRAWNIE - TERMIN WYKORZYSTUJĄ NA MAXA
  -
  NIE POLECAM
  Zaletytylko dzwonią gdy trzeba namówić na kurs
  Wady- słaba opieka dydaktyczna,
  - obsługa klienta - przeciągają na maksymalny dostępny termin
 • ~Piotr / 2020-07-23 16:06
  Ocena: 1.00 / 5
  Podpisuję się pod innymi negatywnymi komentarzami. Ze względu na brak zajęć stacjonarnych podczas covid-19 zrezygnowałem z kursu, ale szkoła nie udzieliła mi żadnego rabatu, mimo rezygnacji muszę spłacać wszystkie raty do końca kursu chociaż zrezygnowałem.
  Ciężki kontakt telefoniczny i mailowy.
  Złodzieje !!!
 • ~Olaola / 2020-06-26 18:05
  Ocena: 1.33 / 5
  Najgorsza szkola z jaka mialam doczynienia. Aplikacja do robienia zajec online nie dziala tak jak powinna, sa problemy techniczne z zapisywaniem lekcji multimedialnych i trzeba je po kilka razy powtarzac zeby sie za ktoryms razem zapisaly - bez zrobienia lekcji multimedialnych nie mozna podejsc do testu poziomujacego. Reklamacje nie sa uwzgledniane - w odpowiedzi otrzymalam informacje ze dokladaja wszelkich staran... jak nastal Covid...to juz brak komentarza, platforma online niedopracowana, zajecia nieodbywaja sie z przyczyn technicznych. Oczywiscie szkola nie przedluza terminu trwania kursu ze wzgledu na czas problemow technicznych. Kurs oplacilam jednorazowo z gory...brak szacunku do klienta. Radze pomyslec 100 razy zanim podpisze sie kontrakt, zerwanie umowy jest nieoplacalne ze wzgledu na koszty. Tak cfanej i bezczelnej firmy jeszcze nie spotkalam. Odradzam z calego serca ta szkole, szkoda nerwow, bo tylko zniechecaja do dalszej nauki.
  WadyPlatforma online, awarie, umowa, dzial obslugi klienta, problemy z lekcjami multimedialnymi, awarie techniczne platformy
 • ~Carla_ŁÓDŹ / 2020-06-25 09:58
  Ocena: 1.00 / 5
  TRAGEDIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zapisałam się do szkoły z polecenia osoby, która chodziła tam kilka lat temu i faktycznie, wtedy może było OK.
  Teraz - zapisy na zajęcia w popularnych godzinach (16-18) to graniczy z cudem. Lista rezerwowa, dostaniecie info moze godzine a moze 10 minut przed zajęciami.
  Zajęcia w szkole w zależnosci od nauczyciela, powtarzają się tematy i nikt tego nie weryfikuje.
  Naciągają... tyle pieniędzy za takie dno !
  Osobisty konsultant kontaktował się przez pierwsze 3 miesiące, sprawdzał co i jak... później ani widu ani słychu.
  Przez COVID nie przewidzieli zniżek ,zawieszenia kursu pomimo, że nie było zajęć stacjonarnych a same online, które nie dają żadnego efektu.
  Za chęć rezygnacji mnie tak podliczyli, że jestem po prostu kilka stów w plecy - trudno, przełknę to.
  Na prawdę odradzam WSZYSTKIM!
  Zaletybrak
  Wadycena
  godziny zajeć
  materiały
strona 1 z 6
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

Speak Up
Ocena: 2.51, ilość opinii: 114
Netia Szybki Internet
Ocena: 2.13, ilość opinii: 2532
Cyfrowy Polsat Internet
Ocena: 1.53, ilość opinii: 2271
VECTRA
Ocena: 1.71, ilość opinii: 2148
UPC Internet
Ocena: 1.95, ilość opinii: 1937
Orange Neostrada
Ocena: 1.97, ilość opinii: 1059
Play
Ocena: 1.48, ilość opinii: 1015