Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

Speak Up opinie

Ocena na podstawie 90 opinii

2.76 / 5

 • Poziom cen
  2.74
 • Obsługa klienta
  2.74
 • Oferta
  2.80

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 5
 • ~kaśka / 2020-05-13 03:15
  Ocena: 1.00 / 5
  Tragedia!!!!!
  Nie zapisujcie się do takiej szkoły.
  ZaletyBrak
  WadyOd groma
 • ~brak / 2020-05-12 13:28
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam !!
  Zrezygnowałam z ich usług w marcu 2019 roku. Po roku biuro kredytowe odezwało się do mnie o braku wpłaty, chociaż firma Speak Up poinformowała mnie że spłaci cała należność.
 • ~Maja / 2020-05-07 18:48
  Ocena: 1.33 / 5
  Do wiadomości wszystkich, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji jak moja.
  Skontaktujcie się z UOiK zrobiłam to dzisiaj i widzę światełko tunelu :)
 • ~Maja / 2020-05-06 22:42
  Ocena: 2.00 / 5
  Nigdy nie spotkałam się wcześniej z tak nie profesjonalną obsługą klienta.
  Podpisałam umowę ze szkołą tuż przed epidemią, nie zdążyłam rozpocząć kursu (nawet nie miałam zajęć otwierających, na co przesłałam dowód w sms), kiedy w kwietniu jasne już było, że nie będę mogła normalnie rozpocząć nauki, zachowując się zgodnie z zapisami w umowie wysłałam pismo z oświadczeniem o rozwiązaniu umowy. Zawarłam tam również prośbę o indywidualne i polubowne jej rozwiązanie z opłatą za okres wypowiedzenia, ale bez dodatkowych kosztów.
  Po tygodniu zadzwoniła jakaś miła Pani z wywiadem, dlaczego po co, może zawiesić ect... Wyjaśniłam wszystko, opowiedziałam jak było i sama przyznała, że w tej sytuacji przedstawi przełożonym sprawę do dalszego zaopiniowania. To był 2.04.2020 r. od tej pory jest całkowita cisza, tydzień temu dodzwoniłam się do tej przemiłej Pani i zapewniła mnie, że już lada moment dostanę odpowiedź oraz rozliczenie kursu. Niestety nic nie nastąpiło.

  Nikt dosłownie nikt, ani menadżer regionalny, ani nikt z centrali nie ma odwagi odpisać, oddzwonić i zaproponować jakiegokolwiek rozwiązania, a ja zdecydowałam się na wariant, gdzie koszt kursu pokrył bank, a więc teraz raty czy chce czy nie chce muszę spłacać.

  Uwaga, wg mnie szkoła nie ma opracowanego wariantu awaryjnego w obecnej sytuacji, nie ma kompetentnych osób zarządzających i kierujących nią, które mógłby tym kryzysem zarządzać i rozwiązywać trudne sytuacje. Nie liczę już na współprace, bo na żadnego z 10 e-mail, które wysłałam w między czasie nie dostałam żadnej odpowiedzi. Bardzo nieprofesjonalne traktowanie klienta - każdy powinien wiedzieć, że jakakolwiek odpowiedź jest zawsze lepsza niż żadna odpowiedź. Z resztą zgodnie z umową w ciągu 14 dni powinnam otrzymać odpowiedź na pismo dotyczące rozwiązania umowy wraz z rozliczeniem tej umowy. Nic do mnie nie trafiło, a więc sprawę dalej poprowadzić musi prawnik. Złamali warunki umowy i nie mam zamiaru się już dogadywać.
  ZaletyBrak
  WadyWszystko co powyjże, brak kompetentnej kadry zarządzającej, pracowników umiejących poprowadzić trudne zgłoszenie do końca, nie umiejętne zarządzanie w trakcie kryzysu
 • ~Robert / 2020-05-05 15:17
  Ocena: 1.00 / 5
  Słuchajcie, właśnie dostałam upomnienie. Zbyt często wyrażam opinię (raptem dwukrotnie- przy czym w drugim wpisie nie psiałam już opinii tylko informację, że zwróciłam się o pomoc w sprawie Usługi Szkoły do Rzecznika Ochrony Praw Konsumenta). Zostało to usunięte. Dlaczego portal uznała, że nie jest to właściwe?
 • ~Ola / 2020-05-01 12:27
  Ocena: 1.00 / 5
  Nierzetelna szkoła, praktycznie jej brak !! jak podpiszesz umowę to cię totalnie olewają, przypominają sobie jak sie kończy, zeby naciągać na kolejną, to mają opanowane i o czym mówimy ?? o fikcyjnej zadłużonej szkole, bo maja kredyty w aliorze Ludzie maja z nimi problemy, nie wywiązują sie z umow, nauczyciel - opiekun prowadzący jest na pierwszej lekcji a dalej olewka gdzie się zapiszesz na jaką lekcję i czy trafisz w temat to twoja sprawa, na ogół nie masz wyboru, więc albo chodzisz i nie korzystasz tak jak powinno być, albo nie chodzisz bo nie zawsze pasuje termin, a miało być elastycznie ?? !! HEHE, i Ważne w google kasują opinie - duzo ludzi którzy z nimi zaczynali napisali tam swoje opinie, ja równeiż żeby innych ostrzec i opinie " znikają !! więc mareketingowo mają opanowane, ale ludzi i chetnych coraz mniej,,...
  Zaletymarketing do podpisania umowy
  Wadynierzetelna szkoła, nie ma mowy o elastycznym podejściu do terminu i zajec, totalnie cie olewają jak tylko podpiszesz umowe to tyle !!
 • ~Grażyna / 2020-04-29 18:58
  Ocena: 1.00 / 5
  Uwaga na tą szkołę po podpisaniu umowy nie ma kontaktu ze szkołą ani z opiekunem poziom lekcji on line beznadziejny lepszy za darmo na Dulingo nauczycieli brak więc konwersacja albo rozmowa telefoniczna z nauczycielem to fikcja obsługa sympatyczna tylko do 14 dni od podpisania umowy bo wtedy można jeszcze wypowiedzieć umowę zdecydowanie Nie POLECAM
  ZaletyBrak
  WadyFikcyjna szkoła bardzo nierzetelna 0 profesjonalizmu naciąganie naiwnych ludzi Uwaga
 • ~Ola / 2020-04-27 14:31
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie Polecam !!!
  uważac na speak up w Lublinie !
  Nie zalezy im na uczniu, tylko na kolejnej umowie, brak elastyczności w wyborze i korzystaniu z usługi, wyniki ?? jakie wyniki ?/ żadne, lepiej z innej szkoły skorzystać nawet bezpłatnej w internecie, masz wiecej, lepiej i nie płacisz, nie musisz się do nikogo dostosowywać! wiem co mówię, mam to przerobione i teraz jestem na bezpłatnym portalu i korzystam jak chcę i za darmo !!
  Zaletydobry marketing nakręcanie na podpisanie umowy, ale to nie o to chodzi
  Wadyto żadna szkoła, szkoła powinna uczyć, a nie tylko brać kasę i olewać ucznia !!
 • ~olga / 2020-04-22 19:05
  Ocena: 2.00 / 5
  Speak up w Lublinie to pomyka, naciągamnie na kase, usuwają opinie z googla,ludzie po pierwszych emocjach widza, ze nie jest tak jak mialo byc, nie ma elastycznych godzin, czasami to samo robi się kila razy bo nie wadomo kto przyjdzie, bo niby można w każdej chwili dopisać sie na zajecia,, na początku obiecywanie cudów, a rzeczywistość to tragedia, ludzie odchodzą, ale nie można wypowiedzieć umowy, bo mają kredytowanie swojej działalnosci w banku, no koszmar, omijać i czytać opinie ze zrozumieniem i nie na stronie lubelskiego googla, bo maja układ i usuwają. Juz kilka razy piaałem, żeby innych ostrzec, ale opinie znikają!!!
  Zaletyzalety przy podpisywaniu umowy, po prostu cuda !!
  Wadypraktycznie wszystko nie tak, brak reguł i organizacji, brak możliwosci rozwiązania umowy, bo mają kredytowanie w aliorze itd, no jak zapiszesz sie to tyle a wyniki oprócz straty kasy żadne
 • ~Kiep / 2020-04-15 17:16
  Ocena: 4.67 / 5
  Chodzę do speak upa od września. Jestem bardzo zadowolony. Dużo nowych wiadomości wynosze z zajęć. Spory nacisk jest kładziony na utrwalanie starszych wiadomości. Bardzo miła i ogarnięta lektorka. Jedynym minusem, jaki jest dla mnie znaczący to czasami lanie wody podczas zajęć. Pie####nie o szopenie, dyskusja o niczym np. Czy ten obrazek jest fioletowy czy czerwony czy zielony. Nie zdarza się to często,ale jednak.
  Ogólnie na plus :)
  ZaletyMiła , ogarnięta lektora , system nauki,podejście do ucznia
 • ~Ulka / 2020-04-07 19:09
  Ocena: 2.00 / 5
  Kompletne dno. Nigdy więcej już nie będę się uczyć w tej Szkole.
  ZaletyLektorzy
  WadyCeny i opieszali konsultanci.
 • ~Tomasz / 2020-04-07 09:46
  Ocena: 1.33 / 5
  Niestety nie mam dobrego zdania o tej szkole. Skuteczne są jedynie metody nakłaniania do podpisania umowy. Tekst w stylu będziemy pana postępy monitorować i motywować w przypadku przestojów to nie zły chwyt marketingowy. Brak rzetelnej informacji słownej o skutkach złożenia wypowiedzenia. Zajęcia poprzez internet dalekie do ideału. Multimedia w szkole odbywają się na komputerach z systemem Windows Xp co niestety nie wpływa na szybkość działania.
 • ~Aga / 2020-04-05 18:59
  Ocena: 3.00 / 5
  Korzystam z oferty szkoły od września 2019 r. W mojej opinii proces rekrutacji nowych uczestników nie jest w pełni rzetelny. Nikt z przedstawicieli działu rekrutacji nie mówi wprost, że na konto oferowanej usługi szkoła zaciąga kredyt w Banku. Ani ja ani inne osoby, na które ten kredyt został zaciągnięty nie otrzymały fizycznie pieniędzy i pomimo braku realizacji np. lekcji w szkole (na żywo z lektorem w grupie, jak ma to miejsce w okresie pandemii koronawirusem) wymagana jest opłata, jak za standardowy comiesięczny pakiet takiej usługi. Co więcej ten czas trwania kursu, pomimo braku realizacji jego założeń nie zostanie przedłużony. Tak więc najbardziej zadowolonym klientem w takiej sytuacji jest Bank. Czy ktoś z Was próbował w tej kwestii próbował skorzystać z pomocy Urzędu Ochrony Praw Konsumenta?
  ZaletyElastyczny czas lekcji
  WadyNieuczciwe i nierzetelne informacje w czasie zawierania Umowy.
 • ~Wera / 2020-04-03 18:55
  Ocena: 2.00 / 5
  Wypełniane tych multimediów, które prowadzą tylko do tego, że możesz jedynie nauczyć się rozwiązywać zadania, to dramat... Nudne i przeciągnięte do bólu.
 • ~MAGA / 2020-04-02 08:04
  Ocena: 2.33 / 5
  Nie polecam tej szkoły ze względu na nieuczciwe praktyki handlowe jakie stosują. Jak podpisywałam umowę Zastrzegałam sobie możliwość wcześniejszego wypowiedzenia. Nie poinformowano mnie wtedy wprost, że poza dwumiesięcznym okresem wypowiedzenia będę jeszcze musiała zapłacić im karę, która w moim przypadku wypowiedzenia umowy po 5 miesiącach wynosi aż 1200 zł. To jest chore. W trakcie rozmów z potencjalnym klientem dobierają takie słownictwo aby nie wynikało z niego wprost jakie są przykre konsekwencje zerwania umowy. Manipulują słownictwem tak aby ukryć wady. Niestety zaufałam marce a okazało się, że to zwykli naciągacze. Dodam, że umowę wypowiadam w czasach koronawirusa gdzie szkoła z oczywistych względów nie jest w stanie wywiązywać się ze swoich obowiązków ( brak zajęć stacjonarnych, które dla mnie były kluczowe) a mimo to nie obniża miesięcznych opłat i każe sobie płacić wysokie kary za rezygnację. Absurd.
  ZaletyWykwalifikowani nauczyciele
  WadyWysokie koszty przy rezygnacji z umowy - pracownik nie informuje o nich wprost przy podpisaniu umowy
 • ~ANIA / 2020-03-12 15:50
  Ocena: 2.67 / 5
  Uczę się w Poznaniu za pół roku nauki place 2000 złoty. Czym krótszy okres, tym większe koszty. Ogólnie w ogóle nie opłaca się brać tego kursu na krótki okres. Akurat tak się złożyło że nie mogłam wziasc na dłużej bo pracodawca opłacił mi ten kurs. Wcześniej za dwa poziomy A2, B1 zapłaciłam 2 tys. Wszystko zależy od negocjacji, ciężko negocjować gdy opłaca kurs pracodawca. Cena rynkowa za 1 poziom angielskiego czyli dwa semestry to ok 2 tys. Nie dajcie się zrobić w bambuko.

  A szkoła mi sie podoba. Chodzę na zajęcia z naiv speakerami. Robię kurs od A2 do C1. Dużo jest pracy indywidualnej. Z książką i multimediami do odsuchania. Dlatego stacjonarnie chodzę tylko na gramatykę i Konwersacje. Nie rozumiem dlaczego ludzie chodzą na zajęcia na kturych rozwiązuje się zadania z lektorami to bezsensu. Sama potrafię zrobić zadanie i sprawdzić w kluczu odpowiedzi nie muszę za to nikomu płacić żeby stał na demna. Dlatego we taki kurs od tradycyjnego. Są jeszcze w cenie korepetycje 30 min gdyby ktoś miał problem z książką lub tłumaczeniami i odsuchami z multimedji.

  Ogólnie największy problem jest z mobilizacją, trochę jak na siłowni dużo wymówek pojawia się. I nie chce się chodzić jak nie ma odgórnie terminów. Nie dla każdego.

  Karnet na siłownię kosztuje miesięcznie 50 zł a nauka 500 zł. Trzeba się zastanowić czy się chce chodzić.

  A tak to spoko.
  ZaletySystem nauki - luźne lekcje z nativami
  WadyCena i trzeba nie dać się zrobić w bambuko, powołać na ceny innych placówek.
 • ~Ania / 2020-03-03 21:36
  Ocena: 5.00 / 5
  Polecam. Kończę w maju pierwszy 8 miesięczny kurs ! Chodzę razem z koleżanką z pracy. Dostępni w trójmieście są trzej nativi. Na plus elastyczny grafik, pracuje w nieregularnych godzinach i jest to dla mnie istotne.
  ZaletyElastyczny grafik, dostęp do szkoły w Centrum i na Wrzeszczu w Gdańsku w jednej cenie, native speakerzy, platforma online
  Wady10 osób na jednych zajęciach według mnie to dużo
 • ~Magdalena / 2020-02-25 12:46
  Ocena: 1.00 / 5
  Jest mi przykro, że nie przeczytałam wcześniej tych opinii i dałam się złapać na to oszustwo! Wyłudzanie pieniędzy za beznadziejne zajęcia... nikomu nie polecam tego..,,
  ZaletyŻadne
  WadyUmowa, koszty
 • ~grace / 2020-02-24 10:13
  Ocena: 1.00 / 5
  upierdliwy marketing, osoba zaprasza mnie na spotkanie - oddzwonilem do niej a ta osoba nie wie o co chodzi i naciska zeby isc do placowki kiedy ja jej powtarzalem kilka razy ze nie interesuje mnie kurs stacjonarny tylko online.
  koszty tajemnicze, nie poda normalnie przez telefon tylko naciska na obecnosc na miejscu, czas stracony
 • ~Maeek / 2020-02-09 12:43
  Ocena: 4.00 / 5
  Tzk szkola stosuje intensywny marketing, zapisy w umowie na wypadek wycofania sie klienta ale takie zapisy stosują plus orange i wszscy inni Faktem jest że ucza jak inni od Czsow Fernydanda cessrzz Prus ale tak uczną na Uniwesytetach w gimnzzjach itd. Co dobrego to ,to że jest umowa niepusana lektoratu bez lomitu i tego słowa dotrzymują
  ZaletyBeak limitu lektoratu
  WadyTrzeba sie uczyć
strona 1 z 5
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

Speak Up
Ocena: 2.76, ilość opinii: 90
Flixbus
Ocena: 2.30, ilość opinii: 867
mBank
Ocena: 1.93, ilość opinii: 723
ITAKA
Ocena: 2.70, ilość opinii: 392
Link4
Ocena: 1.56, ilość opinii: 353
Netflix
Ocena: 2.58, ilość opinii: 244
HBO GO
Ocena: 1.76, ilość opinii: 172