Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

Speak Up opinie

Ocena na podstawie 135 opinii

2.29 / 5

 • Poziom cen
  2.24
 • Obsługa klienta
  2.28
 • Oferta
  2.33

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 7
 • ~Bogdan / 2022-08-14 13:45
  Ocena: 1.00 / 5
  Wykupiłem żonie kurs j.angielskiego a1
  Obiecali lekcje off linę i on linę po okresie Ok miesiąca powiedziano ze nie maja grupy dla zajęć off linę i ze można skorzystać z zajęć on linę szkoda czas tracić i pieniądze na ich kursy
  ZaletyŻadnych zalet
  WadyNie odpowiedzialny personel
 • ~Alex / 2022-08-08 11:57
  Ocena: 5.00 / 5
  Jestem bardzo zadowolona z kursu. Wykupilam kurs online advance. Zajecia prowadzone sa z roznymi lektorami, duzo jest native speakers, wszyscy maja swietna wiedze. Materiały sa uaktualnione, bierzace ciekawoski ze swiata, sama wybieram o czym chce rozmawiac. Zajecia wybieram z kikkudniowym wyprzedzeniem, czasem jest tak ze w danym dniu sa tylko 2 lekcje dostepne ale to wszystko zalezy z jakim wyprzedzeniem czasowym sobie lekcje wybieram. Polecam:) nie mam zastrzeżeń.
 • ~Sandra / 2022-06-26 10:08
  Ocena: 1.00 / 5
  Uczestnicząc w kursie nie nauczyłam się nic. Ceny jak z kosmosu, zostałam zapewniona, iż po kursie będę mogła bez problemu zdać certyfikat pff wolne żarty. Nieumiejętność i brak wiedzy lektorów aż bije w oczy. Nasza nauczycielka została przez cały kurs dopiero pod koniec sprawdzona i została zwolniona, od niej dostawaliśmy dziwne wiadomości e mail. Pieniądze wyrzucone w błoto, i to bardzo dużo. Miałam zajęcia online i nie dość że nasza nauczycielka potrafiła sobie wychodzić kilkakrotnie podczas naszych zajęć to jeszcze załątwiała swoje telefony i prywatne sprawy, raz nawet przez przypadek udostępniła nam ekran i co siedziała na facebooku podczas omawiania jednego z zadań. Zajęcia nie były przygotowane przez lektora, nasza nauczycielka sprawdzała sobie wszystkie słówka na zajęciach z nami, notorycznie się spóźniała Zakupiony kurs i książki to grubo9 ponad 2 koła. Nie idźcie tam bo tylko stracicie pieniądze i nic się nie nauczycie. Istna żenada!
  ZaletyBRAK ZALET!
  Wadyźle prowadzone zajecia, nie przekazywana wiedza, gnój i 5 metrów niżej
 • ~koralina / 2022-06-22 17:26
  Ocena: 2.33 / 5
  Przez system zaledwie 20 zajęć na jeden poziom, na poziomie C1 lądują osoby, które nie osiągnęły jeszcze B1 - nie rozumieją co się dzieje na lekcji, nie rozumieją poleceń, więc znaczna część zajęć upływa na tłumaczeniu przez lektora zupełnych podstaw takiej osobie. Zupełnie nikt nie rewiduje tego na jakim poziomie są uczestnicy.
  mały wybór zajęć - reklamują się że prowadzą zajęcia codziennie od 6 do 23, a w rzeczywistości to są 2-3 lekcje dziennie do wyboru.
  przestarzałe materiały multimedialne - pamiętam, że podobne scenki można było oglądać na kursach angielskiego na CD kilkanaście lat temu - teraz się to po prostu aż nieprzyjemnie ogląda przez poziom sztuczności.
  ciągłe problemy techniczne - standardem jest poświęcanie 10 minut z każdej lekcji na rozwiązywanie problemów z brakiem audio.

  Poziom kursu jest dość adekwatny do ceny, ale po 3 miesiącach i tak stwierdzam, że było to wyrzucenie kasy w błoto i strata czasu.
  Wady
 • ~ED / 2022-06-14 17:58
  Ocena: 1.33 / 5
  Firma, dla której liczy się tylko sprzedaż kursu. Dyrektor oddziału (Wrzeszcz) podczas rozmowy zataja istotne sprawy finansowe i politykę organizacyjną „szkoły” . Test kwalifikacyjny mocno zaniża faktyczny poziom kursanta, dyrektor zapewnia, ze dotychczasowa nauka języka angielskiego była źle prowadzona i oceniana.
  Słaba oferta dostępności lekcji on-line. Archaiczny system księgowy, przez co blokowane jest konto i trzeba kilkukrotnie się upominać o jego odblokowanie.
  ZaletyDobry marketing
  WadyNie polecam i odradzam „speak up”! Tu nie nauczą Cię angielskiego.
 • ~juliasolek / 2022-06-02 13:36
  Ocena: 1.00 / 5
  Uciekajcie ! poziom nauczania poniżej krytyki a ponadto ukryte koszta przy zerwaniu przedwczesnym umowy. Zgłosić do sądu to mało.
 • ~Tremisana / 2022-04-25 18:15
  Ocena: 2.00 / 5
  W tej szkole nie można się niczego nauczyć, tłum osób na zajęciach nie daje takiej możliwości, lektorzy nie wyrabiają się z realizacją całego materiału. Dodatkowo lekcje multimedialne nie mają żadnego związku z tym o czym lektor mówi na zajęciach. Trudno zarezerwować lekcje bo jest ich bardzo mało. Cena kursu jest za wysoka do oferowanej jakości.
  Zaletykażdą lekcję prowadzi inny lektor więc można trenować akcent
  Wadywysoka cena kursu, tłum osób na zajęciach, częste problemy techniczne na zajęciach online nie słychać lektorów
 • ~wiktoria / 2022-04-08 13:28
  Ocena: 1.00 / 5
  Firma Speak up ma kłopoty finansowe i nie płaci swoim lektorom na czas. Za zajęcia na których lektor jest obecny, ale uczeń nie przyszedł, lektor ma niezapłacone ! Unikajcie jak możecie!
 • ~Paulina / 2022-03-18 10:45
  Ocena: 1.00 / 5
  W tej szkole nic nie można załatwić. Nie ma osoby odpowiedzialne za cokolwiek. Odsyłają od jednej osoby do drugiej, potem do kolejnej, a po miesiącu sprawa dalej nie jest załatwiona. Poza tym zmiana warunków umowy w trakcie trwania kursu i tłumaczenia, że wszystko to było zapisane w umowie tylko zmieniła się interpretacja umowy. To jest jakiś żart. Bardzo ograniczony wybór zajęć. Lektorzy entuzjastyczni, ale nie wszyscy kompetentni. Ci którzy mają alternatywę uciekają szybciej niż się pojawili. Bardzo mało lekcji w szkole stacjonarnej, wręcz trzeba się dopraszać. Przy podpisywaniu umowy obiecują złote góry, naciągają na dłuższe kursy, a po wpłaceniu pieniędzy zapominają o istnieniu kursanta. Żenada...
  ZaletyBrak
  WadyNaciągacze i oszuści. Zwykła korporacja. Lepiej iść na lekcje prywatne, przynajmniej nie wyrzuci się pieniędzy w błoto.
 • ~Były uczeń / 2022-03-13 23:30
  Ocena: 1.00 / 5
  Typowa kotłownia pod maską szkoły językowej. 95% pracowników to sprzedawcy, których zadaniem jest wcisnąć umowę na kredyt. Reszta to „nauczyciele” na umowie o dzieło, którzy mają się raz na jakiś czas pokazać się uczniom, że niby jest jakaś nauka. NIE PODPISYWAĆ UMOWY, BRAK MOŻLIWOŚCI ZERWANIA BEZ SROGIEJ KARY UMOWNEJ. Korzystać z darmowych, lepszych alternatyw.
  ZaletyBrak
  WadyTo nie szkoła językowa, tylko kotłownia umów kredytowych. Scam.
 • ~AniaFalkovska / 2022-02-16 15:57
  Ocena: 5.00 / 5
  Świetni lektorzy! Dużo konwersacji i duży wybór zajęć.
 • ~Paula / 2022-01-19 10:22
  Ocena: 5.00 / 5
  Najlepsza szkoła językowa ‚ najlepsza atmosfera
 • ~Renata / 2021-11-18 11:37
  Ocena: 1.33 / 5
  OSTRZEGAM - porządnie się zastanówcie nad tym, czy warto utopić pieniądze w ten tzw kurs. W umowie macie, że istnieje możliwość zrezygnowania z kursu z dwumiesięcznym wymówieniem. Ale po rozliczeniu okazuje się, że ponosicie ogromne koszty ZA NIC!!! Dowiedziałam się, że po rezygnacji z kursu zabierają wszelkie rabaty naliczone proporcjonalnie do wykorzystanego kursu. Za kurs dwuletni policzyli mi ponad 8 tysięcy (nie wiem za co ta kwota, bo kurs nie jest tego warty). Dostałam rabat 50%. Potem okazało się, dlaczego dostałam ten tzw. RABAT. Okazało się, że po rezygnacji będę jeszcze płacić PIĘĆ RAT miesięcznych za nic z powodu właśnie tego rabatu!!! Pani mi powiedziała, że szkoła mnie nie oszukała, że wszystko podpisałam, i to jest prawda. Ale nie spodziewałam się, że tak to wygląda w ostatecznym rozrachunku. Przy podpisywaniu umowy nie dowiedziałam się takich szczegółów. Spójrzcie na stronę - info o wymówieniu kursu przez słuchacza trudno jest znaleźć. Kliknęłam, że chcę zrezygnować z kursu, nie było ani jednego telefonu ze szkoły zachęcającego bym kontynuowała naukę. Nikt się nie zainteresował dlaczego chcę skończyć naukę. A dlaczego chciałam zrezygnować? JUŻ ODPOWIADAM:
  - lekcje multimedialne są potwornie nudne! Są ŹLE zrobione, sztuczne, czasem wręcz żenujące. A jeden z lektorów ma wyraźną wadę wymowy i trudno go zrozumieć.
  - Nie da się zaliczyć lekcji bez pracy z podręcznikiem - który musisz sobie sam wydrukować, i pracować na okropnie nudnych materiałach.
  - Jestem na poziomie Intermediate 1 i czego się uczę na przykład na najnowszej lekcji? Co to znaczy "How about..." albo co to znaczy "Lots of" lub "a bit". Serio!
  - w każdej lekcji wypisane są nowe słówka na końcu, które nie są zastosowane w zajęciach multimedialnych, bym usłyszała, jak je się wymawia, bym je sobie utrwalała. Jak mam sama sobie sprawdzać w googlach, to po co mi lekcje?
  - Każda lekcja kończy się testem (i bardzo dobrze!), ale problemem jest co jest w tym teście: Napisz co słyszysz. A co słyszysz? Wcale nie jest to coś, co było na lekcji. Czasami coś wręcz zupełnie "od czapy". Czemu ma to służyć?
  - lekcje z lektorem - możesz zarezerwować do 20 lekcji na poziom. Uważam, że to stanowczo ZA MAŁO! Człowiek chce mieć kontakt z językiem żywym, a to jest problemem. Jak masz na lekcji 7 osób, to naprawdę mało się mówi. A z kolei zajęcia indywidualne 15-minutowe - co można przez 15 minut zrobić???
  - Lekcje z lektorem są często też "od czapy". Na zajęcia omawiające lekcję miałam szansę jedynie dwa razy się zapisać (jestem na kursie 8 miesięcy).
  - miałam w umowie "dwie konsultacje w miesiącu po pół godziny" - udało mi się dwa razy je zarezerwować, a potem to już tylko miałam info, że coś poszło nie tak i "spróbuj później" - i tak do końca poziomu!
  Mogłabym wypisywać jeszcze całe mnóstwo takich wad kursu. Dlaczego się nań zapisałam? Bo to jest dawna szkoła, do której KIEDYŚ uczęszczałam, i z której byłam zadowolona. Lekcje multimedialne były pełne (żadnych podręczników!), były przede wszystkim CIEKAWE!!! i chętnie się brałam za dalsze lekcje. Lekcje z lektorem BYŁY bez ograniczeń - na ile się zapisałam. Po tej szkole nic nie zostało.
  MOCNO SIĘ ZASTANÓWCIE, ZANIM WYWALICIE PIENIĄDZE W BŁOTO.
  Zalety- sporo fajnych i zaangażowanych lektorów, ale zdarzają się też tacy, których mam na liście "nigdy więcej". I na tym KONIEC ZALET!
  Wady- przeraźliwie nudne lekcje
  - ograniczenie lekcji z lektorem do 20 na jeden poziom
  - konieczność (nie opcja) pracy z nudnym podręcznikiem
  - cena - zdecydowanie na wyrost!
  - bardzo niekorzystna umowa! UWAGA na UMOWĘ ze szkołą!
  - te wszystkie wady były by do przełknięcia, gdyby nie to, że w przypadku rezygnacji zabierają wszelkie rabaty i potem płacisz za NIC przez dobrych kilka miesięcy. Za co? Chyba po to, byś pamiętał - omijać tę szkołę szerokim łukiem. A pięknie wyglądające RABATY są po to, by móc Cię obciążyć ogromną kwotą w razie rezygnacji z kursu (czyli jak się wreszcie jorgniesz, że kurs jest marny!)
 • ~Marcin / 2021-11-17 20:46
  Ocena: 5.00 / 5
  Korzystam z kursu SpeakUP i jestem bardzo zadowolony z jakości zajęć. Polecam wszystkim :D
 • ~Www / 2021-11-04 14:10
  Ocena: 2.00 / 5
  Uwaga na sposób skonstruowania umowy - nie można zrezygnować z kursu bez wniesienia opłaty znacznie przewyższającej wartość kursu!
  Poza tym chaotyczny system organizacji zajęć (nie ma stałego porządku kursu - uczestnik chodzi wyrywkowo na zajęcia z różnych kategorii, o różnej tematyce, wtedy kiedy akurat pasują mu czasowo; na każdych zajęciach inny lektor - nie ma stałego śledzenia postępów w nauce ze strony prowadzących).
  Na plus sposób prowadzenia zajęć przez poszczególnych lektorów - zazwyczaj pozytywni, kompetentni ludzie.
  ZaletyLektorzy
  WadyBrak możliwości rezygnacji z kursu bez ponoszenia dodatkowych kosztów, chaotyczna organizacja zajęć
 • ~demanding student / 2021-09-19 19:08
  Ocena: 1.00 / 5
  rok temu było super, mnóstwo zajęć online i konwersacji telefonicznych, zawsze można było coś dopasować. Teraz ograniczyli dostępność zajęć do kilku lekcji dziennie - dramat, nie można zrealizować programu, nie polecam, na 100% nie przedłużę umowy, niestety nie da się już w połowie zrezygnować gdyż koszt rezygnacji jest tak wielki że się nie opłaca :(
  Zaletybyło sporo zalet póki nie ograniczyli dostępności lekcji do minimum
  Wadywszystko, brak dostęnych zajęć w godzinach najbardziej popularnych (rano i po pracy), likwidacja konwersacji telefonicznych (dopóki były było całkiem OK),
 • ~Adam / 2021-08-30 08:59
  Ocena: 5.00 / 5
  Korzystałem i korzystam z tej szkoły, jestem bardzo zadowolony z poziomu nauczania i obsługi.
  ZaletyElastyczne godziny, poziom nauczania, pomocni lektorzy.
 • ~M. / 2021-07-23 15:53
  Ocena: 1.00 / 5
  Genialnie napisane!
  Zgadam się z każdym zdaniem!
  ZaletyBrak
  WadySzkoda czasu na wyliczanie
 • ~Byku pracownik / 2021-07-15 17:27
  Ocena: 1.00 / 5
  mijać firmę szerokim łukiem, jako pracownicy, oraz słuchacze.
  Zarząd który nie ma o niczym pojęcia, a przede wszystkim o pracy konsultantów ( wieczne uzupełnianie tabelek i dzwonieni po bazach sprzed 10 lat) premie nie możliwe do zrobienia w pandemii, cały czas zmieniane cele sprzedażowe, żeby przypadkiem nie zrobić celu. Wieczne humorki prezes, które sprawiły ze managerowie bali się o cokolwiek wnioskować. Te same materiały dla lektorów od lat, ucinanie godzin, zapisywanie na full osób na zajęcia, stremowanie lektorów.
  ZaletyBrak
  WadyCały Speak up
 • ~K / 2021-05-30 17:32
  Ocena: 1.00 / 5
  Do speak up dołączyłam 1,5 roku temu. Na początku było dobrze, strasznie pomogli mi się osłuchać z angielskim, jednak pandemia i nowe zarządzenia zepsuły wszystko- brak stacjonarnych zajęć, niechęć pracowników do odblokowywania kolejnych 20 lekcji z lektorem (pomimo nielimitowanych godzin wg umowy). Jeżeli chcecie nauczyć się angielskiego-nie wybierajcie tej szkoły, w tym momencie zależy im tylko na utrzymaniu sowich posad.
strona 1 z 7
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

Speak Up
Ocena: 2.29, ilość opinii: 135
VECTRA
Ocena: 1.66, ilość opinii: 3201
Netia Szybki Internet
Ocena: 2.07, ilość opinii: 2924
UPC Internet
Ocena: 1.87, ilość opinii: 2714
Play
Ocena: 1.39, ilość opinii: 2633
Orange
Ocena: 1.39, ilość opinii: 2516
Cyfrowy Polsat Internet
Ocena: 1.51, ilość opinii: 2472