Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

Speak Up opinie

Ocena na podstawie 151 opinii

2.37 / 5

 • Poziom cen
  2.32
 • Obsługa klienta
  2.38
 • Oferta
  2.41

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
 • ~Natalia / 2021-04-07 12:09
  Ocena: 1.67 / 5
  Jeśli chcecie spłacać kredyt (do którego was przymuszają przy podpisaniu umowy) i nie skorzystać zupełnie z tej szkoły (kontakt niemal zerowy, zajęcia online - zawsze terminy niedostępne lub zajęte), to zapraszam. Moim zdaniem lepiej te pieniądze przeznaczyć na biednych, a dla mniej wymagających - spuścić w kanale. Serdecznie NIE POLECAM!
  Ps. Spłaciłam niemal 2 k za NIC, za ani jedne zajecia w szkole (zaczęła si pandemia, widziałam, co sie dzieje, od razu zrezygnowałam!)
  Wadyzmuszanie do kredytu, brak komunikacji i pomocy, brak możliwości uczestniczenia w zajeciach przez większość czasu.
 • ~Ss / 2021-02-19 16:31
  Ocena: 1.00 / 5
  Pobierają pieniadze z konta (kurs online). Po pobraniu nie dają dostępu do kursu, próbują bez końca pobierać dalej opłaty - czyli wyczyścić konto, mając już dane karty. Nie pokecam, chyba ze ktoś chce się obudzić z pustym kontem bankowym. Po zgłoszeniu problemu (kilkukrotnie!!) brak odpowiedzi, dodzwonić się nie da. Porazka. Złodzieje.
 • ~zxc / 2021-02-17 13:30
  Ocena: 1.00 / 5
  Czytam wcześniejsze opinie i potwierdzam... lipa straszna. Zero jakiejś dobrej woli, chęci pomocy, kontakt strasznie ograniczony. Zajęcia online do kitu. Stacjonarne u mnie w Sosnowcu zlikwidowane. Miał być przydzielony opiekun który miał monitorować przebieg kursu... no ale nie ma. Radzę omijać szerokim łukiem.
  Wadycałokształt
 • ~Ziemowit / 2021-02-15 20:54
  Ocena: 1.00 / 5
  Potwierdzam złodziejstwo tej firmy.
  W rozmowie wstępnej: "może Pan spróbować miesiąc i zdecydować o dalszej nauce"
  Przy opłacie okazało się, że zapłacić mogę tylko kartą, a okienko z zablokowaniem dostępu zniknęło zanim dojechałem doń myszką. Uzyskali w ten sposób dostęp do mojej karty. Ponad tydzień przed końcem miesiąca zgłosiłem rezygnację. Okienko "chatu" tak mnie poprowadziło, że okazało się iż moja rezygnacja do nich nie dotarła.
  Oczy mi rozwarło, kiedy rankiem okazało się, że pobrali mi z rachunku 250 zł.
  Okazuje się, że okres wypowiedzenia umowy to 2 miesiące.
  W artykule o sposobie wypowiedzenia piszą, że rozwiązać umowę mogę jedynie papierowym pismem wysyłanym na adres w Warszawie. Czy to nie dziwne? Wchodzisz "on line", a uwolnić się możesz używając papieru, poczty, diliżansu i posłańca.
  Dziś muszę likwidować swoją kartę płatniczą, bo to jest jedyny sposób, żeby odciąć im dostęp do mojego rachunku.
  Ostatecznie wydarli mi kasę za usługę, z której nie korzystam.
  Co gorsze: nie wiem nadal jak się od tych złodziei uwolnić.. I boję się, że czeka mnie długi proces..
  Zaletyżadnych
  Wadywszystkie. Jakość połączeń w szkole on line beznadziejna. Efektywność nauki zerowa..
 • ~Malina / 2021-02-09 11:14
  Ocena: 1.00 / 5
  Mnie również oszukali. Obiecywali możliwość rezygnacji po roku (mówiłam, że nie interesuje mnie dłużej bo miałam inne plany na przyszłość, pomimo to usilnie mnie namawiali. Po tym jak powiedziałam, że chcę zrezygnować potraktowano mnie bardzo nieprofesjonalnie i opryskliwie....już nie mówiąc o tym, że Pani Dyrektor oddziału podczas rozmowy smarowała sobie ręce kremem. Poza tym bank wezwał do spłacenia kredytu w dużej kwocie... kosztowało to wszystko krocie i nie było warto. Ostrzegam przed tą firmą.
  Zaletybrak
 • ~Naciągnięty / 2021-01-29 18:55
  Ocena: 1.00 / 5
  Dziwię się, że ta firma jeszcze istnieje. Uwaga na agentów, którzy oszukują i naciągają. Nie podpisywać umów i nic nie płacić w trakcie rozmowy. Zastanowić się i przespać przed podjęciem decyzji.
 • ~studentka / 2021-01-27 14:39
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam tej szkoły,Pani która opiekuje się klientem online,nie odpisuje na meile i nie odbiera telefonu.Zero profesjonalizmu.
 • ~Daniel / 2021-01-20 11:47
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam, zero motywacji nauka gorzej niż w szkole
  Zaletybrak
  Wadynauka jak w szkole, podczas pandemii zero lekcji w szkole, internetowe lekcja to głupota, odpytywanie z zadań zero nauki
 • ~Grzegorz / 2021-01-16 18:19
  Ocena: 1.33 / 5
  Omijajcie wielkim łukiem takie firmy. Oszuści. Czytajcie umowę i pamiętajcie, że macie 14 dni na odstąpienie.
  ZaletyBrak
  WadySzkoda słów
 • ~Oszukana / 2021-01-03 11:17
  Ocena: 1.00 / 5
  Od czego by tu zacząć.. Rok temu chciałam wykorzystać swój wolny czas i postanowiłam zapisać się na kurs językowy. Podstawowy błąd, jaki popełniłam już na początku to nie sprawdziłam opinii innych osób... A więc wybrałam się do palcówki, przy rondzie Wiatraczna w Warszawie na rozmowę wstępną, by dowiedzieć się szczegółów. Spotkanie miałam z Panią, niestety imienia już nie pamiętam. Na początku należy wykonać "test" na jakim poziomie językowym aktualnie się znajdujemy,. Osobiście uważam, że jest to zaprogramowane tak, by nasz poziom był jak najniższy, byśmy musieli zapłacić więcej za każdy dodatkowy poziom. Oczywiście ta Pani była bardzo dobrze wyszkolona w naciąganiu. Gadka szmatka, zniżki obniżki i wcisnęła mi umowę z kredytem... Wtedy miałam 19 lat, dopiero zaczęłam pracę, a już ciążył na mnie kredyt.. Po miesiącu zauważyłam że ta szkoła ma w nosie uczniów, zajęcia są bardzo zlewcze, czułam się jak w przedszkolu. Chciałam zrezygnować, nie widziałam sensu dalszego ładownia kasy w tą pseudoszkołę.. Ale ale - kredyt.. Żeby zrezygnować musiałam płacić rabaty, które ma początku rzekomo zostały mi udzielone.. By uwolnić się z tego bagna musiałam zapłacić blisko 4 tys złotych!!! Świat mi, młodej osobie, się zawalił.. Dwie pensje musiałam władować w tych oszustów! BARDZO SERDECZNIE NIE POLECAM!!!
  ZaletyBRAK6
  WadyOszuści, naciągacze
 • ~XD / 2020-12-11 10:04
  Ocena: 3.33 / 5
  Bałagan i czekanie na odpowiedź.
  Najpierw zostałem wprowadzony w błąd, iż faktura firmowa za zajęcia zostanie wystawiona już po zwykłym zamówieniu kursu przez stronę internetową. Później okazało się, że JEDNAK NIE, bo system nie mógł wystawić faktury... Szkoła nie ma obsługi zmiany karty. Przeniosłem się do innego banku - okazało się, że nie da się zmienić danych karty do cyklicznej comiesięcznej opłaty... Dowiedziałem się, że da się przejść na przelewy manualne zamiast płatności kartą.
  Przeszedłem na przelewy i co z tego? Cykliczna płatność kartą nadal pobrała z mojego konta pieniądze... SKANDAL.
 • ~Małgorzata / 2020-12-09 21:03
  Ocena: 4.00 / 5
  Nie wiem o jakich kredytach piszą moi poprzednicy tutaj. Najwyraźniej mieli inną umowę niż ja. Zgodnie z moją umową wygląda to tak, że płacę co m-c określoną kwotę i mogę w każdym momencie, bez konsekwencji wypowiedzieć umowę, ze skutkiem na koniec miesiąca.
  Odnośnie lekcji, to odbywają się one on-line lub przez telefon, w moim własnym tempie. Zgodnie z ofertą mogę korzystać z nieograniczonej liczby godzin z lektorem - w ramach zajęć grupowych lub indywidualnych. W praktyce wygląda to tak, że mam limit 20 zajęć z lektorem (godzinnych - grupowych lub 15 min - indywidualnych), przy czym ten limit się automatycznie odnawia, ale pod warunkiem, że przystąpię do testu (niezależnie, czy test zdam, czy nie). Cały problem
  w tym, że test jest dostępny dopiero po zrealizowaniu 20 lekcji multimedialnych. Jest to pewnym minusem, ale również plusem, bo skutecznie motywuje aby te lekcje multimedialne na bieżąco robić.

  Uważam, że ta oferta jest całkiem dobra, ale ma też minusy. Podstawowy minus jest taki, że jeśli na zajęciach grupowych zbierze się 7-8 osób (to górny limit) to tak na prawdę nie wiele będziecie w stanie na takich zajęciach pogadać. Ja automatycznie się rozpraszam i niewiele z takich lekcji wyciagam, chociaż mimo wszystko mają one swoją wartość. Dużo zalezy tutaj od lektora, na ile jest w stanie skupić uwagę uczestników.
  Drugi minus, to czas trwania indywidualnych warsztatów on-line: 15 min to trochę krótko, chociaż w przypadku rozmów telefonicznych ten czas jest OK. Takie 15 min rozmowy z native speakerami przez telefon to dla mnie świetna sprawa. Tym bardziej, że możecie zafundować sobie takie pogawędki regularnie dzień po dniu. A regularność jest najważniejsza w nauce języka. Uważam, że lepiej poświęcić na język 15 min dziennie niż 3h raz w tygodniu...
  Dodam jeszcze, że wśród lekcji telefonicznych możemy wybrać pomiędzy luźnymi rozmowami lub rozmowami na zadany z góry temat. Wybierając to drugie, otrzymacie przed lekcją materiały do nauki i przygotowania się, więc jesli skorzystacie z nich, to ta 15 min pogawędka robi się pełnowartościową lekcją.
 • ~Maria / 2020-12-02 08:48
  Ocena: 1.00 / 5
  Chodziłam do speak up w Lublinie, wiem co piszę i od razu ostrzegam, NACIAGANIE NA KASĘ !!, nie naukę, nauka to nie tutaj, tutaj tylko są mili do 14 dni od podpisania umowy, bo wtedy moższe wypowiedzieć, a potem totalna olewka. Zajecia z różnymi ludź - na róznym poziomie - a ta sama grupa bo przyjdą ci co chodzą dłuzej i ci co dopiero rozpoczęli, poziom 0 przez cały czas. najtańsza umowa to 2tys, czasem jeszce kredytowana, długo by na ten temat,... w każdym razie OMIJAC i jeszcze raz omijać!!! a i nie wierzcie w zajecia z lektorem - to to pomyłka, poczytajcie wiwecej na forach, chociaż na niektórych sami pracownicy sobie piszą pozytywne opinie podpisując sie imieniem i nazwiskiem .... !! BRAK SŁOW, Brak normalnosci, pomyłka, wręcz porażka!!
  ZaletyBRAK TOTALNIE BRAK !!
  Wadypraktycznie wszystko nie tak!! nie tak jak było przy rozmowie i umowie
 • ~Malgorzata / 2020-11-16 21:33
  Ocena: 1.00 / 5
  Zdecydowanie odradzam. Pracownicy nakłaniaja na rozdzielenie płatności w ratach co wiąże się z podpisaniem umowy kredytowej z Bankiem. Została mi przekazana informacja, iż nie mogę zrezygnować z kursu gdyż w dalszym ciągu obowiązuje mnie splata kredytu. Oczywiście gdy chciałam dokonać cesji umowy okazało się że nowa osoba będzie zobowiązana do spłaty dodatkowo 230 zł miesięcznie za kurs. Nie polecam.
 • ~Karolina / 2020-11-11 16:52
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie dosyć, że aby uczestniczyć w kursie należy wziąć kredyt, to nastepnie przy odstąpieniu od umowy robią straszne problemy. Bank przyjął oświadczenie, a ze szkołą walcze już ponad miesiąc aby skutecznie odstąpić od umowy i nie płacić im całej kwoty za kurs, z którego nie skorzystałam! Banda złodziei i niekompetentnych ludzi. Szkoda moich nerwów, czasu i pieniedzy. NIE POLECAM!
  ZaletyBRAK
  WadyWSZYSTKO
 • ~Gutti / 2020-11-04 20:17
  Ocena: 5.00 / 5
  Jestem zadowolony z możliwości wyboru godziny i rodzaju zajęć. Ciągle coś udoskonalają i poprawiają. Zawsze mogłem zadzwonić do biura obsługi klienta i otrzymać odpowiedź na żądane pytanie. Choć czasem musiałem czekać, ale było to spowodowane obecną pandemią. Lektorzy bardzo dobrze przygotowani do zajęć choć nie zawsze otrzymałem odpowiedź na zadania domowe.
  Zaletylektorzy, elastyczność zajęć, obsługa klienta
 • ~Sebastian / 2020-11-03 14:55
  Ocena: 1.00 / 5
  Wyzyskiwacze brak szkolenia firma kogucik wzięli pieniądze i niczego nie nauczyli nawet 1lekcji nie było nie radzę tam się uczyć naciągacze i nic więcej jak chcesz stracić kasę to polecam brak materiałów do nauki totalnie nic
  ZaletyŻadnych
  WadyTylko płać i płać
 • ~Ana / 2020-11-02 16:26
  Ocena: 1.00 / 5
  NIE POLECAM! Na początku milo i przyjemnie ale jeśli przychodzi do rezygnacji z kursu jest tragedia. Umowa ratalna jest zawierana z bankiem gdzie przy rezygnacji trzeba zapłacić dwukrotność ceny za odbytą część kursu! Gdzie w moim przypadku było to 1500 zł ekstra! Trzeba czytać dobrze umowy na co się godzicie.. nigdy więcej tu nie przyjdę i nikomu nie polecam... do tego nękają telefonami... porażka..
 • ~k-ce / 2020-10-05 16:48
  Ocena: 1.00 / 5
  Wszystko dobrze jak jesteś tam podpisać umowę, wszyscy mili i w ogóle. Zapłacisz to jakoś leci. Gorzej jak coś od nich chcesz. na formularz z BOK nie odpowiadają, z oddziału dosyłają do strony internetowej bo oni nic mogą nic zrobić. Przez covid trochę pokomplikowało, nie było zajęć stacjonarnych, online to nie jest rozwiązanie, zwłaszcza że poziom kiepki. Zero propozycji żeby wydłużyć kurs żeby go dokończyć, tylko kup nowy to wtedy. Poziom obsługi klienta na żenująco niskim poziomie i to w dodatku szkoła językowa. Totalnie olewanie klienta.
  Zaletyzajęcia stacjonarne
  Wadyżenujący poziom obsługi klienta, kurs online kiepski, opieka nad uczniem nie istnieje (tylko w teorii) nie polecam
 • ~Anna / 2020-09-15 17:45
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam . Problemy z umówieniem się na lekcje popołudniowe . Czasami miałam kolejne zajęcia za 2 tygodnie .Z powodu COVID szkoła była zamknięta , nie posiadałam sprzętu aby robić zajęcia online . Napisałam prośbę o wydłużenie mi kursu o ten czas. Nikt się do mnie nawet nie odezwał . Czas kursu właśnie mi się skończył , kredyt spłaciłam .Udało mi się zrobić tylko starter . Pomyślałam , że w takim razie podjadę do szkoły I odbiorę kolejną książkę , to sama trochę się pouczę . W końcu wydałam na to niemałe pieniądze .Usłyszałam że książka mi się nie należy !Oferowali mi za to kolejny kurs na super warunkach .
  Omijajcie tę szkołę szerokim łukiem , szkoda Waszego czasu i pieniędzy .
  ZaletyBrak
  WadySame wady - nie polecam
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

Speak Up
Ocena: 2.37, ilość opinii: 151
Helen Doron
Ocena: 4.95, ilość opinii: 15
VECTRA
Ocena: 1.65, ilość opinii: 3494
Play
Ocena: 1.39, ilość opinii: 3073
Netia Szybki Internet
Ocena: 2.05, ilość opinii: 3026
Orange
Ocena: 1.39, ilość opinii: 2995
UPC Internet
Ocena: 1.84, ilość opinii: 2983
Cyfrowy Polsat Internet
Ocena: 1.51, ilość opinii: 2501