Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

PZU Życie opinie

Ocena na podstawie 42 opinii

1.49 / 5

 • Cena/Jakość
  1.28
 • Obsługa klienta
  1.81
 • Oferta
  1.42

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 3
 • ~PRZEMEK / 2020-07-08 14:40
  Ocena: 2.00 / 5
  Co z tego, że sama oferta jest dobra jeśli umówienie się do specjalisty to horror. Wiedząc jakie cyrki robi infolinia zadzwoniłem do placówki z którą mają umowę, sam umówiłem się do ortopedy celowo pytając osoby umawiającej czy ten lekarz przyjmuje na ubezpieczenie PZU i czy ten termin, który umawiam jest dostępny dla PZU, potwierdziła, że tak. Więc dzwonię do PZU podając, że już jestem umówiony do specjalisty i mają tylko zadzwonić i potwierdzić termin i wizytę a ona mi na to,że ten termin nie jest dostępny dla PZU bo nie widzi go w systemie i pomimo, że w placówce twierdzą, że nie ma problemu, termin mam umówiony za 3 dni to PZU daje mi do danego lekarza termin za 3 tygodnie bo wg nich taki mają w systemie wolny dla nich termin. To ja się pytam po co są te ubezpieczenia??Lekarz ma wolny termin za 3 dni a oni chcą umawiać mnie za 3 tyg!Oczywiście proponując wizytę w placówce własnej PZU u ortopedy, który na ZNANY LEKARZ ma 16 negatywów i 6 pozytywów. Rezygnuję z tego dziadostwa.
  Zaletyoferta atrakcyjna na papierku
  Wady-tragiczny system umawiania wizyt
  - terminy w placówkach współpracujących z PZU są dostępne dla klientów PZU mega długie, niemal jak w NFZ, pomimo, że dany lekarz na pełno wolnych terminów o wiele szybciej
 • ~Anna / 2020-06-10 21:07
  Ocena: 2.33 / 5
  Witam. Jestem od paru lat pacjentka Falcka. Byłam bardzo zadowolona z strony internetowej firmy. Mam wykupiony pakiet ubezpieczeniowy i otwierając stronę sprawdzić mogłam swoje wizyty, badania. Odkąd firma się zmieniła nie można się zalogować. Moja historia leczenia zniknęła. Robiłam badania krwi i chciałam je mieć w swoim koncie , jak dawniej. Nie znalazłam swoich danych ani żadnej porządnej strony z pakietami i usługami.
  ZaletyMam lekarza rodzinnego w Falcku - jestem bardzo zadowolona
  WadyJak wyzej
 • ~Roman / 2020-06-07 08:05
  Ocena: 1.00 / 5
  PZU tragedia miałem lux nad ale firma zmieniła opiekę gorzej jak w nfz
 • ~mala / 2020-04-28 08:10
  Ocena: 1.00 / 5
  Mąż ma dwa ubezpieczenia grupowe. Jedno w swojej firmie i PZU a drugie w mojej AXA. W Pzu płaci składkę ponad 80 zł u mnie 50. Zwichnął nogę z AXA dostal 1.200 z Pzu 560zł. Teraz miał szyte 4 palce, rana szarpana. Z Axa po wysłaniu dokumentów, na następny dzień przelew na 1.200 zł. Do Pzu zgłoszenie wysłane 3 tygodnie temu do tej pory cisza! Nigdy nie polece nikomu Pzu!
 • ~Tarksa / 2020-04-09 22:34
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam , konsultantka na infolini mówi , że nie mają podpisanej ymowy z placówką do której chciałam sie zarejestrować . Zadzwoniłam do tej placówki i powiedzianob mi że mają podpisaną umowę z PZU. Kłamią na infolini tylko po to żeby wysłać pacjenta do swojej taniej a co za tym idzie nieprofesjonalnej placówki. PZU to żenada. Ich placówki to czasy PRL. Masakra
  ZaletyŻadnych
  WadyPzu to wada
 • ~Monika / 2020-03-26 12:56
  Ocena: 4.67 / 5
  Korzystam wraz z mężem z PZU Zdrowie opieka medyczna. Jesteśmy zadowoleni. Sama umawiam wizyty na stronie internetowej, badania laboratoryjne. Wybieram miasto, placówkę a nawet konkretnego lekarza, do którego chce się zapisać, a pzu robi to za mnie. Obecnie jestem w ciąży i wszystkie badania również mam w cenie, za które zapłaciła bym majątek, nie wspominając o płaceniu za wizyty. Jest bardzo duży wybór w świetnych prywatnych placówkach medycznych. Na infolinii konsultanci bardzo mili. Obecnie przez epidemie jest ogromny problem, by pójść do lekarza. Laboratoria pozamykane. Na szczęście pzu znalazło dla mnie czynne laboratorium oraz ginekologa, który mnie przyjął. Wszystko szybko. Przed samą wizytą dostaje smsa z przypomnieniem. Jestem naprawdę szczęśliwa, że mam możliwość skorzystania z pakietu medycznego pzu.
  Zalety- proste umawianie wizyt online
  - wybór najlepszych placówek i lekarzy
 • ~dariusz / 2020-03-25 08:48
  Ocena: 1.00 / 5
  Dotychczas promowałem wszystko co polskie. PZU jest pierwszą firma z którą nie chcę mieć nic wspólnego. Działa gorzej od zus
  ZaletyBrak
  WadyTylko biorą a nic ie oddają
 • ~Violet / 2020-03-03 23:29
  Ocena: 3.33 / 5
  Pzu....coraz gorzej..
  -na wizytę czeka się dłużej niż w umowie
  -jak już umówią cię szybko to do takich konowałów że głowa boli..
  -jestem z Katowic..kilka razy umówili mnie na drugi koniec Polski ???? warszawa,Gdynia
  (Wizyta prywatna wyszłaby mnie taniej niż transport;) )
  -coraz mniej placówek współpracuje z PZU( nie dziwię się chyba)
  - ogólnie oferta coraz to uboższa .
 • ~RENATA / 2020-02-28 17:07
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie kompetentny pracownicy w Pzu, SZKODA CZASU I PIENIEDZY, WYPISUJE SIE Z UBEZPIECZENIA pzu nikomu nie polecam
  WadyBrak kompetencji że strony pracowników Pzu
 • ~wea / 2020-02-24 20:55
  Ocena: 1.00 / 5
  to jakiś dramat jak oddział Lublin życie, traktuje człowieka, wiele nieprawidłowości, brak zainteresowania
 • ~Gugi / 2020-02-10 12:11
  Ocena: 2.33 / 5
  Umówienie wizyty dla osób pracujących na zmiany jest graniczy z cudem. Dzwonie do konsultanta żeby umówić wizytę i zaczyna się zabawa w kotka i myszkę. Terminy są odległe, sprawdzą placówki partnerskie ale muszą tam zadzwonić i wyslą mi sms z terminem wizyty. Termin mi nie pasuje odwołuje wizytę ( bo inaczej sięnie da) i zabawa zaczyna się od nowa. Wprowadzili innowacje moje pzu !!!Super ! loguje się- a tam to samo. Podaj kiedy możesz. Kurcze jakby nie mozna było udostepnić wolnych terminów jak na Znanym Lekarzu. Nie wiem czy to jakaś tajemnica czy co ? Poza tym wizyta u specjalisty w pakiecie podstawowym to jak wizyta u internisty z szersza wiedza. Kardiog, który mierzy mi ciśnienie i osłucha to jakiś żart. EKG dodatkowo płatne, o USG nie wspomnę. Po cholere mi taka wizyta. Jak ide prywatnie do kardiologa to za 150 zł mam i eKG i USG i mierzone ciśnienie i osłuchanie i pełna poradę. PZU pewnie swoją wizytę wycenia na 150 zł ale "zawartość" warta dużo mniej.
  Zaletymili, grzeczni, cierpliwi konsultanci na infolini.
  Wadytrudność w umówieniu wizyty dla osób z nieregularnym grafikiem, słabie placówki współpracujące, długie terminy, konsultant nie ma dostępu do grafikow on line placówek partnerskich, w czasie połączenia tel nie można umówić od razu wizyty w placówkach partnerskich.
 • ~Wika / 2020-01-28 10:28
  Ocena: 3.50 / 5
  PZU Zdrowie. Rok 2020 Bardzo mało placówek medycznych, te które są na liście są kiepskiej jakości zeby nie powiedzieć, że zadnej jakości bo nie ma możliwości nawet zamówienia u nich wizyty.
  WadyPodrzędne placówki medyczne w ofercie
 • ~Marta / 2020-01-20 23:29
  Ocena: 1.00 / 5
  Dzwoniąc a infolinie w celu umówienia telerozmowy z lekarzem aby mógł mi wystawić skierowanie na badanie krwi.
  Dostaje połączenie 20 minut po czasie (jest 23), w słuchawce szumy i połączenie zostało zerwane. Najlepsze jest to, że dostałam podsumowanie mojej,, konsultacji'' a w niej ze dzwoniłam tylko po zwolnienie i lekarz zaleca mi wizytę osobista???????????? szok i niedowierzanie. Strata czasu i kasy na oszustow
 • ~Paweł / 2020-01-16 08:58
  Ocena: 5.00 / 5
  Nie rozumiem o co ludzie mają pretensje, trzeba zapoznać się z warunkami ubezpieczenia i albo je kontynuować albo nie jeżeli nam nie odpowiada. W moim przypadku PZU zadziałało bardzo szybko, w sobotę złożyłem na e-maila dokumenty z powodu śmierci taty a w poniedziałek pieniądze miałem na koncie.
  ZaletySzybkość wypłaty odszkodowania
  WadyBrak
 • ~Jo / 2020-01-13 12:36
  Ocena: 1.50 / 5
  Nie polecam, a nawet odradzam korzystanie z usług PZU Zdrowie. Mają potworny bałagan. Przez 3 tygodnie nie mogłam się umówić do specjalisty pomimo kilkumiesięcznego, regularnego opłacania składek. Każdy kontakt z infolinią to długie minuty oczekiwania na weryfikację oraz kilkakrotne przęłączanie między działami. Zaznaczę, że infolinia jest płatna. Wprawdzie podają numer stacjonarny, ale żeby coś załatwić i tak odsyłają na tę płatną infolinię właśnie. Przy umawianiu się do specjalisty zawsze musiałam czekać dwa dni, aż ktoś oddzwoni z dostępnym terminem.
 • ~Zosia / 2019-11-15 12:06
  Ocena: 1.00 / 5
  Po 41 latach składek w ubezpieczeniu na życie PZU za skrecenie nogi w kostce pęknięcie torebki stawowej naderwaniu ścięgien oraz krwiak dostałam 0.5 % 200 zł mimo że lekarz orzecznik uznał 2.5% czuje się oszukana to nie tylko mój przypadek niezadowolenia w związku z tym mój zakład pracy szuka innego ubezpieczyć ciepła. Nie dajcie się omamic PZU to oszusci
  ZaletyBrak
  WadyOszustwa
 • ~Jan / 2019-09-05 21:42
  Ocena: 1.00 / 5
  Totalny brak profesjonalizmu. Opłacasz składki ponad 10 lat, a oni mogą bez podania przyczyny wypowiedzieć umowę. Traktują klientów jak głupków. Brak odpowiedzialności za podejmowane decyzje, empatii i umiejętność logicznego rozumowania pracowników PZU Życie poraża.
  ZaletyOdmówią ubezpieczenia ale po reklamacji ponownie go wznowią ;-)
  Trzeba się tylko dodzwonić na infolinie, a później dział reklamacji.
  WadyTraktują ludzi jak matołów.
 • ~Klient PZU Zdrowie / 2019-08-14 23:22
  Ocena: 1.00 / 5
  Umówienie wizyty u specjalisty, graniczy z cudem. Od dwóch dni czekam na umówienie wizyty do onkologa i ortopedy, bo wyszły mi złe wyniki badań na rezonansie magnetycznym. Dzwoniłam dwukrotnie i prosiłam o pilną realizację i w dalszym ciągu zero odzewu! Nie będę się denerwować na biednych konsultantów bo to nie jest ich wina, że organizacja tej firmy jest tak prymitywna. Kto by pomyślał, że muszą dzwonić do każdej placówki osobno, żeby umówić termin! To jest nielogiczne! Przecież ja mieszkam w dużym mieście, gdzie placówek jest z 50 i żeby wszystkie obdzwaniać osobno to konsultant potrzebuje chyba cały dzień! No naprawdę żenada, tak to ja też potrafię! A jak już szybciej udało mi się, na własną rękę umówić wizytę u lekarza to dowiaduję się, że zwrócą mi tylko 65zl, a prywatnie zapłacę 200zl. To za co ja płacę?! Za organizację na poziomie przedszkolnym?!
  Pobierają mi miesięcznie pieniądze za najwyższy abonament ale o umówienie wizyty to muszę niemalże błagać?!
  Rezygnuję z tego ubezpieczenia, bo szkoda mojego czasu i pieniędzy na tak niezorganizowaną firmę. Najbardziej to współczuję konsultantom, bo sądząc po innych opiniach w internecie, podejrzewam, że też się nasłuchali od innych pacjentów...
  ZaletyBrak
 • ~Tereza / 2019-07-31 11:59
  Ocena: 1.67 / 5
  Nie polecam firmy PZU. Miałam 2 razy wypadek samochodowy nie z mojej winy i nie wypłacone mi ani złotówki. Jeden z wypadków zdarzyl sie w pracy. Nadmienię że oplacalam składkę dobrowolnie przez 10 lat. Miałam uraz kręgosłupa i nie uznano mi ani procenta uszczerbku na zdrowiu gdzie leczenie trwało 2 miesiące. Na komisji lekarskiej z ZUS otrzymałam procentowy uszczerbek a tutaj nic. Oszuści.
  ZaletyŻadnych!!!
  WadyWysokie składki, brak wypłaty odzszkodowania ze strony firmy.
 • ~Wrcx / 2019-07-08 13:09
  Ocena: 1.00 / 5
  Placisz im skladki na to zasrane PZU zdrowie a jak chcesz wizyte to owszem umowisz sie na ich "czacie" ale nadchodzi termin wizyty idziesz pod gabinet wylazi jakas krowa i mowi ci ze niema lekarza bo chory ale nikt cie oczywiscie nie powiadomil wczesniej a druga moja historia to umowilem sie do laryngologa rownierz przez czat i babsko majac moje dane rocznik 85, umawia mnie do laryngologa ale dzieciecego ???????????????? tym co nie maja tego ubezpieczenia niech sie dobrze zastanowia w ktore błoto mają wyrzucic pieniądze ????????????????
  ZaletyŻadne
  WadySame wady od czatu po nie odbytą wizytę
strona 1 z 3
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

PZU Życie
Ocena: 1.49, ilość opinii: 42
Generali Życie
Ocena: 1.45, ilość opinii: 33
Hestia Życie
Ocena: 2.67, ilość opinii: 6
PKO Życie
Ocena: 5.00, ilość opinii: 1
Flixbus
Ocena: 2.28, ilość opinii: 890
mBank
Ocena: 1.92, ilość opinii: 754
ITAKA
Ocena: 2.69, ilość opinii: 396
Link4
Ocena: 1.56, ilość opinii: 358
Netflix
Ocena: 2.60, ilość opinii: 261
HBO GO
Ocena: 1.79, ilość opinii: 188