Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

Allianz Życie opinie

Ocena na podstawie 23 opinii

2.07 / 5

 • Cena/Jakość
  2.05
 • Obsługa klienta
  1.86
 • Oferta
  2.27

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 2
 • ~Anna, Grażyna, Waldemar i Jan / 2018-08-13 13:32
  Ocena: 5.00 / 5
  Podczas wakacji na Teneryfie zmuszeni byliśmy skorzystać z pomocy lekarza. Po dziesięciu minutach od rozmowy telefonicznej dowiedzieliśmy się, że w ciągu godziny lekarz pojawi się w pokoju hotelowym. I tak się stało. Lekarz miły, kompetentny, pomocny i chętny do komunikacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z opieki ubezpieczyciela.
  Dziękujemy
 • ~JoannaS / 2019-07-17 21:20
  Ocena: 5.00 / 5
  Do ubezpieczenia grupowego, proponowanego pracownikom, zatrudnionym w jednej z dużych firm, przystąpiłam jakiś czas temu. Comiesięczną składkę przypisaną do polisy, biorąc po uwagę proponowane przez Allianz warunki, uważam za dość przystępną i nie obciążającą kieszeni przy potrącaniu jej z wypłaty.
  Niedawno uległam niewielkiemu wypadkowi, wprawdzie niegroźnemu, ale bolesnemu w skutkach, które niestety dość mocno odczuwam do dziś. Postanowiłam zgłosić ową szkodę do ubezpieczyciela, w celu zajęcia przez niego stanowiska w kwestii rozstrzygnięcia, czy owo zdarzenie nadaje się do zakwalifikowania, jako uszczerbek na zdrowiu, za który należałaby się jakakolwiek wypłata. Nie ukrywam, iż procedura zgłaszania roszczenia wydała mi się trochę skomplikowana ( no, ale cóż, każde towarzystwo ubezpieczeniowe kieruje się swoimi zasadami, których należy przestrzegać), a jego rozpatrzenie i oczekiwanie na ostateczną decyzję trochę trwało, to jednak z efektu końcowego ostatecznie jestem zadowolona. Ubezpieczyciel przyznał mi nie tylko wypłatę za krótki pobyt w szpitalu, ale także za uszczerbek na zdrowiu, adekwatny do określenia jego procentu, którą zamierzam w najbliższym czasie przeznaczyć na zabiegi, usprawniające stopę, która na skutek wypadku uległa uszkodzeniu. Dzięki wypłacie uzyskanej od Allianz będzie to możliwe, więc serdecznie dziękuję.
  Zalety-niewygórowana składka ubezpieczenia grupowego
  -satysfakcjonujące zakończenie zgłoszonego roszczenia
 • ~AGA / 2016-10-13 14:28
  Ocena: 4.67 / 5
  Szukałam ubezpieczenie na wypadek poważnych zachorowań tj. nowotrory
  Z ubezpieczeniem Best Doctors czuję się bezpiecznie.
  ZaletyNajszersza ochrona na rynku
  WadyCałość mogłaby kosztować mniej
  od pół roku mam to ubezpieczenie
 • ~Pjetrek / 2020-02-12 17:33
  Ocena: 3.33 / 5
  Zgłaszanie prostego zwrotu pieniędzy za usługę medyczna to istny kretynizm. W czystej formie jest to zrobione tak, żeby gdy to mała kwota to klient macha ręką i olewa sprawę. najpierw wypełniamy 1000000 tabelek a później musimy te same 1000000 danych wpisać jeszcze raz w PDF który z jakiegoś powodu nie może zostać wypełniony przez automat z danych które już wprowadziliśmy. Brawo Allianz super rozwiązanie bardzo 19 wiek debile.
  ZaletyMam u pracodawcy
  WadyTak jak opinia
 • ~johnrambo / 2019-07-24 20:48
  Ocena: 3.00 / 5
  Właśnie zapoznałem się z ofertą i powiem, że jak dla całej rodziny jest przyzwoicie, bo spore świadczenia nawet szczególnie że nie mam 1000 zł zeby płacić co miesiąc a normalne, że mi zależy. Stać ich na stadiony piłkarskie to pieniędzy pewnie mają. Zobaczumy jak będzie dalej.
 • ~rozsadek / 2019-12-29 21:14
  Ocena: 3.00 / 5
  ~wendy / 2015-08-24 22:07
  Ocena: 1.00 / 5Mieliśmy z żoną u nich ubezpieczenie, połączone z Eurokonto Plus w Pekao SA. Kiedy żona nieszczęśliwie zmarła, po zgłoszeniu tego faktu, kazali przesłać kupę dokumentów i... cisza. Po tygodniu spytałem na jakim etapie jest sprawa i dowiedziałem się, że sprawdzają czy moja zmarła żona miała Eurokonto Plus. Po kilku kolejnych dniach - odmowa wypłaty świadczenia, bo... według ich informacji moja żona nie miała takiego konta... Od 2000 roku co miesiąc brali pieniądze, ciągle z tego samego Eurokonta Plus i nagle okazuje się, że... No właśnie. Znalazłem dokumenty, wyciągi z Banku, gdzie jak byk widać, że jednak Eurokonto Plus... Dosłałem do ubezpieczyciela.
  Skoro tak, to trzeba poszukać innego rozwiązania. Moja żona nagle straciła przytomność i po kolejnych dwóch tygodniach zmarła. Allianz uznał, że nie był to nieszczęśliwy (ciekawe w takim razie jaki?) wypadek i odmówili wypłaty świadczenia. Wynika z tego, że kosili przez 15 lat pieniądze, a kiedy przyszło do rewanżu, to figa. A gdyby tak się nam udało i byśmy żyli obydwoje jeszcze z 15 lat? Zgarnęli by jeszcze więcej, a i tak by nie wypłacili!!!
  Z daleka od Allianz, szkoda nawet złotówki!
  Zalety
  żadnych
  Wady
  same wady

  Utrata przytomności i zgon w późniejszym czasie nie jest nieszczęśliwym wypadkiem.
  Przyczyną na pewno była choroba lub udar, zawał lub inne choroby.
  W tym przypadku odszkodowania w związku z chorobą o ile była taka opcja i podana przyczyna zgonu.
  Czytajcie umowy!
  ZaletyNie mam zdania.
  WadyNie mam zdania.
 • ~Marta / 2019-05-14 18:19
  Ocena: 2.67 / 5
  Beznadzieja. Strasznie ciężko umówić wizytę. Mapka na stronie jest bardzo trudna w użyciu, nie ma żadnych filtrów. Bardzo ciężko wyszukać jakiegoś sensownego lekarza. Żeby się umówić, trzeba albo samemu dzwonić do lekarzy albo wypełnia się formularz Allianzu. Wtedy odzwania ktoś z infolinii i próbuje znaleźć miejsce wizyty. Zazwyczaj jakiegoś randomowego lekarza w niedogodnym miejscu. Za to wielki minus.

  Niby większa oferta niż w enel-med ale w enel-medza to można rezerwować sobie wizyty przez aplikacje. Samemu wybiera się z listy najlepszego lekarza, miejsce i godzine. Niestety ale chyba przy najbliższej okazji wrócę do enel-medu.

  Dodatkowo w Allianz jak na razie trafiałam na samych niekompetentnych lekarzy. Brzydkie gabinety. A w enel-medzie cala dokumentacje mają w kompuetrach, wyniki odbiera się w aplikacji. Przechodząc do Allianz czuję, że cofnęłam się do poprzedniej epoki.
  Zaletyszeroka oferta lekarzy
  Wadybardzo niewygodny sposób umawiania wizyt. tragedia!
 • ~Bogdan / 2019-07-24 12:13
  Ocena: 2.50 / 5
  Przypadek z 22 07 19 umuwienie do okulisty trwało 2dni plus 3 telefony z majej strony brak umuwienie wizyty Rezygnuje z ubezpieczenia Wielkie rozczarowanie Nie polecam
 • ~Adam / 2020-08-17 13:05
  Ocena: 2.00 / 5
  Kilka razy korzystałem z usług zapewnionych w pakiecie. Niestety, za każdym razem było coś nie tak. Finalnie mimo posiadania nie najtańszych pakietów w Allianz byłem zmuszony zawsze wspomagać się prywatnymi wizytami lekarskimi, ponieważ obsługa klienta w Allianz bardziej przypomina bycie pacjentem NFZ niż jakość prywatnej opieki medycznej.
  Zaletydużo można załatwić online
  Wadyco innego mówią przez telefon, co innego okazuje się w praktyce
 • ~Artur / 2019-03-04 07:59
  Ocena: 1.67 / 5
  Niestety będąc klientem Allianz od zmiany pracy czyli już jkaieś półtora roku, nie mam dobrych opinii. Panie na infoliniii są wykształconymi lekarzami bo zawsze wiedzą lepiej co Twojemu dziecku dolega i np nie przyjmują zgłoszenia do chorego dziecka na wizytę domową, gdzie tłumaczysz że obie córki chore. temperatura, uporczywy kaszel, biegunka ... odp nie możemy przyjąc tego jako zgłoszenie na wizytę domową możemy zaoferować wizytę stacjonarną, jeżeli chodzi o ofertę to tak bardzo fajna, oczywiście wszystko super, tylko po to żeby wyciągnąć kasę a jak potrzebujesz wizytę domową to już problem, ja chory, dzieciaki chore ... weź się pakuj w deszcz, zimno z chorymi dziecmi jedz ... pewnie zaden problem pojadę nawet do zwyklej przychodni ale w tym momencie rozwiązuje umowę z allianz.
  Zaletyduża ilosć placówek
  Wadybrak profesjonalnego podejścia, lekceważenie sytuacji w temacie choroby dzieci 3 i 1,5 roku.
 • ~TomTom / 2021-01-15 09:53
  Ocena: 1.33 / 5
  Umówienie wizyty to jakiś absurd. Dzwonisz na infolinię i mówisz, że "jak najszybciej, w piątek mogę między 9 a 11 i po 16, w przyszłym tygodniu po 16 ale z wyjątkiem środy i piątku i dodatkowo we wtorek między 8 a 12". Druga opcja to zgłoszenie przez formularz na stronie ale wtedy czeka się 3-4 dni na umówienie wizyty.

  Dość często wizyta jest źle umawiana, np.: okazuje się na miejscu, że wizyta nie jest umówiona albo jest umówiona do lekarza, który nie przyjmuje w ramach Allianz.

  Allianz robi bardzo duże problemy ze zwrotami refundowanych wizyt. Zawsze czekają do ostatniego dnia z odpowiedzią na zgłoszenie (30 dni), więc jak coś jest nie tak to sprawa potrafi się ciągnąć i 4 miesiące. Czepiają się o wszystko np.: jeżeli refundowana jest "konsultacja dermatologiczna" a na fakturze jest "wizyta dermatologiczna" to chcą, żeby im przesłać "specyfikację wizyty i wykonanych czynności" wraz z pisemnym poświadczeniem przez placówkę, że jest to prawda. Zdarza się, że zwroty są przekazywane 1-2 tygodni po obowiązującym terminie.

  Na infolinii nic się nie można dowiedzieć, zawsze odsyłają do ubezpieczającego, że niby on ma listę placówek, cenniki itp. a nie ma bo nic takiego nie przekazują. Bardzo często podają błędne informacje odnośnie tego co jest w pakiecie, jaki jest koszt, dostępność usług czy placówki partnerskie.

  Kontakt jest utrudniony, można się skontaktować jedynie przez formularz online, który ma więcej pól do wypełnienia niż przeciętny PIT a i tak trzeba do niego dołączyć ten sam formularz wydrukowany i podpisany. Nie ma możliwości kontaktu mailowego lub na czacie. Infolinia nie rozwiązuje problemów jedynie udziela informacji.
 • ~zawiedziona / 2020-07-14 14:01
  Ocena: 1.33 / 5
  Nie polecam. Najgorsze ubezpieczenie medyczne jakie miałam, totalne średniowiecze. Brak zwrotu kosztów leczenia związanych z alergią ( z odczulaniem) mimo iż w pakiecie był określony częściowy zwrot kosztów. Umówienie się na wizytę do specjalisty KOSZMAR!!!! Brak dogodnych terminów u specjalistów. Najpierw dzwoni się na infolinię i zgłasza się potrzebę wizyty u lekarza. Następnie pani pan z infolinii oddzwania z informacją jakie dostępne są terminy w danych placówkach. I zazwyczaj są to odległe terminy jak i również placówki. Masz grypę lub przeziębienie a musisz iść do pracy? zapomnij o tym, że dostaniesz się do lekarza tego samego dnia.Wychodzą z założenia, że lepiej abyś całą firmę zaraził.
  Posiadałam wcześniej ubezpieczenie medyczne, które było oparte na portalu pacjenta tzn.były w nim widoczne: skierowania, wyniki badań, grafiki lekarzy, dostępne terminy wizyt, możliwość umówienia się do danego specjalisty bez dzwonienia.Bez porównania :0
 • ~Darek / 2019-11-03 21:03
  Ocena: 1.00 / 5
  Niestety bardzo słaba opieka zdrowotna. Mam wykupiony z rodziną największy pakiet, a nie ma połowy badań które miałem u innych firm. Naprawdę jedna z najgorszych firm jakie widziałem.
  Przykłady:
  Zapewnianie że do specjalisty dostaniesz się w ciągu 5 dni. Po pierwsze tak, ale na terenie całej Polski... szkoda że nie macie tego od razu przy podpisywaniu umowy. Po drugie macie wypisane placówki w których są Ci specjaliści, ale nie mają podpisanej z wami umowy... czyli wprowadzacie kolejny raz w błąd.
  Niezrozumiałe regulaminy. Niby jest napisane że diagnostyka alergii z krwi jest możliwa, ale szczegółów już nie ma, a konsultanci odpowiadają tak, aby nie zrozumieć tak jak jest w regulaminie. Generalnie możecie zapomnieć o diagnostyce alergii, chyba że zapłacicie sobie sami.
  e-wizyta nie istnieje. Coś co jest teraz podstawą w każdej opiece prywatnej.
  Wizyta domowa ? Możecie zapomnieć. Trzeba mieć objawy agonalne, a i wtedy karzą Ci zadzwonić na pogotowiem, bo wtedy pakiet już tego nie obejmuje.
  Mają niby konsultacje profesorską, ale żaden konsultant nie potrafi wskazać gdzie i umówić na wizytę.
  Córka miała zdiagnozowana na rezonansie problem w głowie, nie będę pisał już jaki, ale kupując najdroższy pakiet to człowiek by się nie spodziewał, że będzie gorzej niż na NFZ. Szybciej tam dostałem opiekę na jaką oczekiwałem niż płacąc prywatnej firmie... Nie Polecam!
  Zalety- brak
  Wady- jak w opinii
 • ~Gad / 2018-08-28 10:42
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam firmy Allianz, odczułem to na własnej skórze. Miałem wypadek w domu i firma nie uznała uszczerbku na zdrowiu, na chorobowym spędziłem półtora roku. Dwa razy były wystosowane pisma z odwołaniem, jednak firma nadal utrzymywała że to nie był wypadek. W wypadku uszkodziłem rękę do tego stopnia że były pozrywane ścięgna i niedowład ręki. Ostrzegam przed tą firmą. Odradzam!
 • ~GoH / 2019-10-10 16:43
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam!
  Jest to moja trzecia prywatna opieka medyczna i jak do tej pory najgorsza! Możliwie najszybciej rezygnuję z ich usług.
  Zadzwoniłam na infolinie aby umówić wizytę lekarska. Pan z obsługi zapytał jakie dni i godziny mi odpowiadają. O miejscowości w której chce aby była wykonana usługa sama musiałam mu przypomnieć. Poinformował mnie iż podzwoni po placówkach i smsem otrzymam dzień i godzinę wizyty. Trochę zdziwił mnie sposób rejestrowania pacjentów, ale stwierdziłam że dam im szanse. Po ok 1h przyszła wiadomość że wizyta będzie następnego dnia o godz 16. Super szybko! W wyznaczonym terminie zjawiłam się w trochę obskórnej placówce państwowej po to aby zostać w niemiły sposób poinformowana iż w dniu dzisiejszym nie przyjmuje dany lekarz..... Po dość długiej próbie wyjaśnienia zaistniałej sytuacji z Panią w rejestracji okazało się że wizytę mam tydzień poźniej w godzinach w których prosiłam aby mnie nie umawiać...
  Prywatna opieka medyczna w obskurnych placówkach państwowych z niesympatycznym personelem i niekompetentną obsługą klienta. Jeśli ktoś się zastanawia nad skorzystaniem z usług Allianz to ODRADZAM!
  Zaletybrak
 • ~Grzegorz / 2020-02-26 16:37
  Ocena: 1.00 / 5
  Best doctors - oszustwo robią wsztstko byleby nie pokryć kosztów leczenia wyludzanie pieniędzy. W chorobie powinienem wspierać żonę a nie walczyć o pieniądze na leczenie.
  ZaletyBrak
  WadyNie działa
 • ~Marcin / 2019-02-08 02:10
  Ocena: 1.00 / 5
  Jestem ich klientem od 1 stycznia 2019 r. Od tego czasu trzy razy próbowałem umówić telefonicznie wizytę u lekarza. Pierwsze dwa razy wizyta dotyczyła 4 letniego dziecka, mojej córki.
  Za każdym z tych trzech razy nie otrzymałem żadnej informacji zwrotnej. Konsultant nie oddzwonił , nie poinformował o terminie wizyty czy o braku możliwości jej umówienia. Zostałem totalnie zignorowany i zlekceważony. Nie musze dodawać ,że w tak wrażliwej kwestii jak zdrowie dziecka jest to totalnie NIEDOPUSZCZALNE !!!
  W materiałach promocyjnych chwalą się nagrodami za najlepszą obsługę klienta.
  Żenujący poziom obsługi oraz brak profesjonalizmu jaki prezentuje firma Allianz skłania do refleksji ,że będąc ich klientem prędzej można doczekać się śmierci niż wizyty umówionego przez nich lekarza. A już na pewno nie ma co liczyć na jakąkolwiek informację zwrotną. Omijać szerokim łukiem ich infolinię . lepiej samemu zadzwonić do placówki i umówic się. Pracownicy Allianz maja klienta w..... głębokim poważaniu.
  Amatorszczyzna w korporacyjnym opakowaniu.
  WadyBeznadziejna obsługa.
 • ~Mariusz / 2020-12-11 16:26
  Ocena: 1.00 / 5
  Dziadowska firma na spotkaniach przedstawiając ofertę weszli by w d.... a jak ma dojść do wypłaty to potrafią się wykręcić od wszystkiego. Mentalność niemiaszków robiących w konia Polaków.
  Zaletybrak
  Wadypłacisz składki a nie dostajesz odszkodowania zwykli naciągacze .Menatlność niemiaszków robiących w konia polaczków. Jak przypadkiem wypłacą 300 zł lament aż do Monachium...odradzam
 • ~OSZUKANI / 2016-08-31 14:00
  Ocena: 1.00 / 5
  Witam Szanowni Państwo - z czystym sercem przestrzegam Was przed ubezpieczeniem w Allianz na wypadek choroby BEST DOCTORS. Nie możemy skorzystać z tego ubezpieczenia, ponieważ cięgle coś wymyślają a do tego są okropnie opieszali - nic nie idzie wg podpisanej z nimi umowy- NIC!!! Choroba rozwija się, a my użeramy się z ubezpieczycielem. Zbieramy wszystkie rachunki (ponieważ cały czas wszystkie badania wykonujemy prywatnie), jeżeli Allianz nie wywiąże się z umowy SPRAWĘ ODDAJEMY DO SĄDU. Pozdrawiamy - OSZUKANI PRZEZ ALLIANZ.
  ZaletyZalety... nie ma żadnych!
  WadyOszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo, Oszustwo !!!!
  ponad rok
 • ~Viper / 2018-12-03 02:23
  Ocena: 1.00 / 5
  Omijać szerokim łukiem. Lekceważą wszystko. Nie odpowiadają na telefony. Od razu oddawać ich do sądu
strona 1 z 2
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

PZU Życie
Ocena: 1.70, ilość opinii: 63
Generali Życie
Ocena: 1.44, ilość opinii: 34
Allianz Życie
Ocena: 2.07, ilość opinii: 23
Warta Życie
Ocena: 2.17, ilość opinii: 10
AXA Życie
Ocena: 1.17, ilość opinii: 8
Uniqa Na Życie
Ocena: 1.61, ilość opinii: 7
Netia Szybki Internet
Ocena: 2.13, ilość opinii: 2554
Cyfrowy Polsat Internet
Ocena: 1.53, ilość opinii: 2298
VECTRA
Ocena: 1.70, ilość opinii: 2217
UPC Internet
Ocena: 1.95, ilość opinii: 1979
Play
Ocena: 1.46, ilość opinii: 1122
Orange Neostrada
Ocena: 1.96, ilość opinii: 1070