Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

Allianz Życie opinie

Ocena na podstawie 35 opinii

1.93 / 5

 • Cena/Jakość
  1.82
 • Obsługa klienta
  1.88
 • Oferta
  2.09

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 2
 • ~Jacek / 2023-03-05 20:02
  Ocena: 4.00 / 5
  Polecam pakiet medyczny Allianz. Jestem klientem od roku i dosyć często korzystam z wizyt ponieważ mam dwójkę dzieci. Nie piszę często opinii, choć zdarzało mi się czasami dłużej poczekać na umówienie wizyty, ale postanowiłem tym razem napisać, ponieważ jestem pod wrażeniem ostatniego kontaktu. Był bardzo merytoryczny, uprzejmy i wszystko zostało sprawnie załatwione.
  ZaletyProfesjonalna obsługa
 • ~A / 2023-02-18 09:49
  Ocena: 1.00 / 5
  Zdecydowanie nie polecam pakietu medycznego w Allianz.
  Na infolinii nie da się nic umówić.
  Wizyty zaplanowane na dany dzień okazuje się ,że infolinia umówiła na inny.
  Porażka.
  Nie polecam.
  ZaletyBrak
  WadyTylko wady
 • ~Basia / 2023-01-17 23:10
  Ocena: 2.33 / 5
  Tydzień czekam na rejestrację na RTG i nic cisza . Nie wiem co się dzieje w zeszły roku w ciągu jednego dnia lub 2 dni była rejestracja
 • ~OSZUKANA / 2022-11-23 15:17
  Ocena: 1.00 / 5
  7-latach ubezpieczałam się w Alianz ! Z niczego nie korzystłam: żadne badania, żaden szpital, żadne inne świadczenia i pomoc w niczym !!! Przez 84-miesiące wysyłałam regularnie składkę 93,60 = 7862,- zł. 20.10.2022 wysłałm pisemną rezygnację z ubezpieczenia mnie i czekałam do dziś na częściowy zwrot gotówki. Dzisiaj zadzwoniłam i pani w rozmowie telefonicznej stwierdziła: pani NIE NALEŻY SIĘ ŻADEN ZWROT GOTÓWKI. Bandyctwo !!!!
  ZaletyBRAK
  WadyWSZYSTKO
 • ~Zrobiony w bambuko / 2022-05-31 17:43
  Ocena: 1.67 / 5
  Nie polecam w żadnym wypadku. Wcisnęli mi to ubezpieczenie podczas zacofani kredytu w banku. Nie mogłem z tego zrezygnować bo bym płacił większe odsetki. W czasie 10 lat miałem 2 operacje nie uznali ani jednej bo dla nich operacje to są na otwartym sercu lub przeszczepy narządów inne to zabiegi chirurgiczne. Zrezygnowałem z tego dziadostwa. Unikać
  ZaletyBrak zalet
  Wady-długie rozpatrywanie wniosków
  - wszystko idzie listem zwykłym co trwa ponad 14 dni
 • ~KW / 2022-03-11 09:42
  Ocena: 1.00 / 5
  Zdecydowanie nie polecam. W życiu nie spotkałam gorszego ubezpieczyciela. Wizyty lekarskie umawiane są przez konsultantów na przypadkowe godziny, w razie zmian trzeba dzwonić często do innego konsultanta i znów czekać. Dziś mimo zapewnień, że jestem umówiona na pobranie krwi, Allianz nie zarejestrował mnie na wizytę. Wyjaśnianie sprawy z przypadkowym konsultantem skończyło się dla mnie 100 proc. pokryciem kosztów usługi. Brak profesjonalizmu, nie polecam.
  ZaletyNie ma zalet
  WadyKulawy system zapisów na badania, nieprofesjonalni konsultanci, generalnie w przypadku Allianz są same wady
 • ~mm / 2021-10-27 11:32
  Ocena: 1.00 / 5
  tragedia.. płaci się za to, że konsultant zadzwoni za was do innej przychodni i umawia was na wizyte na nfz, czeka się tyle samo na lekarza specjaliste jak na nfz. dramat. nie mają swoich placówek medycznych, jedynie refunduja w jakiejś kwocie wizyte u lekarza przewanzie nie jest to nawet połowa kwoty. nawet nie wiedza gdzie maja specjalistów lekarzy i czy w danej placowce jest ten specjalista. a informuja ze są to ich placówki partnerskie tylko na czym to polega? odradzam
  Zaletynie ma
 • ~Anna / 2021-10-15 15:59
  Ocena: 1.00 / 5
  Opieka zdrowotna na telefon, bo umówienie wizyty stacjonarnej to jakiś cyrk. Albo znajdź sobie sam, albo wylosuj cokolwiek! Brak jakiegokolwiek sensownego systemu umawiania wizyt stacjonarnych. Odradzam wszystkim, chyba że chcecie teleporade, to wówczas nawet o 22 przyjmą i wystawią co chcesz - sam sobie postawisz diagnozę, a oni przez telefon to klepna. Najgorszy pakiet usług medycznych z jakiego kiedykolwiek korzystałam!
  ZaletyZwolnienie na zawołanie (sic!)
  WadyWszystko tam jest wadliwe
 • ~Kikimora / 2021-08-25 09:57
  Ocena: 1.00 / 5
  Najgorsze ubezpieczenie zdrowotne na rynku. Przez rok użytkowania zdarzyło mi się:
  - pójść na wizytę, która wcale nie była umówiona (mimo że dostałam SMS z potwierdzeniem terminu wizyty),
  - dzwonić, żeby umówić wizytę, dostać SMS z terminem, który mi nie pasuje, dzwonić, żeby odwołać wizytę i umówić nową, dostać SMS z terminem, który mi nie pasuje i znów dzwonić, żeby dwołać wizytę i umówić nową (kosztowało mnie to tyle czasu spędzonego na infolinii, że w zasadzie mogłabym juź po prostu zrobić badanie prywatnie i na własny koszt)
  Zalety- duża liczba obsługiwanych placówek
  Wady- brak sensownego systemu online; nie widać dostępności lekarzy, można wpisać preferowane daty i godziny wizyty, ale jej ostateczny termin i tak zależy od konsultanta
  - na badania nie można umawiać się online
  - obsługa klienta
 • ~Kiki / 2021-08-06 16:46
  Ocena: 1.00 / 5
  czekasz na sms zwrotny kiedy będzie wizyta i gdzie - to jakaś porażka,

  nawet nie można wybrać sobie miejsca badania czy ustalić godziny - po

  prostu sms z informacją. Po za tym terminy są bardzo odległe - szybciej

  na NFZ się dostanę w swojej przychodni niż przez Allianz wiec po co to

  płacić abonament? Obsługa na infolinii to też porażka. Medycyna pracy to

  kolejna masakra, badania są rozrzucone na cały dzień - zaczynając

  pierwsze o 8:05 a ostatnie 17:30 (w trakcie co 1-2godz inne) -

  oczywiście trzeba przyjść na czczo więc jeżeli pod domem nie macie

  placówki to cały dzień w pseudo klinice trzeba spędzić na czczo.
  Zaletybrak
  Wadytermin,
  brak możliwości uzgodnienia terminu i miejsca
  sms z informacją
  obsługa
 • ~Elżbieta / 2021-06-08 16:37
  Ocena: 3.00 / 5
  Zostalam oszukana i zawiedziona powolinnam dostać za pobyt w szpitalu na reh.po operacji ndoprotezy kolana i nic odmownie i za bad.specjistyczne kardiologiczne koronografii i tez nic
  ZaletyNie ma
  WadyBrak szc,Eros i itd
 • ~TomTom / 2021-01-15 09:53
  Ocena: 1.33 / 5
  Umówienie wizyty to jakiś absurd. Dzwonisz na infolinię i mówisz, że "jak najszybciej, w piątek mogę między 9 a 11 i po 16, w przyszłym tygodniu po 16 ale z wyjątkiem środy i piątku i dodatkowo we wtorek między 8 a 12". Druga opcja to zgłoszenie przez formularz na stronie ale wtedy czeka się 3-4 dni na umówienie wizyty.

  Dość często wizyta jest źle umawiana, np.: okazuje się na miejscu, że wizyta nie jest umówiona albo jest umówiona do lekarza, który nie przyjmuje w ramach Allianz.

  Allianz robi bardzo duże problemy ze zwrotami refundowanych wizyt. Zawsze czekają do ostatniego dnia z odpowiedzią na zgłoszenie (30 dni), więc jak coś jest nie tak to sprawa potrafi się ciągnąć i 4 miesiące. Czepiają się o wszystko np.: jeżeli refundowana jest "konsultacja dermatologiczna" a na fakturze jest "wizyta dermatologiczna" to chcą, żeby im przesłać "specyfikację wizyty i wykonanych czynności" wraz z pisemnym poświadczeniem przez placówkę, że jest to prawda. Zdarza się, że zwroty są przekazywane 1-2 tygodni po obowiązującym terminie.

  Na infolinii nic się nie można dowiedzieć, zawsze odsyłają do ubezpieczającego, że niby on ma listę placówek, cenniki itp. a nie ma bo nic takiego nie przekazują. Bardzo często podają błędne informacje odnośnie tego co jest w pakiecie, jaki jest koszt, dostępność usług czy placówki partnerskie.

  Kontakt jest utrudniony, można się skontaktować jedynie przez formularz online, który ma więcej pól do wypełnienia niż przeciętny PIT a i tak trzeba do niego dołączyć ten sam formularz wydrukowany i podpisany. Nie ma możliwości kontaktu mailowego lub na czacie. Infolinia nie rozwiązuje problemów jedynie udziela informacji.
 • ~Mariusz / 2020-12-11 16:26
  Ocena: 1.00 / 5
  Dziadowska firma na spotkaniach przedstawiając ofertę weszli by w d.... a jak ma dojść do wypłaty to potrafią się wykręcić od wszystkiego. Mentalność niemiaszków robiących w konia Polaków.
  Zaletybrak
  Wadypłacisz składki a nie dostajesz odszkodowania zwykli naciągacze .Menatlność niemiaszków robiących w konia polaczków. Jak przypadkiem wypłacą 300 zł lament aż do Monachium...odradzam
 • ~Adam / 2020-08-17 13:05
  Ocena: 2.00 / 5
  Kilka razy korzystałem z usług zapewnionych w pakiecie. Niestety, za każdym razem było coś nie tak. Finalnie mimo posiadania nie najtańszych pakietów w Allianz byłem zmuszony zawsze wspomagać się prywatnymi wizytami lekarskimi, ponieważ obsługa klienta w Allianz bardziej przypomina bycie pacjentem NFZ niż jakość prywatnej opieki medycznej.
  Zaletydużo można załatwić online
  Wadyco innego mówią przez telefon, co innego okazuje się w praktyce
 • ~zawiedziona / 2020-07-14 14:01
  Ocena: 1.33 / 5
  Nie polecam. Najgorsze ubezpieczenie medyczne jakie miałam, totalne średniowiecze. Brak zwrotu kosztów leczenia związanych z alergią ( z odczulaniem) mimo iż w pakiecie był określony częściowy zwrot kosztów. Umówienie się na wizytę do specjalisty KOSZMAR!!!! Brak dogodnych terminów u specjalistów. Najpierw dzwoni się na infolinię i zgłasza się potrzebę wizyty u lekarza. Następnie pani pan z infolinii oddzwania z informacją jakie dostępne są terminy w danych placówkach. I zazwyczaj są to odległe terminy jak i również placówki. Masz grypę lub przeziębienie a musisz iść do pracy? zapomnij o tym, że dostaniesz się do lekarza tego samego dnia.Wychodzą z założenia, że lepiej abyś całą firmę zaraził.
  Posiadałam wcześniej ubezpieczenie medyczne, które było oparte na portalu pacjenta tzn.były w nim widoczne: skierowania, wyniki badań, grafiki lekarzy, dostępne terminy wizyt, możliwość umówienia się do danego specjalisty bez dzwonienia.Bez porównania :0
 • ~Grzegorz / 2020-02-26 16:37
  Ocena: 1.00 / 5
  Best doctors - oszustwo robią wsztstko byleby nie pokryć kosztów leczenia wyludzanie pieniędzy. W chorobie powinienem wspierać żonę a nie walczyć o pieniądze na leczenie.
  ZaletyBrak
  WadyNie działa
 • ~Pjetrek / 2020-02-12 17:33
  Ocena: 3.33 / 5
  Zgłaszanie prostego zwrotu pieniędzy za usługę medyczna to istny kretynizm. W czystej formie jest to zrobione tak, żeby gdy to mała kwota to klient macha ręką i olewa sprawę. najpierw wypełniamy 1000000 tabelek a później musimy te same 1000000 danych wpisać jeszcze raz w PDF który z jakiegoś powodu nie może zostać wypełniony przez automat z danych które już wprowadziliśmy. Brawo Allianz super rozwiązanie bardzo 19 wiek debile.
  ZaletyMam u pracodawcy
  WadyTak jak opinia
 • ~rozsadek / 2019-12-29 21:14
  Ocena: 3.00 / 5
  ~wendy / 2015-08-24 22:07
  Ocena: 1.00 / 5Mieliśmy z żoną u nich ubezpieczenie, połączone z Eurokonto Plus w Pekao SA. Kiedy żona nieszczęśliwie zmarła, po zgłoszeniu tego faktu, kazali przesłać kupę dokumentów i... cisza. Po tygodniu spytałem na jakim etapie jest sprawa i dowiedziałem się, że sprawdzają czy moja zmarła żona miała Eurokonto Plus. Po kilku kolejnych dniach - odmowa wypłaty świadczenia, bo... według ich informacji moja żona nie miała takiego konta... Od 2000 roku co miesiąc brali pieniądze, ciągle z tego samego Eurokonta Plus i nagle okazuje się, że... No właśnie. Znalazłem dokumenty, wyciągi z Banku, gdzie jak byk widać, że jednak Eurokonto Plus... Dosłałem do ubezpieczyciela.
  Skoro tak, to trzeba poszukać innego rozwiązania. Moja żona nagle straciła przytomność i po kolejnych dwóch tygodniach zmarła. Allianz uznał, że nie był to nieszczęśliwy (ciekawe w takim razie jaki?) wypadek i odmówili wypłaty świadczenia. Wynika z tego, że kosili przez 15 lat pieniądze, a kiedy przyszło do rewanżu, to figa. A gdyby tak się nam udało i byśmy żyli obydwoje jeszcze z 15 lat? Zgarnęli by jeszcze więcej, a i tak by nie wypłacili!!!
  Z daleka od Allianz, szkoda nawet złotówki!
  Zalety
  żadnych
  Wady
  same wady

  Utrata przytomności i zgon w późniejszym czasie nie jest nieszczęśliwym wypadkiem.
  Przyczyną na pewno była choroba lub udar, zawał lub inne choroby.
  W tym przypadku odszkodowania w związku z chorobą o ile była taka opcja i podana przyczyna zgonu.
  Czytajcie umowy!
  ZaletyNie mam zdania.
  WadyNie mam zdania.
 • ~Darek / 2019-11-03 21:03
  Ocena: 1.00 / 5
  Niestety bardzo słaba opieka zdrowotna. Mam wykupiony z rodziną największy pakiet, a nie ma połowy badań które miałem u innych firm. Naprawdę jedna z najgorszych firm jakie widziałem.
  Przykłady:
  Zapewnianie że do specjalisty dostaniesz się w ciągu 5 dni. Po pierwsze tak, ale na terenie całej Polski... szkoda że nie macie tego od razu przy podpisywaniu umowy. Po drugie macie wypisane placówki w których są Ci specjaliści, ale nie mają podpisanej z wami umowy... czyli wprowadzacie kolejny raz w błąd.
  Niezrozumiałe regulaminy. Niby jest napisane że diagnostyka alergii z krwi jest możliwa, ale szczegółów już nie ma, a konsultanci odpowiadają tak, aby nie zrozumieć tak jak jest w regulaminie. Generalnie możecie zapomnieć o diagnostyce alergii, chyba że zapłacicie sobie sami.
  e-wizyta nie istnieje. Coś co jest teraz podstawą w każdej opiece prywatnej.
  Wizyta domowa ? Możecie zapomnieć. Trzeba mieć objawy agonalne, a i wtedy karzą Ci zadzwonić na pogotowiem, bo wtedy pakiet już tego nie obejmuje.
  Mają niby konsultacje profesorską, ale żaden konsultant nie potrafi wskazać gdzie i umówić na wizytę.
  Córka miała zdiagnozowana na rezonansie problem w głowie, nie będę pisał już jaki, ale kupując najdroższy pakiet to człowiek by się nie spodziewał, że będzie gorzej niż na NFZ. Szybciej tam dostałem opiekę na jaką oczekiwałem niż płacąc prywatnej firmie... Nie Polecam!
  Zalety- brak
  Wady- jak w opinii
 • ~GoH / 2019-10-10 16:43
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam!
  Jest to moja trzecia prywatna opieka medyczna i jak do tej pory najgorsza! Możliwie najszybciej rezygnuję z ich usług.
  Zadzwoniłam na infolinie aby umówić wizytę lekarska. Pan z obsługi zapytał jakie dni i godziny mi odpowiadają. O miejscowości w której chce aby była wykonana usługa sama musiałam mu przypomnieć. Poinformował mnie iż podzwoni po placówkach i smsem otrzymam dzień i godzinę wizyty. Trochę zdziwił mnie sposób rejestrowania pacjentów, ale stwierdziłam że dam im szanse. Po ok 1h przyszła wiadomość że wizyta będzie następnego dnia o godz 16. Super szybko! W wyznaczonym terminie zjawiłam się w trochę obskórnej placówce państwowej po to aby zostać w niemiły sposób poinformowana iż w dniu dzisiejszym nie przyjmuje dany lekarz..... Po dość długiej próbie wyjaśnienia zaistniałej sytuacji z Panią w rejestracji okazało się że wizytę mam tydzień poźniej w godzinach w których prosiłam aby mnie nie umawiać...
  Prywatna opieka medyczna w obskurnych placówkach państwowych z niesympatycznym personelem i niekompetentną obsługą klienta. Jeśli ktoś się zastanawia nad skorzystaniem z usług Allianz to ODRADZAM!
  Zaletybrak
strona 1 z 2
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

PZU Życie
Ocena: 1.65, ilość opinii: 254
Generali Życie
Ocena: 1.60, ilość opinii: 47
Uniqa Na Życie
Ocena: 4.41, ilość opinii: 36
Allianz Życie
Ocena: 1.93, ilość opinii: 35
Warta Życie
Ocena: 1.48, ilość opinii: 24
VECTRA
Ocena: 1.64, ilość opinii: 3612
Play
Ocena: 1.39, ilość opinii: 3188
Orange
Ocena: 1.39, ilość opinii: 3134
UPC Internet
Ocena: 1.84, ilość opinii: 3066
Netia Szybki Internet
Ocena: 2.04, ilość opinii: 3048
Cyfrowy Polsat Internet
Ocena: 1.51, ilość opinii: 2504