Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

Dostawcy internetu Wejherowo

  • ~emka / 2019-07-28 12:53:49
    Dostawcy internetu › T-Mobile Internet
    Ocena: 1.25 / 5
    We wrześniu 2018 r. skorzystałam z oferty internetu dla firm od T-Mobile po rozmowie z miłą panią, która skontaktowała się ze mną w tej sprawie. Moja praca wymaga stabilnego łącza (dużo korzystam z internetu, w tym z wielu baz danych online). W rozmowie zaznaczałam to kilkakrotnie. Nie potrzebuję jakichś kosmicznych prędkości, nie wymagam cudów, ale łącze musi być stabilne. Otrzymałam zapewnienie, że tak rzeczywiście będzie. I było. Przez miesiąc. Pingi na poziomie 100ms, transferów już nie pamiętam, ale w zupełności mi to wystarczało. Potem zaczęły się problemy. Internet zaczął się rwać, pingi skoczyły do 5000ms, transfery umarły niemal całkowicie. W praktyce oznaczało to, że internetu nie mam przez większość dnia. Zgłosiłam reklamację, a w odpowiedzi pan powiedział mi, że jak chcę, to mogę sobie kupić antenę wzmacniającą sygnał. Tyle że moim zdaniem laika to nic nie da, bo np. we wczesnych godzinach porannych jest świetnie, w ciągu dnia kiepsko, a wieczorem (tj. od ok. 17:00 do 23:00), kiedy to sieć zapewne jest najbardziej obciążona, nie odpalają mi się nawet najprostsze strony internetowe i wywala mnie z baz danych. W weekendy da się korzystać z połączenia jedynie rano. Jest to więc kwestia przeciążonego BTSa, a nie słabego sygnału, który do mnie dociera. BTS mam w odległości ok 1 km, w niby super zasięgu. Poprosiłam jednak o zgłoszenie problemu do działu reklamacji, i po paru dniach otrzymałam odpowiedź, że problem został sprawdzony i po stronie T-Mobile nie wykryto żadnych uchybień. Co ciekawe, po tej interwencji internet nagle znów zaczął działać na przyzwoitym poziomie. Kilka tygodni temu jednak problem się powtórzył. Oto wynik Speed Testu w chwili obecnej: http://www.speedtest.pl/test/215747316. Zadzwoniłam ponownie z reklamacją, dostałam taką samą wiadomość, ale tym razem parametry sieci już się nie poprawiły. Niniejszym dołączam do grona osób wściekłych na tych oszustów. Czy jest na nich jakiś sposób? Chciałabym coś z tym zrobić, i jestem rozżalona, bo prowadząc własną działalność raczej nie będę miała czasu walczyć z biurokracją i ciągać się po UOKiKach. Jeżeli jednak ktoś wie, jak można to rozwiązać albo chociaż zareagować tak, żeby to poczuli, to proszę o informację. Na chwilę obecną ze swojej strony piszę tego posta, aby inne osoby nie dały się nabrać.
    Zaletybrak
    Wadykatastrofalnie niska szybkość i przepustowość, nieuczciwość operatora
    Miejscowośćwejherowo
  • ~Andrzej / 2019-02-15 13:40:45
    Dostawcy internetu › VECTRA
    Ocena: 3.75 / 5
    Korzystałem z usług Vectry przez prawie 5 lat. Z początku 20Mb, potem 60Mb i od 2 lat 100Mb. Dodatkowo pakiet platynowy tv plus kanały sportowe. Generalnie zdarzały się jakieś przerwy w działaniu, wieczorami słabszy Up/Download ale to norma. Czasem problem z jakością obrazu na paru kanałach. Generalnie jednak byłem zadowolony z usługi i gdyby nie to że oferowali max 150Mb a Netia położyła u mnie światłowód nadal bym z nich korzystał. Jedno co mnie lekko zdziwiło to brak jakiegokolwiek telefonu przy wypowiedzeniu umowy żeby zatrzymać klienta ale cóż, i tak bym nie został.
    ZaletyDużo kanałów, aktualizowanie oferty tv, przeważnie bezawaryjne działanie internetu, niski ping (ok 30ms).
    WadyPrzy pobieraniu większych plików skacząca prędkość nawet o ponad połowę. Okazyjne problemy z dostępem do sieci oraz słaba jakość obrazu na niektórych kanałach.
    Miejscowośćwejherowo
  • ~kuba / 2020-03-03 19:18:46
    Dostawcy internetu › TK Chopin
    Ocena: 2.25 / 5
    Czegoś takiego jeszcze w życiu nie widziałem. To jakaś parodia i igranie z klientem. Ani nie odbierają telefonu 4 razy po 15 minut oczekiwania na połączenie , bez rezultatu. Wcześniej żądali aby aby się do nich pofatygować , bo telefonicznie nie dało się rozwiązać. Powtarzam , dzisiaj wszystko można rozwiązać telefonicznie lub mailem . Mieszkamy w Rumi , i jazda na prowincjonalne obrzeża wejherowa , aby załatwić to co można załatwić w inny sposób np.przez telefon , mail , to dla mnie brak wyobraźni pracowników Chopina co o nich myślą klienci.