Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

Dostawcy internetu Częstochowa

 • ~Łukasz / 2019-01-28 20:42:39
  Dostawcy internetu › UPC Internet
  Ocena: 2.67 / 5
  Miałem zamiar wziąć naprawdę fajnie zapowiadający się pakiet internet+tv, elegancko na wybieraku wybrałem opcję, zamówiłem i rozpoczęły się schody, najpierw okazało się, że mieszkanie nie istnieje w ich bazie oraz zaproponowano umowę na inny numer mieszkania, rzekomo przypisany do tego, które najmuję. Osoba z infolinii pomimo mojej propozycji wysłania umowy najmu lub nr KW usilnie nalegała na kontakt z właścicielką/poprzednimi najemcami (bo przecież była jakaś umowa) żeby ustalić tamten nieprawidłowy nr mieszkania widniejący w ich bazie. Ostatecznie postawiłem na swoim, mieli dodać adres do "niestandardowych". Godzinę po umówionej instalacji i rzecz jasna braku przybycia instalatora, otrzymałem telefon, że jednak nie ma światłowodu w moim budynku i nie mogą dostarczyć żadnej usługi, a adres tylko dlatego widnieje w wyszukiwarce dostępnych, bo "ktoś" ma jeszcze jakąś starą analogową opcję, wersja nie pokrywa się z poprzednią wg, której mają w bazie dokładnie 14 mieszkań w tym budynku. Mimo tego, że Panie z infolinii ostatecznie jakoś tłumaczą się i okazują skruchę poprzez poruszający ton głosu, to wieje ogromnym bałaganem i niekompetencją. Po akcji trafiłem tutaj, cieszę się, że tak wyszło i nie mogłem podpisać umowy.
  Ps: Podczas zamawiania usługi Pani oszukała mnie, że promocja trwa jeszcze tylko przez dwa dni,a później będą gorsze oferty, bo te były świąteczne/noworoczne, teraz dostępna jest jeszcze tańsza, sportowa, na koniec Pani policzyła źle usługę multiroomu, zbyt tanio, także widocznie mało kto korzysta, bo nie znała cen, albo Pani dopiero zaczyna przygodę z UPC, ja kończę, zanim zacząłem.
  ZaletyNie poznałem.
  WadyBałagan i niekompetencja ukazały się jeszcze przed rozpoczęciem świadczenia usługi.
  Miejscowośćczęstochowa
 • ~Diwo / 2019-09-17 21:14:00
  Dostawcy internetu › Orange Światłowód
  Ocena: 4.75 / 5
  Posiadam i używam od listopada 2016 roku (trzy lata), internet 300 MB/s + TV. Działa bez zarzutu, ani jednej awarii. Kilka razy zdarzyło się, że wyłączyłem/włączyłem router bo się zwiesił (ale jeszcze w życiu nie używałem internetu żeby tego nie trzeba było zrobić raz na jakiś czas). Instalację światłowodu w mieszkaniu wykonano szybko i co ważne - dokładnie tak, jak chciałem - niemal wszystkie kable schowane. Parametry prędkości światłowód trzyma (na kablu, nie po WiFi) niemal książkowo - pomiary pokazują od 295 do 305 MB/s. Po WiFi rzecz jasna są straty ale tego w bloku się uniknąć nie da. Usługa - oceniam - na najwyższym poziomie.
  Przeczytałem wcześniej inne komentarze i śmiać mi się chce, ludzie wpisują uwagi głównie, jak są niezadowoleni. Z tego co wiem to użytkowników światłowodu w Orange jest już w Polsce grubo ponad 200 tysięcy, stu parudziesięciu którzy nie potrafią skutecznie zareklamować wadliwego działania czegoś, za co płacą kształtuje opinię na cały kraj na jednym portalu internetowym... Poczytajcie opinie o konkurencji - UPC, Vectrze, Multimediach... To jest dopiero Meksyk ;-)
  Zaletyniezawodność - szybkość - dobry sprzęt (router, dekoder) - prostota działania
  Wadycóż, zawsze mogłoby być taniej... ;-)
  Miejscowośćczęstochowa
 • ~Jakub / 2019-01-19 20:24:54
  Dostawcy internetu › Orange
  Ocena: 1.00 / 5
  Internet nie działa połowę czasu, technicy wzywani 50 razy na przestrzeni 10 lat, dalej nic nie naprawili, odradzam serdecznie, lepiej żyć bez internetu niż marnować nerwy i pieniądze na tę żałosną firmę, pragnę tez zaznaczyć że przy wykupie internetu 80 Mb/s w umowie dostawca jest zobowiązany tylko i wyłącznie do dostarczania internetu 20 MB/s co nie jest nawet połową prędkości (w moim przypadku jest to 30mb/s przy wykupionym 80mb/s), wymiana routera w ich filiach to także jakaś parodia odsyłany byłem 4 razy do różnych oddziałów bo nigdzie niczego nie mają, infolinia zajęta 24/7 bo skala tego oszustwa jest przeogromna, bogu winne Panie na infolinii dostają baty za poziom świadczenia usług tej pseudofirmy, a poziom ich wiedzy an temat internetu oraz dostarczanych usług nie odbiega bardzo od tego jakim władają nasi dziadowie. OMIJAĆ, wasza lokalna firma w lepszych pieniądzach dostarczy lepszą jakość świadczonych usług.
  Zaletynie ma
  Wadyczęsto zrywa, wysoki ping, brak kompetentnych techników czy też obsługi, internet nie osiąga nawet połowy wykupowanych prędkości
  Miejscowośćczęstochowa
 • ~Andrzej / 2019-01-21 11:00:36
  Dostawcy internetu › Plus GSM iPlus
  Ocena: 2.25 / 5
  W sobotę 19.01.2019 kupiłem kartę PLUS "prosto na kartę", zarejestrowałem, i doładowałam kwotą 5 zł. Karta potrzebna była do odbycia kilku bardzo ważnych rozmów po południu. Niestety okazało się, że numer jest NIEDOSTĘPNY i nie można na niego zadzwonić. BOK poinformował mnie, że zaraz sprawa się wyjaśni, niestety nie wyjaśniło się nic. Kolejne rozmowy z BOK to kolejne terminy aż do 21 stycznia. Panienka z BOK stwierdziła, że mają czas 30 dni na rozwiązanie problemu. Na rozmowy z BOK wydałem całe doładowanie.
  ROZWIĄZANIE PROBLEMU: wyrzuciłem kartę PLUS, kupiłem inną i jest bez problemu.
  WNIOSEK: Nigdy więcej sieci PLUS, kompletne olewanie klienta. Będę odradzał każdemu.
  ZaletyBRAK zalet.
  WadyOlewanie klienta.
  Miejscowośćczęstochowa
 • ~ahhes / 2018-09-12 20:53:13
  Dostawcy internetu › T-Mobile Internet
  Ocena: 1.00 / 5
  tragiczna jakość internetu domowego. przes pierwsze 2-3 miesiące po podpisaniu umowy wszystko pięknie przy pakiecie do 20mb/s było minimum 15mb/s. od 3 miesięcy jest po prostu tragedia, niemożliwe jest korzystanie z internetu jeśli do sieci są połączone dwa urządzenia, nie mówiąc o większej ilości. Dramatycznie niski zasięg (1,2 max. 3) kreski w centrum dużego miasta (na okresie próbnym 4-5 kreski). Do tego beznadziejna prędkość internetu po 16 -download 1,5mb/s co uniemożliwia praktycznie korzystanie z internetu. STANOWCZO ODRADZAM!!!!
  Zaletyniestety brak
  Wadyniestety wszystko
  Miejscowośćczęstochowa
 • ~Marcel / 2017-11-01 12:04:45
  Dostawcy internetu › T-Mobile Internet
  Ocena: 1.75 / 5
  Kolejne G...O w które wdepnąłem. przez miesiąc było w porządku. Pobieranie 1GB w 5m. Bardzo mnie to cieszyło, gdyż mój poprzedni internet z PLAY pobierał 1GB w 1H. Teraz 1GB pobiera mi się w 2H i 30m !!! Czy to jest Ku..a jakiś żart? W końcu co się dziwić szwabski szajs a znając nasze relacje z nimi można było się tego spodziewać. A trzeba było kupić internet od spółdzielni to tam przynajmniej był by spokój bo mam gwarancję od znajomego.
  ZaletyByły przez miesiąc użytkowania
  WadyWSZYSTKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  częstochowa
 • ~Orang(e)utan / 2018-09-14 16:09:47
  Dostawcy internetu › Orange
  Ocena: 2.50 / 5
  Sieć Orange to najgorsza usługa w sieci, konsultanci - każdy mówi co innego, jest masa błędów, np.faktury opłacone - nie odnotowane, wyłączają usługę mojemu dziecku niesłusznie, ponieważ konsultant rano nie przekazał ustaleń zmianie popołudniowej.
  Jak tylko skończy mi się umowa z Orange szukam innej rzetelnej sieci operatora komórkowego.
  Zaletydostępność modeli telefonów
  WadyŻenująca obsługa infolinii; każdy z konsultantów mówi co innego, wciskanie na siłę Orange Światłowód.
  Miejscowośćczęstochowa
 • ~gliniarz1212 / 2019-03-16 09:40:21
  Dostawcy internetu › Orange Światłowód
  Ocena: 2.25 / 5
  Internet po kablu może i działa , ale przez wi-fi tragedia, na urządzeniach jak telewizor nowy 4k , telefony , pomimo dużego zasięgu bardzo słabo działa, router fun box 3 , zrywa połączenia,zgłoszona usterka w orange przyniosła chwilową poprawę ale po krótkim czasie znowu to samo , dobrze że mam czas na rezygnację to szybko rezygnuję !!!!
  Zaletypo kablu działa
  Wadyreszta !!!
  Miejscowośćczęstochowa
 • ~Walkip / 2017-07-24 21:24:10
  Dostawcy internetu › Play Online
  Ocena: 1.00 / 5
  Jestem w tej sieci od kilkunastu lat. Ale teraz widzę że to najgorsza sieć w Polsce. Pozostaną w niej tylko słuchacze radia maryja. Oni raczej nie korzystają z internetu. A tu właśnie play internet w roamingu krajowym ograniczył do 1,5 MB. To kpina. Czekam na koniec umowy i przenoszę się do Plusa.
  ZaletyKiedyś może i były.
  WadyBardzo słaby zasięg internetu 4G LTE.
  częstochowa
 • ~Agata / 2017-11-12 18:32:36
  Dostawcy internetu › Play Online
  Ocena: 2.00 / 5
  Dzięki pomyłce sprzedawcy przeniesiono mi do abonamentu nie ten numer, co chciałam. Proszę o zamianę numerów od trzech tygodni - raz mi odmówiono, teraz się odwołałam. 0 jakichkolwiek chęci pójścia na rękę czy pomocy klientowi. Ja nie chcę zrywać umowy, tylko zmienić numery nią objęte! NIKOMU NIE POLECAM. Ja zrywam umowę przy pierwszej okazji i więcej nie skorzystam. O niebo lepsza obsługa i bezproblemowe rozwiązywanie wszelkich problemów w Orange! Agata
  częstochowa
 • ~Michal / 2017-12-14 23:51:26
  Dostawcy internetu › Netia Szybki Internet
  Ocena: 1.00 / 5
  Tragedia!!! Nie polecam!!! Szybszy internet mam w telefonie który niestety muszę udostępniać z uwagi na najniższy transfer w Polsce! Przpustowość na poziomie 12 KB/s! Kpina i żart!!! Postaram się, aby zerwano ze mna umowę!!!
  ZaletyAbosultnie nie posiada!
  WadyTransfer, Cena, Obsługa klienta
  Miejscowośćczęstochowa
 • ~Pastor / 2020-12-07 12:37:46
  Dostawcy internetu › UPC Internet
  Ocena: 1.75 / 5
  UPC- krótko chamska obsługa klienta, ograniczenia szybkości nawet gdy płacisz bez podania przyczyn,wyłudzanie pieniędzy za usługi po kilka razy za tę samą.
  Zaletybrak
  Wadywadą jest że taka firma istnieje
  Miejscowośćczęstochowa
 • ~Andrzej / 2016-05-31 21:30:43
  Dostawcy internetu › Cyfrowy Polsat Internet
  Ocena: 2.00 / 5
  Nie spodziewałem się że to jest jedno wielkie oszustwo . Reklama i w punktach sprzedaży zapewniają że duża prędkość i bez limitu a to jest kłamstwo. Pakiety się same kurczą. Prędkość jest bardzo nie stabilna np: około 60 MB a po kilkunastu sekundach już jest 3 MB. Często zrywa połączenie. Nie polecam.
  ZaletyBrak
  WadySame wady.
  Około dwóch lat i od samego początku same kłopoty. Abonament 70 zł. częstochowa ul. Śląska 3/5
 • ~jacek / 2016-01-10 20:01:24
  Dostawcy internetu › Play Online
  ostrzeżenie dla potencjalnych klientów Play.
  W punkcie Play w Auchan w częstochowie pracują niekompetentne osoby, które przed podpisaniem umowy nie informują klientów o całkowitych, ukrytych kosztach. W efekcie pierwsza faktura jest bardzo wysoka. Oszustwo
 • ~ritmovr / 2020-12-10 11:18:08
  Dostawcy internetu › Orange Światłowód
  Ocena: 4.50 / 5
  Korzystam od kwietnia 2020 i jak do tej pory wzorowo. Polecam wszystkim
  Zaletysame zalety
  Miejscowośćczęstochowa
 • ~Mariusz / 2018-03-30 08:45:35
  Dostawcy internetu › Orange Światłowód
  Ocena: 1.50 / 5
  Światłowód miał być 300mega jest 17! Było 300 podczas montażu!
  Miejscowośćczęstochowa
 • ~akjaks / 2017-05-08 13:03:10
  Dostawcy internetu › Cyfrowy Polsat Internet
  Ocena: 2.00 / 5
  Szybkość internetu słaba, po wyczerpaniu limitu to właściwie brak internetu
  częstochowa
 • ~Andrzej / 2016-05-31 21:35:14
  Dostawcy internetu › Play Online
  Ocena: 2.00 / 5
  Mocno przereklamowany. Naciąganie klientów. Jedno wielkie oszustwo. Nie polecam.
  ZaletyBrak
  WadySame wady.
  Ponad 4 lata.50 zł.częstochowa
 • ~Andrzej / 2016-05-31 21:40:02
  Dostawcy internetu › UPC Internet
  Ocena: 4.75 / 5
  Wysoka niezawodność pod każdym względem. Polecam.
  ZaletySame zalety.
  WadyBrak
  Ponad 6 lat , 72 zł. częstochowa Al. Wolności.