Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

UPC Zabrze opinie

 • ~Czytacz / 2016-04-29 16:29:07
  Dostawcy internetu › UPC Internet
  Ocena: 3.75 / 5
  Jako stały klient upc od lat ok 7, mogę się podzielić uczciwą opinią nt usługi internetu, na terenie zabrze. Przechodziłem przez wszystkie chyba prędkości dla klienta od 25Mbps do 120 Mbps. Przy 120-ce nie było najgorzej, choć czasami zdarzał się zaniżony transfer.Przerwy w dostawie internetu - incydentalne, więc to na plus. Natomiast ostatnio coś mnie podkusiło na szybszy internet - 250 Mbps. Traktowałem to jako fanaberię, gdyż płaciłem 84 zł na 120Mbps (umowa na czas nieokreślony). Pierwsza próba to przejście na 250 Mbps. Nie da się. Musiałbym wypowiedzieć umowę, ktoś z domowników wziąć na siebie i po 3 miesiącach przepisać na mnie ponownie. Po długich negocjacjach uzyskałem 250Mbps po extra konkurencyjnej cenie. Problem zaczął się po kilku dniach, kiedy prędkość łącza oscylowała ok 70-80 Mbps a w porywach do 180. Bardzo niestabilne łącze. Problem zgłaszany wielokrotnie, nikt nie rozwiązał (konsultant biedak siedział 3 h i zbierał dane prze MTG). Dodatkowy problem, na który muszę uczulić to fakt, że pobieranie per IP pliku np. z ftp.task.gda.pl (obraz debiana) leci z prędkością ok 3,2 MBps (ok 25 Mbps, czyli 10% pasma łącza) !!! JAJA. Na starej 120 Mbps działało normalnie. Teraz to jakiś skandal!! Dla dowcipu przy techniku, połączyłem laptopa przez internet z komórki i miałem na samym początku 4 MB/s !!!!! Dla przypomnienia na łączy 250 Mbps było to 3,2 po kilku minutowym \"rozbujaniu\" się łącza. Jeśli upc ma wprowadzać 600 Mbps to radzę się 5 lat zastanowić nad przesiadką.
  Zalety- mała zawodność (brak łączności)
  Wady- niskie prędkości per IP (ok 3-10 MB/s) na łączu 250 Mbps (!!!!0 - niekompetentne działanie działu utrzymania usług IT / sieciowcy - ok 2 tyg. i NIC (!) - wolałbym płacić 84 dalej i mieć poprednie łączei i pobierać debiana 12 MB/ps a nie 4 razy wolniej, na 2x szybszym łączu !!!! - kreatywna informatyka ws pasma łącza dla usera (!!)
  7 lat, do 84, obecnie 51 (negocjowałem mocno)
 • ~Michał / 2020-08-25 07:26:26
  Dostawcy internetu › UPC Internet
  Ocena: 1.00 / 5
  Napisać dramat, to nic nie napisać. Po podpisaniu umowy a i owszem rok bez problemów. Pojawiły się kłopoty ze stabilnością połączenia i od ponad miesiąca nie potrafią usunąć awarii. Raz pojawił się jegomość zmienił ruter i uznali że wszystko OK. Obecnie dzwonię i rozmawiam z botem (tak, naturalnie, rozumie i tego typu banały), w końcu ma przyjść serwisant, połączenie na chwilę wraca i wysyłają Ci SMSa, że wszystko gra - jak gra jak właśnie ze stabilnością połączenia mają problem. Profeshonaliznm w tej firme - nawet nie stali obok czegoś takiego. Efekt jest taki, że od ponad nie potrafią zapewnić dostępu do normalnego internetu.
  ZaletySkoro nie potrafią zapewnić stabilnego połączenia w ramach oferowanej przez siebie usługi, nie można pisać o zaletach.
  WadyProfesjonalny serwis nie istnieje, umawiają się nie przychodzą więc pełna zlewka.
  Miejscowośćzabrze
 • ~Łukasz / 2017-12-12 02:40:21
  Dostawcy internetu › UPC Internet
  Ocena: 2.00 / 5
  Otóż parę dni temu dla stałego klienta otrzymałem ofertę
  Nowy dekoder
  Nowy router
  nowy pakiet TV

  Co za tym idzie nowy dekoder działa poprawnie do pakietu programów także przyczepić się nie mogę, ale
  ten router NOWEJ GENERACJI to jest PORAŻKA!! wystarczy drzwi zamknąć by w pomieszczeniu obok ping wynosił 500-1000ms przy otwieraniu np. YT. Router traci zasięg w sposób nagminny. Stary router tracił moc na grach. Ten jak to stwierdził pan monter powinien działać nawet poza domem. Taa a krowy latają i znoszą jajka. Nowy router biała beznadziejna stojąca skrzynka która do niczego się nie nadaje. Dziś wykonam telefon o sprwadzenie co z tym złomem jest jeżeli to się nie poprawi odchodzę do konkurencji zrezygnuje z routera i otrzymam 2 kable z jednej skrzynki bo w tej firmie przez telefon obiecują a później się okazuje że nie można. NIE POLECAM DNO I BEZNADZIEJA. w ch#ja to innych nie nas.
  Miejscowośćzabrze