Chciałam się z Wami podzielić moją historią z firmą Netia. Zadzwoniłam do Netii, skuszona ofertą promocyjną podpisałam umowę (internet 300 mbit + średni pakiet TV /2 urządzenia), telefonicznie 5.12.18. Zapowiadało się dobrze, chociaż na Montera czekałam 6 dni. Przyjechał (był wtorek), miał trochę pracy z doprowadzeniem światłowodu, tak więc po około 5h podłączył modem u mnie w domu i przystąpił do procedury aktywacyjnej, tj. zadzwonił do firmy, podawał jakieś numery seryjne, które były wprowadzane do systemu przez Panią po drugiej stronie słuchawki. Niestety, internet nie działał, podejrzeniem był modem, który został wymieniony na inny. I następnie znów na inny, Pan Serwisant cały czas "walczył" na telefonie. Udało się! Jest sygnał, działa - telewizja również, mamy to! Pan Serwisant wychodzi, wraz z Mężem chwilę skaczemy po kanałach, po jakimś czasie Mąż zaczyna robić porządki z kablami. Po odłączeniu routera i ponownym jego włączeniu internet już nie zadziałał. Mąż dzwoni na infolinię, zgłasza awarię - czas realizacji zgłoszenia do 48h. Po godzinie chcąc upewnić się iż moja sprawa będzie realizowana w innym trybie niż "zwykła usterka (skoro jestem nowym klientem i usługa po montażu działała kilkadziesiąt minut) dzwonię na infolinię. Po wybraniu opcji zgłoszenia awarii spotkało mnie 20 minut oczekiwania na połączenie, co dało mi co nieco do myślenia. Pani Konsultantka wypaliła, cytuję: "Czy Pani sobie wyobraża, że ja będę dzwonić po montera aby przerwał kolację aby przyszedł Pani to naprawić?" Poprosiłam o nazwisko, a nastepnie złożyłam reklamację. Miła Pani, która ją przyjmowała zapewniła, że w takich przypadkach specjaliści pracują całą dobę (hehe!). Nastał kolejny dzień(środa) - inny niż uprzednio serwisant skontaktował się z Mężem i określił swoje przybycie między godziną 17-19 w czwartek (48 godzin mijało w czwartek o 19). Tak więc po prawie 48 godzinach od uruchomienia usługi, która działała kilkadziesiąt minut zjawia się technik (~18:50), podłącza router, zadzwonił do firmy mówiąc, coś ręcznie musiał ustawić (nie wiem dokładnie co), ale po wymianie routera internet znów zadziałał. Pan Serwisant praktycznie wybiegł z mieszkania, ale byliśmy zadowoleni, że w końcu kłopoty się skończyły. Otóż okazało się, że nic podobnego. Po zrestartowaniu routera dokładnie to samo, nie ma internetu. Telefon Serwisanta został wyłączony 5 minut od jego wyjścia z naszego mieszkania. Zadzwoniłam na infolinię i uzyskałam informację iż specjaliści pracują nad rozwiązaniem zdalnie i będą kontaktować się z Mężem. Pan oddzwonił po jakimś czasie mówiąc, że zdalnie się nie da tego naprawić i znów konieczna jest wizyta Technika. Ponownie skontaktowałam się z Netią w celu złożenia reklamacji na brak usunięcia usterki w deklarowanym czasie, ale Miła Pani odwiodła mnie od tego pomysłu obiecując, że zaznaczy w systemie wszystkie możliwe opcje, żeby serwisant NA PEWNO odwiedził nas w piątek. Zgodziłam się. W piątek po kolejnym telefonie dowiedziałam się iż firma jest w trakcie przeprowadzki magazynu (?) i nie mają dostępnych modemów do wymiany (nb. to była zdaje się piąta próba wymiany modemu, nawet ja jako laik mogę przypuszczać, że to jednak nie modem był źródłem problemu) oraz, że najszybciej ktoś przyjedzie w poniedziałek. W trakcie tej rozmowy postanowiłam odstąpić od umowy, poziom absurdu mnie przerósł. Tutaj zaznaczę, że podczas każdej poprzedniej rozmowy konsultanci mieli inne zdanie na temat terminu, w którym mogę odstąpić od umowy. W pierwszej wersji Pan przyjmujący odstąpienie kazał mi wysłać sprzęt na swój koszt, gdy odmówiłam i spytałam się czy jest pewny tego co powiedział, kazał mi czekać,a po 15 minututach okazało się, że jednak Netia zdobędzie się na ten wątpliwy gest i kurier zostanie zamówiony. W sobotę do Męża zadzwonił serwisant pytając, o której może nas odwiedzić, usłyszał, że to już nieaktualne i że dziękujemy. Po chwili dzwoni ktoś, pyta czy na pewno odmawiamy przyjęcia technika, my potwierdzamy.
We wtorek postanowiłam odesłać sprzęt na swój koszt nie chcąc mieć z firmą nic do czynienia, oczywiście poinformowałam Panią z infolinii, że może odwołać kuriera.
Wczoraj, po prawie miesiącu przychodzi SMS, że kurier zjawi się w dniu dzisiejszym (15.01) w celu odebrania sprzętu Netii. Oczywiście zadzwoniłam ponownie prosząc o odwołanie dyspozycji, sprzęt przecież został wysłany. Przy okazji chciałam wycofać wszelkie zgody marketingowe, co Pani na moją prośbę rzekomo uczyniła.
Dzisiaj dzwoni kurier chcąc umówić się na odebranie sprzętu, oczywiście oznajmiam mu, że nie dalej niż wczoraj poinformowałam Netię (po raz wtóry), że nie ma takiej potrzeby. Domyślając się, że podobnie jak z odwołaniem kuriera mogło być z odwołaniem zgód marketingowych dzwonię na infolinię wyjaśnić sytuację. Dzisiejsza rozmowa z Panią Konsultantką przeszła wszelkie granice. Na pytanie czy w końcu moje kontakty z Netią zostały zakończone odpowiedziała iż być może będą dzwonić z propozycją NOWEJ (?!) umowy jak się pojawi coś dobrego. Wybuchłam: niech Pani sprawdzi zgody marketingowe!
- O, faktycznie - zostały wycofane.
Naprawdę nie chciałam pisać tego posta, ponad miesiąc już minął od próby uruchomienia usług. Po dzisiejszym telefonie nie mogłam się już powstrzymać.
Każdy konsultant, z którym rozmawiałam inaczej przedstawiał moja sytuacje, obiecywał "złote góry" i przepraszał za poprzedników, którzy rzekomo wprowadzili mnie w błąd.
Niekompetencja, wszechobecny bałagan oraz permanentna awaria - z tym kojarzy mi się Netia.
Udostępniajcie ku przestrodze!
MiejscowośćWrocław
~Marcin / 2019-01-12 23:08
Ocena: 5.00 / 5
Internet (150 mb/s) i Telewizję (91 kanałów ) w Netii na światłowodach mam za 40 zł miesięcznie , dali mi jeszcze 4 miesiące gratis ,za podłączenie zapłaciłem tylko 29 zł, mam sprzęt Huawei ONT Combo i dekoder z nagrywarką bez żadnych opłat, kabelek cieniutki światłowodowy którego prawie wcale nie widać.Jak ktoś pokaże mi firmę gdzie maja lepszą ofertę albo przynajmniej taka samą to
chętnie sprawdzę ale porównywałem oferty i niestety konkurencja odpada albo z ceną albo jakość słaba itd. W Netii internet działa zgodnie z umową prawie 150 mb/s, usługi dodatkowe wyłączyłem
u sympatycznej Pani w Salonie sprzedaży, wszystko można tam szybko i sprawnie załatwić a przez 1 miesiąc oglądałem wszystkie programy za darmo, hbo 2 miesiące bez opłat i czego można chcieć więcej!!
ZaletySame- te które wymieniłem wyżej
WadyBrak , jeszcze nie stwierdziłem
MiejscowośćRuda Śląska
~Yanek / 2019-01-12 14:01
Ocena: 4.50 / 5
Mam u siebie założony światłowód netii. Jest bezproblemowy. Internet najwyższej jakości. Wiele osób tutaj opisujących problemy nie wspomina w jaki sposób Netia go podłączyła do sieci. Oprócz światłowodów (PON) istnieje podłączenie ADSL, VdSL, HFC, BSA i LLU. Na światłowodzie nie ma żadnych problemów z prędkością i stabilnością. Routing zagraniczny bardzo dobry wśród dużych operatorów. Pozostałe technologie podłączeń mogą mieć problemy ze stabilnością połączeń. Ale nie światłowód. Mam 150mbit download i 50mbit upload. Router od Huwawei ze zintegrowanym modemem swiatlowodowym.
ZaletyStabilne podłączenie
Prędkość zgodna z umowa
Routing zagrniczny
WadyKiepskie biuro obsługi klienta - czas odpowiedzi na mail to 3-4 dni
MiejscowośćOpole
~Marta / 2019-01-09 15:17
Ocena: 2.50 / 5
Po pięciu latach użytkowania internetu Netii (niezawodnego, ze dwa razy nie było internetu, ale obsługa szybko pomogła) nagle prędkość spadła niemalże do 0 i zgłaszając problem dowiedzieliśmy się, że to wina infrastruktury a internet taki mieliśmy zawsze! Ja pytam jakim cudem? 5 lat śmigał jak szalony, a teraz nawet poczty nie idzie sprawdzić... Oni na to, że tak być nie mogło i zawsze mieliśmy taka prędkość... Tak więc dziękujemy oszustom i wypowiadamy umowę :(
ZaletyObsługa klienta ok
WadyOszuści
MiejscowośćKatowice
~Kkk / 2019-01-08 08:39
Ocena: 2.25 / 5
Beznadziejna firma oszuści naciągają na nowe usługi obsługa klienta na poziomie zerowym widać że Solorz przejął i tylko wyciąga kasę złodziejstwo
Miejscowośćopole
~Tomasz / 2019-01-07 21:54
Ocena: 1.50 / 5
Mimo zgłoszeń nie wyłączyli "dodatkowych opcji" licząc że przy rachunku zbagatelizuje się wzrost ceny. Po dwóch latach i wygaśnięciu umowy dodzwoniłem sie do sprzedawcy z którym uzgodniłem niższe od proponowanych rachunki. Po miesiącu okazało się że płace wyższą kwotę - w dziale reklamacji nie widzieli zniżkowych ustaleń. Poprosiłem o zapis rozmów - wyszło na moje i zgłosiłem reklamacje. Po miesiącu milczenia ze strony Neti dzwonie - okazuje się że reklamacja nie została zarejestrowana - ponownie prosze o zapis rozmów i przyjęcie zgłoszenia...
Zaletyinternet
Wady- podejrzane i częste pomyłki mające na celu wyłudzenie pieniędzy od leniwych ludzi
- niekompetentni ludzie w obsłudze
- wprowadzają w bład klientów
~Patryk / 2019-01-06 23:03
Ocena: 1.33 / 5
TRAGEDIA ! Telewizja cały czas przerywa, internet prawie w ogóle nie ma szybkości. Nie polecam !
WadyZacinanie się telewizji
Bardzo słaba szybkość internetu
MiejscowośćSzczecin
~Aneta99 / 2019-01-05 13:57
Ocena: 5.00 / 5
Jesteśmy bardzo zadowoleni ;) Zmiana na dobre ;) Mamy u siebie światłowód, telewizja, wszystko jest ok ;)
~Michał / 2019-01-05 13:45
Ocena: 2.25 / 5
Najgorszy dostawca internetu z jakim miałem do czynienia. Ciągle jakieś awarie. Od kilku dni mam internet przez kilkadziesiąt minut, później przez tyle samo nie mam.
MiejscowośćWrocław
~FIONA / 2019-01-03 20:07
Ocena: 1.00 / 5
GÓWNO JAKIEGO NIE POLECAM I ZDECYDOWANIE ODRADZAM BANDA POLSATOWYCH ZŁODZIEJI I NACIAGACZY . PO TRZECH MIESIĄCACH PROMOCJI ZACZELI MI NALICZAĆ BEZPIECZNY INTERNET ZA 9.90 I NAGRYWARKE ZA 15,00 ZŁ I ŻEBY WYŁACZYC TO SCHODY TAK JAK BYM CO NAJMNIEJ CHCIAŁ WYPŁACIĆ Z BANKU MILION ZŁOTYCH NIE POLECAM I ZDECYDOWANIE ODRADZAM I !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szkoda, że nie można dać 0 gwiazdek...
Byłam klientem przez kilka lat, wszystkie rachunki płacone terminowo. Postanowiłam przedłużyć umowę i dokupić usługę TV. Netia przez blisko miesiąc nie ogarnęła wysyłki dekodera - kolejni konsultanci tak zwanego Centrum Utrzymania Klienta za każdym razem wymyślali coraz to nowe powody. A to się dowiedziałam, że się koleżanka pomyliła, a to że konsultant jest od sprzedawania, a nie rozwiązywania moich problemów, że przeprowadzka magazynu, że przedświąteczna gorączka. Ostatecznie dekoder dotarł po blisko miesiącu, ale pomimo umówienia z Netią wszelkich szczegółów, kurier go nie wydał, jednocześnie oskarżając nas o próbę popełnienia przestępstwa i próbę sfałszowania umowy. Efekt taki, że na Boże Narodzenie zostałam bez telewizji.
Obsługa klienta w dużych polskich firmach od jakiegoś czasu, to raczej widzimisię pracujących tam ludzi, ale Netia szczególne dno... Ja już dziękuję za współpracę.
ZaletyDość sprawny interenet
WadyJakość obsługi klienta na możliwie najniższym poziomie
MiejscowośćJaworzno
~Volter / 2019-01-01 22:53
Ocena: 3.00 / 5
Mamy internet w Netii już od bardzo dawna kiedyś działał bardzo dobrze ale co się teraz dzieje to jakaś masakra.
ZaletyBrak przerw w dostawie.
WadyWolna prędkość pobierania i udostępniania. Wolne wczytywanie stron. Internet na święta strasznie zwalnia.
MiejscowośćPiła
~Klaudi85 / 2018-12-29 11:44
Ocena: 5.00 / 5
Pomimo dlugiego ovzekiwania na uruchomienie internetu teraz mam super abonament i bardzo szybki internet.
Polecam.
Klaudia
ZaletySzybki i niezawodny.
WadySupport
MiejscowośćKatowice
~Jebacz Neti / 2018-12-28 17:46
Ocena: 1.00 / 5
Nie polecam. Internet resetuje sie co 10 minut. JN
Wadywszystko
MiejscowośćWarszawa
~Arecki / 2018-12-27 13:13
Ocena: 5.00 / 5
Tanio i bezpropblemowo.
Internet dziala super
dziekuje Netio.
Zalety900mbps
WadyBrak
MiejscowośćBędzin
~Ajronmen / 2018-12-24 21:39
Ocena: 2.50 / 5
Internet od złodzieji i oszustów. W ofercie piszę 100 Mb/s, a w rzeczywistości jest 2-4 Mb/s i 0,2-0,9 uploadu
ZaletyBrak
WadyMegawolny internet, mimo małej ilości użytkowników korzystających z łącza
MiejscowośćPiaseczno
~Spadochron905 / 2018-12-24 13:48
Ocena: 1.00 / 5
Wszystkim osobą pracującym w tym ścierwie życzę śmierć w torturach !
Oszukują i kradną. Obsługa klienta poprostu dno !
To nie powinno nazywać się firmą dającą internet !!1
ZaletyZero zalet
WadyCała firma
MiejscowośćZabrze
~Tomasz / 2018-12-23 20:39
Ocena: 1.00 / 5
Firma Netia to typowo złodziejska firma. Na moją prośbę o przeniesienie usług do nowej lokalizacji firma przygotowała umowę. Przez 3 miesiące zwodzili mnie, że przeniosą usługi. Nigdy tego nie zrobili bo tak naprawdę nie mieli możliwości technicznych o czym dowiedziałem się po fakcie. Nie przeszkodziło im to skasować ode mnie opłaty za przeniesienie usług i wystawianie przez te 3 miesiące faktur na usługi w starej lokalizacji. Kiedy zrozumiałem, że to typowy przekręt rozwiązałem nową umowę.
3 miesiące zwodzenia mnie przez BOK po czym mnie olali i tylko skasowali pieniądze za usługi, których nie wykonywali.
Przestrzegam i odradzam tą firmę. Tomek
Zaletybrak
Wadywszystko
MiejscowośćBytom
~Gola15 / 2018-12-22 18:53
Ocena: 1.75 / 5
Posiadam internet od Netii już rok, cały czas występują problemy z łącznością, obsługa klienta niekompetentna nie jest w stanie ani podać przyczyny problemów ani wysłać odpowiedniej osoby do sprawdzenia łączności, przy rozmowie odniosłam wrażenie że nie mają kompletnie pojęcia o produkcie który sprzedają. Nie polecam
MiejscowośćRuda Śląska
~Adam / 2018-12-18 08:39
Ocena: 2.25 / 5
Internet od Netii był u mnie stabilny i nigdy nie miałem z nim problemów jeżeli chodzi o awarie, tylko prędkość Kuala, ponieważ przy łączy 50mb osiągnąłem max 22-23 mb. Dostałem od nich propozycję, aby zmienić moje stare łącze miedziowe na światłowód. Już od początku były problemy. Przyszedł Pan który miał podłączyć ten światłowód. Pokręcił sie po piwnicy, obejrzał skrzynke na klatce po czym stwierdził, że nie ma warunków na to by podłączyć nowe łącze. Według niego sygnał nie dochodzi do budynku. Na następny dzień próbowałem przez godzinę połączyć się z infolinią żeby dowiedzieć się, że internet jest ale u Nas w bloku. Przez kolejne dni dzwoniłem ciągle na infolinie żeby ktoś w końcu podłączył ten internet. Panie z infolinii z oparciem i dla twierdza, że warunki są, ale monterzy twierdz co innego. Nikt oczywiście nic nie wie, dział techniczny miał się ze mną skontaktować, ale od kilku tygodni cisza. Na te chwilę mam stary Internet, który na razie zostanie i nie wiem kiedy będę miał nowe łącze. Skandal jednym słowem.