Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

Getin Bank opinie

Ocena na podstawie 14 opinii

1.74 / 5

 • Prostota obsługi
  1.69
 • Oferta
  1.62
 • Obsługa klienta
  1.92

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 1
 • ~Dariusz D. / 2020-05-06 11:36
  Ocena: 1.00 / 5
  Przelewy na większe kwoty w ostatnim czasie (maj 2020) są zatrzymywane "ze względów bezpieczeństwa" na wiele dni i mają status "oczekujących", przy czym nie jest możliwe ani wycofanie przelewu ani popchnięcie go dalej. Konsultanci na infolinii są bezsilni i nie wiedzą nawet jak się z tego wytłumaczyć, poza "oddzwonimy jutro" "oddzwonimy pojutrze" itd.

  Myślę że to jest temat dla KNF.

  Podejrzewam że Getin znajduje się w tragicznej sytuacji finansowej i w ten sposób się ratują. Ja już zdecydowałem się wycofać wszystkie lokaty z tego pseudo banku.
  Zaletybrak
 • ~jola2089 / 2020-04-28 18:03
  Ocena: 5.00 / 5
  Polecam ten bank z czystym sumieniem szybką mila obsługa
  ZaletyWszystko jest w jak najlepszym porządku
 • ~Alicja / 2020-03-19 20:21
  Ocena: 1.00 / 5
  W Bialymstoku w oddziale na ul. Sienkiewicza uwaga na manipulację klientami. Nie daj się manipulować, bo stracisz dużo pieniedzy. Przychodzisz z jasno sprecyzowanymi planami, a po rozmowiez konsultantem wychodzisz z produktem, ktory ci wmanipulowal na ktorym tracisz w ciagu tylko tygodnia ponad 700zl.I jeszcze obslugujacy jest na tyle bezczelnh, ze radzi ci znowu cierpliwe czekać. Obsluga arogancka i prostacka, nie ma nic wspolnego z profesjonalizmem. Zainwestowanych pieniedzy w Fundusz NobleBank jeszcze nie odzyskalam, chociaz zapewniono mnie, ze po umorzeniu jednostek otrzymam je w ciągu 3 dni. Przyszlam na 4 dzień, a pieniedzy mocno uszczuplonych jeszcze nie ma. Okazalam swoje niezadowolenie, to obslugujacy mnie pracownik arogancko mi odpowiedział, ze może mi zaraz wydrukować. Chcę przezstrzec wszystkich przed tym oddziałem , aby omijali go zdaleka. Zlozylam naturalnie zazalenie. I nie wykluczone, ze wystąpię na drogę prawną. Czekam na rozpatrzenie zazalenia.
  ZaletyDość estetyczny wystrój sali obslugi klienta
  WadyPracownicy bezkarni, kierownik akceptuje nieprofesjonalne zaxhowanie personelu, duzo manipulacji, bezprawia, arogancji, nieprofesjonalizmu, lepiej nie wchodzic do tego odzialu, bo zostaniesz bez swoich szansna zaplanowana inwestycję. Dodam, że lepszą ma obsługę w swojej osiedlowej Biedronce niż tam mialam doświadczyć.
 • ~sara / 2018-10-25 16:42
  Ocena: 1.00 / 5
  Kredyt zaciągnięty w 2007 kwota 305 tys zł (frankowy) aktualnie spłacone 356 tys zł do spłaty UWAGA 900 tys zł, po zawarciu 1 aneksu, który miał pomóc w spłacie zadłużenie po restrukuryzacji wzrosło o 100 000 zł
  Trzeba bardzo uważać na zapisy w aneksach, które od około roku stosuje getin. Zapis dotyczy przeliczenia długu po aktualnym kursie NBP. Uniemożliwia on praktycznie walkę w sądzie o unieważnienie umowy.
  Ja osobiście mam złozony pozew do sadu , bo w praktyce nie jestem w stanie spłacić tego kredytu do końca życia.
  ZaletyBRAK
  Wadystosowanie zapisów niedozwolonych dzięki którym kredyt jest praktycznie nie do spłacenia, obowiązkowe ubezpieczenie nie wiadomo czego, etc,
 • ~xy / 2018-06-23 23:03
  Ocena: 1.33 / 5
  Bardzo wysoki procent.
  Ubezpieczenie tylko dla picu, które nie istnieje w rzeczywistości.
  Obsługa klienta na poziomie zerowym.
  Totalnie niewykwalifikowane osoby na call center, które uważają się za właścicieli tegoż banku.
  Nie wiem czy to kwestia głupoty, czy skutecznego prania mózgu...ale to by wyjaśniało dlaczego zatrudnia się każdego z przypadku na call center...bo niewykształconymi osobami można łatwiej manipulować.

  System informatyczny banku to pożal się Panie...dno totalne.
  Dzwonią do mnie prawie codziennie, prawie codziennie wysyłają smsy z żądaniem kontaktu, gdzie nigdy nie miałem niczego wspólnego z ich bankiem...
  Nie pomagają reklamacje i dyspozycje zmiany...

  Po prostu żenada, złodziejstwo i traktowanie klienta jak intruza.
  WadyUbezpieczenie, które istnieje tylko po to, aby podwyższać koszta końcowe raty.

  Konsultanci call center aroganccy, chamscy i zachowujący się jak właściciele banku oraz traktujący każdego klienta jak wroga.
 • ~Rydrych / 2017-11-25 01:01
  Ocena: 1.00 / 5
  Między innymi: zniszczenie "prawdziwej" umowy; wprowadzenie w jej miejsce umowy sfałszowanej
  z podrobionymi moimi podpisami i parafami; oszustwo w ubezpieczeniu kredytu.... 10 zarzutów
  w sprawie karnej!!! Prokurator nie może nic w tej sprawie bo GównoBank to spółka - nie można
  wskazać palcem osoby winnej. Dobrze że jednocześnie toczy się sprawa cywilna i ten przekręt trafił
  również do Urzędu Kontroli Finansowej. Odpuście sobie ten bank - cuchnie gorzej od ścierwa.
  ZaletyZalety??? - o nie....chyba się pożygam
  Wadybrak odniesienia do miana INSTYTUCJI ZAUFANIA SPOŁECZNEGO.....CHA, CHA, CHA
 • ~lewy / 2017-06-30 14:12
  Ocena: 4.33 / 5
  Jak dla mnie jest zupełnie w porządku. No i mega plus za obsługę klienta
 • ~mike / 2016-04-05 01:50
  Ocena: 1.00 / 5
  Totalne dno. Ciekawe czy upadnie ten bank w tym roku. to nie bank to maszynka do generowania zysku przy masowym naciaganiu klientow i oszukiwaniu ich na oferowanych produktach. nikomu nie polecam. Potwierdzam wszystkie negotywne opinie moich przedmowcow. Zadnych pozytywnych. Lydzie jesli mozecie uciekajcie z pieniedzmi z tego banku a wszystkim posiadajacym kredyty zlotowe indeksowane do frankow zycze wygranych spraw w pozwach sadowych.
  Zaletybrak
  Wadyoszukancze pseudokredyty hipoteczne. Masowe udzielenie kredytow hipotecznych zlotowych indeksowanych do kursu franka i proba gigantycznego wrobienia setek rodzin w zycie w pernamentnym stresie zwiazanym z rzekomym wzrostem kapitalu udzielonego kredytu. Przyjdzie kryska na matyska panie Czarnecki ze pozwolil pan na to oszustwo. Czyzby Upadek w 2016 roku ?
  kredyt hipoteczny od 2008 roku. splacony kapital 330000 pln. Pozyczny kapital 850000pln rzekome zadluzenie na dzisiaj po 8 latach splaty350000 Chf co daje patologiczny wzrost kapitalu faktycznie udzielonego kredytu w zlotowkach ok. 1 mln 400 tys zl. Lichfa.
 • ~Mirosław / 2016-04-04 15:32
  Ocena: 2.33 / 5
  Obsługa klienta bardzo miła, ale nic poza tym. Oferta banku - nie korzystam ze względu na udzielony mi kredyt CHF, który sam w sobie jest niezgodny z prawem bankowym, gdyż o ile kredyt hipoteczny został udzielony prawidłowy o tyle nałożona indeksacja została zrobiona w sposób nieuczciwy. Okazało się, że kredyty CHF to nie kredyty, a pożyczki spekulacyjne, na które to co miesiąc składają się kredytobiorcy, żeby bank mógł ze swobodą grać na giełdzie FOREX, niezależnie od tego czy straci czy zyska. Kiedy w oddziale zapytałem o nowy produkt jakim jest wsparcie finansowe kredytobiorcy poprzez dopłatę do kredytu mieszkaniowego przez BGK, osoby w oddziale nabrały wody w usta. Pan z obsługi jednak przypomniał sobie, że jakieś tam informacje były, ale nie było żadnych instrukcji jak postępować w oddziale w tym temacie. Odniosłem wrażenie, że znajduję się nie w banku, a w jakimś biurze gdzie pracują niekompetentni ludzie. Żenada... Poza tym bank wyrobił sobie negatywną opinię poprzez nieuczciwe ubezpieczenia niskiego wkładu, nieuczciwe polisolokaty. Sprzedaje swoje spółki. To wszystko powoduje, że w tej firmie pracują nieuczciwi ludzie, dlatego z takimi ludźmi należy walczyć.
  Zaletybrak
  Wadybrak zaufania publicznego
  11 lat . Kredyt już spłacony, a bank nadal jest nieuczciwy wobec mojej osoby.
 • ~KASIA / 2016-04-04 09:33
  Ocena: 1.00 / 5
  3 miesiące czekałam na dostep do usługi getin Phone. 40 min wisiała na telefonie za każdym razem i byłam przekierowania z działu do działu. Kiedy brałam kredyt - powiedziano mi że na zarobki zagraniczne mogę wziąść tylko kredyt w walucie obcej. Oszustwo w biały dzien
  ZaletyZadnej
 • ~Frankowcziz2008 / 2016-04-03 22:13
  Ocena: 1.00 / 5
  Jestem zawiedziony tym bankiem. W 2008 roku, pracując za granicą zostałem nakłoniony do wzięcia pseudofrankowego kredytu na skromne mieszkanie w wielkie płycie. Wtedy informowano mnie, że to dla mnie najlepsze rozwiązanie, a ja oczekiwałem od instytucji zaufania publicznego uczciwości. Po ośmiu latach spłacania kredytu, zaledwie 200 tys, spłaciłem już ok 130 tys (płacę blisko 1700 zł/ mc), do spłaty przy obecnym kursie franka pozostało mi 448 000! W Getin "Banku" nie mam dostępu do podglądu swojego kredytu online, od trzech lat obiecują mi przez infolinię, że pracują nad tym rozwiązaniem dla "starych kredytów", nic się nie zmienia. Liczę, że obecna władza uporządkuje bałagan, na który pozwoliła KNF w 2007 i 8 roku. Nie oczekuję pomocy od nikogo, pracuję dodatkowo w weekendy i spłacam ten toksyczny kredyt, mimo, że na "życie" zostaje mi niewiele, a często brakuje. Oczekuję właściwego nadzoru Państwa nad nieuczciwymi praktykami banków, w tym Getin, który m.in. utrudnia spłatę kredytu frankowego, we frankach. Obecnie w moim mieście jest tylko jeden punkt, który przyjmuje franki. Jeśli bym chciał spłacać kredyt we frankach, poprzez kantor online, to 99% kantorów skasuje mi opłatę ok. 50 zł za tę operację. Liczę, że obecny rząd zrobi z tym porządek. P.s. irytują mnie dwie sprawy - płatne bankowe trole, które na forach bundują "złotówkowiczów" przeciwko frankowiczom oraz lament osób, które wzięły kredyty w złotówkach. Mnie, płacącego podatki nikt nie pyta czy chcę się dokładać do "Mieszkania dla młodych" i innych programów dla kredytów złotowych, proszę więc złotówkowiczów o odpuszczenie sobie krytyki osób, które często błędnie poinformowane kupiły wymarzone mieszkanie, a obecnie ich życie zatruwane jest manipulacjami chciwych bankierów.
  ZaletyJedyna zaleta, jaką dostrzegam, to to że to polski bank, niestety czuję się i tak bardzo oszukany.
  WadyWady wypisałem wyżej: 1) pseudofrankowy kredyt, 2) wysokie spready, 3) niedozwolone klauzule w umowie, 4) manipulacji przy podpisywaniu umowy - namawianie na franki, 5) brak możliwości podglądu kredyty z 2008 roku online, 6) wysokie kary za dosłownie wszystko, 7) utrudnianie spłaty kredytu w zaciągniętej walucie, 8) fatalnie prowadzona strona na Facebooku, gdzie do każdego problemu admin odsyła do infolinii, 9) brak sensownej, dobrowolnej propozycji ratowania kredytów walutowych, 10) pogłoski o złej kondycji finansowej banku
  Kredyt frankowy z 2008 na kwotę 2000 tys, spłacone ok 130 tys, pozostało ok 450 tys, rata mc 1600-1700 zł :( tragedia.
 • ~Piotr / 2016-04-03 20:55
  Ocena: 1.67 / 5
  Przez niekorzystne dla mnie obowiazkowe zapisy w umowie stracilem ponad 23 tysiace zlotych. Mam tam kredyt hipoteczny. Nie polecam tego banku najgorszemu wrogowi.
  Zaletybrak
  WadyPrawdy się w tym banku nie dowiesz.
  4 lata temu dałem się nabrać na getin bank !!!
 • ~Tomasz / 2016-04-03 18:46
  Ocena: 1.00 / 5
  Bank oszukał swoich klientów dając im kredyty pseudowalutowe, indeksowane do walut, a faktycznie złotówkowe. Kręci i mataczy przy próbach reklamacji. Gubi pisma od klientów albo udaje, że ich nie dostał. Nie reaguje nawet na skargi Rzecznika Finansowego. Idiotyczne biurokratyczne procedury i zamawianie dokumentów przez infolinię. Fatalny system obsługi internetowe - brak obsługi kredytu, obsługa lokat i konta kiepska w porównaniu z innymi. Wyjątkowo drogi bank (patrz taryfy opłat i prowizji).
  ZaletyBrak jakichkolwiek zalet, dla tego banku liczy się tylko ZYSK i naciągniecie klienta - OMIJAĆ Z DALEKA
  Wadysame wady: - wmanewrowywanie klientów, którzy przyszli po kredyt złotówkowy w kredyty we frankach, - wmanewrowywanie w inne produkty - polisolokaty, inwestycje, ubezpieczenia NIC NIE WARTE - wysokie prowizje i opłaty, - brak systemu od obsługi kredytu on-line, a za wszystkie dokumenty z historii kredytu należy słono płaci.
  NIGDY WIĘCEJ TEGO BANKU, chyba stąd pogłoski, że ma poważne kłopoty
 • ~Dorota / 2016-04-03 12:45
  Najpierw oszuści sprzedali mi opcje finansowe pod nazwą kredyt hipoteczny. Potem okazało się, że zatrudniają upośledzonych umyslowo ludzi na infolinii. Nie dostałam ani jednej odpowiedzi na temat na zadane pytanie. Żaden oddzial banku nie miał wglądu w moj kredyt, nawet centrala na Domaniewskiej. Zamiast wydruku z konta dostałam zrobioną przez kogoś tabelkę w excelu. Nie przysyłali mi harmonogramu, Aneks o możliwości spłaty w CHF dostałam 5 miesięcy po wejściu ustawy. Podpisałam go 13 stycznia 2012, a 02 lutego 2012 wypowiedzieli mi umowę. Od czterech lat walczę w sądzie o uznanie wypowiedzenia za nieskuteczne i płacę systematycznie raty mimo wypowiedzenia,we wrześniu 2015 wszczynają egzekucję, a 30 grudnia bank sprzedaje wierzytelność firmie w ktorej ma udziały. Skończeni durnie.
  ZaletyZero.
  WadyKompletne dno, jw.
  "Kredyt" 429000zł, splaciłam 213000zl, do zapłaty jeszcze 890000zł.
strona 1 z 1
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

mBank
Ocena: 1.90, ilość opinii: 853
PEKAO SA
Ocena: 1.59, ilość opinii: 448
Santander Bank Polska (BZWBK)
Ocena: 1.55, ilość opinii: 396
Millennium
Ocena: 1.59, ilość opinii: 202
ING Bank Śląski
Ocena: 2.34, ilość opinii: 106
PKO Inteligo / iPKO
Ocena: 1.96, ilość opinii: 82
Netia Szybki Internet
Ocena: 2.13, ilość opinii: 2529
Cyfrowy Polsat Internet
Ocena: 1.53, ilość opinii: 2268
VECTRA
Ocena: 1.71, ilość opinii: 2144
UPC Internet
Ocena: 1.95, ilość opinii: 1937
Orange Neostrada
Ocena: 1.97, ilość opinii: 1059
Play
Ocena: 1.48, ilość opinii: 1003