Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

ING Bank Śląski opinie

Ocena na podstawie 46 opinii

2.87 / 5

 • Prostota obsługi
  2.95
 • Oferta
  2.85
 • Obsługa klienta
  2.80

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 3
 • ~Mesi / 2019-07-11 13:55
  Ocena: 2.00 / 5
  nie polecam, nie dostałam kredytu hipotecznego, pomimo wkładu własnego 70 tys i stabilnej historii zatrudnienia, mieli problem że zmieniłam praCE i zatrudniona jestem na karcie nauczyciela na umowy czasowe związane z awansami zawodowymi...tragedia byłam zwodzona pół roku, mieszkanie już sobie wyremontowałam, a kredyt dalej wisiał. Przeszłam do konkurencji Pekao inaczej podszedł do klienta bez porównania !!!!!!!
  odradzam bank.
  Zaletykonto firmowe i indywidualne pod jedna aplikacją
  Wadydużo
 • ~Oleksandr / 2019-07-05 20:40
  Ocena: 2.00 / 5
  I heard some good stuff about ING Bank, but that is trap and just advertising... You can read in news about how their services 'work', only failures... First things first,
  so I tried to open a new account, that took 2 hours with 2 tries, then I applied for the cash loan (learn your staff what cash loan is, this is basics...).
  They state that the decision will be made in 24 hours. Wrong.
  So I got positive decision in few days and went to the branch to sing agreement, but... At branch they claimed that I have 2 issues with my income statement (they already saw it in the online application, so could say this earlier):
  1) I need one more stamp (ok, I can ask my employer for that); 2) trailing zero was trimmed in one of the amounts (the funniest and dumbest thing is that their pdf template trims zeros, I can fix your template but this is no free).
  Looks like their personal is not trained, the same with your low skilled software engineers. If you do not value your time, do not waste time of others. The result of my story: I got cash loan in other bank in 30 minutes.
  Rubbish attitude! Definitely not the proper service in banking they claim they are!
 • ~NIEZADOWOLONAiOSZUKANA / 2019-06-03 17:43
  Ocena: 1.00 / 5
  Tragedia! Zamówiłam terminal w placówce ing... oferta 12 +2 misesiące... nikt nie powiedział że umowa będzie na 18 miesięcy :/ i po 14 trzeba będzie płacić 40 zł netto ... mimo że teraz tylko prowadzę działalność przez internet to będę musiała płacić przez 4 miesiące ! same komplikacje do tego terminal katastrofa! tak się zdenerwowałam że przeniosę konto gdzie indziej! OSZUŚCI do tego brak wglądu do umowy... a i jeszcze wygląda że dostałam miesiąc ekstra czyli będę płacić przez 5 miesięcy po 40 zł netto!!! nie polecam!
 • ~BarBara / 2019-05-19 12:19
  Ocena: 2.67 / 5
  Ewentualne wypłacanie gotówki w oddziale to porażka. Pieniądze zamówione odpowiednio wcześniej, a w oddziale znudzone panie, znudzony i przygłuchych pan kierownik. Trzeba mu wykrzykiwać nazwisko tylko po to, aby następnie odesłał do kolejki do kasy. Pani z koleżanką obok ustala w jakich nominałach ma wypłacić... pieniądze wcześniej zamówione (celowo powtarzam). Zgłoszenie uwag o tej sytuacji powoduje, że dostaniecie śmieszną odpowiedź od pani „specjalistki” ds. relacji z klientem, że ona sugeruje, aby dokonywać przelewów w zaciszu domowym, bo oni działają transparentnie i jawnie, a bezpieczeństwo klienta mają gdzieś. I gdzie tu jest to ich „liczą się ludzie”?
 • ~BarBara / 2019-05-19 12:19
  Ocena: 2.67 / 5
  Ewentualne wypłacanie gotówki w oddziale to porażka. Pieniądze zamówione odpowiednio wcześniej, a w oddziale znudzone panie, znudzony i przygłuchych pan kierownik. Trzeba mu wykrzykiwać nazwisko tylko po to, aby następnie odesłał do kolejki do kasy. Pani z koleżanką obok ustala w jakich nominałach ma wypłacić... pieniądze wcześniej zamówione (celowo powtarzam). Zgłoszenie uwag o tej sytuacji powoduje, że dostaniecie śmieszną odpowiedź od pani „specjalistki” ds. relacji z klientem, że ona sugeruje, aby dokonywać przelewów w zaciszu domowym, bo oni działają transparentnie i jawnie, a bezpieczeństwo klienta mają gdzieś. I gdzie tu jest to ich „liczą się ludzie”?
 • ~Niezadowolona / 2019-05-12 11:19
  Ocena: 2.33 / 5
  System do bani ,kupując w kantorze GBP po tp by je przelać do UK pobiera PLN ,waluta zostaje na rachunku walutowym,przelew przechodzi ale prowizja zostaje pobrana ,nie jak zaznaczyłam w przelewie z konta w PLN lecz z konta które zostało w GBP.Klient walnięty po kieszeni bo kupiłam po to GBP żeby zapłacić za przelew do UK 40PLN a nie przewalutować złotówki na funty i zostawić na koncie,z którego nota bene pobrano prowizję za przelew za granicę.Smieszne,że przelewy w innych bankach idą bez problemu ,a w ING system nie czyta przelewu w walucie z konta walutowego.Po to kupiłam funtu,by je przesłać do UK a nie by mieć na koncie.Tak,że wydałam 10 000PLN na zakup GBP i pozostało z 1980 funtów 1972 GBP a z konta złotówkowego pobrano 10 210 zl.Paranoja,to po co mi teraz funty kupione za niemałe pieniadze.Ostrzegam,co to za bank-system ciągle szwankuje,długie logowanie,jeszcze dłużdsze wylogowanie.Nie nadążają za nowoczesnoScią.tylko reklama wszechobecna co to bank nie oferuje.Tylko załatwię reklamacje,ciekawe ile potrwa i zwijam konto.
  Zaletyniewiele
  Wadydługie logowanie,jeszcze dłuższe wylogowanie,przelewy walutowe masakra-system nie czyta przelewu
 • ~IZA / 2019-04-29 22:44
  Ocena: 1.00 / 5
  Jestem zażenowana tym bankiem i już przeniosłam swoje konto do konkurencji.
  Swoją droga, darujcie sobie tych przygłupów, którzy nagabują ludzi w galeriach handlowych na stoiskach ING, bo to jak się zachowują i jak są bezczelni to przekracza pojęcie... Na pewno nie polecam stoiska w Atrium Koszalin. Banda gówniarzy, którzy wręcz rzucają się na ciebie, a jak podziękujesz to w prymitywny sposób to komentują... odradzam
  WadyObsługa
 • ~Karioka / 2019-04-13 07:33
  Ocena: 2.33 / 5
  W ING kreďytu hipotecznego nie dostałam natomiast w PKO BP bez problemu.
  ZaletySympatyczni pracownicy w oddziale przy ul. Rolnej w Katowicach
  WadyDługie oczekiwanie na decyzję kredytu hipotecznego
 • ~Przemek / 2019-03-22 07:57
  Ocena: 1.33 / 5
  Nie polecam tego banku . Nie udzielili mi kredytu 30 000zl ze względu na młody wiek i brak histori kredytowej . Smiech !!! Lepiej dać dla starszych osób by potem przejmować ich domy ! Nie polecam !!
  ZaletyNIE MA ZALET
  WadyNie szanują młodych ludzi
 • ~Joanna / 2019-02-23 09:29
  Ocena: 1.00 / 5
  Nie polecam tego banku przelew zagraniczny dwa tygodnie i dalej ani śladu po pieniądzach. Wyjaśnienia do banku zagranicznego wysyłane z opóźnieniem momo że ten pisze o priorytetowym potraktowaniu sprawy ING śpi albo pracownicy mają to w nosie.UWAŻAJCIE PÓKI CO STRACIŁAM SWOJE PIENIĄDZE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • ~Ela / 2019-01-31 10:16
  Ocena: 1.67 / 5
  Pożyczkę gotówkową w tym banku wziąść to graniczy z cudem.
  Zarabiam koło 5 tys, chciałam na raty pożyczyć 2000 tys. - decyzja na mój wniosek negatywna...
  Dobrze że mam konto w innym banku (do którego docelowo odchodzę po 15 latach z ING) gdzie dostałam pożyczkę bez problemu.
 • ~Holly Holly / 2019-01-22 10:46
  Ocena: 2.00 / 5
  Mam terminal z ING ale jestem bardzo rozczarowana. Bardzo bardzo bardzo długo myśli.. ciągłe kłopoty. Klapka od papieru zamknięta na amen. Potrzebny jest nóż albo śrubokręt. Sprzęt kiepskiej jakości. Odrzuca transakcje a w innym idzie transakcje jak błyskawica. Wymieniłem już 4 terminale. Odradzam ten sprzęt
  ZaletyJedyna zaleta to niskie koszty
 • ~Klientka / 2018-12-10 13:12
  Ocena: 3.67 / 5
  Jestem klientem banku od wielu lat, ale w ostatnim czasie te częste awarie systemu skłaniają mnie do zmiany banku.
  ZaletyTanie kredyty
  WadyCzęste awarie bankowości internetowej oraz bankomatów i wplatomatów.
 • ~marek / 2018-12-01 08:04
  Ocena: 1.00 / 5
  nigdy więcej konta w tym banku skończyła mi się ważność dowodu osobistego zablokowano mi konto nie mogłem poregulować sobie ważnych płatności nie są to sierotki banku tylko moja kasa która bank przechowuje mam konto paribasie i tam przenoszę moje pieniądze bo oni mi konta nie zablokowali
 • ~Maniek / 2018-11-29 21:46
  Ocena: 3.33 / 5
  MASAKRA TEN INTERNETOWY - ING, ciągle czytam komunikaty: "Ograniczenia w dostępności niektórych usług. Obecnie działanie niektórych funkcji systemu bankowości internetowej i mobilnej może być ograniczone. Nadal możesz sprawdzić saldo swoich kont lub wysłać przelew. "
  Tak to jest, jak coś jest niby za darmo (bo za 300zł kartą), to znaczy, że tak NAPRAWDĘ jest do NICZEGO ... Stare powiedzenie ale JARE i POLSKIE, a nie ZAGRANICZNE !!
  Zaletyoprocentowanie, kredyty
  Wadydostęp do usług elektronicznych ciągle są niedostępne, zwłaszcza gdy stoję w sklepie przy KASIE
 • ~Gaga / 2018-10-12 12:35
  Ocena: 3.00 / 5
  Jestem klientką tego banku już od kilku lat i właściwie nie mogę narzekać kiedy korzystam z ich usług przez internet, natomiast dokonanie wpłaty lub wypłaty w samej placówce to dramat. Ostatnio spędziłam tam prawie pół godziny aby wypłacić pieniądze (musiałam zrobić to w banku). Dwa stanowiska które zajmują się takową obsługą i kolejka oczekujących. Obok dwie panie które stały i nie bardzo wiedziały co zrobić ze zdenerwowanymi klientami więc proponowały kawę, żenada taka obsługa.

  ZaletyDobrze działające aplikacje przez internet
  WadyZbyt długi czas oczekiwania na obsługę w samym banku i zbyt częste przerwy techniczne
 • ~obywatel Polska / 2018-08-08 20:14
  Ocena: 2.00 / 5
  Ing bank przetrzymuje środki.
  Od 1 sierpnia do dziś nie dostałem swoich środków, pomimo tego, że zostały przekazane bankowi 1 sierpnia.

  Bank nie reaguje na żadne ponaglenia i "mydli oczy" tekstami rodem ze skryptu.
  Po prostu ma totalnie gdzieś obsługę klienta ze standardami.

  Środki są celowo przetrzymywane po to, aby nimi obracać i zarabiać na niewiedzy klientów.

  Radzę się poważnie zastanowić nad otwieraniem rachunku w tym banku, bo co z tego, że go otworzycie jak przelewy nie będą do Was docierać ?

  Do tej pory byłem zadowolony z ich usług, ale tym razem to była przesada.
  ZaletyKonto oszczędnościowe
  WadyNie dochodzą przelewy i nikt sobie z tego nic nie robi, mając to gdzieś
 • ~Andyman / 2018-08-02 21:17
  Ocena: 2.00 / 5
  MOCNO ODRADZAM szczególnie ścieżkę kredytową! Właśnie odmówiłem zawarcia umowy kredytu hipotecznego w ING :), - w ramach ścisłości nie mam żadnego innego banku w zanadrzu! Wniosek złożony przez doradcę dewelopera na początku kwietnia, po drodze 3x zaświadczenia z US i ZUS (mam działalność od 9 lat z wysokim dochodem, regularnie płaconymi podatkami, pensjami pracowników i ZUSami, nawet p... mandaty płacę, jeśli są) + zaświadczenia z US o wysokości wpłaconego PIT za dwa lata wstecz! PITy, książki skarbowe, leasingi wszystko OK, dopiero w czerwcu wstępna decyzja OK, na koniec lipca decyzja ostateczna pozytywna ale...tylko jeszcze kolejne zaświadczenia o niezaleganiu, kolejne miesiące z księgowości, opinie z leasingów - dość już tego ! Kredyt hipoteczny na 400tyś, mieszkanie developerskie 40% moje już wpłacone! MAM DOŚĆ ich wydziwiactw ! Jasne mam szczęście te 400 sam wyłożę ! najwyżej nie kupię kolejnego starego auta, lub sprzedam któreś z kolekcji. Śmieszne: w trakcie załatwiania tego wszystkiego tajemniczy handlowcy z ING zdążyli zaproponować 200tyś kredytu na firmę (bym tylko przeniósł rachunek) i już po tygodniu formalności dostałem zgodę od nich na leasing łodzi do czarterów za bagatela 1,2 mln netto !!!, chyba po to bym tą razem z tą łódką zniknął na Karaibach ! 5 miesięcy na hipotekę - chrzańcie się !!! Zamykam ich kartę kredytową - jedyną jaką posiadam już od 18 lat ! od dawna nadpłaconą o 5- 10tyś ! Ich procedury są chyba z głębokiej komuny! ING ! W...CIE SIE !
  ZaletyPrzedstawiciele miło i chętnie oferują, a że później się przeciąga w nieskończoność to już przecież nie ich wina :)
  WadyProcedury ciągnące się miesiącami !
 • ~Tosiencja / 2017-08-29 21:10
  Ocena: 4.00 / 5
  Mam tu konto od 2009 roku. Przez dwa lub trzy lata miałam tez akrte i regularnie, raz w miesiacu robiłam wypłaty w ich bankomatach i nigdy nie było z tym problemu (bankomat nigdsy nie zaszwankował). Jak dla mnie przejrzysta bankowość internetowa (i to głównie dla niej nadal mam u nich konto) i na tym poziomie korzystania z usług tego banku nie mam zastrzeżeń.
 • ~marron5230 / 2016-10-10 21:46
  Uwaga na ten bank
  Mam firmę i US z ZUSem zrobiły mi zajęcie u nich na 100 tys PLN o którym mnie nie poinformowali.
  Potem przez osiem miesięcy wszystkie środki ponad ustawowe 12 tysięcy przelewali sobie na „konto techniczne” …
  Bo niby nie wiedzieli komu musza najpierw zapłacić :-/
  Odradzam
  Zaletynajlepszy serwis
  Wadysłaba wola
strona 1 z 3
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

mBank
Ocena: 2.09, ilość opinii: 482
Santander Bank Polska (BZWBK)
Ocena: 1.65, ilość opinii: 199
PEKAO SA
Ocena: 1.58, ilość opinii: 188
PKO Inteligo / iPKO
Ocena: 2.04, ilość opinii: 66
ING Bank Śląski
Ocena: 2.87, ilość opinii: 46
Millennium
Ocena: 2.32, ilość opinii: 21
Flixbus
Ocena: 2.19, ilość opinii: 493
Link4
Ocena: 1.58, ilość opinii: 286
ITAKA
Ocena: 2.83, ilość opinii: 221
Netflix
Ocena: 2.89, ilość opinii: 127
nju mobile
Ocena: 3.17, ilość opinii: 123
Virgin Mobile
Ocena: 2.56, ilość opinii: 84