Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

PTU opinie

Ocena na podstawie 40 opinii

1.49 / 5

 • Oferta
  1.52
 • Obsługa klienta
  1.31
 • Cena/Jakość
  1.59

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 2
 • ~Artur Frąckowiak / 2013-08-28 22:54
  Ocena: 3.67 / 5
  Powiem krótko Asistans super!!!Miałem drobną awarie w Niemczech w ciągu 8 godzin od zgłoszenia byli na miejscu załadowali busa na lawetę i zawieżli do Polski do mojego mechanika w moim miejscu zamieszkania!Awari autko uległo 590km od domu!!Zero kosztów dodatkowych!!A i zmieniali kierowce bo jechali na taho to żeby nie tracić czasu to kierowca zmiennik przyjechał autem osobowym na autostradę!!!
  ZaletyWyżej napisałem
  WadyCo do Asistans brak!!!!!
  Prawie rok za 250zł na rok
 • prty4man / 2012-07-20 10:27
  Nie mam pozytywnych doświadczeń, sprawca wypadku był ubezpieczony w PTU, musiałam się odwoływać bo proponowali mi wartość naprawy 5-6 razy niższą niż koszt w serwisie (wycena PTU 800 zł a faktyczny remont 4200 zł). Ręce opadają. Napisałam pełnomocnictwa i oddałam sprawę radcy prawnemu z Mobile Cash w krakowie, dopiero chyba się przestraszyli i zapłacili za naprawę rzeczywistą kwotę
  Wadyzaniżanie wyceny
 • ~Ewa i Sławomir Koźmińscy / 2012-07-18 10:16
  Ocena: 1.00 / 5
  Po zgłoszeniu szkody dostarczyliśmy całą wymaganą dokumentację łącznie z pismami od Administratora Wspólnoty Mieszkaniowej, z której jasno wynika, iż to Wspólnota ponosi odpowiedzialność za powstałą szkodę. Wielokrotnie kontaktowaliśmy się z PTU telefonicznie, zawsze informowano nas o tym, iż wysyłane są powiadomienia drogą elektroniczną do likwidatora, który na pewno się z nami skontaktuje. Taki kontakt nie miał miejsca ani razu. Informację o odmowie wypłaty odszkodowania uzyskaliśmy od konsultanta w trakcie rozmowy telefonicznej. Cierpliwie czekaliśmy na decyzję na piśmie. W końcu ponownie skontaktowaliśmy się z PTU i dostaliśmy zapewnienie, iż otrzymamy decyzję drogą e-mailową. Żadnej informacji ze strony PTU! Wynikiem takiego trakyowania jest całkowity brak zaufania do PTU. Nie mamy poczucia bezpieczeństwa związanego z posiadaniem polisy OC w firmie PTU, mamy ogromne zastrzeżenia do ich kompetencji, rzetelności, uczciwości, poszanowania dla klienta, którego traktują w sposób przedmiotowy.
  ZaletyBrak
  WadyBrak szacunku dla klienta
 • ~Katarzyna Suchta / 2012-07-12 20:31
  Ocena: 3.00 / 5
  Witam
  Przestrzegam wszystkich przed wykupieniem polisy assistance + pojazd zastępczy. Po zgłoszeniu awarii pojazdu na autostradzie w Niemczech, zostałam poproszona o przesłanie potwierdzenia wykupu polisy, ponieważ moich danych nie było w w bazie, a to warunkowało udzielenie pomocy. Po poniesieniu nie małych kosztów dotarłam do miejsca zamieszkania. Czas oczekiwania na holownik po ponownym zgłoszeniu awarii wyniósł ponad dwie godziny ( odległość 20 km ). Ze względu na to, że mój pojazd zabierany był do naprawy z miejsca zamieszkania okazało się, że nie przysługuje mi pojazd zastępczy ( opłaciłam na 7 dni ). Po trzech dniach zatelefonowano do mnie i poproszono o opinię na temat jakości wykonanej usługi. W trakcie udzielania odpowiedzi na zadane pytanie, w tle słychać było śmiech pracowników, na poczynioną w powyższej kwestii uwagę, włączono muzykę. Zachowanie pracownika było przejawem skrajnej arogancji i braku kultury.
  Zaletybrak
  Wadyjak przedstawiłam powyżej
  7 dni, 182 zł
 • ~robert / 2012-07-06 13:11
  Ocena: 1.00 / 5
  nie wiem kto pisze te opinie ale sa mało obiektywne ja w ubiegły piatek zgłosiłem szkode we wtorek był rzeczoznawca po godzinie była laweta a srode rano miałem oszacowana szkode po południu miałęm już samochód zastepczy warsztat wczoraj zrobił swoje ogledziny podwoiłkwote przyjeli bez problemu kontakt z osobą prowadzącą praktycznie stała jestem tam ubez. dopiero pół roku i myslę że jest wszystko OK
 • ~wojtek / 2012-06-25 14:09
  Ocena: 1.00 / 5
  to jest jakas patologia wspoood. wypowiedzialem umowe 2 dni przed koncem ubez. a oni mi po miesiacu przysylaja kontynuacje umowy ubez.OC i w dodatku za rok mam zaplacic 4300 zl heh to jest jakis koszmar. moje auto jest warte niecale 4 tysie.
 • ~vik / 2012-04-25 12:54
  Ocena: 2.67 / 5
  Tragiczny kontakt. Czekam i czekam, nikt nie oddzwania. Z likwidatorem merytoryczny kontakt zerowy, pani z obsługi klienta nie może przełączyć (nie ma takiej możliwości)!!!!???. Pani nie odpowiada na maile. W marcu miałam stłuczkę, uznano szkodę całkowitą, pojazd wystawiono na aukcji (to jakaś aukcja wewnętrzna), ktoś go kupił. Osoba miała 3 tyg. na odebranie pojazdu. Okazało się, że Pan zrezygnował, bo doczytał się błędu w ofercie??!!!, a PTU nie raczyło mnie powiadomić o jego rezygnacji!!!! Zło stoi sobie na parkingu, chodź niby jest sprzedany, kasy na koncie brak, a Pani likwidator merytoryczny dłubie sobie w nosie i ma mnie w d.... Nigdy więcej PTU, nowy samochód ubezpieczyłam w PZU.
  10 lat
 • ~Wojtek / 2012-02-21 18:23
  Ocena: 1.33 / 5
  Gdyby ktoś chciał złożyć pozew zbiorowy przeciw PTU, to niech się dołącza. Czekam na kontakt. Ja straciłem ponad 3000 na AC.
  ZaletyŻADNYCH
  WadyZa mała rubryka, miejsca nie wystarczy ;)
  ... Co tanie, to drogie.
 • ~jaco31 / 2012-02-06 23:12
  Kpina a nie ubezpieczalnia nie polecam tej firmy ,miałem wykupiony ASSISTANS na europę po awarii auta w Niemczech a na dodatek jechałem z 2-jką dzieciaczków jeszcze temperatura -20*C no i oczywiście problem z holowaniem!!miałem naprawić samochód w jakimś warsztacie i wrócić sobie
  do kraju! to jest ich POMOC- to po co takie ubezpieczenie jak trzeba samemu sobie szukać pomocy( no ludzie skandal). to się nadaje do TV co robią z ludzmi!!!!! tym powinien zając się jakiś organ ścigający i zajmujący się oszustwami- nie odpuszczę im tego!!!!!!!!
  Zaletynie ma
  Wadycała ta firma to jest minus
  pierwszy raz mnie takie coś spotyka
 • ~ponczek16xx / 2012-01-23 15:20
  Ocena: 1.00 / 5
  MIja miesiąc od zgłoszenia szkody i zero odzewuu. JAk tak można!!!
 • ~negatyw / 2012-01-04 10:51
  Witam,
  tragiczna firma. Mama wyrobione zdanie na podstawie praktyk jakich z nią doświadczyłem. Skradziono mi samochód po 4 miesiącach od ubezpieczenia, a PTU wypłaciło odszkodowanie na poziomie prawie 30% poniżej początkowej kwoty ubezpieczenia.
  ZaletyBrak
  WadyBardzo niska kwota wypłaty ubezpieczenia
  Olewcza obsługa
 • ~m / 2011-08-11 07:01
  Ocena: 4.67 / 5
  Szczerze to też czytając te wszystkie komentarze się przestraszyłem...ale nie... wszystko jak najbardziej w porządku.

  Jakiś wandal postanowił się przejść zamiast chodnikiem to po moim samochodzie...i mi go powgniatał... Na trzeci dzień od zgłoszenia szkody z AC przyjechał do mnie rzeczoznawca na oględziny. Na drugi dzień miałem już wycenę szkody. Wycena ok - Byłem u mechaników - ich wyceny oraz PTU były bardzo zbliżone do siebie. Od zgłoszenia szkody minęło raptem 7 dni roboczych. Po tych dniach odszkodowanie miałem już na koncie. Wszystko praktycznie załatwione w kilka dni i w większości przez internet. Likwidacja szkody załatwiona szybko i sprawnie. Mogę już naprawiać auto i kontynuować AC na następny rok w tej firmie. Pozdrawiam.
  ZaletySzybko i sprawnie.
  Wadynie mam zastrzeżeń.
 • ~tefek / 2011-08-04 07:33
  Ocena: 1.00 / 5
  Miałem wypadek nie ze swojej winy - przyczynienie się do wypadku.
  PTU wypłaciło gościowi co spowodował wypadek odszkodowanie a teraz nękają mnie zastraszają procesami i komornikiem jak im nie zwróce!!!!!! W PTU interpretuje się prawo jak im pasuje!!!!
  I nie ma tu mowy o profesjonaliźmie!!! Najlepiej wychodzi im działamnie na niekorzyść własnego klienta!!!!!
  Dziwne jest to że nadal działają bezkarnie i nikt nimi się nie zainteresował - prokuratura, czy też inne instytucje!!!!!

  APEL

  Ludzie uciekajcie jak usłyszycie przy ubespeczaniu samochodu słowo P T U !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
  ZaletyŻ Ą D N Y C H !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  WadyS A M E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • ~Karola / 2011-06-18 01:28
  Miałam kiedyś drobną szkodę (ktoś zarysował mi drzwi na parkingu), postanowiłam sama pojechać do nich na Młynarską w W-wie.
  To był błąd! Spędziłam tam cały dzień (bez przesady), wiele godzin oczekiwania na załatwienie sprawy, a przede wszystkim aby wogóle łaskawie objawił się "pan rzeczoznawca"! żenada, że tak duża firma sępi na zatrudnienie kilku dodatkowych osób i skazuje klientów na wielogodzinne wystawanie w ich siedzibie.dno!
 • ~Iza / 2011-04-14 23:55
  Byłam sprawcą kolizji drogowej. Pakiet OC+AC mam wykupiony w PTU. Po przeczytaniu fatalnych opinii byłam przerażona i spodziewałam się, że i mnie zrobią w...I ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu nie miałam z nimi najmniejszego problemu. Szkodę uznano za całkowitą. Przysługiwało mi zatem odszkodowanie równe wartości samochodu sprzed wypadku pomniejszonej o wartość wraku. Sensownie wyceniono wartość samochodu sprzed wypadku (nie zaniżono jej), sensownie wyceniono wartość wraku (po tyle faktycznie schodzą chociażby na Allegro). Nie miałam problemu z dodzwonieniem się do informacji (choć faktycznie Panie mają ton głosu taki, jakby klient był dla nich złem koniecznym),ale za to Pani likwidator zajmująca się bezpośrednio moją sprawą błyskawicznie odpowiadała na moje zapytania e-mailowe. Siedemnaście dni od daty kolizji pieniądze pojawiły się na koncie. TRZY UWAGI: 1) Na miejsce kolizji była wezwana policja. Mandat zapłaciłam, ale był sporządzony protokół policyjny i ubezpieczyciel nie mógł mieć żadnych wątpliwości co do okoliczności zdarzenia; 2) Zaraz po kolizji auto odstawiłam do warsztatu. Wycena szkód odbywała się zatem przy mechanikach, którzy nie pozwolili na to, żeby cokolwiek zostało "niezauważone"; 3) Dobrze przeczytałam OWU przed wykupieniem AC i zwróciłam uwagę na wszelkie niuanse i na konieczność dopłacenia za multum rzeczy (nie zaskoczyła mnie amortyzacja, udział własny itp). POWODZENIA WSZYSTKIM (No i oświadczam, że dla nich nie pracuję;)
 • ~aa / 2011-04-14 20:24
  Ocena: 2.33 / 5
  Jestem tam ubezpieczona. Cenowo moze i najtaniej, ale w razie szkody masakra
  czekam na odszkodowanie z AC. Samochodu nie mam 1,5mies., zero kontaktu, zero odpowiedzi na email! PO PROSTU PARODIA!
 • ~oszukany / 2011-02-10 15:11
  Szanowni Panstwo
  Firma PTU to jeden wielki oszust, prowadzone przez nich postepowanie zakrawa na kpine mialem szkode z AC dostalem niecale 308 zł, ogledziny przeprowadzone ponoc przez rzeczoznawce, ktory stwierdzil że on pod samochod nie bedzie wchodzil, w kosztorysie nie ujęte wszystkie zgloszone szkody, śmieszne stawki, pomimo obcji wykupionej do naprawy z orginalnymi częśćmi, brak kompetencji. Cuz jednym slowem trzeba zrobic samemu i puzniej iść do Sądu po swoje.
  Nie polecam i szczerze odradzam.
 • ~Oszukany / 2011-02-02 17:10
  Ocena: 1.00 / 5
  Chciał bym wszytkich przestrzec przed wykupieniem tzw. drobnej szkody bez utraty zniżek. Sprawa wygalda tak, ze płaci sie dodatkowo za 'drobna szkode" i jezeli takowa wystapi a poźniej bierze od nich zaświadczenie o bezszkodowości to ta drobna szkoda widnieje i w innej firmie ubezpieczeniowej juz się jest "osoba szkodowa,"
 • ~ktosss / 2011-01-28 19:28
  Ocena: 1.00 / 5
  06,09,2010 miałem szkode przez 3 miesiace nikt nie potrafił mi odpowiedziec kiedy dostane pieniadze i po 4 miesiacach (na poczatku stycznia ) dali odpowiedz ze szkody na samochodzie nie odpowiadają kolizji a najlepsze jest to ze to sprawca jest ubespieczony w ptu a nie ja..... oszukja jak mogą zeby tylko zarobić odałem sprawe do sądu
 • ~ccc / 2011-01-13 11:56
  Ocena: 1.00 / 5
  Ja dopiero zaczynam z nimi walkę więc szukałem opinii na ich temat i trafiłem tutaj!!!maja 5 dni na wycenę szkody ale trwa to już prawie miesiąc, po 4 telefonach nie powiedziano mi nic zadowalającego ale czytając Wasze opinie to dopiero początek - ale tak łatwo nie odpuszczę!!!!
  Zaletyjakie plusy!!!!!!!????????
  Wadyoj długo by pisać!!!!!1
strona 1 z 2
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

Hestia
Ocena: 1.82, ilość opinii: 820
PZU
Ocena: 1.45, ilość opinii: 712
Link4
Ocena: 1.49, ilość opinii: 604
Uniqua
Ocena: 2.11, ilość opinii: 439
Warta
Ocena: 1.36, ilość opinii: 409
Generali
Ocena: 1.61, ilość opinii: 282
VECTRA
Ocena: 1.61, ilość opinii: 4254
Play
Ocena: 1.39, ilość opinii: 4123
Orange
Ocena: 1.39, ilość opinii: 3743
UPC Internet
Ocena: 1.81, ilość opinii: 3459
Netia Szybki Internet
Ocena: 2.02, ilość opinii: 3181
Plus
Ocena: 1.43, ilość opinii: 2783