Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

KORBANK opinie

Ocena na podstawie 284 opinii

3.22 / 5

 • Niezawodność
  3.03
 • Obsługa klienta
  3.11
 • Cena
  3.46
 • Parametry
  3.34

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 15
 • ~Robert / 2019-04-24 18:57
  Ocena: 5.00 / 5
  Przy zmianie poprzedniego operatora wahałem się co do Korbanku, czytałem wiele opinii, które mówiły o słabym internecie, przerwach w dostawie itp. Jednak zdecydowałem się ze względu na bardzo atrakcyjną cenę, 40 zł za miesiąc za download 100MB/s i uploaad 80MB/s w ofercie na 9 miesięcy (chciałem krócej, ale niestety nie było takiej możliwości). Nauczony poprzednimi przepychankami z innymi większymi operatorami przeczytałem dokładnie umowę. Nie było w niej nic niezgodnego z rozmową telefoniczną, wszystko było tak jak wcześniej zostało omówione. Po zamontowaniu internetu trochę się zawiodłem, bo prędkość nie była taka jak trzeba. Okazało się, że router, który otrzymałem w ramach dzierżawy nie jest najwyższych lotów i żeby osiągać względnie dobrą prędkość trzeba praktycznie postawić go przy komputerze. W innym pokoju za ścianą to już prędkość osiągała wartości rzędu 20 MB/s, za kolejną ścianą już maksymalnie do 10 MB/s. Jednak ja miałem możliwość podpięcia kabla ethernet od routera do komputera i prędkość to minimalnie 95 MB/s, a upload często przewyższa deklarowane 80 MB/s. Dlatego jedynym minusem korbanku jest słaby router dołączany w ramach umowy - jeśli masz swój z lepszej półki to skonfiguruj sam - jest wiele poradników w internecie (trzeba podać swój adres MAC w rozmowie telefonicznej do korbanku). Cała reszta na wielki plus. Płacę mało i mam bardzo dobrą jakość połączenia: duże prędkości oraz niski ping o każdej porze dnia.
  Zalety- niska cena
  - wysoka prędkość
  - niski ping
  Wady- słaby router
  MiejscowośćWrocław
 • ~MeridaWaleczna / 2019-04-10 19:27
  Ocena: 1.25 / 5
  Tragedia.. Ciągle awarie internetu oraz samego routera dzierżawionego od Korbank.. Router wymieniany już 9 razy.. Dziś znowu nie działa Serwis tylko smsowy ale i tak nie odpowiada. Tragedia czekam do końca umowy i rezygnuję NIE POLECAM
  ZaletyBrak zalet
  WadyWad zbyt wiele by starczyło miejsca na ich wymienienie
  MiejscowośćWrocław
 • ~Uniu / 2019-04-08 21:27
  Ocena: 2.25 / 5
  Internet co chwila zrywa połączenie, niezależnie od urządzenia (laptop, telefon, tablet) siedząc 2 metry od tak zwanego korboxa (nie chodzi tu o połączenie wifi, a o połączenie z siecią). Nie polecam, obsługa klienta dobra do momentu podpisania umowy, potem już tylko batalia z usterkami, przerwami w dostawie internetu (istnienie pomocy technicznej, czy też działu serwisu to mit, najlepszym pomysłem jaki mieli to włączyć i wyłączyć urządzenia, sprawdzić poprawność połączeń - działa tak od 2 lat i nikt nic nie grzebał, oraz na końcu najważniejsze - u mnie działa proszę pana).
  Korbox który posiadam nie nie działa szybciej niż około 25 megabitów także zakup szybszego łącza mija się z celem, chyba, że zainwestuje się dodatkowy router (kolejne rządzenie do kolekcji na stolik rtv?
  Telewizja, działa bak powinna, czasem tylko znika fonia ale to może być sprawa mojego TV, tu nie mam pewności.
  ZaletyTelewizja działa
  WadyZrywa połączenie z internetem, słaby zasięg i prędkość wifi,
  MiejscowośćWrocław
 • ~Iza / 2019-03-28 15:42
  Ocena: 2.50 / 5
  Ogólnie po kilku latach współpracy poziom usługi był w wyższych stanach średnich. Awarie były w miarę szybko naprawiane, prędkość względnie dobra. Niestety właśnie dziś zaczęli mnie napastować ścigacze długów, z polecenia Korbanku. Szkopuł w tym,że umowa zakończona była rok temu a firma nadal liczyła sobie usługę. W dodatku nawet nie raczyła powiadomić o roszczeniu, nie przysyłała tez żadnych faktur ( Tajemniczy Don Pedro), tylko przekazała nienależny dług ściągaczowi długów. Totalna Katastrofa i ocena jednak ZERO.
  Zalety Awarie były w miarę szybko naprawiane, prędkość względnie dobra, chociaz wieczorami mułowata.
  WadyObsługa fatalna
  MiejscowośćWrocław
 • ~Nick / 2019-03-25 12:15
  Ocena: 4.25 / 5
  Wszystko dział A jak należy. Na plus internet symetryczny, niewielu operatorów ma taka usluge
  ZaletyCena jakość
  MiejscowośćWrocław
 • ~Mistrz Och! / 2019-03-18 16:00
  Ocena: 2.25 / 5
  Marzec 2019.

  -Na wiosnę 2018 - maj-czerwiec pojawiły się zaniki internetu seriami po kilka sekund do kilku minut i tak przez 20-120 minut. W końcu odnowiłem sterowniki karty sieciowej - jakby się poprawiło ale zaniki pozostały pomimo spadku częstotliwości.
  -Sierpień nie najgorzej, czasowe zaniki
  -Jesień, odnowiona umowa, o wiele wyższe parametry łącza od września 2018
  pojawiły się zaniki połączeń seriami zwykle w czasie 20-23 w czasie pomiędzy 20-40 minut wielokrotnie po kilka kilkanaście sekund do kilku minut (rzadko powyżej 5 na raz za to wielokrotnie w ciągu godziny ikonka sieci z czerwonym krzyżykiem) - zoptymalizowany system przez 3 tygodnie odświeżone wszelkie sterowniki.
  Informacja od działu technicznego: "U nas wszystko perfect!"

  W końcu świeży system, problemy pozostały pomimo wielu rozmów i prób przekonania do rewizji sytuacji.
  -Listopad 2018 - podobno nowy ruter lokalny, poprawa wszystkiego na jakieś 2 tygodnie, wizyty u psychoanalityka zawieszone , zmniejszam dawki leków tłumiących.
  -Grudzień doceniam wartość spacerów i kontaktu z naturą a po zabiegu hipnozy już nie widzę nic złego w ikonce połączenia sieciowego ubarwionej symbolem złowrogiego czerwonego "X".
  -Styczeń 2019: Yoga i pierwsze łzy wyzwolenia spod swoich wygórowanych oczekiwań... przecież internet też człowiek i może sobie wyskoczyć na papierosa a ludzie z technicznego mówią, że powinienem być zadowolony... chyba patrząc na brudną wodę w szklance zapominam o radość z posiadania szklanki...
  -Styczeń/Luty 2019, w chwili kryzysu utraciłem spokój ducha i odgryzłem końcówkę kabla z wtyczką... zrobiłem nową, superpro z usztywnieniem od kabla serwisowego do sieci przemysłowych. 3 dni nirwany i błogostan oczyszczenia się ze złej karmy słabych parametrów. Teraz ikonka sieciowa porzuciła niemodny już czerwony X i wymieniła na freshowy, bardzo gustowny żółty trójkącik z wykrzyknikiem "!"... czyżbym wstąpił na diamentową ścieżkę rozwoju infrastruktury?
  -Luty/Marzec, zaniki po kilku tygodniach pozwoliły mi stwierdzić, że pamiętny przekaz z filmu "Matrix": " nie próbuj zmieniać rzeczywistości bo to niemożliwe, uświadom sobie prawdę - że łyżeczki nie ma i spróbuj zmienić siebie" i wtedy żółty trójkącik z "!" zniknął. Internet również... Panowie z technicznego z wyrozumiałością wybaczali mi moje nieskładne próby zasugerowania, żeby coś rzeczowego stwierdzić a problem - rozwiązać. Należy jednak przyznać, że w ich głosach słychać było pewna łaskawość gdy przyjmowali przeprosiny za moje infantylne próby interwencji i przecież bezpodstawne roszczenia do niezawodności łącza - o co chodzi, przecież płatności wpłynęły a internet prędzej czy później w końcu się pojawi.
  Teraz mam pełen komfort bo nie ma już wizualnych informacji niepotrzebnie bombardujących mnie informacjami o braku dostępu
  ale
  bóg przecież stworzył programy do śledzenia ruchu sieciowego i takie "TraceRoutery" ukazały mi prawdę - sieć kończy się zaraz za moim kompem w chwili zaniku czyli pada coś na pierwszym routerze sieciowym firmy Korba-NK.
  - Marzec 2019. Dyżurny telefon techniczny uprzejmie zaczał mnie informować, żebym sobie już nie zawracał głowy śmieceniem skrzynki SMS o przelotnych przecież awariach jako, że klient niebiznesowy ma przecież telefon do biura w godzinach dziennych.
  A biuro? Skrzętnie przekierowuje ludzi do wynajętej centrali obsługi klienta, gdzie bogu ducha winni za jakieś gorsze jak to u nas w kraju świecą oczami i przyznają się w imieniu Core-Banku do winy, biją w piersi wyznając' Jam Ci to, Myśwa zawiniły! ale terminu naprawy i natury usterek nie podamy bo nie znamy"
  Po ponownym przekierowaniu do biura na wyraźna prośbę i odczekaniu dwunastu miejsc w kolejce ktoś uroczyście zdekapitował mój trud i dobrą wolę krótkim acz 100% skutecznym naciśnięciem widełek tym samym uwalniając się od brzemienia potencjalnie natrętnej rozmowy.
  OM!
  ZaletyMożna sobie fajnie pogadać jeśli jest się nierealnie myślącym płatnikiem abonamentu.
  WadyHmmm. Sprawa jest równie delikatna jak kwestie dotyczące religii...
  MiejscowośćWrocław
 • ~Sylwia / 2019-03-17 15:34
  Ocena: 1.00 / 5
  Cały czas zrywa połączenie. Od kilku godzin całkowity brak internetu. Firma nie stara się poprawić sytuacji. Może jeśli wszyscy którzy płacą za ten internet domagali się zwrotu pieniędzy za godziny braku internetu to firma zaczęłaby coś z tym robić.
  ZaletyBrak
  WadyBardzo zawodny
  MiejscowośćWrocław
 • ~elalue / 2019-03-17 01:46
  Ocena: 2.25 / 5
  Ten internet to totalne dziadostwo, od momentu instalacji nie było pełnego dnia z dostępem do internetu, a weekend począwszy od piątku, cała sobota i niedziela brak dostępu.
  Zaletybrak jakichkolwiek zalet
  MiejscowośćWrocław
 • ~xddddd / 2019-03-16 17:56
  Ocena: 1.00 / 5
  lipa nie polecam
  raz działa raz nie
  co chwile zrywa połączenie
  wrocław
  Zaletyraz działa raz nie
  Wadyco chwile zrywa połączenie
  Miejscowośćwroclaw
 • ~Ada / 2019-02-27 23:37
  Ocena: 3.75 / 5
  Generalnie ok. Prędkość dobra. Cena dobra. Czasem jest awaria usuwana w ciągu kilku godzin. Były w przeszłości problemy z obsługą klienta, ale się poprawili. Jestem zadowolona.
  Zaletydobra cena
  dobra prędkość
  w miarę szybkie naprawy awarii
  WadyKorbank jest tylko w niektórych lokalizacjach w mieście
  MiejscowośćWrocław
 • ~Wojtek / 2019-02-16 21:09
  Ocena: 2.00 / 5
  Nie polecam operatora. Do niedawna był ok. Od jakiegoś czasu pojawiały się chwilowe przerwy w dostawie internetu. Od dwóch dni występują ciągłe przerwy w dostawie internetu i spadki transferów. Usterkę zgłosiłem w sobotę rano. Na koniec dnia dostałem odpowiedź, że usterka naprawiona co okazało się nieprawdą. Jeżeli spotka Cię awaria, to módl się aby nie pojawiła się po 20 albo w weekend bo i tak Ci nikt nie pomoże...
  Zalety- szybki transfer
  Wady- awaryjny
  - brak wsparcia technicznego 24h
  - nieskuteczne „usuwanie awarii”
  MiejscowośćWrocław
 • ~Jacek kornak / 2019-02-02 14:00
  Ocena: 3.00 / 5
  Działała dobrze do przedwczoraj. Od dwóch dni nie działa wcale. Nikt nie odbiera telefonu nie ma żadnej informacji. Dobrze ,że mam internet w telefonie w PLAY daje radę 12 MB / s. Zwracam homor dla PLAY-a.
  Zaletydo przedwczoraj działał
  Wadydurna nazwa wstydzę się mówić znajomym, że mam internet w Korbanku
  MiejscowośćWrocław
 • ~Michal / 2019-01-23 08:48
  Ocena: 4.75 / 5
  Własnie przez chwile nie mialem uslug, jednak jak sie okazalo konczyli modernizacje na moim osiedlu - poinformowali mnie o tym wczesniej, jednak rzadko zaglądam na cały spam na mailu. Przez kilka lat wspólpracy jestem zadowolony z usług, przed zakonczeniem umowy dzwonia z propozycją nowej oferty, telewizja dziala bez zarzutow, wieelki plus za kanaly eleven, ktore zostały dołączone do oferty. Niebawem przeprowadzam sie na nowe osiedle, wiec mam nadzieje, że bedę mógł przeniesc swoje usługi.
  Zaletycena
  kontakt z obługa klienta
  Wadynie było przez jakiś czas elevenow
  MiejscowośćWrocław
 • ~słodziak / 2019-01-16 19:31
  Ocena: 1.25 / 5
  Dziadostwo. Przez rok miałem spokój, ale ostatnie 2 tygodnie to awaria za awarią.
  Miejscowośćwrocłąw
 • ~Preston / 2019-01-12 11:39
  Ocena: 1.25 / 5
  Awaria za awarią, a obsługa klienta mimo godzin pracy pokazanych na stronie - nie pracuje. SMS alarmowy - w niczym Ci nie pomoże. Spóźnisz się z zapłatą 1 zł - wyłączą Ci internet przed świętami, włączą po ponad tygodniu bo "automatycznie działa tylko wyłączenie".

  Błędy w fakturach, błędnie pokazane saldo w panelu klienta.

  Sposób działania obsługi klienta: "proszę zrestartować router", jak nie działa to połączysz się z działem technicznym, który powie że naprawi problem, a następnie się już z nimi nie skontaktujesz.
  Zaletybrak
  Wadybrak zalet
  MiejscowośćWrocław
 • ~user / 2019-01-01 10:22
  Ocena: 1.00 / 5
  Niestety nawet w Nowy Rok ograniczają dostęp do internetu za opóźnienie w płatności a dzisiaj przelew nie dojdzie. Z Nowym Rokiem życzę szybkiego upadku firmy.
  Zaletybrak
  Wadybrak zalet
  MiejscowośćWrocław
 • ~milek / 2018-12-22 21:13
  Ocena: 3.00 / 5
  Ich internet to jedno wielkie dziadostwo, lecą w kulki jak popadnie... raz prędkość 100 mb/s a raz bliska zeru... Na pytania dlaczego tak się dzieje, zwalają winę na urządzenia. Tylko dlaczego na tych samych urządzeniach u innego operatora internet hula jak należy.
  ZaletyxD
  Wadyskoki w prędkości internetu
  MiejscowośćWrocław
 • ~Wolny Jaś / 2018-12-09 23:02
  Ocena: 1.00 / 5
  Witam, oczywiście 100% NEGATYWNA opinia.

  Ta firma zeszła na psy, zmienili kogoś u góry i usługę szlak trafił.


  Jeżeli to czytasz to z 2 powodów, albo chcesz wystawić NEGATYW dla KORBANK albo szukasz potwierdzenia NEGATYWu dla KORBANK.

  Masz dużo możliwości wyboru operatora sieci Internet - nie bądź naiwny, omijaj firmę KORBANK.

  Z poważaniem,
  Były użytkownik ...
  Zaletynawet cena nie jest niska
  Wadyminus za straszenie opłatami przed terminem płatności
  minus za blokowanie usług
  minus za obsługę - ludzie są bardzo nie grzecznie, kiedy masz pretensje o usługę
  minus za oszukiwanie starszych osób na podstawie niby promocji
  brak mi słów....
  MiejscowośćWrocław
 • ~Agnieszka / 2018-11-22 09:31
  Ocena: 1.00 / 5
  Najgorsza możliwość przy wyborze operatora to KORBANK.
  ZaletyBRAK
  WadyBRAK
  MiejscowośćWrocław
 • ~bez.internetu / 2018-11-18 11:48
  Ocena: 2.75 / 5
  Dno. Czy tylko ja kolejny raz oczywiście w weekend nie mam internetu? Wiadomo idealny czas na awarię bo cudowny Korbank pracuje pon-pt. Więc jak awaria to tylko sb-nd.. Na samą prędkość nie narzekam bo dla dwóch laptopów jest wystarczająca. Jednak sama obsługa to po prostu jakaś kpina. Po przeprowadzce musiałam czekać miesiąc na ponowne podłączenie sieci oczywiście płacąc za niego bo to przecież nie ich wina, ze nie mają kogo wysłać to przeciągnięcia kabla. Dodzwonić się do nich nawet w godzinach pracujących to jakiś cud. Z całego serca, nie polecam.
  WadyObsługa, awarie przynajmniej jeden weekend na miesiąc/dwa.
  MiejscowośćWrocław
strona 1 z 15
Dodaj własną opinię »

Zobacz również

Netia Szybki Internet
Ocena: 2.16, ilość opinii: 2298
Cyfrowy Polsat Internet
Ocena: 1.57, ilość opinii: 1888
VECTRA
Ocena: 1.70, ilość opinii: 1693
Plus GSM iPlus
Ocena: 1.71, ilość opinii: 1621
UPC Internet
Ocena: 2.03, ilość opinii: 1385
Play Online
Ocena: 1.91, ilość opinii: 1268
mBank
Ocena: 2.11, ilość opinii: 440
Flixbus
Ocena: 2.11, ilość opinii: 335
Link4
Ocena: 1.63, ilość opinii: 249
ITAKA
Ocena: 2.90, ilość opinii: 168
nju mobile
Ocena: 3.27, ilość opinii: 111
Netflix
Ocena: 2.97, ilość opinii: 107