Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

InPost opinie

Ocena na podstawie 8496 opinii

1.74 / 5

  • Obsługa i reklamacje
    1.47
  • Cena
    4.00
  • Oferta
    4.00
  • Cena/Jakość
    1.85
  • Czas dostawy
    1.94

Dodaj własną opinię »

Sortuj wg: daty | oceny
  • ~Nie / 2022-02-08 21:13
    Ocena: 2.00 / 5
    Nie polecam tej firmy, gdyż przesyłki dochodzą uszkodzone zdąża im się zapamiętać podać kody dostępu do paczkomatu.
  • ~NIE DAJ SIĘ NABRAĆ NA InPost!!! / 2022-07-11 11:54
    Ocena: 2.00 / 5
    JEST BARDZO KIEPSKO! InPost zszedł na psy!
    Paczka nadana w czwartek o 14:30 jest dostarczana do paczkomatu w poniedziałek o 11:40, czyli po 4 dniach.
    Kurierzy pracują jak im się chcą czasem pracują w soboty, a czasem paczka leży 2 dni pracujące w szafce.
    ZaletyDostępność do paczkomatów 24/7
    WadyOdbieranie przez kuriera przesyłek z paczkomatu trwa 24-72h!
    Klient ma na odbiór TYLKO 24h!
    Kurierzy pracują nieregularnie.
    Firma nie panuje nad dostawami.
    Infolinia wie o przesyłkach tyle co i Ty!
  • ~niechętniezmuszony / 2020-02-03 07:33
    Ocena: 2.00 / 5
    Pracując w branży e-commerce i mając styczność z InPostem chcę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami na temat działania tej firmy. Dzięki podpisanej umowie z Allegro oraz wprowadzeniem przez platformę SMARTa wielu Konsumentów wybiera tę opcję dostarczenia przesyłki. Tutaj zaznaczę, że SMART oferuje również odbiór przesyłek w Urzędach Pocztowych, stacjach Orlen, sklepach Żabki gdzie przesyłki są dowożone przez Pracowników Poczty. Wróćmy teraz do głównej oferowanej usługi czyli paczkomatów oraz uszkodzonych paczek. W momencie otwarcia skrytki w paczkomacie i odbioru przesyłki bez zastrzeżeń przewoźnik odrzuci każdą reklamację uszkodzenia zawartości w trakcie transportu z powodu braku udowodnienia winy w trakcie procesu przewozu. Dlatego na korzyść innych rodzajów dostarczenia przesyłek trzeba dodać możliwość sprawdzenia zawartości w obecności przewoźnika nawet jeżeli jest to droższe od Inpostu.

    Możliwe, że ktoś niedługo napisze jak ciężko być kurierem, że nie szanujemy ich czasu etc. Jest wiele ciężkich zawodów w których jakość można a nawet trzeba oferować jak najwyższą ponieważ gdyby InPost był lekarzem to nie chciałbym być przez niego operowany nawet w momencie zamiany ze SMARTa na refundację z NFZ. Czasami lepiej dopłacić do przesyłki kurierskiej i otrzymać o wiele lepszą jakość u innych przewoźników.
    Zalety1. Przesyłka dzisiaj odebrana od Nadawcy w 99% następnego dnia jest u Odbiorcy/Paczkomacie.
    2. SMART Allegro. Darmowa dostawa jak również zwroty.
    Wady1. Częsta rotacja na stanowisku kuriera.
    2. Brak poszanowania dla cudzej własności. Kurierzy niestety rzucają paczkami. Nawet w trakcie odbioru od Nadawcy rozmawiając z personelem (to już jest absurd) co jest rażącym niedbalstwem ze strony przewoźnika Art 791 KC.
    3. Szukanie pomocy na infolinii mija się z celem. "spychologia", "wyciągnij/wsadź wtyczkę" etc.
    4. Proces składania reklamacji został tak skonstruowany aby zgłaszający dał sobie spokój. Biorąc pod uwagę wartość paczki liczoną w kilkudziesięciu złotych ekonomiczniej jest poświęcić ten czas na inne działanie w firmie zamiast próbować się dogadać z tą firmą.
    5. SMART Allegro. Ogromna ilość przesyłek powoduje ogromnie obniżoną jakość przewozu.
    Kartony są pogniecione (ewidentnie kurier położył inny o wiele za ciężki pakunek na naszym co też jest uszkodzeniem!!), narożniki kartonu wgniecione (kurierowi ciężko się pochylić więc sobie rzuci paczką, przecież za to nie płaci prawda? Przy okazji przy paczkomacie nikt tego nie zobaczy).
    6. Dodatkowa opłata za zmianę gabarytu chociaż z logicznego punktu widzenia jeżeli wykupuje się skrytkę o wymiarach 38x41x64 to mogę nadać w niej również małą kopertę. Każda taka "interwencja" Inpostu daje im dochód w wysokości 3,68 PLN. Biorąc pod uwagę skalę ich działania w skali roku może się uzbierać spora suma.
  • ~Niezadowolona / 2019-12-19 23:45
    Ocena: 2.00 / 5
    Moja paczka spędziła w paczkomacie trzy dni, ponieważ nie dostałam żadnego powiadomienia że już się tam znajduje.
  • ~niezadowolona / 2020-05-29 20:35
    Ocena: 2.00 / 5
    Paczkę do paczkomatu dostarczono bardzo szybko. Umieszczono ją w skrytce, która się nie otwiera. Po 2 telefonach i 4 dniach oczekiwania na interwencję przełożenia do działającej skrytki nadal nikt się nie zjawił. Długo się czeka na połączenie z infolinią. Nierzetelni pracownicy, którzy tylko recytują wyuczone formułki"prosimy o cierpliwość".
    Zapewne jest to ostatnia usługa, z której korzystam w ramach INPOST. Ignorowanie klienta, przetrzymywanie jego własności.
    RADZĘ UNIKAĆ.
    Zalety---------
    Wadyniekompetencja, nierzetelność, przedłużanie w czasie naprawy błędu wynikającego ze strony INPOST.
  • ~Niezadowolona / 2022-11-30 12:51
    Ocena: 2.00 / 5
    Jeśli chodzi o opcję odbioru w paczkomacie, już któryś raz z kolei przesyłka została zostawiona pod innym adresem i nie chodzi tu bynajmniej o brak wolnych miejsc, ponieważ wybrany przeze mnie punkt jest zwyczajnie w „niekomfortowym” miejscu. Kurier pozostawia paczki w paczkomacie „po drodze”. Jeśli natomiast chodzi o kontakt osobisty NIE POLECAM! Kurier opryskliwy, niezadowolony chyba z rodzaju pracy. Numer kontaktowy podany niepotrzebnie, ponieważ kurier nie odbiera, lub przełącza po jednym sygnale na pocztę głosową. Zabiera to cały dzień, bo zdarzało się że przyjeżdżał przed godziną 21. Ludzie mają plany, terminy itd.
    ZaletyBrak
    WadyBrak kontaktu
  • ~Niezadowolony klient / 2021-10-13 10:37
    Ocena: 2.00 / 5
    Kurier nawet nie potrafi znaleźć adresu a gdy znajdzie dzwoni i mówi że czeka przed blokiem z paczką i nie wejdzie po schodach i wpisuje odmowa przyjęcia i naciąga na kolejne koszta związane z zwrotem i ponownemu wysłaniu firma InPost zero pomocy tragedia NIE POLECAM !!!!!
    ZaletyZadnych
    WadyUpośledzeni kurierzy
  • ~Nikdom / 2021-07-19 15:11
    Ocena: 2.00 / 5
    Masakra już któryś raz paczka rozwalona ciuchy które były w paczce na wierzchu widać że kurierzy nie dbają o to aby paczka dotarła do klienta w całości.
  • ~Nina / 2021-08-02 02:47
    Ocena: 2.00 / 5
    Nadawalam paczke dla osoby, ktora zamowila ode mnie ksiazke przez Allegro.
    Przesylka nie zostala wyjeta z paczkomatu przez kuriera. Znalazla ja przypadkowa osoba, wraz z rzeczami zamowionymi przez nia i zostawionymi w tej samej skrytce!
    Na szczescie odzyskalam paczke dzieki uczciwemu znalazcy, jednak to, co przeszlam z firma InPost, jest zbiorem najgorszych mozliwych praktyk obslugi klienta.
    Po pierwsze, brak jakichkolwiek przeprosin lub empatii w zwiazku z zaistniala sytuacja.
    Po drugie, linia telefoniczna prawie caly czas zajeta z komunikatem o „wyjątkowo dlugiej kolejce osob oczekujacych”. Zawsze.
    Po trzecie, gdy wreszcie opisl dokladnie sytuację mailowo, otrzymalam odpowiedz o czasie na rozpatrzenie reklamacji: 30 dni (sic!). W sytuacji, gdzie etykieta wysylkowa nie zadziała drugi raz, a osoba zamawiajaca czeka na nadanie przesylki ode mnie w 14 godziny.
    Dzwonilam do skutku, wreszcie otrzymalam wyrazne zalecenie od agenta, aby zakupic nowa etykiete na moj koszt, ktory z pewnoscia zostanie mi zwrocony w drodze reklamacji. Upewnial sie co do tego kroku talze na pismie, tak zatem zrobilam.
    Zaktualizowal tez moje zgloszenie reklamacyjne. Po 2 tygodniach dalszego oczekiwania, otrzymalam kuriozalna odpowiedz od kompletnie nowej osoby, ze „moja przesylka oryginalnie byla zakupiona przez „Płatnika” (jak rozumiem, Allegro) i to do niego mam zglaszac roszczenie zwrotu”.
    Szczęka opada. W jaki sposob ma to zwiazek z sytuacja zakupu nowej etykiety bezposrednio przeze mnie za prywatne srodki? Jak ta odpowiedz ma sie do zaleceń poprzednich osob bedacych ze mna w kontakcie mailowym i telefonicznym? Dodam, ze kazdy pojedynczy kontakt byl ze strony innej osoby z inpost. Po raz kolejny - niewyobrazalna zbieranina najgorszych praktyk w obsłudze klienta. Nikomu mie zycze przechodzenia przez jakiekolwiek reklamacje. Wypadki zdarzaja sie kazdemu. Ale nalezy miec na nie rozwiazania przyjazne klientowi.
    ZaletyDosc szybka dostawa do paczkomatu, o ile wszystko pojdzie bez komplikacji
    WadyKontakt z obsluga klienta, niedorzeczne procedury reklamacji, wyrazny brak przeszkolenia personelu (kurierow, obslugi klienta)
  • ~nor42 / 2021-03-10 00:59
    Ocena: 2.00 / 5
    kurier przez dwa dni próbował doreczyc mi paczke stwierdził, że nikogo nie było w domu...cały czas tam bvyłem brak kontaktu telefonicznego, po złożeniu reklamacji na infolinie i otrzymaniu informacji że zostanie zmieniony status paczki na powtórne doręczenie po dwóch godzinach na maila otrzymałem informację ze paczka zostanie zwrócona do nadawcy. Nastepne doręczenie pomimo że byłem w domu znów nie doszło do skutku .Informacja od kuriera nikogo nie było w domu. Nastepnego dnia kilkadziesięt razyprobowałem skotaktować sie telefonicznie z kurierem na numer podany z infolinii ,... brak rezultatu ,... koszmar dopiero okoldało mi się, uzgodniony czas dostawy odwlekał się każdorazowy kontakt z kurierem zmieniał czas dostawy...w końcu paczkę dostałem późnym wieczorem... inpost kurier odradzam to jest koszmar można stracić pieniędze i czas ,..nigdy więcej
    Zaletybrak zalet
    Wadycałkowity brak profesjonalizmu
  • ~Norbert / 2021-11-30 18:46
    Ocena: 2.00 / 5
    Paczka nadana 9.00 poniedzialek, mamy wtorek 19.00 paczka od poniedziałku od 18.00 w Oddziale skąd ma wyruszyć dalej. Tragedia. 25h w Oddziale? Tragedia. Odległość dostawy 400km
    ZaletyCena nie koniecznie czas
    WadyŚledzenie, czas dostawy, obsługa ni nie wie.
  • ~Odbiorca / 2020-12-18 23:04
    Ocena: 2.00 / 5
    Kurier zawitał do domu o godzinie 22:30. Brak możliwości zapłacenia kartą mimo, że w SMS zapewniał ze jest taka możliwość. Strasznie nieogarnięty człowiek przez dobre 15 minut próbował dokonać transakcji kartą. W ostateczności zapłaciłam gotówką, którą pożyczyłam, a była to spora kwota. DRAMAT
  • ~ok / 2022-01-25 12:32
    Ocena: 2.00 / 5
    czas dostawy 0/10 dramat sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss
  • ~Ok / 2026-03-01 15:48
    Ocena: 2.00 / 5
    Jestem bardzo rozczarowana usługą InPost. Przesyłka została otwarta, część produktów została wyjęta, a następnie ponownie zapakowana. Z zewnątrz wszystko wyglądało „w porządku”, jednak zawartość była niekompletna. To celowa ingerencja w przesyłkę. Po takim doświadczeniu nie planuję więcej korzystać z tego serwisu.
  • ~Oka / 2021-03-03 07:13
    Ocena: 2.00 / 5
    Czas dostawy może i szybki, jednak po otwarciu skrytki miałam niemiła niespodziankę, ponieważ skrytka była pusta a według informacji paczka była gotowa i czekała na mnie. Dopiero rano skontaktowałam się z infolinia, bo tylko do 22 czynna i to nie był problem wielkości paczki, nie wiadomo co się z nią dzieje.
    To już nie pierwsza sytuacja, gdzie inpost zawiódł
  • ~Ola / 2022-03-11 15:09
    Ocena: 2.00 / 5
    Na pewno bardzo mocno się zastanowię nad tym czy powierzyć dostarczenie swojej paczki, bo kurierowi zbyt wiele wysiłku zajmuje wklepanie numeru tel I wykonanie połączenia z informacją o przesyłce. Na pewno nie polecę tej firmy.
  • ~OLA / 2022-03-11 23:21
    Ocena: 2.00 / 5
    Firma to totalna porażka. Oszuści, złodzieje i niekompetentni pracownicy ...
    1. Zawieszam umowę, dostaje potwierdzenie zawieszenia, a tu za msc faktura do opłacenia...
    2.korzystamy 2 lata , około 20 paczek zagięło...
    3.2 tyg czekałam na paczkę która utknela w paczkomacie
    4.obsluga nje wie o czym mówi, mówi jedno robi drugie
    5. Pieniądze wpłacone za fakturę nie są widoczne ... a Pani z windykacji nie rozumie o czym mówię, jakby obsługiwał mnie robót.
    6.Pqczki przychodzą podeptane
    7.nigdy nie została uwzględniona reklamacja
    8. Jescze mam milion innych przywód
    9. Jedne pozytyw miły kurier u Nas jeździ
    ZaletyBrak
    WadyJak wyżej
  • ~Ola / 2023-05-30 14:13
    Ocena: 2.00 / 5
    Zamawiając plecak o odpowiednich wymiarach do samolotu miałam informację, że ma przyjść następnego dnia roboczego. Czekałam na niego tydzień kontaktując się zarówno z firmą sprzedająca jak i infolinią InPost. Otrzymałam informację, że paczka od tygodnia leży u nich w magazynie. Na infolinii Pani mnie zapewniała że paczka zostanie dostarczona. Po tygodniu oczekiwania i kolejnym telefonie na infolinie poproszono mnie o złożenie reklamacji z kolejnym potwierdzeniem że paczka przyjdzie. Ostatniego dnia przed wylotem kiedy już miałam mieć plecak okazało się że InPost odesłał paczkę z powrotem do sprzedawcy. Nie polecam tej firmy kurierskiej. Przez nią miałam dużo nerwów.
  • ~oli / 2025-12-09 12:56
    Ocena: 2.00 / 5
    Chciałabym uprzejmie zwrócić uwagę na zachowanie Pani kurier, która dostarcza paczki busem InPost na terenie miejscowości Młyn. Niestety Pani często porusza się z nadmierną prędkością, jakby droga była autostradą, a nie małą, spokojną wsią. To stwarza realne niebezpieczeństwo szczególnie gdyby w pobliżu znalazło się dziecko, które niespodziewanie wybiegnie na drogę.

    Pomimo wcześniejszego zwrócenia uwagi sytuacja się powtarza. Kurierka dodatkowo często trąbi, aby mieszkańcy wyszli z domów po odbiór paczek, co również bywa uciążliwe.

    Proszę o reakcję i zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo oraz kulturę jazdy, aby uniknąć ewentualnej tragedii
  • ~Pati / 2022-06-14 18:53
    Ocena: 2.00 / 5
    13 czerwca paczka w doręczeniu o godz 10:46 odmowa przyjęcia paczki o godz 14:21 zwrot do nadawcy a podobno 2 próby doręczenia po oddzwonieniu na numer kuriera nikt nie odebrał
Dodaj własną opinię »