Opiniuj.pl - strona główna

Opiniami warto się dzielić!

Paiste 802 Hihat 14'' opinie

Ocena na podstawie 4 opinii

4.75 / 5

 • Jakość wykonania
  5.00
 • Cena/Jakość
  4.50
 • Brzmienie
  4.75
 • Wytrzymałość
  4.75

Dodaj własną opinię »

Typ: Hi-hat, Rozmiar: 14''
Sortuj wg: daty | oceny
strona 1 z 1
 • ~Payatz / 2006-08-31 10:05
  Ocena: 4.75 / 5
  Kolega "Al" po raz kolejny pochwalił nam się, jak to on ma wszystkie blachy z tej serii. Gratulujemy, ale skończ pan z siebie robić barana.

  Natomiast faktem jest że Hi-Hat brzmi jak szklanka. Jest dość klarowny, i robienie wszelkich technik akcentowania bądź tremolo jest słyszalne. HH jest głośny - nawet przy użyciu pałek jazzowych (135) i rąbaniu werbla (14x5.5) rimm shotem HH się nie traci. Poza tym ma bardzo słyszalną kopułkę, ale o przeraźliwie wysokim brzmieniu ;P Cyknięcie nie jest najciekawsze, ale dużo lepsze niż w wielu wyższych blachach tego producenta, natomiast bardzo śliczne jest cyknięcie (z mięsem) czyli takie, kiedy skok wynosi zaledwie 2-3 mm, i na dzień dobry blaszki już się dotykały w jakimś punkcie. Rewelacja - ciche ale dodalnie nastrojowe :)
 • ~Al / 2006-04-23 18:36
  Ocena: 4.75 / 5
  Obecnie wszystkie blaszki z mojego zestawu są z serii 802 paiste. Jest to półprofesjonalna 'półka' paiste. Hi hat 14' tak jak reszta blach tej serii na ktorej gram, sprawdza się rewelacyjnie w każdego typu muzyce - co do tego ja i mój przedmówca jesteśmy zgodni. Jednak nie zgodzę się z jedną kwestią. Otóż nie ma ona w żadnym ze swych czternasu cali CIEPŁEGO brzmienia! Brzmienie to jest szkliste i ostre, nie ma mowy tu o brzmieniu ciepłym. Tak jak i inne blaszki - również tą porównywałem z modelami konkurencyjnych firm. Przedewszystkim należy tu zaznaczyć, że hi hat ktory posiadam jest średniej wagi (medium bottom, medium thin top) Porównywałem go z hi hatem: top - zildian zbt heavy, bottom - sabian b8 heavy. W tym starciu 802 brzmiała lepiej - jednak nie jest to obiektywne zdanie, ponieważ kombinowany hi hat mojego kolegi brzmiał cieplutko (byćmoże ze wzgędu na swoją grubość) natomiast 802 zupełnie inaczej- szorstko, agresywnie. Gram muzykę rockową i funky - 802 sprawdza się wyśmienicie. Blaszka bardzo trudno dostępna w polsce, a jeśli już uda nam sie dostać to za niepotyczne wyssane z palca sumy. Jednak po kilku latach ogrywania się i osłuchiwania z tym hi hatem nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na ten instrument. Blaszkę sprowadziłem z niemiec w zestawie.
 • ~grzegorz tyl / 2005-05-28 20:49
  Ocena: 4.50 / 5
  Blacha jest rewelacyjna.Znakomita we wszystkich stylach muzycznych.Bardzo ciepła,szklista.Mam ją 2 laTA I NIE MAM DOSYC JEJ PRZEPIĘKNEGO BRZMIENIA.Zdecydowanie posłuzy mi jeszcze ze 3 lata.polecam kazdemu kto ma cokazje nabycia tej blachy.
strona 1 z 1
Dodaj własną opinię »