Opiniuj.pl

Opiniami warto się dzielić!

Kategoria: Dostęp do internetu

Netia Szybki Internet

Ocena (ilośc opinii: 1558)
OGÓLNA 2.25
Parametry2.29
Cena2.61
Obsługa klienta1.98
Niezawodność2.13

Dodaj własną opinię »

 • parasolka / 2016-02-11 12:28
  ja tam sobie bardzo chwalę, mają fajne oferty i u mnie sie nie zadarzyly poki co zadne
  [...] pokaż całą opinię ↓ ja tam sobie bardzo chwalę, mają fajne oferty i u mnie sie nie zadarzyly poki co zadne niemile sytuacje, obsluga pomocna, oby tak dalej heh
  Ocena
  OGÓLNA 4.75
  Parametry5
  Cena4
  Obsługa klienta5
  Niezawodność5
 • Aleks / 2016-02-09 19:19
  zlodzieje!!! Miałam umowę na poprzednim mieszkaniu (na chłopaka), zmieniliśmy adres,
  [...] pokaż całą opinię ↓ zlodzieje!!! Miałam umowę na poprzednim mieszkaniu (na chłopaka), zmieniliśmy adres, nowa umowa podpisana na mnie (już nigdy więcej!)a po roku (!!!) nęka firma windykacyjna o zwrot sprzętu który został odesłany miesiąc przed wygaśnięciem umowy i zada zapłaty 500 zł za niezwrócony sprzęt (pomijając fakt ze został zwrócony to nie otrzymaliśmy żadnego pisma ze go nie zwróciliśmy...). Nie pomaga przesyłanie potwierdzenia wysłania odbioru sprzętu, netia za każdym razem na infolinii mówi ze sprawę załatwia i nic z tym nie robią. Na dodatek uparcie twierdza ze naszego sprzętu nie ma w magazynie... Ostatecznie pomogło napisanie pisma z groźba skierowania sprawy do prokuratury o próbę wyłudzenia i nękanie - pismo do firmy koksztys oraz do wglądu netii i rzecznika praw konsumenta. Nigdy więcej netii! Ostrzegam i zachęcam do dluuugiego przechowywania potwierdzeń zwrotu sprzętu - niestety jedyna możliwość zwrotu to wysyłka... Na nieszczęście ta złodziejska firma w pewnych miejscach ma monopol....
  ZaletyBrak
  WadyZłodzieje. Częste przerwy w dostępie do internetu.
  Okres użytkowania i cena4
  Ocena
  OGÓLNA 1.25
  Parametry1
  Cena2
  Obsługa klienta1
  Niezawodność1
 • Tomeq / 2016-02-09 12:24
  Pilnuję jak oka w głowie. Router prawie dotarł, kurier był pod moim blokiem ale
  [...] pokaż całą opinię ↓ Pilnuję jak oka w głowie. Router prawie dotarł, kurier był pod moim blokiem ale odjechał w siną dal ponieważ netia podała błędny adres...zamiast 106/116 podali 106/11. Po telefonie do Netii dowiedziałem się, że kurier przyjedzie jeszcze raz. Sprawdziłem status paczki i okazuje się, że paczka ma być do odbioru w jakimś punkcie o 16-tej...masakra.
  ZaletyŻADNYCH !
  WadySAME WADY !
  Okres użytkowania i cenaszkoda słów
  Ocena
  OGÓLNA 1.00
  Parametry1
  Cena1
  Obsługa klienta1
  Niezawodność1
 • @Tomeq / 2016-02-07 20:57
  Panie Tomeq , żebyś nie przegapił okres wypowiedzenia , bo wtedy już nie będziesz
  [...] pokaż całą opinię ↓ Panie Tomeq , żebyś nie przegapił okres wypowiedzenia , bo wtedy już nie będziesz mógł zrezygnować z usługi ...
  Zalety-
  Wady-
  Okres użytkowania i cena-
 • Tomeq / 2016-02-06 20:49
  Szkoda czasu i pieniędzy na tę firmę. Podpisałem umowę na internet parę dni temu i
  [...] pokaż całą opinię ↓ Szkoda czasu i pieniędzy na tę firmę. Podpisałem umowę na internet parę dni temu i już żałuję. Przedstawiciel czy jak tam się nazywa ten ich człowiek od umów zapewniał mnie, że będę miał internet w ciągu 48 godzin i że monter przyjedzie razem z modemem/routerem. Monter faktycznie zjawił się w ciągu 48 godzin...podłączył modem/router...zadzwonił gdzieś...odłączył router i powiedział, że kazali mu zabrać sprzęt bo mój przyjedzie kurierem i szybko uciekł. Zadzwoniłem do typa od umów i pytam o co tutaj chodzi...facet zdziwiony jak nie wiem co...powiedział, że zaraz się dowie o co biega i oddzwoni. Nie oddzwaniał więc znów się z nim skontaktowałem...kazał dzwonić na infolinię. Na infolinii baba powiedziała, że router przyjedzie kurierem do 12-tego...telefon do typa od umów...typ twierdzi, że zwykle routery przysyłają jeszcze przed wizytą montera...obiecał, że to załatwi i już jutro będę miał sprzęt. Oczywiście sprzętu na drugi dzień nie dostałem...telefon do typa...typ stwierdził, że jego kolega przywiezie mi router do godziny 18-stej albo na drugi dzień...czekam...nikt nie przyjechał...telefon do typa już z zamiarem rozwiązania umowy...typ twierdzi że jutro przywiezie sam...powiedziałem, że już nie trzeba i dziękuję za umowę...pożegnał się i się rozłączył. Telefon na infolinię...odbiera facet...mówię, że chciałbym rozwiązać umowę...pyta o powód...opowiadam historię...facet coś sprawdza i mówi...nikt u nas nie zaznaczył, że trzeba wysłać router...już zaznaczam...w poniedziałek będzie na 100%...czekam do poniedziałku i ani dnia dłużej...ta firma to jeden wielki żart.
  Zaletypotrafią ślicznie zwodzić ludzi
  Wadyistnieje i prowadzi usługi
  Okres użytkowania i cenanadal go nie mam i na szczęście jeszcze nic nie zapłaciłem
  Ocena
  OGÓLNA 1.00
  Parametry1
  Cena1
  Obsługa klienta1
  Niezawodność1
 • kama / 2016-02-05 21:52
  Ja miałam prez 2 lata internet i telefon stacjonarny. Numer stacjonarny w tym miesiącu
  [...] pokaż całą opinię ↓ Ja miałam prez 2 lata internet i telefon stacjonarny. Numer stacjonarny w tym miesiącu przeniosłam do Play i już w Play mieli się zająć wypowiedzeniem i zostałam poinformowana przez konsultanta w Netii, że jak dostaną wypowiedzenie tel.stacjonarnego to odrazu internet tez wyłączą, bo inaczej nie będzie mi działać net i to jest na jesdnej umowie jako pakiet.
  Więc czekałam ,aż wyłączą neta , bonumer był już był aktywny w innej sieci. Pare dni później dostałam fakturę na 59.99 zł za luty za internet, a wcześniej płaciłam 79.99 zł( net+stacjonarny), zadzwoniłam do nich i się okazało ,że oni nic nie wiedzą ,że ja chcę z internetu zrezygnować, wiedzieli tylko o telefonie.
  Więc mam neta bez telefonu stacjonarnego bez limitu za 59.99, . Dobrze ,że jeszcze nie zamówiłam nowego internetu, bo sama nie wiedziałam gdzie, bo obecnie nie ma nic ciekawego w rozsądnej cenie bez telefonu stacjonarnego w pakiecie, a Polsatu Cyfrowego się trochę boję.
  Zaletyna moje potrzeby dobrze chodzi
  Wadypłatna obsługa klienta, nawet z telefonu Netia, łącza czasami się tną, a oni nie widzą problemu.
  Okres użytkowania i cena2 lata 79.99 obecnie 59,99
  Ocena
  OGÓLNA 2.25
  Parametry3
  Cena3
  Obsługa klienta1
  Niezawodność2
 • Maciej Toruń / 2016-02-05 19:52
  Netia to najgorsza firma z jaką miałem do czynienia. Mamy od niej telewizję i internet
  [...] pokaż całą opinię ↓ Netia to najgorsza firma z jaką miałem do czynienia. Mamy od niej telewizję i internet stacjonarny. Jakość usługi to dramat. Telewizji nie da się oglądać - obraz co kikanaście minut "zamarza", albo całkowicie znika. Internet odmówił posłuszeństwa w zeszłym roku około 5 - 6 razy. Obecnie od 4 dni nie działa. W umowie jest, że mają 48h na usunięcie awarii ALE ROBOCZYCH! więc jak wysiadło w piątek wieczorem to nie ma zmiłuj, czekasz do wtorku pewnie. Dodatkowo telefony pod które zgłasza się awarię są płatne. Za rozmowy z konsultantami technicznymi wiosną 2015 zapłaciłem 70 zł!! Płaci się za to, że usługa nie działa!! Nie polecam nikomu. Lepiej już sobie Internet do domu w wiadrze przynosić niż kupowac od NETI.
  ZaletyJak działa to działa
  WadyNiestety często nie działa, a koszty dzwonienia do biura obsługi klienta to jakiś ponury żart
  Okres użytkowania i cena2 lata
  Ocena
  OGÓLNA 2.50
  Parametry4
  Cena4
  Obsługa klienta1
  Niezawodność1
 • urzytkownik / 2016-02-04 20:29
 • P_S_ / 2016-02-03 09:53
  Witam, Chciałam się zapytać czy komukolwiek sie zdarzyła sytuacja, jaką ja obserwuje
  [...] pokaż całą opinię ↓ Witam, Chciałam się zapytać czy komukolwiek sie zdarzyła sytuacja, jaką ja obserwuje od jakiegoś czasu. Mma internet w Netii od jakiś 6-7 lat, i już n-ty raz obserwuję pewne zjawisko - za każdym razem jak jest zmasowany atak konsultantów oferujących mi jakąs nową usługę, dodatek - szybszy internet, Tv w pakiecie (za dopłatą :)) pojawiają się problemy z łaćzem internetowym - ostatnio do mnie konsultanci dzwonili w piątek i poniedziałek, i od poniedziałku już 4 razy musiała resetować router, bo nie łączy z internetem. I tak za każdym razem. Nie wierzę, że to jest zbieg okoliczności, ale ciekawa jestem czy ktoś inny to zaobserwował?
  WadyCzęsto przerywane łączenie z internetem
  Okres użytkowania i cena6-7 lat, obecnie za 74,90zł
 • Tomasz / 2016-02-02 15:34
  ZDECYDOWANIE ODRADZAM NETIE!!! Wprowadzaja celowo w błąd żeby ściągnąć od
  [...] pokaż całą opinię ↓ ZDECYDOWANIE ODRADZAM NETIE!!! Wprowadzaja celowo w błąd żeby ściągnąć od klientów pieniądze. Zadzwonił przedstawiciel żeby przenieśc internet i telefon stacjonarny do Netii za co miałem dostac również w abonamencie gratis karte inetrentu mobilnego i druga telefoniczną. Podpisałem umowę, Netia w moim imieniu miała przenieść inetrnet i telefon stacjonarny po okresie wypowiedzenia, z uwagi na wydłużone terminy abonamnetowe w orange nie uczynili tego ale przysłali mi internet mobilny i karte telefoniczną, których defacto nie potrzebowałem z abonamnetem miesięcznym 60zł. Po kontakcie z infolinią dostałem odpowiedź że mam sie bujac i płacic, bo tak jest na umowie. Zdecydowanie odradzam!!!!
  ZaletyBrak
  Wadywprowadzaja w błąd klientów bez możliwości reklamacji
  Okres użytkowania i cena3 miesiące
  Ocena
  OGÓLNA 1.00
  Parametry1
  Cena1
  Obsługa klienta1
  Niezawodność1
 • tak_to_jest / 2016-02-02 00:54
  Przez 2 lata miałem internet prędkości 6MB, po przedłużeniu umowy o kolejne 2 lata
  [...] pokaż całą opinię ↓ Przez 2 lata miałem internet prędkości 6MB, po przedłużeniu umowy o kolejne 2 lata na tych samych warunkach nagle obniżyli mi prędkość o połowę, dzwoniąc na infolinię tłumaczą się, że szybciej nie da rady na moim łączu, na pytanie "dlaczego wcześniej można było" albo "dlaczego sąsiad ma dalej 6MB" odpowiadają to samo i że nic nie mogą zrobić, jak zaprogramowane roboty!

  OSZUSTY!
  Zaletyjest internet
  Wadyoszukują, wykorzystują, naciągają
  Okres użytkowania i cena6 lat
  Ocena
  OGÓLNA 1.00
  Parametry1
  Cena1
  Obsługa klienta1
  Niezawodność1
 • piko / 2016-01-29 16:55
  ja jestem klientem netii od dwóch lat, do tej pory miałem z nimi raz problem, ale
  [...] pokaż całą opinię ↓ ja jestem klientem netii od dwóch lat, do tej pory miałem z nimi raz problem, ale załatwiłem to jak trzeba i wszystko cacy. Mam u nich gigakablówke i śmiało moge polecić
  Ocena
  OGÓLNA 5.00
  Parametry5
  Cena5
  Obsługa klienta5
  Niezawodność5
 • Krzysiek / 2016-01-27 15:20
  Aż dziwi mnie jak czytam wasze negatywne komentarze. Korzystam z usług Netii już kilka
  [...] pokaż całą opinię ↓ Aż dziwi mnie jak czytam wasze negatywne komentarze. Korzystam z usług Netii już kilka ładnych lat. Z raz czy dwa może miałem jakiś mały przestój w działaniu Internetu a tak to wszystko ok. Niedługo kończy mi się umowa i myślę nad tym pakietem z gigakablówką, czytałem wiele pozytywnych komentarzy więc chyba się zdecyduje.
  Zaletyinternet
  Ocena
  OGÓLNA 4.50
  Parametry4
  Cena5
  Obsługa klienta5
  Niezawodność4
 • Marlena / 2016-01-26 20:27
  Z bólem korzystam bo inny do mnie nie dociera.
  [...] pokaż całą opinię ↓ Z bólem korzystam bo inny do mnie nie dociera.
  Zaletydziała
  Wadyawarie co pare miesięcy, spadki prędkości do 1mb, przeciążenia centrali
  Okres użytkowania i cena5 lat
  Ocena
  OGÓLNA 2.75
  Parametry3
  Cena3
  Obsługa klienta3
  Niezawodność2
 • Kasia / 2016-01-26 17:30
  Posiadam tv kablową netii i internet, a tv laczy sie za pomoca wi-fi czesto bywaja
  [...] pokaż całą opinię ↓ Posiadam tv kablową netii i internet, a tv laczy sie za pomoca wi-fi czesto bywaja jakies problemy z lacznoscia probowalam wszystkiego, teraz juz dlugi czas bylo wszystko dobrze nagle............ brak polaczenia kiedy juz sie polaczyl to mam dwa programy polsat i polsat 2 na programach 901 902 i tylko to...... restetowałam biegalam z routerem po pokoju i nic:( denerwuje mnie to juz ile mozna wytrzymywac tych usterek:( moze ktos zna przyczyne tego co sie mi stalo ?
 • Daniel / 2016-01-26 17:05
  Nie polecam netii, rozłącza mi internet co chwile a jak nie to działa jak czołg, plus
  [...] pokaż całą opinię ↓ Nie polecam netii, rozłącza mi internet co chwile a jak nie to działa jak czołg, plus mam miliard pingu
  ZaletyNie ma
  Wady1.Internet ma raka 2.Nie działa 3. Tłumaczą sie że u nich jest dobrze 4. Strata kasy
  Okres użytkowania i cenaRok
  Ocena
  OGÓLNA 1.00
  Parametry1
  Cena1
  Obsługa klienta1
  Niezawodność1
 • Ogniczek / 2016-01-26 16:30
  Internet stabilny, telewizja zazwyczaj też. Awarii prawie brak, fajna opcja przewijania
  [...] pokaż całą opinię ↓ Internet stabilny, telewizja zazwyczaj też.
  Awarii prawie brak, fajna opcja przewijania kanałów.

  ZaletyBrak awarii, przewijanie kanałów,
  WadyCzasami zrywa TV.
  Okres użytkowania i cena7 lat, 69,90
  Ocena
  OGÓLNA 4.75
  Parametry5
  Cena5
  Obsługa klienta5
  Niezawodność4
 • Jarek / 2016-01-25 14:21
  U mnie internet zainstalowano dopiero po 25 dniach (z 30 regulaminowych), a w salonie
  [...] pokaż całą opinię ↓ U mnie internet zainstalowano dopiero po 25 dniach (z 30 regulaminowych), a w salonie zapewniali, że to potrwa maksymalnie tydzień. Mają ogromny bałagan w dokumentacji. Firma sama nie wie, co się dzieje z monterem, czy internet już jest podłączony, czy jeszcze nie. Po wielu telefonach i stresie w końcu udało się.

  Teraz wyszedł jeszcze jeden piękny system naciągania osób, które na czas nie zrezygnują z bezpiecznego internetu. Firma wystawia faktury co 2 miesiące a nie co 1, przez co od razu naliczają dodatkowe 20zł opłaty dodatkowej za bezużyteczny pakiet. Widocznie wcześniej ludzie płacili po dodatkowe 10zł i rezygnowali, to firma znalazła sposób na zwiększenie opłaty. Nie da się z tego od razu zrezygnować podczas podpisywania umowy. W dodatku pierwsza faktura i dane do logowania online przychodzą z mega opóźnieniem, co też powoduje niepotrzebny stres i dezinformację.

  Punkt stacjonarny Netii na początku pięknie udawał, że pomaga i niby pogania montera, żeby szybciej zainstalował, a później już w niczym nie jest w stanie pomóc i ze wszystkim odsyła na infolinię, na którą nie sposób się dodzwonić. Niby usługę można wyłączyć poprzez stronę, lecz po rzekomym wyłączeniu nadal jest przycisk "Usuń". Nie wiadomo, czy naprawdę została wyłączona, czy nie.

  W mojej ocenie Netia nie jest godna polecenia. Moi rodzice mają UPC i nigdy nie było problemów z niczym. Instalacja w ciągu 2 dni, 1 zgłoszona awaria na kablu była naprawiona następnego dnia.

  Na szczęście z samym internetem nie ma problemów i sprawnie działa.
  WadyMega długi czas oczekiwania na instalację. Naciąganie na niepotrzebne koszty.
  Okres użytkowania i cenaponad 5 miesięcy
  Ocena
  OGÓLNA 3.00
  Parametry4
  Cena3
  Obsługa klienta1
  Niezawodność4
 • slawek / 2016-01-22 15:56
  Podpisałem umowę fakt mój błąd nie czytając ,ale nagrałem rozmowę jak dzwoniła
  [...] pokaż całą opinię ↓ Podpisałem umowę fakt mój błąd nie czytając ,ale nagrałem rozmowę jak dzwoniła pani z neti i na temat ceny miałem płacić 59 zeta plus 100 zeta kaucji i 258 jednorazowo za użytkowanie lini.Teraz się okazało że muszę dodatkowo płacić jesczę 30 zeta co miesiąc za używanie lini tp,a gdy rozmawiałem z konsultantem nie było o tym mowy notabene nagrałem całą naszą rozmowe.Net miał być 20 mb jest mniejszy po moich telefonach nic nie zrobiono z tym
  Zaletyżadne
  Wadyod groma
  Okres użytkowania i cenamiesiąc
  Ocena
  OGÓLNA 1.25
  Parametry2
  Cena1
  Obsługa klienta1
  Niezawodność1
 • Opel / 2016-01-19 14:29
  Odradzam ta firme, podpisalem umowe na 2 lata na 4mbity/s w 2011 roku. Nigdy podczas
  [...] pokaż całą opinię ↓ Odradzam ta firme, podpisalem umowe na 2 lata na 4mbity/s w 2011 roku. Nigdy podczas swiadczenia uslug nie dostalem zadnychg opcji szybszego internetu, zadnych ulg, zadnych atrakcynych okazji. po 5 latach rezygnuje z uslugi poniewaz za 50zl/miesiac moge dostac duzo lepsze warunki gdzie indziej. ODRADZAM!! 3/10
  Zaletymalo awarii
  Wadybrak zainteresowania klientem
  Okres użytkowania i cena5 lat, 50zl/miesiecznie
  Ocena
  OGÓLNA 2.25
  Parametry2
  Cena1
  Obsługa klienta2
  Niezawodność4

Najlepsze w kategorii

Gissnet.pl
Ocena: 4.67, ilość opinii: 6
BRK NETWORK DEVICES INTERNET NOWA RUDA
Ocena: 4.44, ilość opinii: 9
Internet TeleŻet
Ocena: 4.38, ilość opinii: 2
SzpiegPC
Ocena: 4.27, ilość opinii: 11
CYBERNET WMW
Ocena: 4.13, ilość opinii: 8

Kategorie