Opiniuj.pl

Opiniami warto się dzielić!

Ocena
OGÓLNA 3.39
Obsługa klienta3.28
Oferta3.33
Prostota obsługi3.55

Inteligo

Kategoria: Internetowe konta bankowe

Dodaj opinię

Inteligo
 • virescens / 2014-04-15 15:26
  Po ostatnich modyfikacjach interfejsu z najlepszego do najgorszego w obsłudze banku .
  [...] pokaż całą opinię ↓
  Ocena
  OGÓLNA 1.67
  Obsługa klienta1
  Oferta3
  Prostota obsługi1
  Po ostatnich modyfikacjach interfejsu z najlepszego do najgorszego w obsłudze banku .
  ZaletyZasady prowadzenia konta
  WadyNowy interfejs to jakaś kosmiczna pomyłka
  Okres użytkowania i cena8 lat
 • wielkopolanin / 2014-01-27 22:08
  Moja ostatnia opinia o tym koncie była wystawiona dwa lata temu (zachęcam najpierw do
  [...] pokaż całą opinię ↓
  Ocena
  OGÓLNA 4.33
  Obsługa klienta5
  Oferta4
  Prostota obsługi4
  Moja ostatnia opinia o tym koncie była wystawiona dwa lata temu (zachęcam najpierw do lektury mojego komentarza z dn. 2012-05-02 14:30), nadszedł więc czas na weryfikację pierwotnych oczekiwań.

  Po kilkunastu miesiącach "związku" z Inteligo potwierdzam, że jest to konto przeznaczone dla mniej wymagających internautów - czyli osób, które sporadycznie robią przelewy internetowe (niewielka liczba miesięcznie), robią od czasu do czasu zakupy internetowe (dostępna w wielu sklepach szybka płatność Płacę z Inteligo) i szukają taniej karty debetowej. Wiele z rzeczy o których wspomniałem w swojej opinii pozostało bez zmian (raz jeszcze odsyłam do mojej opinii z maja 2012 r.), dlatego też tym razem chcę się skupić na zmianach w ofercie i kilku zgrzytach, które ujawniły się przez okres użytkowania.

  Pierwszy i ogromny minus, który pojawił się kilka tygodni temu - nowy wygląd systemu transakcyjnego, który zastąpił prosty i ascetyczny interfejs w postaci strony z dodatkowymi ikonkami prowadzącymi do poszczególnych sekcji (rachunki, karty, kredyty, ubezpieczenia...) oraz skrył niektóre rzeczy (np. dane dotyczące prób błędnego logowania są ukryte w ustawieniach, dalej trzeba klikać do sekcji dostępowej; inna irytująca cecha to uporczywe wyświetlanie się prośby o zgodę na marketing - zawsze gdy wchodzę do ustawień system ponownie zachęca mnie do wyrażenia zgody, chociaż ciągle klikam "nie"). Kolejny minus to lista kart debetowych. Na mojej oprócz karty debetowej, która jest aktywna, pojawiły się także te, które zostały już zastrzeżone (po co?). Następna cecha irytująca mnie jako internautę to niepotrzebne gadżety na stronie głównej, po zalogowaniu się do konta - po co umieszczać kalendarz z widokiem miesiąca czy listą ostatnich transakcji, skoro można to wygodniej sprawdzić w tabeli z historią konta? I to by było na tyle.

  Jeśli chodzi o plusy, trzeba przyznać, że bank rzadko zmienia taryfę opłat (co jest o tyle dobre, że nie trzeba tak jak u konkurencji, codziennie nerwowo zaglądać i weryfikować czy jakieś opłaty nie pójdą nagle w górę). Nadal prowadzenie konta jest darmowe, nie ma żadnego limitu jeśli chodzi o wymagany tzw. osad. Można mieć kilkaset złotych na koncie lub symboliczną setkę - za prowadzenie nic się nie zapłaci. Zmiany pojawiły się w kartach debetowych. Wcześniej były dostępne karty tradycyjne, bez płatności zbliżeniowych. Teraz można otrzymać tylko kartę z tą funkcją, na chwilę obecną nie ma możliwości zablokowania płatności PayWave czy PayPass. Karta może być darmowa, pod warunkiem wykonania kilku (lub jednej) transakcji na kwotę co najmniej 100,- zł (czyli np. zakupy, tankowanie na stacji itd.). Jeśli nie wykona się tego limitu, za kartę płaci się w danym miesiącu 4,- zł.

  Drugi plus. W dalszym ciągu można korzystać z sieci bankomatów PKO BP i BZ WBK - razem to kilka tysięcy maszyn, zatem wybór bankomatów jest duży. Pojawiły się ostatnio dla klientów Inteligo wpłatomaty (takie jak w mBanku) - korzystanie z nich jest darmowe. Z reguły wpłatomaty można znaleźć przy oddziałach PKO BP, najlepiej jednak sprawdzić ich dostępność w swojej miejscowości na stronie internetowej Inteligo. Sądzę, że wpłatomaty PKO są dobrym rozwiązaniem dla nielubiących kolejek w oddziałach tego banku :) Jakby co, wpłaty w kasach są nadal darmowe, a pieniądze są widocznie na rachunku już po paru minutach.

  Trzeci plus to płatności aplikacją mobilną IKO. Przyda się posiadaczom smartfonów, którzy instalując ją na telefonie mają opcję płacenia za zakupy bez karty płatniczej, robienia przelewów, historii rachunku czy też kontroli stanu środków. Aplikacja i korzystanie również darmowe.

  Jak wiadomo, czasem nawet internauta musi porozmawiać z żywym przedstawicielem banku, zatem chcę jeszcze dodać kilka słów na temat kontaktu z obsługą Inteligo. W dalszym ciągu bank ma dla klientów darmową (co jest rzadkie) infolinię 0800 i serwis telefoniczny pod tym samym numerem. Konsultanci potrafią dość szybko i sprawnie pomóc w sprawie z którą się dzwoni, podobnie funkcjonuje obsługa e-mailem.

  Podsumowując, czy pomimo wspomnianego zgrzytu jeśli chodzi o "unowocześniony" interfejs systemu transakcyjnego dalej będę korzystać z tego banku? Sądzę, że tak, tym bardziej, że opłaty od dłuższego czasu pozostają na niezmiennym poziomie oraz powoli, ale konsekwentnie pojawiają się innowacje, które minimalizują mój kontakt... z kolejkami do kas w PKO (IKO i wpłatomaty). I dodam też mały komplement za sprawną obsługę telefoniczną i mailową, tym bardziej, że rozmowa dotyczy MOJEGO problemu i nie słyszę od pracownika na samym wstępnie prób namawiania mnie na jakiś kredyt czy ubezpieczenie.
  Zaletyw dalszym ciągu tania karta debetowa, bezpłatne prowadzenie konta, b. duża liczba darmowych bankomatów (sieci PKO BP i BZ WBK), darmowa aplikacja IKO do płatności bez użycia kart debetowej, darmowe wpłatomaty w większych miejscowościach
  Wady"unowocześniony" wygląd systemu transakcyjnego, który nie przypadł mi do gustu
  Okres użytkowania i cenaprawie 2 lata
 • wiejan / 2014-01-03 20:43
  Serwis po ostatnich modyfikacjach całkowicie popsuty.Brak możliwości wyświetlenia
  [...] pokaż całą opinię ↓
  Ocena
  OGÓLNA 3.00
  Obsługa klienta3
  Oferta4
  Prostota obsługi2
  Serwis po ostatnich modyfikacjach całkowicie popsuty.Brak możliwości wyświetlenia wszystkich transakcji oczekujących - zlecenia stałe są gdzie indziej( jakby nie były przygotowanymi do realizacji przelewami, na dodatek w odwrotnej kolejności. kilka pasków przewijania przy rachunkach. Całkowita amatorszczyzna. Byłem z tym kontem od początku ale teraz pewnie odejdę.
  Zaletypolski właściciel
  Wadykirunek rozwoju i brak ergonomii
 • mambolinski / 2013-12-16 07:59
  Konto wspólne,praktycznie bez opłat(bankomaty bez granic 4 zł),darmowe przelewy,full
  [...] pokaż całą opinię ↓
  Ocena
  OGÓLNA 5.00
  Obsługa klienta5
  Oferta5
  Prostota obsługi5
  Konto wspólne,praktycznie bez opłat(bankomaty bez granic 4 zł),darmowe przelewy,full placówek. Po zmianie systemu kaskę wpłacał i w tym samym momencie jest dostępna.Najlepsze konto.
  Zaletyopłaty,dostępność
  Wadytradycyjne wpłaty
  Okres użytkowania i cena10-12lat? 50 zł dostałem
 • Olek / 2013-12-14 17:45
  Bardzo fajna opcja ROR-u, wszystko można załatwić przez internet, jest też
  [...] pokaż całą opinię ↓
  Ocena
  OGÓLNA 5.00
  Obsługa klienta5
  Oferta5
  Prostota obsługi5
  Bardzo fajna opcja ROR-u, wszystko można załatwić przez internet, jest też możliwość złożenia atrakcyjnych lokat :)
  Zaletydostepnośc w kazdej chwili
  Okres użytkowania i cenakilka lat
 • Rafał / 2013-11-29 21:24
  Dla mnie rewelacyjne konto. Wcześniej mnie nie zadowalało ze względu na koszta
  [...] pokaż całą opinię ↓
  Ocena
  OGÓLNA 5.00
  Obsługa klienta5
  Oferta5
  Prostota obsługi5
  Dla mnie rewelacyjne konto. Wcześniej mnie nie zadowalało ze względu na koszta przelewów internetowych w wysokości 0.99 ale to było moja wina, gdyż konto mam założone od 2005r.a system jest z tamtej epoki. Do dziś dnia wiele się zmieniło a szczególnie po roku 2010. Zacząłem szperać w necie i dowiedziałem się że jest to również za free ale trzeba zadzwonić na infolinię i porozmawiać z ludzmi. Więc to uczyniłem podając dane tj. identyfikator i hasło telefoniczne. Więc wszystko zostało zmienione po dane nieaktualne oraz system , który nie pobiera opłat. Wydaję się śmieszna opłata 0.99gr za przelew do innych banków ale jeśli się ma ich 30 w skalo miesiąca to już nie wydaję się takie śmieszne. Kontakt z bankiem okazał się na najwyższym poziomie beż żadnych problemów. Więc po tym wszystkim jestem bardzo happy.
  ZaletyProstota, brak kosztów, rzetelny bank
  WadyNa razie nie odkryłem, może są jakieś ale ja osobiści narazie nie znam ich
  Okres użytkowania i cenaod 2005r.
 • Archie / 2013-11-27 12:36
  Zamknięcie konta pachnie dramatem, wszystko zablokowane ale informacji od 2 miesięcy od
  [...] pokaż całą opinię ↓ Zamknięcie konta pachnie dramatem, wszystko zablokowane ale informacji od 2 miesięcy od wysłania pisma brak.Totalne lekceważenie klientów którzy zrezygnowali z ich usług. Żałuję że zrobiłem to tak późno
  Zaletyżadnych
  Wadybrak kontaktu z klientem, obsługa klienta marnej jakości (wynikająca raczej z politykli firmy)
  Okres użytkowania i cena10 lat
 • A.C. / 2013-10-31 15:59
  Znowu błędy po modernizacji. Kiedy wreszcie ten bank się ogarnie. Teraz podawane są
  [...] pokaż całą opinię ↓
  Ocena
  OGÓLNA 2.67
  Obsługa klienta3
  Oferta3
  Prostota obsługi2
  Znowu błędy po modernizacji. Kiedy wreszcie ten bank się ogarnie. Teraz podawane są od czapy daty spłaty debetu! To poważna kolejna zresztą wpadka inteligo.
 • CYRUS / 2013-10-01 21:42
  Nie jestem zadowolony z"podwójnych"treści SMS po ostatniej
  [...] pokaż całą opinię ↓
  Ocena
  OGÓLNA 3.33
  Obsługa klienta5
  Oferta1
  Prostota obsługi4
  Nie jestem zadowolony z"podwójnych"treści SMS po ostatniej modernizacji-wprowadzają w błąd!!
  ZaletyBłyskawicznie odbierają telefony w BOK
  Wadyopłaty, serwis SMS
  Okres użytkowania i cenainteligo mam od 6 lat
 • paweł / 2013-09-22 14:08
  bank bardzo archaiczny, tragiczna obsługa klienta, karta wciaz na podpis, odradzam
  [...] pokaż całą opinię ↓
  Ocena
  OGÓLNA 1.67
  Obsługa klienta1
  Oferta2
  Prostota obsługi2
  bank bardzo archaiczny, tragiczna obsługa klienta, karta wciaz na podpis, odradzam kazdemu zakladanie tam konta
 • Powell / 2013-09-16 12:47
  Nie polecam nikomu tego konta od czasu zmiany serwisu na nowy, ciągle są na nim błędy
  [...] pokaż całą opinię ↓
  Ocena
  OGÓLNA 1.00
  Obsługa klienta1
  Oferta1
  Prostota obsługi1
  Nie polecam nikomu tego konta od czasu zmiany serwisu na nowy, ciągle są na nim błędy nie pozwalające na przeprowadzenie transakcji (np. zakladanie lokaty) a wysłanie informacji mailowych o tych błędach nie skutkuje żadną odpowiedzią ze strony inteligo. Przez kilka lat był to dobry serwis jednak dziś zdecydowałem ze szukam czegoś innego, banku gdzie traktuje się klienta poważnie a nie udaje ze się nic nie dzieje. Jak w tak poważnej instytucja jaką jest bank można było wdrożyć niedziałający serwis zawierający masę błędów.
  Okres użytkowania i cenapowyzej 6 lat
 • Marcin / 2013-09-10 09:35
  Po "modernizacji" banku, straciłem możliwość wykonywania przelewów na 5
  [...] pokaż całą opinię ↓
  Ocena
  OGÓLNA 1.00
  Obsługa klienta1
  Oferta1
  Prostota obsługi1
  Po "modernizacji" banku, straciłem możliwość wykonywania przelewów na 5 dni (jak na razie, pewnie będzie więcej). Tragiczna obsługa klienta. Bank, kiedyś był ok, jak widać wszystko się zmienia.
  Zaletyżadnych
 • Prezes_dembi / 2013-09-09 11:52
  Posiadam konto w inteligo. ogolnie z prowadzenia konta jestem zadowolony. Minusy tego
  [...] pokaż całą opinię ↓
  Ocena
  OGÓLNA 2.33
  Obsługa klienta1
  Oferta3
  Prostota obsługi3
  Posiadam konto w inteligo. ogolnie z prowadzenia konta jestem zadowolony. Minusy tego konta, kiedy byś nie dzwonił na infolinie nie dodzwonisz sie możesz siedzieć po godzinie słuchając posranej muzyczki.
  i nic nie załatwisz przez serwis infolini. ogolna ocena 5/10
  Wadybrak mozliwości kontaktu z infolina oczekiwania po 1-2 godziny bez rezultatów
  Okres użytkowania i cena8lat
 • Wujo / 2013-09-06 14:14
  Mam konto w inteligo od 6 lat. Generalnie mnie zadowala w pełni, jedyne co to
  [...] pokaż całą opinię ↓ Mam konto w inteligo od 6 lat. Generalnie mnie zadowala w pełni, jedyne co to wkurzająca jest autoryzacja podpisem przy płaceniu kartą. Wprowadźcie PIN przy płaceniu i będę zadowolony w 100%
 • Kasia Lena / 2013-05-08 20:08
  Dostałam SMSa, że zapłacono moja kartą, która spoczywała w moim portfelu a ja nie
  [...] pokaż całą opinię ↓
  Ocena
  OGÓLNA 2.00
  Obsługa klienta2
  Oferta2
  Dostałam SMSa, że zapłacono moja kartą, która spoczywała w moim portfelu a ja nie ruszałam się z domu. Jak wygooglowałam nazwę z SMSa, to okazało się, ze to jakiś obcojęzyczny portal, na który nigdy w życiu nie wchodziłam. Zadzwoniłam do banku, zastrzegłam kartę i transakcję a dziś cooo? Kasa z konta ściągnięta!!!To po co ja płacę 10 zł miesięcznie od lat za te SMsy, żeby bank zarobił, bo jak po kilku latach ta usługa wreszcie mogła się na coś przydać to.... jw.!!!!NIE PŁAĆCIE ZA SMSY, bo to i tak psu na budę i prezesom na wypłatę.
  WadySMSy po to,żeby brać kasę,
  Okres użytkowania i cenakonto mam od początku jego istnienie w Polsce, jak właścicielem był jeszcze bank niemiecki, nie pamięam od kiedy.
 • mbo / 2013-02-14 16:28
 • lenin72 / 2013-02-13 23:47
  Moim subiektywnym zdaniem Inteligo to dziady - bezpłatne bankomaty i bezpłatne
  [...] pokaż całą opinię ↓ Moim subiektywnym zdaniem Inteligo to dziady - bezpłatne bankomaty i bezpłatne prowadzenie konta ma każdy inny bank i nie jest to żadna rewelacja. Wszystko jest ładnie i pięknie doputy dopuki nie zdarzy się jakaś sytuacja wynikająca z ewidentnej winy tej instytucji - oczywiście reklamacje nic nie dają ,a na infolinii siedzą tępe "maszynki" powtarzające tylko : "bardzo mi przykro". Na koncie już tylko trzymam niewiele ponad 100 zł.( bo za darmo) - chce żeby ta banda miała co robić obsługując moje konto.

  DNO
  ZaletyZadne
  Wadywszystko
  Okres użytkowania i cenakilka lat
 • pl.j / 2012-08-16 02:42
  Inteligo to moze nie najlepsza oferta jesli chodzi o ceny jego uslug ale za to w pelni
  [...] pokaż całą opinię ↓
  Ocena
  OGÓLNA 4.33
  Obsługa klienta5
  Oferta3
  Prostota obsługi5
  Inteligo to moze nie najlepsza oferta jesli chodzi o ceny jego uslug ale za to w pelni profesjonalny bank, ktory od samego poczatku budzi moje zaufanie bo mimo ze jest tylko internetowy to wszystko dziala w nim tak jak powinno i nie mam wlasciwie zadnych zastrzen oprocz ograniczen ktore napotykam ale ktorych jestem swiadomy bo taka podpisalem umowe. NIE ZASKAKUJE MNIE W NIM NIC NA NA MINUS CO NAJWYZEJ NA PLUS choc sa banki online ktore maja lepsza oferte np. Millenium choc tu juz czekaja na nas pewne haki marketingowcow z millenium np. zaskakujace wysokie oplaty przy pewnych czynnosciach bankowych . CZYLI NA POCZATEK POLECAM. NA PEWNO NOZNA SIE ZNALEZC W INTELIGO BEZ PROBLEMOW BO WSDZYSTKO DZIALA W NIM JASNO, PROFESONALNIE, OBSLUGA TELEFONICZNA JEST OK I 24 NA DOBE.NAPRAWDE COOL.
  ZaletyProfesjonalizm: szybko i sprawnie dzialajacy interfejs intern., , swietne wsparcie telefoniczne 24h/ dobe.
  WadyDostep do gotowki tylko przez siec wybranych bankomatow, brak wplatomatow.
  Okres użytkowania i cena10lat
 • wielkopolanin / 2012-05-02 14:30
  Przez dłuższy czas szukałem alternatywy dla konta w mBanku, która spełniałaby moje
  [...] pokaż całą opinię ↓
  Ocena
  OGÓLNA 4.33
  Obsługa klienta5
  Oferta4
  Prostota obsługi4
  Przez dłuższy czas szukałem alternatywy dla konta w mBanku, która spełniałaby moje 3 warunki:
  - bliskość do wpłatomatu,
  - niska opłata za kartę,
  - w miarę wygodny interfejs.

  Ponieważ mieszkam w mniejszym mieście, liczba potencjalnych banków była nieco okrojona, a zależało mi także na dostępie do "tradycyjnej placówki" (w razie problemów czy wątpliwości). Ostatecznie wybrałem konto w Inteligo, które jest częścią PKOBP. Zdecydowałem się na to konto, ponieważ niemalże "pod ręką" mam możliwość wpłaty w okienku w oddziale banku (wpłata jest bez prowizji, trzeba tylko poczekać w kolejce , obsługa przez internet jest wygodna i nie ma raczej na stronie skomplikowanych opcji, a poszczególne sekcje są wyraźnie oddzielone (osobny guzik na listę dostepnych rachunków, link do opcji z przelewami i oszczędnościami, doładowaniami telefonów itp.).

  Opłata za debetówkę jest wprawdzie nieco wyższa niż w mBanku (Inteligo - 4 zł, mBank - 2 zł), ale jeśli zrobi się zakupy za 100 zł nie płacimy za kartę w danym miesiącu ani grosza. Prowadzenie rachunku jest za darmo, nie ma też opłat za przelewy wychodzące do innych banków. Jeśli chodzi o hasła, można korzystać z list kodów jednorazowych albo wybrać hasła smsowe (zależy, które są wygodniejsze). Natomiast zdziwiło mnie to, że w Inteligo można całkowicie wyłączyć transakcje zbliżeniowe na debetówce MasterCard - trzeba tylko wpisać limit transakcji 0,- zł i taką karta ma całkowicie zablokowane transakcje bezstykowe. W mBanku niestety nie można było tego zrobić, a tutaj da się bez problemu Co jest w Inteligo na minus? Żeby korzystać z wszystkich bankomatów w kraju trzeba zapłacić 4,- zł za abonament, ponadto oprocentowanie konta oszczędnościowego które można sobie dodatkowo uruchomić nie jest zbyt wysokie (od 3% w górę).

  Podsumowując, Inteligo poleciłbym raczej osobom, które wolą wpłacać gotówkę w okienku zamiast we wpłatomatach, albo osobom (które tak jak ja) mają utrudniony dostęp do takich maszyn (niestety w mniejszych miastach jest ich b. mało). Uważam, że z tego konta będą bardziej zadowolone osoby, które dokonują podstawowe czynności w internecie, np. robią przelewy, doładowują komórkę albo płacą za zakupy w sklepach internetowych.
  Zalety- darmowe wypłaty z bankomatów PKOBP, eservice i BZWBK,
  - w miarę wygodny interfejs obsługi konta,
  - możliwość wyłączenia transakcji zbliżeniowych (na karcie debetowej MasterCard),
  - darmowa infolinia 0800 (można bez kosztów połączyć się z konsultantami i uzyskać pomoc),
  - kurier przywozi umowę do domu, można ustalić godzinę jego wizyty,
  Wady- brak wpłatomatów (jedyna opcja to przelew z innego rachunku albo wpłata w okienku w oddziale PKO BP),
  - brak w ofercie karty debetowej Visa z chipem (mają tylko debetową Visę z paskiem magnetycznym bez chipa albo debetowego MasterCarda z chipem i transakcjami zbliżeniowymi).
 • Esti / 2012-02-05 17:06
  Mam konto w Inteligo ponad 6 lat. Najpierw było to tylko wspólne konto z mężem, potem
  [...] pokaż całą opinię ↓
  Ocena
  OGÓLNA 5.00
  Obsługa klienta5
  Oferta5
  Prostota obsługi5
  Mam konto w Inteligo ponad 6 lat. Najpierw było to tylko wspólne konto z mężem, potem ewoluowało i mam dwa. Posiadam jeszcze kilka kont bankowych i muszę przyznać, że na ich tle Inteligo wygląda najlepiej.
  Świetna, pomocna infolinia,
  Bardzo dobry i łatwy w obsłudze dostęp on-line.
  Możliwość uzyskania dość dużego kredytu w rachunku,
  pełna kontrola przez sms

  Problematyczna jest trochę zmiana danych np. numeru telefonu lub numeru dowodu.
  Trzeba w takich przypadkach pisać oficjalne pisma i wysyłać pocztą, co troszkę przedłuża wszystko.
  Zaletyproste, przyjazne użytkownikowi, posiada wiele opcji dodatkowych
  Wadybrak dostępu osobistego, czasami bywają awarie i dobrze mieć wtedy inne konto.
  Okres użytkowania i cena6 lat

Kategorie

Najlepsze w kategorii

ING Bank
Ocena: 3.91, ilość opinii: 14
Fortis Bank
Ocena: 3.81, ilość opinii: 4
Inteligo
Ocena: 3.39, ilość opinii: 34
eBGŻ
Ocena: 3.17, ilość opinii: 2
eurobank
Ocena: 3.00, ilość opinii: 2